Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

hej :) wrocilam od lekarza :) dzidziuś ma 4,4 cm serce mu bije 139 bpm .. wg usg jest to 11w2d .. ale nie mierzyl kosci nosowej itp. ;/ lekarz fajnie wszystko pokazywal.. nozki raczki główke :) i wydawalo mi sie ze miedzy nogami dynda siusiak, a lekarz powiedzial, ze z tego to najczesciej dziewczynki :D wiec na plec troszke poczekac musze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e ona cały Adolfik ;) kamilkak - sprytne z tymi spodniami; też schudłam przed rokiem, ale odrobiłam jeszcze zanim zaszłam, ech...:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny słuchajcie a jak u was z ułożeniem kosmówki (pozniejszego łożyska) bo u mnie narazie jest nisko lekarz uspokajał ze z biegiem przesunie sie ku górze , jak u was to wygląda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karcia gratulacje, super masz że już jesteś po wizycie :) Nozki i raczki machały? Z ta kosmówką to ja nie mma pojecia, mi lekarz nic na ten temat nie mowił. Z tym moim snem to masakra, tak mnie bola dzis uda, kurcze, mam mega zakwasy a nic n ie robilam, może faktycznie napisnalam miesnie przez sen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e ona - tak .. niby fajnie, ale chcialabym wiedzec co z tym noskiem itd.. a dzidzius byl bardzo spokojny :) wiec lekarz mogl go mierzyc... ale szybko to robil, bo oczywiscie odprawa ( pogaduchy, kawka i ciasto ) ważniejsze ... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieska sytuacja bardzo nieciekawa, ale faktycznie stres bardzo zle wplywa na przebieg ciazy, postaraj sie znalezc czas na relaks, zostawienie wszystko z boku i wyluzowanie, pij melise - podobno mozna w ciazy, na pewno Ci pomoze tylko trzeba pic regularnie. ja sie czuje coraz gorzej, czuje infekcje w nosie i gardle az uszy mnie bola :( a kierowniczka ma wszystko gdzies! ja sie zajelam klimatyzacja ale biuro nie wyraza zgody na jej wylaczenie ze wzgledu na przepisy BHP w razie pozaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawi mnie ta kosmówka mam nadzieje ze pójdzie ku górze tak jak to ma być:) mój dzidzius na usg teraz był mega ruchliwy szalał tam czy to zle ze on taki jest ? tak sobie mysle moze to głupie czy on nie bedzie za chudy potem:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KARCIA duza to twoje dzidzia ;), fajnie ze wszystko ok co do kosmówki mi lekarz też nic nie mówił no ale skoro nie mowił to chyba ok E ONA może faktycznie nadwyreżyłaś sobie mieśnie, kto wie.... mojej siostrze sie kiedys śnilo że biega i też ja nogi bolały, chyba biegła przez sen na leżąco :D NIEBIESKA przykro mi że masz taką sytuacje w domu :(:(:( Tulam cie mocno 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jam miałam usg i lekarz powiedział 8/9 tydzień ale dzidzia była spokojna, tylko serduszko ładnie biło mam nadzieje ze na usg genetycznym zobaczę jak skacze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze wy przynajmniej wiecie ile cm ma wasza dzidzia a mi lekarz wcale takich rzeczy nie mówi :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilkak napewno zobaczysz moja w 10 tyg. teraz dopiero pokazała te skoki:) wydawało mi się ze macha mi rączką serio albo chciałam zeby mi sie tak wydawało :) ogólnie kręciła się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniecznie napiszcie jak przebiega to usg genetyczne bo macie prędzej ja 1 pazdziernika cena u mnie to 250 zł dostane płyte z tego i moge potem oglądac w domu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niebieska strasznie Ci wspołczuje. Niewiele wiem o tej chorobie, niestety. Może porozmawiajcie z jej lekarzem? Może trzeba ją położyć na jakiś czas do szpitala? Ja mam wizyte 28 - wtedy lekarz powiedzial ze sprawdzimy czy malenstwo ise dobrze rozwija, a potem jakoś 3 pazdziernika genetyczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mi już choroba przeszla ale caly czas czuje że mi coś splywa po gardle, jak to leczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eona moze nie uwierzysz ale mi kiedys ktos polecil płukac gardło płynem do ust eludril chyba tylko w aptece mozesz go kupic i pomogło:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIWOSZKA oczywiscie ze opisze jak wygląda to badanie dzis ma je chyba MEL-WA wiec moze i ona da znać na ból gardła podobno płukanka z szałwii dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIiwoszka ale to mialas na bol gardla? Bo mnie nie boli, to tylko takie slpywanie bardzo gestego kataru? Po gardle? Nie wiem, kataru nie mam aleczuje takie cos ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niebieska-jesteśmy z Tobą, może uda się przyspieszyć remont, żebyście szybciej wrócili do siebie...trzymam kciuki Anecka-powiedz w pracy, ze albo naprawia klimatyzacje, albo bedziesz musiala wziac zwolnienie na calą ciążę. Masz do tego prawo, a nawet powinnaś tak zrobić w tej sytuacji. Przecież będzie na dworze coraz chłodniej i nie możesz byc caly czas wyziębiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, powiedzcie mi jeszcze jedno, bo jestem całkiem niezorientowana w tym usg genetycznym. W ktorym tygodniu się je robi i dlaczego zdecydowałyście się na nie? Czego moźna się dowiedziec i czy to coś zmienia? Czy dla własnego spokoju je robicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak ogólnie jest i na ból i na zaleganie wydzieliny pomocny jest antybakteryjny działa odkażająco . Mi czasem taki śluz się zbiera jak jem za dużo nabiału jogurty itp. jak sobie popłuczę to już tego nie odczuwam potem tylko jakiś czas trzeba płukać nazywa sie ELUDRIL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usg genetyczne robi się chyba miedzy 11-13 tyg. ja zdecydowałam się dlatego ponieważ jest to istotne badanie w przebiegu ciąży , mówi ono o stanie płodu oraz o ewentualnych wadach typu zespól downa, nie kazdy sie decyduje jednak mi lekarz polecał mimo ze nie on to robi ( więc nie naciągał mnie) natomiast mój gin mówi ze to jest ważne natomiast testy z krwi typu papa-aa są dla chętnych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tu dokładny opis co nam daje to badanie:Szczegółowa ocena struktury jaja płodowego obejmuje następujące elementy: 1. liczba pęcherzyków ciążowych w jamie macicy 2. ocena czynności serca (FHR) 3. pomiary biometryczne: - długość ciemieniowo - siedzeniowa (CRL) - wymiar dwuciemieniowy główki płodu (BPD) 4. ocena anatomii płodu: - czaszka (kształt), sierp mózgu, sploty naczyniówkowe komór bocznych - ściany powłok jamy brzusznej uwzględniając fizjologiczną przepuklinę pępkową do 12 tygodnia ciąży - żołądek - serce płodu lokalizacja i czynność serca - pęcherz moczowy - kręgosłup - kończyny górne i dolne 5. Ocena kosmówki 6. Ocena przezierności karkowej (NT) i kości nosowej (NB). II. Ultrasonograficzna ocena rozwoju ciąży (18 22 ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to standardowe usg w ciąży, które pozwala też tylko w tym okresie na wskazanie ewentualnych wad genetycznych; każdy gin je powinien wykonać, ale nie każdy posiada dobry (czuły) sprzęt i odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie... wykonuje się je od 11 do 13+6tc, chodzi o to, by płód był określonej wielkości i wyznaczono, że właśnie w tym okresie tyle mierzy; tylko też na tym etapie można zmierzyć 'zbiorniczek' z płynem na karku, który później się wchłania oraz ustala się istnienie kości nosowej, która powinna być już obecna na tym etapie ciąży; wszelkie odchylenia od norm można weryfikować poprzez kolejne usg bądź badanie pewnych 'wskaźników' z krwi - i to cały czas są tzw. badania prenatalne nieinwazyjne;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzę właśnie w kolejce do lekarza i trochę was podczytuję. Zastanawiaćie się nad jakimś prywatnym forum, albo mailu. Jestem na tym forum od początku, może nie udzielam się za często, ale czytam regularnie. Mamy już założonego maila, o ile się nie mylę, to założyła go Asia. Mamy tam już kilka fotek, jak wrócę do domu to hasło mogę wam przesłać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietniówka 2013
Ale wy dziewczyny dużo piszecie! A co do usg genetycznego to mój gin robi usg na każdej wizycie i nie ma potrzeby robić dodatkowo, no chyba że chcę 3d i na płytkę nagrać to muszę już do innego się zapisać, no ale to koszt ok 250-300 zł. Do jutra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, moge do Was dolaczyc? Podczytuje Wasze wypowiedzi od czasu do czasu... Mialam jedna wizyte, lekarz zrobil mi USG i potwierdzil ciaze. 24 mam kolejna... Mam nadzieje ze tym razem poswieci mi wiecej uwagi i czegos sie dowiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale pospalam... czuje sie dzis zle :( e ona jak masz wydzieline to musisz duuuuzo pic by ja rozrzedzic i by schodzila. Mozna plukac gardlo i stosowac masc majerankowa pod nos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×