Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

Nadziejka - myślę, że to jest to samo, czyli masz wynik ujemny. Ja nie mam wyniku przed oczami, jedynie telefonicznie dowiedziałam się, że jest ok. Może wieczorem mąż mi odbierze to zobaczę co tam pisze. e-ona - Ja mam ten sam słodki problem z ubrankami. Mam ich taki ogrom, że ostatnio poprosiłam mamę żeby ze mną posortowała na takie do 3m i powyżej. I tylko to robiłyśmy 2 godziny!! Teraz te małe muszę posortować kolorami do prania i potem jakoś posortować w szafie. Niestety na dodatek mam bardzo mało miejsca na ciuszki i nie wiem jak to zrobić żeby było praktycznie. Planuję poukładać rodzajami śpiochy, body, kaftaniki i na wierzchu mniejsze na dole większe. Osobno sukieneczki, sweterki, spodenki na drugą półkę. Samych sukienek mam 19, ponad 30 śpiochów czapeczek chyba ze 20, szał:) Cięzko ogarnąć - trojaczki bym spokojnie ubrała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tak samo układam ja mam komodę body wszystkie od najmniejszych do największych śpioszki tak samo, pajace i kaftaniki w następnej szufladzie czapeczki i wieksze rzeczy a w następnej sukienki i dresiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
segregacja na calego :D ja tylko zrobilam te do 3m, mniej wiecej bo czasami byly takie na 6m a rozmiarowo jak te newborn :) i pozniej do ok 6 miesiecy, a na najdalszej polce znalazlo sie kilka na 9m czy roczek nawet :D jestem na jutro umowiona na wizyte, powiedzialam lekarzowi ze zle sie czuje, mdlosci i pobolewa mnie brzuch a on do mnie "jak pani do jutra nie urodzi to zapraszam" rozumiem ze nie kojarzy wszystkich pacjentek - calowicie to rozumiem, ale najpierw ustawia mnie na cesarke a teraz jak slysze cos takiego to zupelnie skolowana jestem :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolowa - Ale mój lekarz też czasami nie kojarzy, oni chyba mają naprawdę za dużo pacjentek. I też się tym denerwuję. A wymioty ponoć są czasami oznaką zbliżającego się porodu może o to mu chodziło? x Kurczę a ja mam tylko jeden dresik, a sukienek w ogóle, myślałam że narazie nie potrzebne i skupiłam się na śpiochach kaftanikach itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziejka ja wszystkie ubranka dostałam od rodziny i znajomych. Większość jest do zwrotu. Jest tego tyle, że nie musiałam kupować ani jednej rzeczy, po prostu aż za dużo. Tak też bym nie kupowała sukieneczek - dla maleństwa to nie praktyczne, no chyba że z jedną tak jak goście przyjdą zobaczyć księżniczkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izulietta
mama4363 tak założyłam nowy post ale przez kilka dni nie było odp. i potem już nie zaglądałam. ja chodzę na nfz do lekarza który przyjeżdża do przychodni w mińsku właśnie z siedlec. mam nadzieję że uda mi się go przekonać na cc. jeśli nie to pójdę prywatnie do lekarza. A do jakiego lekarza w mińsku chodzisz prywatnie? Wystarczy pierwsza litera nazwiska jeśli nie chcesz pisać całego bo trochę kojarzę tych lekarzy przyjmujących w mińsku. proszę odpisz. ja bardzo się boję takiego porodu. mniej obaw miałam przed pierwszym. z kimkolwiek bym nie rozmawiałam czy koleżanką czy siostrą albo inna ciężarną to się dziwią że nie cesarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izulietta
Funiak to widzę że w Twoim szpitalu to szybko decydują się na cc. Ja jak pierwsze dziecko rodziłam to była dziewczyna która 2 dni miała bóle i dopiero jak nie było postępu to zrobili cesarkę ale to może pojedynczy przypadek. Wiem że przy pierwszym porodzie na pewno robią cc przy takim położeniu a czy przy drugim to właśnie tego nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj wyprałam pokrowiec z wózka i z bujaczka. Jutro planuję puścić pierwszą pralkę ciuszków. Ale teraz coś mnie brzuch boli. Sama nie wiem jaki to ból. Ciągnie i kłuje i żołądek mnie boli i dół brzucha. Jak się podnoszę to aż mnie zgina, nie mogę chodzić. Wzięłam nospe dla spokojności i leżę już do nocy w łóżeczku. Dobrze, że mam laptopa to sobie pobuszuję na All. Muszę kupić sobie te biustonosze do karm co tu któraś niedawno polecała. Po 9,90 to grosze, nawet tylko po to, żeby wkładki laktacyjne na miejscu siedziały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z ciuszków kupiłam 5 bodów i misiowy kombinezonik. A reszta odkupiliśmy od znajomej - za 100 zł kilka dużych siatek i dostaliśmy od kuzynki. Dobrze że będziemy mieli syna bo teraz już od nich systematycznie będziemy dostawać. Jakby była dziewczynka to byśmy musieli większość kupić. Wszystkie ciuszki mam u teściowej. Pół dnia je sortowałam rozmiarami. Wszystko we workach jest rozmiarami posegregowane. Musze w końcu wziąć się za pranie. Ale ciuszki będę zwozić po kolei. Jak młody będzie rósł to będziemy wymieniać. Szkoda miejsca w szafie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj jak wam zazrdoszcze... Ja ubranek nie dostalam nic... Obiecanych mialam sporo a w koncu wyszlo ze nie mam nic... Kupilam troche ale boje sie ze bd za malo...;( nikt nie potrafi mi doradzic ile i czego... A ja jestem zielona.. Ja na pociorkowca bd miala robione dopiero za 2 tyg to bd polowa 35/36 tc.. Czekam na wiosne... Juz nie moge wysiedziec w tym domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie też wszystko od podstaw musiałam zakupić:-( wszystko na allegro zamawiałam i w smyku. Dziś zliczyłam i w sumie nie mam tego tak dużo jak mi się wydawało. Doradźcie czy coś jeszcze powinnam dokupić? Mam: 1 pajac r.56, 5 pajacy r.62, 2 śpiochy r.56, 4 śpiochy r.62, 2 szt półśpiochy r.56, 4 szt półśpiochy r.62, 5 bodziaków r.56, 10 bodziaków r.62, 5 szt. Kaftaników r.62, dresik polarowy r.62. Czapeczki 4 szt, 3 szt niedrapek, skarpeteczki. Kurcze nie orientuje się zupełnie ile czego i ciągle bym coś nowego kupowała bo wydaje mi się za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Karolowa, juz tylko 8 dni :)no 7 nawet. Super. Odpoczywaj sobie teraz porządnie.Lekarzem sie nie martw. Mój tez ma tyle pacjentek że jak wchodze to sie biedny mnie wypytuje co tam mamy zaplanowane, czy recepty były wystawione itd i dopiero zaczyna kojarzyć, która to ja jestem ;) bożka, ja nie biorę położnej na poród, bo nie mam takiej mozliwośći-ordynator nie pozwala.Natomiast jak tylko wróce do domu, to chce się widzieć z moją położną, do której teraz uczęszczam. Nadziejka ja mam graco evo wózeczek, ale zmiksowany z gondolą i fotelikiem z graco symbio. Ja na wyniku GBS mam że wynik jest ujemny. antonówko, super że masz tyle ubranek. Ja nie dostałam prawie nic tylko 5 szt body. Musiałam wszystko kupić.Troche ta wyprawka mnie wyniosła bo wózek 1870zł łóżeczko 300 kołderka+poszewka 150zł 150euro wysłałam przyjaciólce za granice żby mi te wielopaki pokupowała, kosmetyki dla dziecka 100zł,kocyki pieluszki recznik ok 150zł itd. Dziś byłam w tesco i kupiłam suoer rzeczy za małe pieniądze. Np 3 szt pajacy na rozm 62-55zł to mało biorąc pod uwage ze w sklepie za pajacyka trzeba zaplacic ok 40zł, 5 szt body na krótki od 0-3mc 33zł, dwie pary leginsów i tunike 22zł(taki komplecik) i tuniki po 12zł. Sobie klapki pod prysznic do szpitala za całe 17zł :) Warto tam kupowac ciuszki dla maleństw,polecam Co do segregacji to umieszczam ciuszki w komodzie. Narazie zajełam sie ciuszkami do 6mca, reszta w workach próżniowych w szafie czeka.Body na krótki rękaw na jednej kupie, na długi na drugiej od najmniejszych do największych, pajace na innej kupce tez od mini do wiekszych, i tak wszystko. Sukieneczek i dresów nie ma zadnych i chyba musze kupić. Ogólnie uważam, że musze troszkę pobyć z dzieckiem i zobaczę co się z ubranek i innych rzeczy w naszym przypadku sprawdzi, dlatego narazie nie szaleje. antonówko czy mogłabyś podrzucić linka z tym stanikiem do karmienia? Za taką cenę zdecydowanie warto, o ile jest dobrej jakosci. Przyszłamłoda Mamo nie martw sie ciuszkami. Wez pod uwagę, że dostaniecie jakies upominiki ciuszkowe, a poza tym sklepy są w naszym zasięgu i zawsze można cos dokupić. Uważam ze na początek wystarczy ok 3 wyprawek do szpitala(ja mam 2 klasyczne czyli kaftanik, koszulka, spioch i czapeczka i jeden zestaw typu body na krótki+ pajac na długi +czapeczka )na to kombinezon polarkowy na wyjscie i kocyk cienki lub gruby, zalezy od pogody, a w domku na początku przydadzą sie pajace i body. sekowa, według mnie masz wypas ciuszków :) Pamietajcie dziewczyny, że zawsze mozna dokupic w sklepach czy przez net, a malutkie tak szybko wyrosną że niektorych rzeczy nie zdążą załozyc.Na pewno body nigdy za wiele, a latem wystarczą body na krótki +skarpetki i już stój gotowy:) Ja pokupuje na lato jakies spodniczki takie wlasnie na body zeby zarzucic i bedzie strój wieczorowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izulietta
A mi mama kiedyś przy pierwszym dziecku powiedziała że rozmiar 56 to dla wcześniaków i rzeczywiście miałam body na 56 i nie pamiętam abym go używała (tylko w sumie był zakładany przez głowę i trochę się bałam). Tak więc jak teraz dokupowałam to na 62. Ale rozmiar rozmiarowi też nie zawsze równy więc myślę że każda z nas powinna sama ocenić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ;D u nas zima na całego...tak nam nawiało i nasypało śniegu że mam na podjęździe po kolana...a auta to myślałam ze nie odśnieże :) co o ubranek to też mam w komodach poukładane, rodzajami i rozmiarami, w jednej szufladzie mam np same bodziaki i na krótki i na dlugi, kupkami wg rozmiaru...ale i tak narazie nie potrafię się w tym odnaleźć bo tylko część nowych rzeczy kupilismy a reszte dostaliśmy... co do wózka to zdecydowaliśmy sie na graco symbio.. chce jeszcze małemu jakiś polarkowy kombinezon dokupic... żeby na początek było na spacery... i chyba rzeczywiście wszystko wyjdzie jak już maleństwo będzie z nami, co się sprawdza, a co nie, i czego brakuje...dlatego nic więcej już nie kupuje - bo można łatwo wpaść w szał zakupów :) Miłego dnia!!! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie dlatego na 56 dosłownie kilka sztuk mam. Ostatnio z koleżanką rozmawiałam i jej synek urodził się 58 cm. A mówi, że tych ciuszków na 56 jeszcze dobry miesiąc używała więc ja już się gubię w tym. Ale chyba rzeczywiście lepiej większe:-) izulietta rozmawiałam ostatnio z kuzynką mojego męża i ona miała 2 poród pośladkowy. Też nie godziła się na sn i musiała niezłe boje stoczyć. Zrobili jej w końcu cc na Żelaznej w Warszawie z wielkimi trudnościami. A po wszystkim lekarka jej powiedziała, że ona sobie tego porodu sn nie wyobraża. Ale to było 5-6 lat temu. Walcz o tą cc:-) mam nadzieję, że uda Ci się u Ciebie w mieście załatwić:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry zima zima zapraszamy na narty ojjj a ja się obawia bardziej tego że Paulinkę miałam w listopadzie i mam więcej body z dł rękawem i śpioszki grubsze a teraz na ciepłe miesiące wypadnie a co do prezentów ciuszkowych to ja dostałam od mojej siostry fajny kaftanik i śpioszki ale większe i dobrze bo z malutkich szybko dzidziuś wyrośnie a poza tym pampersy wszyscy przynosili i fajnie bo miałam zapasy w nocy mnie cos brzuch pobolewał ojjj jak się boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olabia - Dokopałam się i to karolowa kupowała te biustonosze, pozwalam sobie zacytować jej słowa: http://allegro.pl/biustonosz-stanik-do-karmie nia-ciazowy-70b-gratis-i2985447112.html i taki http://allegro.pl/bezszwowy-biustonosz-stanik -ciazowy-i-do-karmienia-i2985543341.html i taki http://allegro.pl/bialy-biustonosz-do-karmien ia-75b-bawelna-i3019132354.html jak dla mnie najlepszy jest numer 3, a stanik 2 zaraz sie rozprul, to cienkie ramiaczko odpadlo, ogolnie 1 jest podobny do 3 ale niewiem czemu jak przymierzylam to w 3 lepiej sie czulam".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziejka mała - ja to naprawde rozumiem ze kazdej pacjentki z osobna nie pamietaja, ale czlowiek czasami juz nic nie wie, jak slyszy sprzeczne wiadomosci :) Nadziejko a ja mam wozeczek Solaris Bebetto i fotelik maxi cosi cabrio - http://www.bobowozki.com.pl/images/Bebetto-wozek-Solaris-Cabrio-Easy-Base-2.jpg xxx antonówkaa wiesz ja nawet widzialam dla chlopcow tez malenkie koszule itp. ale tez uwazam ze trzeba spojrzec na to co bedzie praktyczne, przy takim maluszku gdzie sukieneczki z falbankami albo koszule z kolnierzykami... przeciez to bedzie niewygodne, dla mnie to najwyzej na jakas impreze mozna ubrac tak niemowlaka a tak to trzeba pomyslec zeby jemu bylo wygodnie jednak :) to ja pisalam o tych stanikach ;) xxx przyszlaMM obiecali i co? moge ci powiedziec co polozna nam mowila... znowu :D otoz jej cora tez rodzila i kupily chyba 5 komplecikow na 56, czapeczki i skarpetki, jesli dzidzius urodzi sie mniejszy to wtedy przydaja sie skarpetki bo sie zaklada i ciuszek jest okej :) ale dobrze sie tez zabezpieczyc od razu tez w 3-4 komplety 62cm bo moze akurat sie urodzi jakis dryblasek :D to taki standart zeby miec na start ;) to czekamy obie na wiosne bo u mnie snieguuuu ze ziemi nie widac :) xxx Sekowa28 masz juz na start wyprawke :) chocbym niewiem ile bedziesz miala to zawsze chyba bedzie ale... ja mam pelna szafe roznych rozmiarow a nadal sie obawiam czy to co zapakowalam to wystarczy, czy rozmiarowo bedzie dobre... :D xxx olabio, staram sie nie martwic, chociaz ostatnio czuje Malego rzadziej, ale ciesze sie ze ide dzis na ta wizyte, przynajmniej spokojniejsza bede :) xxx izulietta na wczesniakow to 50 chyba... chociaz zalezy, dwa dni temu znajomemu urodzila sie dziewczynka - 62 cm :) kawal kobietki :) a rozmiar rrozmiarowi naprawde nie jest rozny, ja zapakowalam torbe i ciuszki dla Malego, i nagle sie okazalo ze mimo ze rozmiar identyczny to body sa wieksze od pajaca :D xxx dagaa tez myslalam o kombinezonie na poczatek, ale podobno ma byc wiosna od poniedzialku juz, wiec moze cieplejszy misiek i kocyk wystarczy...? xxx MILEGO DNIA WAM ZYCZE 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi całą noc brzuch dokuczał. Wzięłam tą nospę, ale nic to nie zmieniło. Może to nie skurcze, bo brzuch nie jest twardy, tylko jakieś więzadła,wzdęcia, albo mała mnie pobijała, ostatnio mocniej kopie. Trochę się przestraszyłam, bo skąd mam wiedzieć czy to normalne czy nie. Trochę mnie ten mój gin załatwił tą wizytą za 4 tygodnie. Ja bym chciała teraz co tydzień najlepiej:) Ale przypomniało mi się, że mówił, że ma już pełny stan do 3 kwietnia i wpisał mnie na 5go. Jeszcze 3 tygodnie. Może nic nie będzie się działo. Myślicie, że na KTG gdy coś niepokoi można tak sobie podjechać do szpitala czy trzeba jakieś skierowanie? Ja jeszcze nie miałam ani razu KTG, a teraz mnie te bóle brzucha zaniepokoiły i tak zaczęłam o tym bardziej myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonowka - Jeżeli Cię coś niepokoi to śmiało do szpitala, zrobią ktg a najwyżej puszczą do domciu, a ty nie będziesz się denerwowała:-) x Z rozmiarówkami ciuszków to naprawdę jest tak różnie, ja kupiłam pajace i spodenki z allegro na rozm. 62 a tak naprawdę są min. 68, więc na metki chyba nie można patrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagodowaaa
hej dziewczyny :) podczytuje sobie Wasze wpisy od jakiegos czasu, bo tez jestem kwietniówka, termin mam na 17.IV ale boje się że moze być wczesniej :( od wczoraj mam podobne objawy jak Ty antonówka, takie bóle brzucha ( nie wyglądają mi na skurcze ) wczoraj przelezalam pol dnia, nospy nie bralam, staram sie unikac lekow jak dam rade wytrzymac, zaparzam sobie herbate rumiankową zawsze , leze i ból łagodnieje, na noc sie jakoś uspokoił ale dzis od rana czuje sie podejrzanie znowu. W 30t wylądowałam na patoogii ciązy po dziwnych bólach brzucha wlasnie, z podejrzeniem przedwczesnych skurczy porodowych ale po KTG kazali mi jechac do domu z powrotem, na USG ginekolog wykazalo ze dosc znacznie zmniejszyla mi sie długos szyjki macicy i gin zalecil mi oszczedny tryb zycia jesli nie chce urodzic przedwczesnie. No i Teraz znowu pojawiły mi sie jakies dziwne bole, brzuch jakis taki napięty, czasem twarnieje, ruchy malego czuje wiec chyba jest ok ale niepokoji mnie ten dziwny dyskomfort w brzuchu i jakies takie ciągnienie w dół w dnie brzucha :( Troche zaczynam sie tym denerwować:( udalo mi sie umowic dzis do mojego gin wiec sprawe wyjasnie. Mam nadzieje ze dlugosc szyjki mi sie nie skrócila znowu i te

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagodowaaa
nie dodalam, terminowo zaczyna mi sie 35t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonówkaa mysle ze smialo mozesz jechac na ktg, powinni ci je bez problemu zrobic choc wiesz ze duzo zalezy na kogo sie trafi ;) dawaj znac jak tam sie czujesz 🌼 xxx Nadziejka mala ja sie w romziarach czesto gubilam, mysle ze jak juz urodzimy to bedziemy intuicyjnie wyciagaly dobre rzeczy z szafy dla naszych Maluszkow :) xxx jagodowaaa witaj :) 35 tc to juz nie jest zle, chociaz jeszcze z 3 tygodnie moglabys potrzymac dzidziusia :) nie denerwuj sie tak mocno, to nie pomoze :) daj znac co po wizycie :) xxx pyrda no to drugie Bebetto w takim razie :D ja chcialam poczatkowo przez internet nasz zamowic, a pozniej okazalo sie ze maz zadzwonil do smyka i dostal 10% rabatu od reki wiec duzo bardziej oplacalo sie ze sklepu kupic jednak ;) pozatym byl kolor przy ktorym maz sie uparl, no i sprawdzilam go sobie przed kupnem :) czasami warto jednak przejsc sie do sklepu i zapytac o rabacik, w razie czego pozniej reklamowac w necie jest bardzo ciezko, ale juz fotelik samochodowy w necie kupilam taniej niz w sklepie z adapterami :) a Wy z jakiego sklepu macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my kupiliśmy ten wózek w takiej malej hurtowni, oni wózki ściągają na zamówienie ale ten akurat mieli na miejscu kolor nam pasował i wzięliśmy. Ja nie chciałam przez internet bo tak jak piszesz w razie reklamacji łatwiej jechać do sklepu niż bujać się z wysyłką itd a poza tym to chciałam ten wózek zobaczyć na żywo. Byliśmy w rożnych sklepach ale nie było albo w ogóle bebetto albo nie mieli tego modelu. Aż w końcu znalazłam na allegro sprzedawce z pod poznania i jest. W smyku u nas to nie było w ogóle bebetto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jagodowa ja mam takie same bole ale sie tym nie martwie bo one sa normalne;) ty masz 17 kwiecien i 35 tydzien?? na ja mam 16 kwiecien i jestem w 36 tyg i tak naprawde tydien 36 to juz cioaza donoszona;) u ciebie to 35 tydzien i 3 dzien czyli 36 tydzien tak mi lekarz tlumaczy i wpisuje w ksiiazeczke. a robilas ktg??? ja juz mialam 2 razy i nic sie nie dzieje u mnie to skurcze przepowiadajace b-hiksa. w poniedzialek mam wizyte ciekawe ile azy moj klusecek, zakladam ze ze 3,5kg . ostatnio pojawia mi sie wiecej sluzu - czyzby to czop sluzowy? jesli chodzi o ubranka to ja mam ich bardzo duo ale z 56 rozmiaru tylko 2 rzeczy. u mnie jest tak ze oprocz tego co kupowalam dla synka 5 lat temu to szwagierka mi daje po swoim. tylko problem jest taki ze te ubrania w ogole mi sie nie podobaja - sa takie "wsiowe" dosłownie.... biore i dziekuje bo niewiem jak im powiedziec ze takich ubran juz sie nie nosi..a nie chce im przykrosci zrobic , lub zeby nie pomysleli ze przebieram w lepsych. mam tego ze 3 wory i 1/10 zalozylam dziecku i to po domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam termin na 14 kwietnia i teraz jest 35 tydz i 5 dzień, 36 to będzie dopiero w niedziele. 40 tydz dokładnie przypada 14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×