Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Nusiaaa

IN VITRO - zapraszam te które przed, w trakcie i po

Polecane posty

dziekuje ci za opis,ja mam dosc duzego polipa ktorego musza usunac i czytam ze czasami robia to przez lyzeczkowanie czego nie chce,ja robie w Wawie i na nfz.Jutro sprubuje dodzwonic sie do lekarza ale przy sobocie mizerne szanse:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aggie79
Helenka przy lyzeczkowaniu będziesz w znieczuleniu ogólnym bo to histo. Operacyjna, więc nic kompletnie nie będziesz czuć i szybciutko Cię "wyczyszcza" przygotowując twoja macice do przyjęcia malenstwa wkrótce :-) będzie dobrze, zobaczysz, tylko nie nakręcaj sie niepotrzebnie. Trzymam kciuki mocno za Ciebie i pije Twoje zdrowie i wszystkich innych dziewczyn będących przed, w trakcie i po ivf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja bede miala robiona biposje endometrium czy ktoras miala juz robione?? Z tego co czytam to to badanie troszke przypomina histeroskopie:( Przepraszam za wyrazenie ale ciagle trzeba sie rozkraczac... masakra jakas!!! Jak byłam na punkcji to mowie do pielegniarki, ze juz mam tego dosyc, za kazdym razem ktos inny zaglada a ona na to NIE PRZEJMUJ SIE W NASTEPNYM ZYCIU TO MY BEDZIEMY FACETAMI :) Buziaki i miłej soboty xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jagoda ja własnie wzięłam wyniki M i patrze na tą fragmentacje DNA i pisze ze prawidłowy wynik to poniżej 20%(z pofragmentowanym DNA) a moj M ma 26,64% wiec nie za dobrze.W rozpoznaniu pisze:Podwyszony odsetek plemników z pofragmentowanym DNA.Poza tym morfologia u mojego M jest baaaardzo zła.Procentowo wyglada to tak:1,45% to plemniki o prawidłowej budowie.Jakos nie zamartwiałam sie tym do tej pory bo lekarz powiedział ze zrobia IMSI i beda w stanie wybrac te dobre plemniki.Natomiast jak widze ze wy piszecie ze 30%nieprawidłowych plemników to zly wynik,w takim razie wynik mojego M jest masakryczny.Juz nic z tego nie rozumiem.Skoro taki zly wynik to jakim cudem zapłodniło sie aż 8 zarodkow i to do piatej doby????Czy to moze oznaczac ze wszystkie zarodki beda uszkodzone???Dziewczyny ktore maja w tym temacie wieksze doświadczenie,prosze napiszcie mi jak to jest.Dodam jeszcze jaka jest liczba plemników M-80mln/ml. Jagoda troche mnie przeraziłas tym co powiedzial twoj lekarz o poronieniu w 5tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helenka ja tez miałam histeroskopie diagnostyczna.Mysle ze jesli Ty bedziesz miec zabieg to z pewnoscia dostaniesz znieczulenie a nawet mysle ze znieczulenie ogolne,takze nie bedziesz nic czuła.Ja z początku jakos wytrzymywalam bez znieczulenia ale kiedy zaczeło mocno bolec to zaraz dostalam zastrzyk i po bolu.Praktycznie pol godz po zabiegu brzuch nie bolal i nie miałam zadnego krwawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziula nie przejmuą się oni wybiorą najlepsze plemniki ;-) Mowie Ci o mojego taeż są tragiczne plemniki, a ja jednak wierze, ze nam pomoga i bedzie wszytko oki. My kobiety to takie ,,głupie'' stworzenia (sorry za okreslenie, ale martwimy sie wszytskim) ja odpuszczam trochę , bo oszaleć można. ZYcze miłej soboty pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki monjoc ;-) wiesz ja juz teraz i tak nic nie zmienie bo moje zarodki sa juz zamrozone i czekaja na mnie.Jakie sa to sa,teraz za późno na jakies zmiany.Tak sie tylko zastanawiam.... miłego dnia dla Wszystkich ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziulka, wlasnie, juz zarodki sa i czekaja na mamusie :) takze, co ma byc to bedzie. Popatrzylam sobie na swoje wyniki analizy nasienia, i M. 19% fragmentacji DNA i 80% nie pofragmentowane, a morfologia to tylko 5% prawidlowej budowy. Wynik: wszystko dobrze i w normie: normozoospermia. xxx Gerwazy, kiedy test, w poniedzialek? xx trzymamy kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny:] powinnyście trochę odpuścić bo niedługo oszalejecie :] jest weekend trzeba odpocząć a nie ciągle się zamartwiać :] najważniejsze to pozytywne myślenie lekarze wiedzą co dla nas najlepsze musimy w to wierzyć :] Jagoda ja byłam u Janeczko u mojego m wyniki oki ale to w sumie już jakiś czas temu były robione i pasowałoby powtórzyć moja pierwsza wizyta też trwała około godziny co do lekarza to bardzo konkretny powiedział jakie mamy szanse co on myśli żeby robić no i nie było problemu że mój m często w delegacji ja miałam podejrzenie endometriozy dlatego zaproponował mi że może laparoskopia i wtedy po tym zabiegu będziemy mogli jeszcze raz spróbować IUI a jeżeli bym się nie zgodziła to tylko IVF więc stwierdziłam ze może warto jak dostane wyniki z badania histopatologicznego to się znowu na wizytę wybiorę ja ogólnie byłam bardzo zadowolona po wizycie zaświeciło się jakieś światełko w Macierzyństwie zawsze jak byłam to wizyta 5 minut duuuuuużo badań i dowiedziałam sie tylko że jak ja chcę mieć dziecko jak nie mam męża w domu i wtedy zrezygnowałam a tu zobaczymy jak będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziulko kochana własnie masz już zarodki, to się nie martw dobrze, ze sa teraz się uda ;-) A kiedy masz miec transfer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziula mi dr mówił że DNA plemnika wkracza do akcji w 2 dobie po zapłodnieniu. Nasze zarodki w 2 dobie były jeszcze dobrej jakości ale już w 3 dobie obumarły:( Wy macie dużo nasienia, 80 mln w ml, u nas w najlepszym wypadku było 8 mln w ml. Jesli policzyć procentowo te z dobrym DNA to u Was wychodzi ok 60 mln w ml a u nas tylko 6. Musieliśmy mieć pecha że do imsi wybrali nam te uszkodzone:( boję się że przy następnej próbie bedzie tak samo:( U mnie dzis 5 dpt, już nawet piersi przestały mnie boleć, a bolały od punkcji. Czasem tylko ciągną mnie jajniki ale to pewnie dalej efekt punkcji. Aliket co u Ciebie, jak się czujesz? Kiedy robisz bete? I co dr G. mówił na Twój wynik progesteronu? Berbla plamienie ustąpiło? Gerwazy jak tam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynko, wczoraj dowiedzialam sie o znajomej, ktora wlasnie jest w ciazy mimo, ze u nich plemniki trzeba bylo pobrac z jader! Udalo sie za drugim razem ALE udalo sie! To wlasnie ta, ktora w 13 dniu po punkcji miala HCG 30 a w 15 dniu po punkcji 50. Tak, ze nic nie jest przesadzone. x Mi powiedziano, ze przed 3 dni komorki sa na autopulocie matczynej komorki a dopiero w 3 dniu uaktywnia sie plamnik i potem to juz nie matczyna komorka steruje rozwojem ale sam embrionek. x Chodze z wkladka caly czas bo mam wrazenie, ze mi sie zaraz zacznie @. W poniedzialek mam test wiec wtedy bedzie wiadomo. x Berbla, co u Ciebie? Czy plamienia ustaly? x Aliket, jak sie czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurczeeeeeeeeeeeeeee
dziewczyny dałyście mi klina czyli co jak facet ma mało plemników o prawiłowej budowie ok 2 % to nawet te co są prawidłowe to mogą mieć jakiś defekt genetyczny?????? kurde niech ktoś mi wyjaśni o co chodzi,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Justynki
Justynka mam pytanie do Ciebie, płaciłaś osobno za znieczulenie do punkcji? Jak to wygląda w Invimedzie, płaci się za punkcję osobno i później za transfer czy odrazu za wszystko? Trzymam za Ciebie mocno kciuki, będzie dobrze , wierze w to !! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monjoc ja sama jeszcze nic nie wiem.Czekam na tą wstrętną @,juz czuje od kilku dni lekki bol brzucha,zakładam wkładke i czekam jak na zbawienie.Jesli dostane @ na dniach a potem normalnie za 28dni kolejna @ to transfer bedzie dopiero w maju :-( x Lunka u Twojego M fragm.DNA w porzadku ale morfologia tak średnio.Ja akurat morfologia sie tak bardzo nie przejmuje bo po to wlasnie jest IMSI zeby wybrac te najlepsze plemniczki.Poza tym morfologia to nic innego jak budowa,czyli glowka,witka...wiec tu akurat embriolog jest w stanie poszukac dobrych plemników.Natomiast jesli chodzi o DNA czyli tą chromatyne to juz inna sprawa.Przeciez nieraz sie zdarza ze kobieta naturalnie zachodzi w ciaze i poroni bo zarodek byl nieprawidlowy,byc moze miał wady genetyczne i nic sie na to nie poradzi-natura.W naszej sytuacji lekarz mowil ze M nadrabia ilościa plemnikow wiec nawet z tego 1,45%dobrych plemnikow da sie cos wybrac. x Nitka999 do kogo chodziłas w macierzynstwie?? x Justynka powiem Ci ze juz głupieje od tego wszystkiego.To są tak trudne sprawy z chromatyna ze chyba nawet lekarz nie jest w stanie znaleźć idealnych plemnikow.Nawet te ktore dotrwaja do 5tego dnia moga byc uszkodzone.Ja jestem tego przykladem bo poroniłam wiec prawdopodobie cos bylo nie tak.Nie ma co sie zamartwiac na zapas-co ma byc to bedzie.Trzeba myslec pozytywnie.Ja i M robilismy badania genetyczne,wyszlo pieknie ale lekarz nie daje gwarancji ze zarodki beda zdrowe.Natura sama weryfikuje,prawda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziula30 kochana nie chciałam Cię zestresować ani żadnej z Was:) Nie wiem dlaczego lekarz tak powiedział, chciałam tylko zapytać czy któraś z Was coś takiego usłyszała. A jeżeli żadna z Was o tym nie słyszał to większość jest górą:):) Pewnie wziął wszystkie parametry pod uwagę (złą morf, małą liczę i tą fragm. DNA) Każdy lekarz może mieć swoje zdanie ale może mój nie ma racji:):) Zresztą mówił też że wynik tego badania zależy dużo od laboratorium i niezwłocznie kazał powtórzyć:) Nie ma co się stresować bo Ty już masz zarodeczki które na Ciebie czekają a stres Ci na pewno nie będzie służyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, nawet plemnik o prawidłowej budowie morfologicznej może mieć fragmentację DNA. Uszkodzenia DNA plemników wykrywa badanie SCD. Gerwazy moja siostra tydzień chodziła z podpaską ale okresu nie dostała:) wiesz mogą być i kilka plemników pobranych z jąder grunt że są prawidłowe. U nas nawet do imsi trafiły się uszkodzone jak widać:( w 3 dobie rozwoju zarodków włącza się właśnie DNA plemników. Dlatego u nas do 2 doby zarodki rozwijały się dobrze a później już doopa:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurczeeeeeeeeeeeeeee
a czy przed zapłodnieniem jest możliwość selekcji tych nie prawidlowej budowie DNA ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziula ja byłam u dr Mirockiego ale nie mam miłych wspomnień miałam wrażenie tak jakby chciał się tylko mnie pozbyć i następna proszę... a najbardziej zaszokowało mnie to ja zapłaciłam za ovitrelle 200 zł u nich i jak zobaczyłam później ze kosztuje koło 100 zł to był szok nie dość że tyle na nas zarabiają to jeszcze na lekach ciągną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"do Justynki" w dniu punkcji płaciłam 1050 zł za punkcje, 380 zł za znieczulenie, 3100 za embriologię i 1550 za imsi. Za transfer 1000 zł ale to już w dzień transferu. W razie pytań służe pomocą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"kuuurcze" chyba nie na możliwości takiej selekcji niestety. Pod mikroskopem widać jedynie morfologię a nie budowę DNA. Jesli teraz nam się nie uda (ale wierzę że się uda:) ) to będę o to pytać lekarza. Obawiam się jednak że nie ma takiej możliwości. Trzeba mieć po prostu szczęście którego nam jak zwykle zabrakło:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurczeeeeeeeeeeeeeee
z tego co piszecie nie ma możliwosci selekcji bo tak się zastanawiam bo już byłam w ciązy i poroniłam na samym początku i myśle czy to nie było czasem przyczyną kurcze choleraaaa niby mało być tak pięknie bo co to takiego wybrać plemnik o prawidłowej budowie a tu kurde zaczynają się znowu schody.....Justynka mam nadzieje że Ci się uda będziesz moją pociechą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie w ten pochmurny dzionek,ja właśnie wróciłam z pole dance i wszystko mnie boli ale było super:) Dziewczynki ja wiem że będe miała znieczulenie ale dowiedziałam się ze ten zabieg odbywa sie na dwa sposoby przez łyżeczkowanie lub wycięcie,z tego co pamiętam to moja p dr powiedziała żebym nie godziła sie na łyżeczkowanie i niewiem co robić,jak mam powiedzieć lekarzowi w szpitalu ze nie chce w ten sposób tylko przez wycięcie???a oczywiście nie dodzwoniłam się do nikogo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak myslalam to juz koniec cala noc latalam do ubikacyi wymieniac podpaski zarodki juz wypadly jak poprzednim razem .Niepotrafie sie po tym wszystkim pozbierac dziekuje wam za wsparcie i pocieszanie i zycze wszystkim zeby mogly przytulic swoja dzidzie bo mi to niejest dane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
berbla strasznie mi przykro...z tego co piszesz, to chyba rzeczywiscie okres masz na maksa, a nie jakies plamienia...trzymaj sie berbla...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berbla strasznie mi przykro,nawet niewiem co napisać żęby cię pocieszyć trzymaj się dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berbla kochana tak mi przykro:( brak słów:( dostałaś okres? Może jednak to plamienie tylko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Justynki
Justynka dziękuję za informację :). Mamy ten sam problem co Ty i też podchodzimy do IMSI. Trzymam kciuki za Ciebie i wszystkie dziewczyny za wątku :) berbla001- bardzo mi przykro :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To niejest plamienie tylko normalny okres no i zarodki juz mi tez wypadly widzialam je poprzednio tez tak mialam.Mialam juz zycie poukladane bylam pogodzona z losem a przez ostatnie 4 lata znowu narobilam sobie nadzieji i nic z tego nastepne kopy od losu i mam ciezko teraz z tym sie pogodzic niemam juz sily tak zyc i zadnego planu co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berbla bardzo mi przykro wiem że to nic nie pomoże ale trzymaj się i nie poddawaj się!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×