Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Nusiaaa

IN VITRO - zapraszam te które przed, w trakcie i po

Polecane posty

Oczywiscie wszystkim czekajacym na bety ,@,i tym co stymulacje maja no i oczywisie naszym szczesluwym ciezaroweczkom. Tez MOCNI KIBICUJE I KCIUKI TRZYMAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczko bardzo bardzo bardzo Ci dziękuję, chyba takie słowa były mi potrzebne:) gdzieś w głębi serca wierzę że te moje słabe babelki będą chciały ze mną zostac żebym miała szansę im udowodnić że będę dobrą mamą:) Postanowiłam też że jesli jednak się teraz nie uda to wykopie pieniądze spod ziemi żeby tylko spróbować kolejny raz. O tyle dobrze że w razie czego pożyczymy kasę od teściowej. Aneczko życzę Ci wiary i dużo siły. Jesli tylko fundusze Wam pozwalają na kolejne próby to nie poddawaj się i walcz! Ściskam Cie mocno kochana! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy JusttnkaBerbla i wszystkie czejahace.na bete co to za smutki i humory.@niema i to najwaznuejsze a objawy te na @ u niektorych sa objawami ciazy wiec mi sie tu niestresowac i nuedenerwowac malutkich istotek.Ja niemam sul do swojej walki zabardzo mi przyjebalo,ale dla was mam wiec lapac odemnie -wysylam ipozytywne myslenie wlanczac i cieszyc sie danym wam czasem. A jezeli ma sie nieudac to nawet progesterim @ niepiwstrzyma. @ to wrog wiec jej niewywolywac-tyczy sie to tych po transferze oczywiscie:-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie dziewczyny :) czesc Nitka :), powoedznia! xx Aneczka, Helenka, zal mi Was bardzo, takie trudne chwile przechodzicie, trzymam kciuki za Was bardzo mocno i zycze Wam, oraz wszystkim dziewczynom, niezmiennej i nieywgasajacej cierpliwosci... xxx justynka, kciukasy! xxx Monjoc, nie wiem nic na ten temat, niestety. Ale owszem, wszystkie leki ktore bierzemy maja wplyw na watrobe, ktora detoksykuje organizm i wszystko co wchlaniamy, dobija sie na watrabie. Mam nadzieje, ze wszzystko dobrze bedzie z tymi wynikami, mimo wszysto. xx Nielotek, ja badanie na cukrzyce bede miala dopiero 25 marca. Nie bede pila tych plynow, tylko lekarz powiedzial, ze bede musiala poczekac w pobliskiem kawiarence, zjesc croissanta z czekolada I popic czekolada na goraco Troche sie zastawiam, czy jesli mam cukrzyce teraz, a zostanie to odkryte dopiero w 28 tc, to czy ma to jakis bardzo negatywny wplaw na dziecko? xxx Miki, widzialam, ze masz podwyzszona glukoze, czy lakarz cos mowil na ten temat, moze znasz odpowiedz na powyzsze pytanie? xxx Buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wybaczcie te literkowki, pisze bardzo szybko, bo z pracy i musze pedzic juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam kochane od lekarza rodzinnego ;-) Nie kazał mi panikować i mówi , ze z watroba wszytko oki ;-) A kryształki bilirubiny mogą zasze się pojawić w moczu i inne kryształki też. I powiedział, ze jedynie po braku hormownów, zeby zrobic sobie kiedyc mamografie i detergenty . Poza tym moj gin mi zlecil z meisica temu badania na krzepniecie i HBS i HCV to są na zółtaczke i wszystko oki. Ja to taka panikara jestem, ale wiecie czego sie bałam , ze nie bede mogła brac tch rozntch tabletek i ze ze stymulacji nici, Całą npc nie spałam, ach my baby!1 Gerwazy , Justynko i Berbelko @ nie przyjdzie!!!!!!!!! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie juz chyba ta @ przyszla na wkladce mialam takie brezowe plamki i narazie nic wiesej zobaczymy co bedzie do wieczora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lunka nie wiem jak to jest. Te badania ktore my robimy sa na cukrzyce ciazowa,ktora wychodzi w 24-28 tc. Gdybys miala podniesiony cukier wczesniej przed ciaza badz na jej poczatku to by wyszlo przy pierwszych badanich krwi w pierwszym trymestrze. Na pewno tez badali Cie przed in vitro. A co do sposobu badania to wow,jeszcze o takim nie slyszalam. Bardzo przyjemny :) xx manjoc widzisz czy wszystko idzie w dobrym kierunku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berbla, jestes pewna? :O :( Czasem dziewczyny maja lekkie plamienie na poczatku ciazy... x Ja niestety czuje, ze @ jutro albo w niedziele dostane :( Choc moze przez tez Crinone sie opozni o prae dni... Jedno Ci powiem, wkurzaja mnie strasznie w tym Wiesbaden, ze tak dlugo kaza czekac na test z krwi bo wiedza dobrze, ze pancjentki sie denerwuja. Dzisiaj wlasnie dziewczyna, ktora z Wiesbaden do Darmstadt sie przeniosla po jednym ICSI bo chciala IMSI zrobic, dostala potywny test. W 13 dniu po punkcji miala HCG 50. A Wiebaden to u mnie chca czekac z testem 19 dni po punkcji!!! Chyba tylko po to, zeby przyszla @ i zeby testu robic nie musieli :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po pracy mialam te dwie plamki i jak do tej pory cisza zobaczymy. Gerwazy nastepnym razem bedziesz tez prubowac w wiesbaden(czego ci nie zycze) czy gdzies indziej a wiesz cos wiecej o zej klinice w darmstacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez plamie na brazowo troszke ,a zaczeło sie od 10dpt dzis 14dpt plamiłam betka 497 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berba, to dobry znak, ze na razie cisza! x Wiesz, z pracy blizej mi o wiele bardziej do Wiesbaden. Dlatego sie tam zdecydowalam jechac. Ale neci mnie tez Darmstadt - zwlaszcza gdyby sie okazalo, ze ICSI potrzeba. Bo oni robia IMSI a Wiesbaden jeszcze nie. x Jak w jednym miejscu nie wychodzi to czasem dobrze cos zmienic. Dowiem sie od tej dziewczyny jak bylo w Darmstadt i co robili innego, pogadam z nia i kto wie, moze bede do Darmstadt dralowac. x Chocby z tego powodu ze tam robia beta HCG test standartowo w 13 dniu po punkcji! I kochana powiem Ci jeszcze, ze nawet dzisiaj ( PU lus 15) ona miala negatywny test sikaniec - mimo ze to niby taki wczesny byl co 10 HCG wykrywa. Tratatata. Jak ona miala PU plus 13 HCG = 30, a PU plus 15, HCG = 50. I tak nie wykrylo! Te sikance do doopy sa. Nie warto robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy Bete licz od transferu nie od punkcji. Jeżeli betka wyjdzie Ci pozytywna ( czego ci życzę z całego serca) to się jednak pofatyguję na Frankfurt i Ci ten ciężarny tyłek stłukę ;) Lunede Wczoraj gadalam z położną i mi mówiła ze cukrzyca w ciąży jest niebezpieczna i trzeba sie trzymać zaleceń lekarza, i taka ciąża nie moze być przenoszona. Ale te badanie tak się wykonuje, do 28 tyg więc lekarz chyba wie co robi, nie martw się. Ja muszę to badanie powtórzyć, bo nie robiłam go naczczo, extra pytałam sie go czy muszę być naczczo to powiedział ze nie. A teraz muszę zrobić to naczczo. Porąbane to trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy Liczy sie od kiedy zarodki są w Tobie a nie kiedy je zaplodnili. Od punkcji albo od ostatniej @ liczysz ciążę. Tak mi mój gin tłumaczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dostalam @w życiu tak się nie cieszyłam z tej wrednej małpy ja dzisiaj,idę sie napić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki, tak, tak to sie wszytko zgadza. Mowie jedynie o tym, ze przy wyznaczaniu testu w Dramstadt uzywaja daty punkcji jako referencji i mowia ze test HCG bedzie w dniu PU plus 13. Nastepny robia w PU plus 15, zeby zobaczyc wzrost. Latwiej tak obliczac niz u kazdego liczecy kiedy mial transfer i iludniowych zarodkow. x Zreszta, niech bedzie ten test kiedykolwiek byle byl pozytywny. A u mnie kuzwa JEDNA WIELKA DOOPA :O O Znikam wkrotce bo musze M odebrac a potem idziemy do restauracji mojego wyboru :-D Widze, ze M stara sie mnie pocieszyc i oderwac od tego wszytkiego... x Milego wieczoru!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJCIE:) justynka-83 źle napisałam o tym badaniu-sory - mój M też robił badanie SCD i wyszło że ma 72% plemników prawidłowych i 28% plemników z fragmentacją DNA. Lekarz mówił że to zły wynik, ale jest on z przed 2 lat-tylko do tej pory lekarze nie zwracali na to uwagi, a ten powiedział że jest to badanie prognozujące jakie szanse mamy z in vitro. Stwierdził że pod względem morfologii jest w stanie wybrać zdrowe plemniki ale DNA nie obejrzy- bo nie ma szans:( i co z tego ze zrobi mi in vitro jak w 5 tyg poronię:(. Kazał powtórzyć i się zgłosić. Dlatego kochana szczególnie MOCNO Ci kibicuję bo jesteś moją nadzieją :):) Może się pomylił i pomylił to 72% z 28??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NITKA999 ja byłam u dr Przybycienia- wygląda na konkretnego lekarza trochę zakręcony -parę badań przeoczył i twierdził ze ich nie ma a jednak były-ale to zabawne:) pierwsze wrażenia ok nie owijał w bawełnę wizyta trwała ponad godzinę zlecił badania których nie mamy albo się przedawniły i absolutnie nie namawiał do robienia u nich(oprócz nasienia) i jeżeli te badania wyjdą źle to nie będzie mnie naciągać na koszty in vitro tylko powie jak jest i ewentualnie dawca. Na początku wręcz próbował mnie namawiać na inseminacje ale jak obejrzał badanie chromatyny stwierdził że iui odpada a nie wiadomo czy in vitro też się uda. A Ty też jesteś z Krakowa?? do którego lekarza chodzisz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jagoda to ja nic nie rozumiem. Norma jest poniżej 30% uszkodzonych. My mamy 21% uszkodzonych i mój dr twierdzi że to dobry wynik, pamiętam jak mówił że wynik ok i na pewno do imsi wybiorą plemniki. Inna sprawa że chyba faktycznie ma to duży wpływ skoro u nas zarodki nie dotrwały do 3 doby. Zapytam o to przy następnej wizycie. Helenka jupi:) super że będziesz mogła ruszyć z miejsca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wolałabym żeby się pomylił:( Może wziął pod uwagę małą ilość, złą morfologię 3% i zmienność wyników??bo skurczybyki ruch to mają niezły-chociaż tyle:):) tak czy inaczej jak napisałam wcześniej mocno trzymam kciuki za Ciebie i resztę starających oraz tych którym się udało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helenka dobrze że @ przyszła, jagoda u mojego też wiem że ale wyszło jak pojadę na wizytę to dokładnie sprawdze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helenka dobrze że @ przyszła, jagoda u mojego też wiem że ale wyszło jak pojadę na wizytę to dokładnie sprawdze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monjoc masz racje my to sie musimy stersowac, ja jestem taka sama, cos nie tak i juz 1000 scenariuszy na minute sobie wyobrazam!! heheh ale najwazniejsze ze to nic szkodliwego te cale krysztalki. x gerwazy w uk (bynajmniej w tym szpitalu w ktorym sie lecze) tez nie robia badania z krwi. Mówią ze test po 2 tygodniach jest wiarygodny, ja w to nie wierze, jak chcialam zrobic sobie bete, poszlam do lekarza w 12 dniu po transferze, to zapisala mnie na tydzien pozniej....masakra jakas..... myslalam ze dostane szalu!! Teraz poszukam sobie jakiegos laboratorium. Ciagle mocno trzymam kciuki za Ciebie, nie puszczam!!!! Udanego wieczoru i smacznej kolacyjki. x berbla dopoki nie zrobisz testu to nie stresuj sie tym (wiem, łatwo sie mówi) Za Ciebie kochana tez mocno zaciskam piastki:) Spójrz na diany historie:) x Helenka wreszcie ta małpa sie zjawiła, wypij za mnie tez:) x Przepraszam jezeli nie wymienilam kazdej z osobna ale mocno o was mysle i wam kibicuje!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fania
Czesc dziewczyny. Bylam dzis u gin na wizycie z podsumowaniem badan i ostatnich wynikow. Bakteriologia juz w normie, usg torbieli nie wykazalo, wiec zaczynamy. Dostalam gonapeptyl 0,1mg oraz Encorton 5mg x 1,5 tabl. Mam to brac chyba 14 dni. Potem wizyta u lekarza w celu ustalenia lekow do stymulacji. Ta wizyta ma byc poprzedzona tego dnia badaniami LH, E2, progesteron, morfologia. Czy u Was ten etap wygladal tak samo czy moze jakies odstepstwa znaczne widzicie? Ja bylam dzis tak wystraszona na tej wizycie i pomimo czytania czytania to nie wiedzialam bardzo czego sie spodziewac. Mialam nawet zapisane kilka pytan ale skupilam sie tylko na jednym. Czemu ISCI zamiast IMSI? Lekarka odpowiedziala mi ze przy pojedynczych plemńikach to grzeba kazda szanse wykorzystac i z tego co ona wie to tylko ISCI, ale poszla jeszcze do embriologa i jak wrocila to potwierdzila mi ta informacje... Chyba mnie przekonala ze trzeba kazda anse wykorzystac bo nei ma z czego przebierac z tych zapewne kilku sztuk rozmrozonych plemnikow, oby chociaz kilka bylo... Ale z drugiej strony to jednak zaczelam sie martwic ze jak ich jest raptem kilka to moga byc naprawde slabeusze :( i ze te szanse to naprawde sa male... * ale jednak zrobilam pierwszy zastrzyk i ide dalej. Podtaram sie do konca wierzyc w powodzenie. Zakupilam kolejne opakowanie Foliku, z mysla o malenstwie, ktore mam nadzieje zawita u mnie na 9mcy a potem juz bedziemy sie nim wspolnie z M cieszyc :) Pozdrawiam Was wszytskie imtrzymam kciuki teraz z tego co pamietam to szcegolnie na bety Berbli i Gerwazy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy któraś z was miała histeroskopie bo siedze i czytam zę to robia przez lyzeczkowanie lub wycinaja i niewiem czy dobrze rozumiem-POMOCY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aggie79
Cześć dziewczyny Helenka ja miałam histeroskopie robiona 4 dni temu-pytaj ,co chcesz wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochana z nieba mi spadasz:)jakie badania miałas?czy miałas przez łyżeczkowanie?i gdzie jeżeli możesz napisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aggie79
Helena ja miałam robiona histeroskopie we Wrocławiu w klinice leczenia nieplodnosci Polmedis, podchodzę do ivf i mój lekarz chciał sprawdzić "stan" macicy, poza tym zauważył małego miesniaka na ściance macicy i chciał spr czy nie są to zmiany nowotworowe, więc była to histo. Diagnostyczna, nie operacyjna zatem nie powiem Ci nic odnośnie lyzeczkowania i czyszczenia z ewentualnych polipow czy zrostow. U mnie zabieg był robiony na "Żywca" bez znieczulenia bo nie mogli mi wkuc wenflonu i trwał jakieś 10-15 min, bol podobny do tego przy badaniu droznosci jajowodow, trochę bolesny ale do wytrzymania, po nim krwawilam przez 1-2dni. Strasznie sie bałam tego zabiegu ale nie było tak złe choć byłam przygotowana na najgorsze, wiec nic sie nie boj kochana. A Ty z jakiego powodu masz robiona histo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fania kochana dobrze, ze torbieli już nie ma i idzieci do przodu, my tez powoli idziemy. Mam nadzieję ze uda nam sie dojsc do konca ;-) U mnie tez ma byc ICSI mam nadzieje, ze uda siE!! I te plemniki mojego M się nadadzą ;-) Zycze miłej nocki pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×