Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Nusiaaa

IN VITRO - zapraszam te które przed, w trakcie i po

Polecane posty

Diana ja mialam zawsze podawane 5 cio dniowe. Daj znac jak tam wyglada u Ciebie sytuacja :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki!!!!! Jak narazie jest dobrze nic juz nie boli no i zaplodnily sie wszystkie 5 komurek HURA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! teraz mamy dzwpnic w piatek kiedy transwer. x Diana33 no no super wynik jestes dobra kura nioska hi hi.W mojej klinice normalnie transwer jest po3 dobie od punkcji ale mysmy chcieli chodowac do 5 doby odplatnie oczywiscie odpoczywaj teraz. x gerwazy u mnie tez tylo jeden jejnik dobrze pracuje niemartw sie te dwa dorosna i pechezyki beda pelne biolog bedzie tak dlugo szukal az znajdzie jajeczka bez obawy. x Justyna mi zastrzyki robil maz ale z tego co wiem to on tylko nastawil dawke wkrecil igle i wklowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nielot Mój mały tez ostatnie dni nie ruchawy ;) raz na jakiś czas daje znać ze tam jest, ale bez rewelacji, a jeszcze z tydzień temu fikał jak szalony. Ja sprawdzam sobie doplerem serduszko co pare dni. Justynka W gonalu 900 masz zawsze jedna dawkę 75 albo 25 jednostek w zapasie, tak więc sie nie martw ze ja zurzylas. Z boku ustawiasz dawkę ( przekrecasz dlugopis na wskazana przez lekarza dawkę) i wbijasz igle w brzusio. Chwile przetrzymuj i wyciagnij. Dasz radę ;) Gerwazy Produkuj produkuj te jajeczka. Wystarczą 3-4 sztuki ;) u mnie lewy jajnik tez był niemrawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka. Jak to jest?? 3 lata temu podchodzilam do in vitro.Teraz na wiosne chce podejsc kolejny raz.Czy trzeba powtarzac wszystkie badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
berbla, To swietna sprawa!!!! Naprawde super to rokuje, ze sie w 100% zaplodnily. Bo o to wlasnie chodzi zeby nie miec 150 komorek, ktorych jakosc ucierpi tylko kilka, a za to abrdzo dobrych. Skoro sie wszytkie zaplodnily to dobry znak. Teraz tylko zeby sie wszytkie ladnie dzielily. Do 3 dnia komorki dziela sie za pomoca wlasnego automaczynego programu z jajeczka, dopiero w 4 dniu odbywa sie to z mocy embrionu wiec dlatego jezeli przezyja do 5 dnia to wiadomo, ze naprawde zarodek sie rozwija. Dlatego mysmy tez chcieli blastocyty hodowac ale przy mojej ilosci komorek to raczej nie bedzie mialo sensu tylko trzeba bedzie transferowac co sie da juz w 3 dniu - o ile jakakolwiek zaplodniona komorka bedzie. x Kiedy masz transfer? Bede trzymac kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fizzy8177 Ja mialam pierwsze ivf rok temu i musialam teraz wszystko zaczynac od nowa, spytaj lepiej lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berbla super wynik :-) Diana Ty miałaś punkcję w Polsce czy w Niemczech? moja skleroza :) Miki a możesz mi tylko powiedzieć czy po wbiciu igły mam wcisnąć ten długopis raz i czekać chwilę czy kilka razy aż pojawi się zero? Bo ja mam dawkę 150 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy W piatek mam dzwonic kiedy transwer.U ciebie tez bedzie dobrze wychodujesz jajeczka zaplodnia sie super no i oczywiscie zagnierzdza trzeba poprawic statystykie naszej kliniki bad dobrej mysli tez trzymam kciuki za ciebie i inne dziewczyny ze az mnie palce bola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Aneczka, blaza jak po transferze? Wy macie dzisiaj 2dpt? Cały czas podczytuję Was dziewczyny. Ja mam dzisiaj 6dpt. Jak myślicie, czy robienie bety w 8dpt to za szybko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka ustawiasz dawkę, osciagasz na górze długopisa i to przyciskasz. Wystarczy raz do końca. Odczekaj chwilką, nie puszczaj tego co wciskalas i wyciagnij powoli. Będziesz widzieć ze dawka sie wyzerowala. Berbla Trzymam kciukasy za dzielenie i transferek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć laski! Super Diana , wynik!!!!!!!!!! Pati10 niecierpliwisz się kochana, ale moze ze 2 dni jeszcze poczekaj trzymam kciuki!!;-) Niloet kochana , daj kruszynce odpocząć troszke!;-) Nio dziweczyne ciekawie na naszym forum, pare po punkcji, pare po transferku, gwarno , ale miło ;-) Ja czekam, jade juz pojutrze do lekarza,ale sie boje, zeby cos nie było znowu, bo mnie lewy bok boli, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc PRYSZŁE MAMUSKI (dotyczy sie wszystkich dziewczyn) mam taki dobry humor jak nie ja normalnie i pomyslalam ze tak nas bedze nazywac "przyszłe mamuśki " co wy na to? Justynka ja tez niepomoge niestety nieznam gonalu, Nielotku a pracujesz czy jestes na zwolnienie bo jak pracujesz chodzisz to mała spi? Gerwazy ale malo moze znaczyc mocne i silne pamietaj o tym, rozumie cie bo tez schizowałam jak miałam 3 pecherzyki . bedzie dobrze zobacz ile ty babek trzyma za ciebie kciuki. i komurki do transferu napewno bedą;) Aliket o hiperstymulacjii to Lude ci napewno odpisze poczekaj mezus jej wrocił wiec musza sie soba nacieszyc, przeciez Lude musi bluzeczki poprzymierzac .ona miała 2 razy chyba, ale posłuchaj gerwazego 3 litry wody dziennie. Lude a ciasta dla meza wystarczyło? ale ci zazdroszcze tej rewii mody . Diana to dobry wynik a w zaleznosci od tego jak rozwijaja sie zarodki i ile ich jest wybiera lekarz dzien transferu ja jak miałam 1 komurke to transfer był 2 dnia naogol jest 3-4 dzien berbla super oby wszystkim sie wszystkie zapladniały :) Pati ja czuje sie bardzo dobrze i juz niepamietam tego strasznego bólu z piątku. chodze juz normalnie do pracy i probóje normalnie zyc by niezbzikowac jak 2 wczesniejsze razy:) Pati skarbie 8 dzien to stanowczo za szybko, poczekaj kochana jeszcze Dziewczyny ile kosztuje ten aparat do podsłuchiwania serduszka ? Manjok fajnie tu u nas i gwarno dlatego czasem cos nam sie myli i zapomina :) :) :) buziaczki dla przyszłych mamusiek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka zobacz ja mam sonoline B, Obacz sobie na Allegro. Ja kupowałem w, Niemczech i zapłaciłam ok. 60 euro. Lunede Wykończysz mężusia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczka pracuje jeszcze do konca tyg i od poniedzialku na zwolnienie na tydzien ide. Mala wieczorami dawala czadu a wczoraj nic, dzis tez z rana nic,ale juz jestem po obiadku i rozkreca sie :) Fajnie, ze samopoczucie u Ciebie ok, humor dopisuje!! I tak trzymac przyszla mamusiu!! :) Pati mysle ze 8 dzien moze byc za wczesnie. Poczekaj chociaz do 11go jak dasz rade :) Monjoc to czwartek razem bedziemy przezywaly. :)Wszystko bedzie ok,nie bzikuj!:) Ide troche poleniuchowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Aliket!!! Ja mialam hiperstymulacje.Po punkcji wrócilam do domu.Bolal mnie brzuch troche w dole ale to normalne.W nocy obudzilam sie z bólem brzucha ale nie w dole tylko u góry,na wysokosci żoładka,pod mostkiem.Z poczatku myslalam ze to żołądek i zażywałam leki własnie na żołądek bo mam problemy z nim i myslalam ze to własnie to.Ale...kiedy nic nie pomagało,jeden dzien,drugi dzien a na trzeci dzien brzuch mi bardzo spuchł i bolało coraz bardziej szczególnie przy przewracaniu sie na łózku z boku na bok to stwierdzilam ze cos chyba nie gra.Pojechalam z M w nocy do szpitala i okazało sie ze mam pełno wody w narządach,na całym brzuchu,dlatego tak bolało a jajniki były na 10cm.O dziwo w dole kompletnie nic mnie nie bolało a powinno.Zostałam w szpitalu 2 dni,podawali mi kroplówki i juz było ok.Niestety zanim wszystko calkowicie wrociło do normy czekalam 3 mce na transfer bo porobiły sie torbiele i nie chciały zniknąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pati10 mi lekarz powiedział zebym testowala bete w 11tym dniu po transferze i wyszło ze jestem w ciazy. x Czytam Was codziennie moje kochane dziewczęta,ciesze sie ze wiele z was ma juz za sobą punkcje,transfery.Trzymam za Was kciuki najmocniej jak tylko moge. Zaczynam być juz troche zmęczona tym czekaniem na @.Nadal nic i prawdopodobnie jakas infekcja sie u mnie rozkręca bo czuje juz swędzenie,pieczenie tych naszych miejsc intymnych.Odstawiłam te moje probiotyki jak lekarz zalecił i juz sie zaczyna.Kupilam sobie dzisiaj w aptece zurawine do picia bo jest kwasna i dobra na drogi zarówno moczowe jak i płciowe.No nic musze czekac,wyjścia nie mam...................................................................:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziula, sok z zurawin jest swietny nie tylko dla ludzi ale rowniez dla psow. Serio! Pies moich rodzicow mial raz infekcje drog moczowych i potem dodawali mu sproszkowane zurawiny do jedzenia (taki specjalny preparat z USA) i jak reka odjal. Jest tez taki sok z zurawin (po angielsku Cranberry Juice ) firmy Ocean Spray, ktory w miare dobrze smakuje wiec jezeli jest dostepny w Polsce to polecam. x Boje sie tez tej overstymulacji ale lekarka mowila, ze to ryzyko jest o wiele wieksze u znacznie mlodszych pacjentek. No zobaczymy. Dzisiaj wracam do dawki 300 Gonalu, wczoraj mialam 225. Zobaczymy czy bedzie to mialo jakikolwiek efekt na moj leniwy prawy jajnik :) x Milego wieczoru!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć :) jest tu jakaś dziewczyna która ma endometriozę ??? Albo ktoś kto szykuje się albo już miał in vitro w bocianie w białymstoku ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aliket tygrysek witamy:) berbla no to fajnie w tej klinice macie, mega komfort, swoj szlafroczek, poduszeczka. Najwazniejsze ze juz po:) I 5 sie zaplodniło mega!! trzymam kciuki. x justynka ja Ci powiem, że sama juz nie wiem co robic, żeby poprawic nasienie, u nas tez ten problem, przed in vitro w zeszlym roku moj m jadl orzechy, nie przegrzewal jajek itp ale nic sie nie poprawilo, takze nie mam pojecia. A swoja droga to musze zapytac sie lekarza, czy moj m mial robione poziom FSH. x aneczka i blaza kochane dbajcie o te twoje babelki!!! Nie stresujcie sie , nie przemęczajcie się, czytajcie duzo ksiazek i duzo sie usmiechajcie:) Pozytywne nastawienie ma duzo siłę!!! Czekamy na wysoką betę!!! x Justynka Gerwazy ma racje pij duzooooo wody i dbaj o siebie:) x nielotol mała pewnie sobie odpoczywa, ma małego lenia:) Wszystko bedzie git!! x diana super 7 to b dobra ilosc. Ja mialam transfer w 5 dniu, to zalezy jak rozwijaja sie zaplodnione komoreczki. To juz laboratorium zadecyduje! Czekamy na dobre wieści:) Jak sie czujesz wogóle po punkcji?? x Gerwazy pewnie ze beda ładne komóreczki i ładnie się zapłodnia!!!!GŁOWA DO GÓRY, nie chce tu słyszec zadnych negatywnych mysli ok?! x pati10 ja mysle, że lepiej poczekaj do 14 dnia, po co sie denerwować niepotrzebnie w razie późnego zagnieżdzenia Oczywiście wynik będzie pozytywny:) pozdrawiam Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy nie wiem w jakim wieku jest najwieksze ryzyko hiperstymulacji ale mój lekarz nawet nie brał pod uwage ze ja bede ją miec.U mnie wszystko szlo ładnie jak maśle,wyniki super do ostatniego dnia tzn do punkcji.Najwazniejsze zeby zgłaszam lekarzowi niepokojące bóle brzucha a takze zwiększony obwód brzucha bo to są pierwsze oznaki ze cos sie byc moze dzieje. A ten sok znam z irlandii :-) tez go pilam.Lubie ten smak wiec nawet jesli jest kwasny to mi nie przeszkadza :-) Nie takie świństwa piłam,tzn lekarstwa.Biore na żołądek taki lek w zawiesinie i smakuje jak proszek do prania.Jak go pije to nad umywalką w razie gdybym zwymiotowała wrrrrrr........okropieństwo..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może mi któraś opisać jak wygląda krótki protokół ??? bo jak mi lekarz mówił to byłam w takim szoku że nie wiem czy dobrze go zrozumiałam. z tego co wiem na pewno to to że w drugim dniu cyklu mam się pojawić w klinice. A później o ile dobrze zrozumiałam to dostaje tabletki na stymulację, później po 7 dniach przyjeżdżam na drugą wizytę. Robią mi usg i badania hormonów, dobierają ponownie dawki hormonów i hormony i później kolejna wizyta na drugi dzień lub po dwóch dniach i znowu usg i badania i dobranie hormonów. I tak przez ile dni ??? i kiedy później punkcja ??? wiem że mi nie napiszecie co do dnia i co do godziny, bo każda inaczej reaguje na stymulację i może się albo przeciągnąć lub skrócić stymulacja. Chodzi mi o to żebyście mi napisały jak to wyglądało u Was, to bym sobie tak porównała i mniej więcej ustawiła urlop. Nie chcę dzwonić do lekarza bo nie chcę żeby sobie pomyślał że jestem upierdliwa i za pewne by mi powiedział że się wszystkiego dowiem na kolejnej wizycie, tylko że wtedy może być za późno żebym powiedziała że chce np tydzień urlopu, bo muszę kogoś przyuczyć żeby mnie zastąpił :) Z góry dziękuję za odpowiedz i jakiekolwiek porady :) Mam nadzieję za za bardzo nie zagmatwałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tygrysek az spojrzalam w kalendarz swoj. Wiec u mnie to wygladalo tak. 14go sierpnia dostalam @ a 26go mialam punkcje a kolejny raz 2go listopada zaczela sie @ a punkcja 25go. w Trzecim dniu na krew, przyjmowanie lekow, monitoring,pierwsze usg po tyg jakos, potem juz co drugi dzien a pod koniec codziennie. Po kazdej wizycie tel z kliniki z wynikami i inf co do dawek lekow. Wiec srednio tak wydaje mi sie 12-15 dni jakos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Miki myslalam ze to wiekszy wydatek x Oj Madziule to ty bylas porzadnie przestymulowana.Nacierpialas sie i nadenerwowałas biedactwo i z tego co piszesz to jakos ciagle pod gorke ,ale pamietaj kochana po deszczu zawsze przychodzi słońce i tobie zaswieci bardzo jasno . cierpliwosci kochana :) x Tygrysek w Bocianie w Bialaymstoku miała Anette czasem tu sie pojawia, miala transfer w wigilie i zaszla w ciaze , To było 3 IVF a pierwsze w bocianie. x tygrysku u mnie to było ciezkie do okreslenia, zalezy jak reagowaly moje jajniki na leki np I punkcja 30dc, IIpunkcja 23dc, III punkcja 32dc.Ja jeestem w belgii wiec to czasem tez sie rózni bo brałam inne leki.Jak bedziesz juz stymulowana to bedziesz wiedziala pare dni wczesniej. Powodzenia x ja w sobote wyjezdzam na 5 dni troszke odpoczac juz sie martwie bo niewiem czy net bedzie a w tel na reamingu jechac hmm. Moj M sie smieje ze sie odwas uzalezniłam :) niepozwala mi tylko kapa na brrzuchu stawiac tak jak kiedys to robiłam. buzka dla przyszłych mamusiek :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Aneczka, ale mnie rozsmieszylas z tym przymierzaniem bluzeczek :) ale to racja, hihi...ciasta wystarczylo dla mezusia, owszem, jednak maz przywiozl konkurencje w postaci sernika z polewa czekoladowa od tesciowej, ktory to sernik jest zawsze arcydzielem, no i niestety moje biedne ciasto wciaz sobie jeszcze czeka, mimo ze bardzo nam smakuje :) w sumie to nie mamy kiedy jesc bo dzis po pracy pojechalismy sie spotkac ze znajomymi i dopiero niedawno wrocilismy..sernik tez jeszcze nie zjedzony :) Anecxka, trzymam kciuki za testowanie i odpocxnij soie teraz. Xxxx Nielotek moja tez sie rusza bardziej dopiero jak sie poloze, tak to sobie siedzi spokojnie, bo ja buja :D na pewńo wszystko jest dobrze, tylko krolewna sobie spi :) Xxx Aliket, ja mialam hiperke dwukrotnie, ale lagodna w strone umoarkowanej, nie az taki hardcore jak Madziula, u mnie bylo tak : po transferze dwa dni mialam objawy: wzdety brzuch, zatrzymanie wody w brzuchu, skapy mocz przy ciaglym parciu, bole brzucha, ucisk w klatce piersiowej, trudńosci w oddychaniu, ale bez dramatu, po prostu czesto musialam brac gleboki oddech bo mialam wrazenia duszenia oraz zawroty glowy, raz prawie zemdlalam. Mialam robiona morfologie, byla w porzadku, wiec tylko lezalam w domu. Trwalo to jakies 2-3 dni potem powoli wrocilo do ormy, jajniki ogromne przez dlugi czas. Pij duuuuuzowody i dieta wysokobialkowa, plus dosalanie potraw. Xxx Buziaki dla wszystkich po kolei :) Xxx Gerwazy czekamy na wyniki hodowli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka, ja mam Angel Sound doppler, kosztowal podobnie co Mikiego..jakies 70 CHF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka każda z nas musi przejśc drogę przez mękę zeby miec dzidzia.Nie mow bo z tego co czytam Ty nieźle sie nacierpialas i podziwiam Cię za cierpliwość,juz tyle lat sie staracie z M.Ja tez jestem twarda ale chwilami załamka przychodzi.....Najgorsze jest to ze niczego nie mozna przyspieszyc.Jak cos sie dzieje niedobrego to potrzeba czasu zeby wrociło do normy.Widzisz ja juz bym chciala transfer,otrząsnęlam sie po poronieniu ale nic nie poradze bo musze czekac na @. x Nielotek,Lunka i Miki wiecie co?Ja mam koleznake ktora jest w ciazy i jej maluch w dzien jest spokojny jak aniołek,nic prawie sie nie rusza a jak tylko kładzie sie spac to wtedy zaczyna sie niezła impreza.Tak jej wariuje po brzuchu ze nie moze spac ;-) Tak sobie myslalysmy ze w dzien kiedy ona chodzi,dzidzi sie buja i jest mu fajnie a jak lezy i jest spokój to sie nudzi i sam musi pofiglowac hehehhe śmieszne prawda :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziula Ty to tez biedna jesteś z tą @:-( Człowiek na nią czeka a ona sobie robi co chce:-( Mam nadzieję że wkrótce przyjdzie i ruszysz dalej:-) x Izabelka a jakie wyniki nasienia ma Twój M? ile mln w ml? Sprawdź czy miał badane FSH. Jeśli FSH jest powyżej normy a nawet blisko jej górnej granicy to żadne leki niestety nie pomogą:-( Mój M jest całkiem zdrowy, nie miał świnki, nie pali itp a jednak nasienie klapa pomimo leków (i to takich przpeisanych przez androloga) i wielkiej ilości witamin. x Dzieki za rady dziewczyny, pierwszy zastrzyk z gonalu poszedł gładko ;-) Miłego dnia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczko życzę Wam udanego urlopu, wracaj do nas szybko z dobrymi wiadomościami :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka ja musze czekac na dwie @.Teraz jak dostane to jeszcze nic nie zdzialam.Dopiero jak przyjdzie kolejna to wtedy moge jechac do lekarza.Muszą przejśc dwa cykle zeby podejsc do transferu,takze chwile jeszcze sobie poczekam :-( x Aneczka udanego wypoczynku!!! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×