Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Nusiaaa

IN VITRO - zapraszam te które przed, w trakcie i po

Polecane posty

mama nadzieję że mogę się do was dołączyć :-) pozdrawiam was serdecznie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fania
Helenka, w takim razie bedziemy mialy siebie i wygramy ta walke! :) a nasi mezowie tez przyjda nam z pomoca, zobaczysz. Bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fania
Monjoc, ja jutro wlasnie mam wizyte u gin. Ma zrobic usg i jesli torbiel znikla to zaczynamy stymulacje bo bedzie to moj 21dc. Albo cos tajeszce zanim ta stymulacja, nie pamietam, musze dzis poczytac te dokumenty, zebys ie przygotowac do tej wizyty. Jesli torbiel nadal bedzie ale mala, to gin zaproponowal naklocie i potem juz odrazu stymulacje, zeby nie marnowac cyklu - juz mialam dwa kolejne cykle na anty. Berbla, gerwazy, trzymam mocno kciuki, jeszcze nie przesadzajcie efektu pesymistycznie. Wierze ze lepij zaskoczonym byc pozytywnie i nastawic sie na zla wiadomosc, ale trzeba wierzyc do konca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fania mam nadzieję, ze tobiel się wchłoneła ;-) trzymam kciuki za ropoczecie stymulacji ;-) Nitka999 witamy !! Justynko i Gerwazy ja wierze ze sie Wam udało !! Berbella pisz co u Ciebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wam!!!!!! U mnie bez zmian tylko tyle ze od wczoraj mam zgage a okresu brak tak wiec to trzyma mnie prz nadzieji ze moze sie uda bo przy wczesniejszych probach ta@ przychodzila mimo ze bralam progesteron a teraz juz 3 dni sie spoznia moze w sobote zrobie znowu sikacza bo na bete niemem szans wczesniej. Gerwazy jak wypytaj tez ze kolezanki czemu sie im nieudalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fania
Dziewczyny, w zwiazku z tym ze jutro mam ta wizyte u lekarza i moze byc ona decydujaca, to ma do Was pytanie. Niepokoi ,nie to ze pomimo ze mamy zamrozone tylko pojednyncze plemniki pobrane z jader, to nie proponuja nam IMSI tylko ISCI. rozmawialam ze znajomymi, ktorzy byli w Bialymstoku i tam im odrazu robili IMSI, pomimo ze nasienie bylo ok. Czytalam i invimedzie i tam tez w takich jak nasz przypadkach to robia IMSI. przeciez IMSI wydaje sie byc zdecydowanie bardziej skuteczna bo na starcie dyskwalifikuje plemniki ktore beda ńiezdatne do zaplodnienia albo i tak dojdzie do poronienia bo beda mialy wady juz zarodki i organizm odrzuci. Wiec czemu ieraja sie na ISCI? Oczywiscie jutro porusze ten temat na wizycie i chyba bede obstawala za IMSI, ale moze czegos nie wiem. Jestescie w stanie mi podpowiedziec? A i jezcze podpowiedzcie mi jak mam sie tu wypowiadac zeby nie byc na pomaranczowo? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fania podpytaj, podpytaj !! ;-) Nio jak dotrzemy do in vitro to tez ma byc ISCI a czym sie rozni od IMSI. Berbela a miałas @ zawsze regulalne? chyba się udało, ale my mamy pod góre ciągle stres, najpier czekanie potym czy beda pecherzyki, potem czy sie zaplodnia, potem czekanie czy sie zagniezdza!! Oszaleć można !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manioc masz racje z tym stresem a niektore zachodza bez nczego i nieumia tego uszanowac, zawsze mialam reguralne miesiaczki nawet przy tych poprzednich prubach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berbelko trzymam kochana mocno kciuki IMSI jest obecnie najnowocześniejszą metodą zapłodnienia pozaustrojowego, dającą najlepsze rezultaty. Polega ona ona szczegółowej ocenie główki plemnika. W Gyncentrum posiadamy mikroskop pozwalający na obserwację nasienia przy bardzo dużym powiększeniu (ok. 1008x optycznie, 6000x cyfrowo). Dzięki temu nasiembriolodzy wybierają do zapłodnienia najlepsze jakościowo plemniki i komórki jajowe. Metoda ta zwiększa szansę na uzyskanie prawidłowych zarodków i co najważniejsze, zmniejsza tym samym liczbę poronień. Procedura jest w szczególności polecana parom z męskim czynnikiem niepłodności, zwiększoną fragmentacją DNA plemników oraz przy wykorzystywaniu plemników pobranych bezpośrednio z jąder lub najądrzy (po zabiegach TESE/PESA). IMSI polecane jest również dla par, którym nie udało się uzyskać potomstwa po wcześniejszych zabiegach ICSI. N stronie mojej klinkiki nie pisza o IMSi tylko aby o ICSI , a ta IMSI jest drożza? Jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fania u mojego M w nasieniu które oddał w dniu punkcji było 6 mln ruchliwych plemników i lekarz stwierdził że przy takiej ilości tylko imsi. Było 8 zarodków ale tylko dwa przeżyły do 3 doby (lekarz powiedział że w tym czasie decyduje dna plemnika i dlatego zarodki obumarły). Jesli kiedyś jeszcze spróbujemy to boję się że też tak bedzie. byłam pewna że bedzie dobrze bo przecież przy imsi wybierają najlepsze plemniki. W sumie to wybierają ale pod względem morfologicznym, nie wiedzą jakie dna siedzi w środku:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fania
To ja juz nie wiem jak to jest :( 6mln plemnikow i z IMSI i tez sie nie udalo a nam sie ma udac jak mamy pojedyncze plemniki i to jeszcze zamrozone??? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fania, nie trzeba nawet 6 milionow. Liczy sie jeden a dobry :-D Glowa do gory! x Berbla, Ja jutro dzwonie do mojego zwyklego ginekologa i zrobie sobie wizyte jak sie da na poniedzialek przed praca. To bedzie 16 dzien po punkcji. No chyba, ze mi @ wczesniej przyjdzie bo tak cos czuje... x U Ciebie wyglada to ciekawie bo tego okresu nie masz tak ze trzymam mocno kciuki zeby tak na 9 miesiecy zostalo! :) x Kolezanki wypytam o szczegoly. One sa obydwie u tego Schorscha czy jak mu tam. Teraz ta co podchodzi 4 raz to szla po raz pierwszy dlugim protokolem i wyprodukowala 15 komorek i wszytkie 15 sie zaplodnilo! Lekarz nie wiem czemu do tej pory nie zaszla w ciaze :( Ale powiedzila ze tym razem sprawdza zarodki ktore sie przestaly rozwijac, czy cos z nimi bylo nie tak. On byl tak przekonany, ze sie uda, ze jej rekomendowal zeby tylko 2 zarodki brala z powrotem. I ciagle nic :( Przy tym podejsciu robia nawet jej leczenie immunologiczne chociaz w zasadzie nie ma za duzo killer zellen ale po prostu lapia sie juz wszytkiego. x Monjoc, Co sie odlecze to nie uciecze. Teraz musialas sie naczekac, za to moze wyjdzie od razu w 1 podejsciu :) x Anneczko, z dnia na dzien bedzie lepiej! Wielu ludziom udaje sie dopiero za 4 razem! x Pozdrawiem ciezarne i wszystkie starajace sie!🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam pytanie. odebrałam dziś wyniki takie z krwi sobie robiłam i z moczu ogólne u nas w labol nie związane z in vitro i wyszła mi w moczu bilirubuna a nie powinno jej być czytałam w internecie że to coś z wątroba zastanawiam się czy nie zaszkodziła sobie tymi wszystkimi lekami płakać się mi już chce. jak myślicie a czy zastrzyki też na wątrobę działają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny Diana serdeczne gratulacje:):) jestem po 1-szej wizycie w Paren. Trochę się podłamałam lekarz zdiagnozował pcos (AMH 8)i stwierdził ze do in vitro będę się paskudnie stymulować. W dodatku nasinka mają fragmentację DNA 28% co nie jest też dobrym wynikiem:(:( Może Wasi mężowie mieli podobne wyniki ?????udało się którejś ?? Musimy powtórzyć badani chromatyny i laparo oraz szereg innych badań -zapadnie decyzja czy nadajemy się do in vitro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nielotol jak tam badanie?? Dałaś rade nie zwymiotować??:) x Helenka ja czuje sie tak samo, chcę walczyć ale jak pomysle sobie o porazce to aż mi się krzyczeć chce. szczególnie ten cały tydzień mam mega doła, przedwczoraj snilo mi sie ze zrobilam test byla 1 krecha, dzisiaj byly 2 i do tego inne głupoty. Wydaje mi się, że wariuje!!!!! Och to zycie..... x gerwazy mocno trzymam kciuki, zeby sie udało!!!!!!!! x nitka witamy:) x berbla mam nadzieje ze ta zgaga i spozniajaca sie @ to bardzo dobry znak:) x ide spac mam dosyc wszystkiego...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berbla twoja histori jest smutna. Niech wam Bog z serc da wam dziecko... I tobie Gerwazy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nielot i lunede wy pewnie robicie badaniamoczu w ciąży napiszcie co z ta bilirubuna pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nielot i lunede wy pewnie robicie badaniamoczu w ciąży napiszcie co z ta bilirubuna pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewcznki!! manjoc ja nic takiego nie mialam i pierwsze slysze o czyms takim przyznam, takze kochana niestety Ci nie pomoge. xx Justynka ku mojemu zaskoczeniu napoj byl... dobry, jak zwykla woda z sokiem. Czasami do obiadu taka pije :) Wiec milo mnie zaskoczyli. Wrecz zaspokoilam troche pragnienie tym napojem bo myslalam, ze juz zwarjuje! Glowa mnie rozbolala z glodu, jaksie dorwalam po wszystkim do kanapki w aucie to jak nienormalna :) Wyniki bede miala na wizycie u lek. Jedyne co wiem to z paska przed glukoza wyszlo mi 39 a wiem, ze norma jest od 110 wiec nie wiem o co chodzi, moze nie zauwazylam jedynki z przodu :) xx Berbla trzymam mocno kciuki!!! xx Gerwazy czekam z niecierpliowscia na Twoje wyniki! xx helenka Tobie zycze duzo sily. Kiedys w koncu powiesz warto bylo, mam "to" czego chcialam najbardziej!! xx Jagoda witaj,niestety nie jestem w temacie nie odpowiem Ci na Twoje pyt. xx Aneczko sciskam Cie mocno!!! Nie poddawaj sie. Jak to sie mowi "WSTAWAJ I WALCZ" !!! xx Milego piatkowego dnia dziewczynki!! Wszystkie Was serdecznie pozdrawiam i przesylam ciazowe fluidy!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki ja trzymam za was kciuki szczegolnie za moja Gerwazy i Berbel za ciebie tez ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Jagoda moglabys sprecyzować bo chyba nie zrozumiałam z tą fragmentacją. Mój M robił badanie SCD i wyszło że ma 79% plemników prawidłowych i 21% plemników z fragmentacją DNA. Norma to poniżej 30% uszkodzonych. Lekarz mówił że to dobry wynik i że do imsi da się wybrać dobre plemniki. Widać się nie dało bo tylko dwa słabe zarodeczki mieliśmy. Ja ciągle w środku wierzę że jest nadzieja że choć jeden maluszek że mną zostanie:) Tylko ten brzuch mnie ciągle boli, zwłaszcza jak siadam lub wstaje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka, staraj sie pic bardzo duzo wody! Minimum 3 litry na dzien bo ten bol moze byc od overstymulacji. To sie moze rowniez po transferze pojawic. Ale moze to dobry znak! x U mnie zastrzyk HCG juz sie wymyl z organizmu. Robilam dzisiaj wrazliwy sikaniec na 10 jednostek i juz byl tylko cien drugiego cienia, w zasadzie niewidoczny. Poza tym mam juz silne objway nadchodzacej @ - jakby nie ten progesteron ktory biore to pewnie w weekend by juz @ przyszla. x Dla pewnosci zadzwonilam do mojego ginekologa i zrobilam sobie wizyte na badanie bety-HCG na poniedzialek z samego rana. Jak do tej pory jeszcze @ nie przyjdzie to pojde. Ale i tak jestem juz przekonana, ze sie nie udalo :( x Mimo to nie czuje sie tragicznie. Wiadomo, ze mi smutno ale przeciez zrobilismy co sie dalo, wiecej sie nie da. A poza tym planujemy z M kolejne podjescie jak szybko sie da wiec mam jakas nadzieje na przyszlosc i to mnie trzyma. x Berbla, za Ciebie trzymam kciuki! Jak rowniez za wszytkie starajace sie! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy bądź dobrej myśli, miałaś silne kruszynki:) mnie też brzuch boli jak na @. A tej wody już nie moge, sikam co 5 minut:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerwazy oby nie trzeba było 2 podejścia.justyna mój ma też mało prawidłowych plemników bo miał robione dna plemniki ale nie wiem jaki procent bo wyniki u lekarza zostały nie pamiętam. kocham e jak myślicie czy zastrzyki te co bierze my mają wpływ na wątrobę bo tabletki to tak.dziś idę do lekarza ogólnego bo całą noc nie spadła bo wyobrażałem sobie już wszystko .boję się że nie będę mogła brać tabletek a to dopiero 4 dzień z anty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monjoc, zadzwon do lekarza. Ja si ena tykich wynikach nie znam. Ale moim zdaniem za krotko bierzesz te tabletki zeby mialy taki efekt na watrobe. x Justynko, ja robilam tak, ze stawialam sobie 3 butelki 1-litrowe z woda na dzien zeby wiedziec czy aby na epwno wypilam dosyc duzo. Oprocz tego pamietaj, ze powinnas jesc teraz duzo protein: mieso i ryby. Tak mi to w klinice wytlumaczyli. Jezeli bedzie uparcie bolalo to mozesz Nospe wziasc. A moz elepiej zadzwonic do lekarza zeby jednak sprawdzili Ci wyniki we krwi czy nie masz overstymulacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie u mnie @nadal nie ma,do tego dzwonilam do szpitala chcac przelozyc wizyte i powiedziano mi ze nie moge bo musze przyjsc osobiscie-PARANOJA wrzeszczec mi sie chce na to wszystko nawet nie ma sily plakac. Izabelka ze snami mam tak samo snia mi sie dziwne rzeczy budze sie zlana potem i niemoge zasnac. nielotol dziekuje za mile slowa az mi lezki sie zakrecily kochana jestes. Justynka z ta woda to tak jest ja ledwo wmuszalam w siebie po transferze,ale lekarz powiedzial mi ze jak jest hiperstymulacjia to znaczy ze jest ciaza,niewiem czy to prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helenka musisz wytrzymać bo innego wyjścia nie ma:) ja się staram innych pocieszać a sama mam dołek i potrzebuje pocieszenia. Byłam tak mega pozytywnie nastawiona w dzień transferu. Chyba wolałabym nie wiedzieć że te moje maluszki były takie słabe, może wtedy byłoby mi łatwiej przetrwać te dwa tygodnie czekania. Monojc każdy lek ma wpływ na wątrobę, obojętnie czy to tabletka czy zastrzyk. Ale o co chodzi z tą bilirubiną to nie wiem:( Gerwazy piję i piję:) nie sądzę żeby to była hiperstymulacja. W informacji którą mam z kliniki napisali że hiperstymulacja może wystąpić pod koniec cyklu, czyli bliżej terminu testowania. Ja testować mam 2 marca jesli do tego czasu nie dostanę @.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jagoda333 ja ci niestety nie odpowiem na twoje pytanie - jeszcze jestem przed tym wszystkim ale chciałam zapytać u którego lekarza w końcu byłaś?? a za was sprawdzające trzymam mocno kciuki na pewno się uda jeszcze tylko kilka dni cierpliwości :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a czy wysoki poziom bilirubiny nie oznacza żółtaczki,przynajmniej tak u dzieci jest?ale moglam cos pomieszac:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny Zadko pisze bi atmosfery niechce wam psuc ale podczytuje pare razy dziennie Justynka potszebujesz kopa prosze bardzo:-) Uda ci sie kochana a wiesz dlaczego bo tak strasznie dlugo czekalas na samo rozpiczecie stymulacjji tyle zaparcia.w tobie ze to napewno pomoze maluszkom. Popacz na Lude ona miala tez jeden slabiutki zarodek i dwa.mocne ale zagnuezdzil sie moim zdaniem napewno ten slabiutku bo tak wolno rosla beta, bardzo wolno bidulka stresowala sie strasznie a dzis jej malytku Hugo fika sobie i czeka na spotkanie w czerwcu. To ze slaby zarodek to nic nieprzesadza ,czasem ten slaby ma wieksze szanse zobacz na mnie ja mialam ostatnio 2 bardzo silne zarodki nacinana.otoczke i dypa zbita nieudalo sie .Wiec zapamietaj dobrze:NIEZAWSZE SILA W SILNYM .I przestan marudzic i stresiwac babelka badz szczesliwa i ciesz sie danym ci czasem. Ogriomny buziak dla ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×