Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

Hej dziewczynki widzę że uciekacie powoli z kafe :( mam genetyczne za sobą tzn USG ,wyniki z krwi odbieram za 7 dni , Usg wyszło super :) maluszek ma 5,5 cm i ma sie świetnie , bardzo ruchliwy i nie łatwo było lekarzowi go zbadac , badanie robiłam w Multi med - wspaniały doktor , bardzo miły :) u mnie za to problem z kręgosłupem szyjnym - okropny ból lewej ręki i drętwienie palców :( zakaz przesiadywania przy kompie :( najgorsze że internistka zabroniła jakichkolwiek leków przeciwbólowych - jedynie Apap a on nic nie daje ... :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sekowa
ja miałam usg genetyczne wczoraj (jestem w połowie 12 tyg) i lekarz powiedział że nie da się teraz zobaczyć płci, może jak twoj gin ma jakiś super sprzęt i dziecko się odpowiednio ustawi to można będzie stwierdzić czy to chłopiec czy dziewczynka. Mój lekarz powiedział że przy następnym usg (około 20 tyg) na 100% da się rozpoznać płeć dziecka, o ile niunia się ustawi odpowiednio:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie jestem zwolennikiem prywatnego forum właśnie dlatego że jest wiele dziewczyn które by chciało dołączyć dopiero teraz albo dopiero za jakiś czas i nie pytać o pozwolenie, forum jest właśnie po to by każdy mógł się wypowiedzieć, zapytać, porównać doświadczenia, a tak to stworzyła się jakaś grupa wzajemnej adoracji zamknięta na obcych... ale maja dziewczyny prawo, jak chcą sobie pogadać we własnym gronie to nikt im nie może zabronić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sekowa tak właśnie jest , musimy czekać do ok 20 tyg na płeć , i to nie zawsze maluch pokaże :D , ja mam teraz początek 13 tygodnia , z miesiączki miałam w piątek dokładnie ukończone 12 tyg a z pomiarów wyszło 12 tyg i 1 dzień więc ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzielna z mielna ja raczej z kafe sie nie rozstanę - uzależniłam sie :D ale może mnie dziewczyny przyjmą na nowym , tyle że mało czasu na pisanie bo maluch w domku :) poza tym lekarz mi kazał ograniczac siedzenie na kompie przez ten kręgosłup :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprzęt ma dobry bo to szpital prywatny powstały ok 2 lat temu więc wszystko nowiutkie ( sprawdzałam z ciekawości ile pakiet porodowy kosztuje to od 6 tys do 16 tys spore koszty niestety :( chociaż czasami mi się tak marzy poród w takim miejscu bo wydaje mi się że podejście do rodzącej jest inne ). I wczoraj na usg wymieniał po kolei co widzi i żołądek, i pęcherz moczowy i dwie komory serduszka i później powiedział, że on dziewczyny nie widzi więc pewnie o narządy wewnętrzne mu chodziło i możliwe, że za ten czas już będzie można je dostrzec. Ja się bardzo nastawiłam na dziewczynkę bo zawsze czułam, że będzie pierwsza ale z drugiej strony jak pomyślę że nie będzie chłopca to mi smutno i na odwrót :) chyba najlepszym wyjściem byłyby bliźniaki parka :D tak się mojemu mężowi marzyło i jak na pierwszym usg wyszło, że ciąża pojedyncza to troszkę był zawiedziony :) I wczoraj po usg obiecałam sobie, że jak wyjdzie ok to pojadę po pierwsze spodnie ciążowe bo moje normalne już mnie bardzo cisną czasami w pracy jak siedzę to cały dzień rozpięte. I znalazłam H&M czynny do 22 prosto z usg pojechaliśmy i okazało się że nie ma działu ciążowego :P więc dziś drugie podejście. Mi już brzuszek wywaliło tym bardziej że apetyt ogromny nie mam zachcianek ( 2 razy zanim jeszcze dowiedziałam się o ciąży naszło mnie na piwo ale to tak, że wytrzymać nie mogłam :) ) ale generalnie jadłabym wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sekowa28 - mój brzuszek tez już widoczny :) nawet w kurtce wystaje ale cóż niedawno rodziłam to rośnie szybciej - słabe mięśnie brzucha mam :( ja uważam na to co jem bo miałam cukrzycę ciązową i nie chcę powtórki :( dogadzam sobie jem to na co mam ochotę ale w małych ilościach i pilnuję wagi , unikam pieczywa białego, makaronu , słodyczy , zajadam sie owocami, piję soki ,jem kasze , ryby ; waga dzięki bogu stoi w miejscu a brzuszek rośnie - dziwne to ale zmienia mi sie figóra robię sie ogólnie szczuplejsza ale z brzuchem :) , lekarz mówi że powinnam pilnowac tego bo poprzednio przytyłam 30 kg :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj 30 kg to dużo :) moim marzeniem jest tak 10-12 kg tym bardziej, że z dużej wagi zaczynam i jak przytyję 20 kg to 100 będzie :( chociaż myślę, że nie zmieszczę się w zakładanym limicie bo już 2 kg na plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sekowa28 - 2 kg w 1 trymestrze to prawidłowo :) , u mnie to było do tego czasu już 10 !!! potem jeszcze 20 doszło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sekowa, ja mam tak jak ty, że zaczełam 0d 78 kg wiec jak dużo przytyję to będę dosłownie wielorybem. na razie przybyło mi 1-2 kg, czasem rano waże 79 czasem 80 kg, to chyba zalezy ile zjem wieczorem i ile wysikam w nocy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi rowniez zdecydowanie lepiej tutaj niz tam... Ja zjechlam od poczatku ciazy 2 kg.. A jestem w 10t1d ale to napewno przez te wymioty... Cale dnie mnie meczy... Jem normalnie... Jestem w domu wiec mam wiecej czasu na jakies lepsze obiadki... Na szczescie nie ,musze pilnowavc sie ze slodyczami... Jakos mnie nie kusza za bardzo... Nie wiem co zrobic... Robic to USG genetyczne czy nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bozka2930
helloooooo ja tez zaglądam nadal to faktycznie chyba uzależnienie rano kafetereia i kwietniowki muszą być :) ja wizyta 10.10 teraz w czawrtek ide na badania tokso,hiv i inne ladnie krwi pójdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helloooooo ja tez zaglądam nadal to faktycznie chyba uzależnienie rano kafetereia i kwietniowki muszą być ja wizyta 10.10 teraz w czawrtek ide na badania tokso,hiv i inne ladnie krwi pójdzie milego popołudnia to wyżej to ja oczywiście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tyję już teraz bo od początku zero wymiotów jedynie mdłości mnie męczyły i to tyle. Jak słyszę czasami, że dziewczyny chudną 5-7 kg w pierwszym trymestrze :( przyszlaMlodaMama ja bym chyba zdecydowała się na to usg nawet jeśli wiązałoby to się z wyjazdem do Poznania. Wiem, ,że to daleko koszty itd ale dla uspokojenia siebie. Tzn ja to mówię w mojej sytuacji ponieważ ja od samego początku bałam się, że może coś źle się zadziać, że coś może być nie tak i najchętniej robiłabym usg co tydzień by sprawdzać czy serduszko bije. To moje pierwsze pytanie do lekarza zarówno na 1 usg jak i na tym wczorajszym :) Panikara jestem i tyle :) We wtorek idę do nowego lekarza mam nadzieję, że bardziej mi podpasuje niż poprzedni. Pewnie znów zestaw badań. Ja już właściwie wszystkie miałam robione HIV, WR, cała morfologia, różyczka tylko chyba toksoplazmę za każdym razem będzie trzeba powtarzać bo mam wynik ujemny nie mam przeciwciał i lekarz mówił, że trzeba sprawdzać czy nie ma nowego zachorowania. Dziewczyny czy szczepiłyście się przeciw WZW C ? bo ja zanim zaszłam w ciąże jakieś dwa miesiące przed ślubem byłam u lekarza prosząc o zestaw badań przed zajściem w ciąże i wspominał też żeby się zaszczepić. Nam tak szybko poszło z dzidziusiem, że mi to wyleciało z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macie racje z tym USG... Ja nie szcepilam sie przed ciaza.. My z mezem tez bylismy zaskoczeni ze tak szybko zaszlam w ciaze.. Wiem ze kobiety staraja sie latami, dlatego podchodzilam na luzie do tych staran... A tu w pierwszym cyklu staran sie udalo... A pare dni wczwsniej lekarz powiedzial mi ze moge miec problemy... Moja gin ma swietne opinie, strasznie ciezko sie do niej nawet prywatnie dostac, a wizyta w calkiem przystepnej cenie. Na nastepna wizyte kazla tylko mocz zrobic. Ale odrazu zaznaczyla ze da skierowanie wtedy na inne badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny powiedzcie mi czy to normalne.... macie czasem takie wrazenie jaby kucie w kroku?, raczej takie jakby ktos igla ukul w ok szyjki? niewiem jak to opisac, ale moze ktos wie o czym mowie. to jest skutek rozciagania macicy? bo napewno niemam zadnego zapalenia bo mam wyniki dobre(poza lekka anemia) a do lekarza za tydz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie wszedzie pisza ze to normale niewiem moze panikuje, ale to kucie malo przyjemne, a ja w dodatku straszna panikara jestem jak cos zakuje to od razu mysle o najgorszym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też tak miałam i miewam nadal - nic groźnego , w razie co niech lekarz zerknie na tą szyjkę czy nie robi się nadżerka - czasem tak pokłuwa wtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :D Przyznam, że z lekką obawą zajrzałam teraz na forum. Zastanawiałam się od wczoraj, czy ktoś tu został. Chociaż myślę, że to nasze forum tutejsze jeszcze się rozrośnie. Ja zostaję na kafe. Sądzę, że jeszcze wiele dziewczyn może do nas dołączyć. Kilka miesięcy ciąży przed nami. A i po porodzie może się kwietniowe mamusie nowe pojawią. Te tylko czytające gorąco zachęcam do ujawnienia się. Będzie nam raźniej :) Cieszę się, że chociaż część z Was została :) Cieszę się, że mamy też nowe mamusie :) dzielna :) mówisz, że chłopca obstawiasz? :) super, że wszystko ok po usg. Mam nadzieję, że na następne pójdziecie razem z mężem. To takie cudne chwile, które można przeżyć razem. Sekowa dobrze, że maleństwo zdrowe :) Czyżby Wam się miał synuś narodzić? ;) Poznanie płci na tym etapie nierzadko jest już możliwe. A skoro lekarz mówi, że dziewczynki nie widzi... :) Poczekamy zobaczymy :) Asiu cieszę się, że jesteś kolejną mamą przynoszącą dobre wieści po usg. Oby tak dalej. Współczuję problemów z kręgosłupem. Mnie mocno zaczyna dawać się we znaki część lędźwiowa. Bolało w poprzedniej ciąży i boli teraz. agalesna kłucie w szyjce chyba normalne. Pracuje nam tam teraz wszystko :) W późniejszej ciąży to nawet mocno szyjka się odzywała z takim kłuciem. Mam ok. kilograma więcej. Brzuch spory się robi. Bardzo szybko się ujawnił tym razem. Już mnie ludzie sami pytają czy w ciąży jestem. Po prostu widać :) Ale co tam. W końcu jestem w tej ciąży. I gorąco wierzę, że będzie wszystko ok. Optymizm i radość mnie dopada :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki, przeczytałam Was tak na szybko i wiem, że założyłyście prywatne forum, ja również zostaje na kafe jak narazie z braku czasu, ale poproszę Was o namiary na te prywatne forum, bo napewno tam zagszczę jak uzyskam troche wolnego czasu :) Nie mam kompletnie czasu na kompa, chodze spać o 20ej a do tej godz zachrzaniam na pełnych obrotach. W każdym razie piszę, aby poinformować iż byłam wczoraj na usg genetycznym i wszytsko cudownie. Maleństwo ma 6cm, wszelkie pomiary są w najlepszym porządku, a zdjęcie 4d nawet mojego tate doprowadzilo do łez :) coś niesamowitego. Teraz ide na drugie genetyczne w okolicach Bozego Narodzenia. Buziaki i wszystkiego dobrego dla maleństw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny Hej widzę ze nowe forum powstaje :) ja mam jutro usg genetyczne:) co do tego kłucia to mi też to sie wdaje we znaki nawet mnie bolą ćsianki pochwy jaky mnie tam ktoś skopał , mał tego z prawej strony mnie zakłuwa szczególnie gdy chodzę dlatego ciesze sie ze jutro wizyta:) choc juz w pon byłam na ostrym dyzurze moze zpanikowalam bolały mnie plery nieludzko lekarz mnie badał szyjkę stwierdzil długą i usg ok słuchajcie skoro w pon szyjka była długa to chyba by sie dodzis nie skróciła co? tak pytam z ciekawosci;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hellooo Kiwoszka a masz jakieś przesłanki, by martwić się o skracanie szyjki? Mam nadzieję, że jest z nią wszystko ok. Olabia cieszę się razem z Tobą z tych zdrowych 6 cm :) Tata maleństwa był z Tobą podczas badania? Ja jeszcze czekam na wizyty. 8 mam wizytę u mojej lekarki, 11 mam usg genetyczne. Będę na przełomie 13/14 tygodnia i mam zamiar zapytać lekarza o płeć. Może już coś dojrzy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otulka nie mam panikara jestem , co myslisz tym kłuciu w okolicy pachwiny tylko przy chodzeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiwoszka mnie przy chodzeniu rzadko boli, ale za to często mi się zdarza, że mocny bol trochę powyżej pachwiny łapie mnie, gdy ruszę się jakoś szybko, nagle itd. Nie martwię się jednak - to najpewniej więzadła macicy. Wszystko na to wskazuje. Na wszelki wypadek dopytaj lekarza. Pewnie Cię uspokoi :) Niestety ciąża to sporo różnych dolegliwości, także takich bolesnych. Im dalej, tym więcej może tego być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×