Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Nusiaaa

IN VITRO - zapraszam te które przed, w trakcie i po

Polecane posty

Kurna dziewczyny powiem wam ze jajniki mnie tak co jakis czas pobolewaja :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katia626
Dziewczyny mam do was pytanie Dzisiaj jest 7 dzień po criotransferze. Wczoraj pobolewał mnie brzuch i zauważyłam że mam więcej śluzu ale jest on delikatnie beżowy .Może miała któraś z was coś podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka ten ból to pewnie jesczez po punkcji:-) Madziula musisz wytrzymać te dwa cykle, nie ma innego wyjścia! Zleci szybko, ja dopieor do Was dołączyłam a już się szprycuję:-) Trzymam kciuki za Ciebie żeby @ lada dzień przyszła :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katia626
tygrysek333 ja mam endometriozę 2 stopnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wincza
Witam dzisiaj pobolewał mnie jajnik i zauważyłąm brunatny śluz ale bardzo mało i troszkę krzepnietej krwi, Dzisiaj 8 dpt. Nie wiem co o tym sądzić. Jutro chyba zrobię krew. miałam zarodek 5 dniowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wincza oby wszystko było oki trzymam kciuki ;-) Pozdraiwam wszystkie Jaa jutro jade zobaczym co dalej, aż sie boje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Wincza czekałam kiedy się odezwiesz ;-). Myślę, że jak jutro zrobisz betę to na pewno Ci już wyjdzie. Ja się zastanawiałam cały czas czy nie zrobić bety w 8dpt (a miałam podane zarodki), ale chyba jednak powstrzymam się dzień lub nawet dwa :-) A jak w ogóle się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wincza
pati czuję dobrze nawet teraz nic mnie nie boli. Rozmawiałam z kolezanka i mówiła ze ona jak była e ciąży po iv to miała straszne bóle i krwawa a teraz ma 3 letniego synka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wincza moj lekarz mowi ze okolo 35% kobiet po IVF krwawi lub plami.wazny jest wtedy spokoj. Ja ostatnio krwawilam i wyszedl mi pozytywny test niestety pare dnii pozniej, pojawila sie czerwona krew i wtedy juz jest zle. Dopuki niema czerwonej krwi to spokoj u ciebie musi byc najwazniejszy. Wiem ze trudne to jest ale musisz dla malenstwa. I tak sobie powtarzaj.Spokuj dla malenstwa- dam rade! Buzka i ja mocno trzymam za ciebie kciuki. Nielotku co z tym malenstwem twojej kolezanki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justynka wiesz, że ja nawet nie wiem jakie dokladnie ma moj m wyniki, szpital wszystko trzyma, musze sie kurka dowiedziec. Dzieki za rade! x madziula zycze zeby te dwa cykle przeleciały megaa szybko!!! Frustrujace jest to czekanie, ja pewnie tez bede musiala sobie poczekac bo wlasnie mam @ a do lekarza ide w piatek. Czlowiek to sie uczy cierpliwosci!!! x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej. ;-) aneczka w sumie nic konkretnego nie wiadomo.Stan stabilny, ale trzeba dalej czekac. Wybudzili go ze spiaczki wiec jest juz "swiadomy". Teraz planowana jest operacja serduszka ale nie ma jeszcze konkretnej decyzji. Dluuuuuga droga przed nimi... wincza trzymam kciuki. pati postaraj sie wytrzymac, wtedy juz napewno bedzie wszystko wiadomo.;-) madziula zycze cierpliwosci!!! xxx helenka hop hop. Co u Ciebie?? Ciekawe tez co u juloni. Jak podczytujesz nas to pozdrawiamy!!! ;-) A ja uciekam i biore sie z m za faworki :-D yyyyy ale bedzie obzarstwo. Kto chetny, zapraszam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wincza i patki, nie ukrywam, że czekam na dobre wieści!! Jestem przekonana, ze sie pochwalicie niebawem ;-) Madziula nikt nie lubi czekać, ale cóż zrobić, ja też czekam...Juz jednen cykl minął , w którym mialam przerwana stym., teraz 2 mija , mam nadzieje, ze nic nie wyskoczy i pd 3 cyklu rozpoczniemy ;-) Aneczka, zycze udanego wypoczynku, ja tez niedlugo bede miala 2 tyg wolnego !! w końcu się wyśpię ;-) Pozdrawiam wszystkie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nielot , ale sobie dogadzacie ;-) wyślij każdej po faworku ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki we wtorek miałam punkcje ,boli troszeczke prawie wcale czy seksik z mezem mozna? mozliwe ze jutro tranfer -niewiem jeszcze :( czekanie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć :) Czy może mi ktoś napisać czy to prawda że trzeba pić przed stymulacją i w czasie stymulacji po 2 litry wody dziennie ???? I czytałam też że jakieś diety dziewczyny stosują że jakieś orzechy jedzą i że to im w klinice tak kazali. To prawda?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nielotku, pycha te faworki! Xxx Juloni juz nas dawno opuscila, a ciekawi mne, czy rzucila palenie.. Xx Oh trzeba sie zabrac na nauke fracuskiego, nie ma czasu na przyjemnosci kawiarniane. Xx Wiosenka tez juz sie nie odzywa, ciekawe jak jej chlopaki Xxx Pozdrowin Enia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lunede i Madziua dziękuję za odpowiedź. Trochę jestem zmartwiona, bo przyjmuję końskie dawki leków. Justynka leczę się u dr G. i dzisiaj jest 6 dzień stymulacji, tylko że ja jestem po 7 miesięcznej kuracji visanne, chyba będziemy miały podobno punkcję ok 16 lutego. Więcej będę wiedziała po piątkowej wizycie. Odezwę się na gg dopiero w weekend. Ostatnio dużo się u mnie dzieje i nie zatrzymuję się w miejscu. Pozdrawiam pozostałe dziewczyny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katia626
tygrysek333 trzeba pić dużo podczas stymulacji bo to zapobiega hiperstymulacji wincza ja ma 8 dpt i też od dwóch dni mam ciemniejszy śluz. Martwię się tym mimo iz czytałam że wiele osób plami a jednak się udaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tygrysek tak to prawda 2 litry albo nawet i 3 litry wody sa wskazane:). Wyczytalam na innym forum, dziewczyna pisala gdy zaczyna stymulacje pije 2 l wody plus 1l mleka minimum 2% kazdego dnia je garsc orzechow brazylijskich (selen) 2 lyzki masla orzechowego 2 jajka tłuste ryby, na przemian z kurczakiem owoce warzywa wszelkiego rodzaju warzywa straczkowe sery, twarogi kasza najlepiej jaglana i gryczana ZERO kawy i alkoholu od 1szego dnia stymulacji No i oczywiście witaminy. Podobno wyciąg z lnu jest dobry PO TRANSFERZE wiecej czerwonego mięsa i buraki, szpinak suszone morele, Pisala jeszcze ze przed punkcja i transferem nie uzywa perfum Aha i jeszcze któraś dziewczyna pisała, zeby w dzien punkcji nie zuc gumy!!! To chyba wszystko, jezeli słyszałyście o innych magicznych srodkach dajcie znac!!! Miłego dnia kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki w ten czawrtowy tlusty poranek:) Wszedzie szczuja tylko tymi paczusiami:) Moje fawroki mniaaaaam!!! Po pracy lece do lekarza, juz nie moge sie doczekac co tam slychac u mojej stokrotki!! Manjoc trzymam kciuki za Twoja wizyte!! Aneczka udanego wyjzadu i przywiez kochana troche sloneczka bo juz kurde starczy tej ponurej pogody!!! A gdzie sie udajecie odpoczac? Diana no z mezem to raczej wskazane, gorzej jakbys chciala z sasiadem ;) hehe. Zarcik oczywiscie ;) A tak powaznie to cos mi sie kojarzy, ze u mnie chyba byl zakaz pomiedzy. Mialam lezec i odpoczywac, zero wysilku. Milego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:-) Ale zapachniało faworkami i pączkami :-) mmmmm:-) Aliket ja też leczę się u doktora G. :-D Trochę mnie wkurza że mało tłumaczy, jak nie zapytasz to się nie dowiesz:-( O wodzie ani o diecie nic mi nie wspomninał, dobrze że dziewczynki tutaj to skarbnica wiedzy:-) Wiecie co ja mam podobne pytanie jak Diana:-) Domyślam się że jak jestem w czasie stymulacji to można się "mizioratkować" z M. ale czy trzeba się zabezpieczać żeby wykluczyć ewentualną ciążę? :) Miałam zapytać lekarza i oczywiście zapomniałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aliket jak możesz to napisz jeszcze jaki u was jest problem? Nasienie czy po Twojej stronie? Jakie masz AMH i ile czasu się staracie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, ten seks miedzy punkcja z transferem, to raczej niewskazany. Nie pamietam co prawda wskazan lekarza w tym temacie, ale na zdrowy rozum, raczej trzeba sie powstrzymac, bo leki ktore bierzemy sa ulozone pod okreslone dni przyjecia zarodkow, itd, lepiej nie mieszac tego planu. Poza tym po punckji macie ranke w sklepieniu pochwy, nie nalezy wprowadzac tam baterii, nie mowiac juz o mozliwych infekcjach pochwy po seksie, ktore tez nie sa wskazane. A celu w tym nie zadnego ( poza przyjemnoscia oczywiscie) bo jajeczka przeciaz zostaly wyciagniete. Takze my z mezem mielismy zdecydowanie wstrzemiezliwosc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bylam na USG, sa tylko 4 pecherzyki, jeden z tych 5 na poczatku nie rozwinal sie :( Czwarty jest maly i pewnie nie dojrzeje na czas - prawy jajnik wzial sobie wolne w tym ycklu :O x Na szczescie sa 3 pecherzyki po lewej stronie. Bedzei dobrze jak w dwoch beda komorki jajowe tak, ze szanse sa mikroskopijne - trzymanie kciukow potrzebne. Moze lepiej calych rak :-D x Dzisiaj o 22 mam wziasc zastrzyk na wywolanie owulacji, w sobote rano mam punkcje. Jezeli zobeda jakies normalnie wygaldajace komorki jajowe to w niedziele biolog zadwoni do mnie czy sie wogole jakas zaplodnila. Poniewaz jest ich tak malo, to hodowla blatocytow do 5 dnia z abardzo nie ma sensu :O Lepiej wtedy od razu transfer po 3 dniach zeby ewentualnie rozwijaly sie w naturalnym srodowisku. Czyli transfer prawdopodobnie we wtorek - jezeli bedzie co transferowac :O :( x Rzecz jest w tym, ze do 3 dnia zarodki rozwijaja sie na autopilocie z samej komorki jajowej. Dopiero w 4 dniu przyjmuje ta funkcje juz sam zarodek i wtedy dopiero naprawde wiadomo, ze sie rozwija. Wiec taki transfer w 3 dniu to tylko czasem niepotrzebnie daje nadzieje na dwa tygodnie. Pozyjemy, zobaczymy. x Apropo sexu :-D Pytalam lekarki o sekx miedzy punkcja a transferem. Pierwsze dwa dni absolutnie nie bo tam jest ranka, poza tym jajniki sa powiekszone i moze byc to niekomfortowe. Natomiast istenieje pewna (mala i niedokladnie do konca zbadana) ewidencja, ze obecnosc plemnikow w pochwie przed transferem moze miec pozytywny wplyw na implantacje. My sie raczej wstrzymamy bo nie chcemy nic ryzykowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezeli o picie chodzi to mi lekarz powiedzial, ze cel jest 3 litry wody dziennie podczas stymulacji. Oprocz tego dobrze jest jest diete wysoka w proteiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie moje drogie w ten tlusty czwartek.Dziekuje wam za pamiec i wywolanie nieodzywalam sie bo niemam o czym pisac,u mnie kolejne tygodnie czekania na kolejny@ i w marcu histeroskopia.Drugi lekarz potwierdzil ze jest polip i to dosc duzy.Przyznam ze troche sie podlamalam i mialam dola powoli dochodze do siebie ale nie jest latwo,myslalam ze jestem silniejsza psychicznie.Ale zrobilam pewne szalenstwo i zapisalam sie na nauke tanca na rurze:-)pierwsza lekcja juz byla totalne szalenstwo,radocha i niesamowite emocje,zakwasy straszne ale juz nie moge doczekac sie kolejnych zajec,coprawda na zajeciach bylam najstarsza same nastki ale olalam to,ale za to najszczuplejsza waze 49kg.jutro lece na zumbe bo strasznie zachwalalyscie i mam zamiar troche poszalec i wziac sie za swoja kondycje. Co do sexu po punkcji ja mialam zakaz,a djeta i duza ilasc wody to jak najbardziej wskazana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy bedzie dobrze niedenerwuj sie tak i daj znac po punkcji.Ja tez nieumiem sobie miejsca znalez z nerwow czy jakies zarodki jeszcze zyja jutro mam dzwonic kiedy transwer masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy i Berbla będzie dobrze zobaczysz, trzeba wierzyć:-) Mi bardziej chodziło o seks w trakcie stymulacji:-) Po punkcji to nawet nie zamierzam o tym myśleć :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justnyko, x dla pelni obrazu o sexie w trakcie IVF dodam jedynie, ze istnieja dwa badania na ten temat, jedno z Australii z 2000 roku, opublikowane w New Scientist a drugie z Uniwerstytetu w Heildelbergu, opublikowane w 2005, ktore wydaje sie wskazywac na to, ze sex pomaga w sukcesie IVF. x Nie chodzi tu o sama sperme tylko o ten fluid w ktorym sperma sobie zyje i macha ogonkami. On zawiera czynniki, ktore podobno powoduja, ze cialo matki nie odrzuca zarodka i pomagaja w implantacji. Dlatego obecnie niektore kliniki stosuja plukanke macicy z zawartoscia wlasnie tego fluidu. W Niemczech nazywa sie to: Seminalplasmaspulung. x Naukowcy podjrzewaja, ze w cyklu IVF cialo matki traci w pewien sposob "kontakt" z jajeczkiem, ktoremu potem pomaga ta plasma czy fluid plamnikowy. ALE to tylko teoria. W Australii,w tych badaniach z 2000 roku wykazali wprawdzie, ze w grupi ekontrolnej kobiety ktore mialy podane placebo mialy sukcess w IVF tylko w 25.7% (18 z 70) a grupie gdzei podano ten fluid plemnikowy bylo to 37.3% 825 z 67). Oznacza to zawrotna poprawe sukcesu o 45%. x ALE to bylo badania pilotowe i opieralo sie na zbyt malej ilosci cyklow IVF zeby powiedziec czy naprawde cos w tym jest. Musieliby ta teorie przetestowac na co najmniej 450 cyklach. W Heidelbergu tez niby wyszlo ze to pomaga ale nie znam dokladnych szczegolow tego badania. Musialabym znalezc publikacje. x Kazdy musi sam zdecydowac czy przed samym transeferm porwac meza gdzies na bok dyskretnie :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podgladaczka...
Gerwazy nie bede Cie pozytywnie nastawiac , zapale tylko iskierke nadzei ... W czasie stymulacji mialam tylko 3 pecherzyki w miare dobrze rozwiniete ,ale ...... byly w nich trzy ladne dojrzale komorki i wszystkie sie ladnie zaplodnily ... Popijalam w czasie stymulacji ziola ojca Sroki nr.3 , ale jedna malutka lyzeczke dziennie . Jestem troche po 40 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×