Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

Antonówko 11 kg na tym etapie to naprawdę niewiele, po samym porodzie większość tych kilogramów zniknie. No i super, szybko wrócisz do formy :) Ja póki co mam jakieś 15, może 16 kg na plusie i też powiem szczerze, że jestem zadowolona. Bałam się, że będzie o wiele gorzej, bo drobna nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzik to faktycznie niewesołe wieści. Niestety tak bywa, że nie zawsze jeszcze przed porodem kobietki dowiadują się o różnych wadach rozwojowych lub genetycznych swoich dzieci. Twojej koleżance i jej maleństwu trzeba teraz życzyć wielu sił i wytrwałości. Zespół Downa nie jest jednorodny. Dzieci z nim różnie się rozwijają, niektóre naprawdę niewiele "odstają" od zdrowych rówieśników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia866o
Pogada ktoś ze mna? Jestem w 36 tyg . Rodze po raz pierwszy do tego w Anglii..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzik... rzeczywiście, niby technologia i nauka tak poszły do przodu, badamy się, robimy usg, wszystko wychodzi idealnie...a później przy porodzie okazuje sie co innego.. kurcze no... wiadomo że każdy chce tylko żeby jego dziecko było zdrowe...ale chyba jak wcześniej się dowiaduje to może łatwiej się oswoić z taką myślą... niż wiedzieć że wszystko jest w porządku a przy porodzie się okazuje że niezupełnie... rzeczywiście różnie bywa z tym stopniem choroby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu, my tu ze sobą od miesięcy rozmawiamy :) Dołączaj do nas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc 🌼 Nadziejka mala - planowane cc jest zazwyczaj tydzien przed terminem porodu :) xxx olabio musi byc dobrze :) torbe pakuj :) ja bede trzymala kciuki mocno za Ciebie :) co do ruchow to wiem co czujesz, jak Igus nie kopie to sie martwie, a jak zaczyna szalec to mam ochote zeby juz przestal :D xxx przyszlaMM ja tez sie okropnie ciesze, boje sie ale sie tez ciesze :) jeszcze wt, sr, i czwartek a w piatek raniutko na oddzial :D tylko 4 dni ale mi tez sie ten czas ciagnie :) na szczescie maz juz mysli zeby mebelki poustawiac u nas w sypialni, ja troche jeszcze poczytam, poedukuje sie :D pomysl ze coraz blizej finiszu jestesmy :D a jeszcze przeciez nie tak dawno dzielilysmy sie pierwszymi objawami :D xxx dagaa Ty kochana lepiej uwazaj bo bedziesz miala wartownikow pod drzwiami :D xxx antonówkaa to instynkt wicia gniazda chyba ze z takim powerem wstalas :) dobrze ze bol brzucha ci minal :) xxx Otulko uwazaj na siebie z ta blizna :) a waga ładna :) choc niech Tymuś jeszcze troszke nabierze cialka :) Kochana podaj mi adres mail jeszcze raz :) xxx andzik1984 jejku to straszne... przepraszam Cie ale w tym momencie wole nie wypowiadac sie na ten temat, bo zeeswiruje do piatku, chce sie nastawiac tylko pozytywnie... :) xxx co do brzuszka i jego ksztaltu uwazam ze to zalezy od polozenia dziecka a nie od plci, ja nadal czekam na foto Otulki ktora pisala o obnizeniu brzuszka, bo niewiem jak to wyglada, ja mam brzuszek pod nos :D jak jem sniadanie to sie schylic nawet za bardzo nie moge :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wreszcie mam co poczytać;) u nas w maowieckim zimno ale przynajmniej swieci słońce. o 12 mam wizyte u lekarza mam nadzieje ze moje dziecko urodzi sie zdrowe.Andzik strasznie smutne to jest ze do konca nie wiedziala twoja kolezanka o zespole d. nawet nie wyobrazam sobie jak ja bym zareagowala ;( otulka ma racje dzieci roznie sie rozwijaja z zespoled D. do tego potrzeba duzo sil i cierpliwosci czego jej zycze. ja coraz slabsze ruchy czuje dobrze ze zaraz mam wizyte bo nachodza mnie rozne mysli. wchodze jutro w 37 tydzien a w sobote malowanie mieszkania, wkurza mnie to bo moj maz wszystko na ostatnia chwile zostawia i mysli ze zdazy mam nadzieje bo inaczej go zatluke! nie rozumie ze jest coraz ciezej mi co kolwiek zrobic to jeszcze takie prace na koniec ciazy. znajac zycie bede musiala sama postrzatac bo na jego pomoc raczej liczyc nie bede (zmiecie kurz pod dywan jak zwykle) achh jakos przygnebiajacy ten weekend bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolowa foto mojego brzucholka od dwóch tygodni jest dostępne na naszym mailu kwietniowemamy2013@o2.pl :) Odezwij się a zaraz Ci hasło odeślę :) I masz rację, że teraz musisz być pozytywnie nastawiona :) Bo to bardzo ważne podczas porodu :) A co do kształtu brzuszka i płci to też w to nie wierzę. Śmieję się tylko, bo wbrew pozorom naprawdę często słyszę, że mój kształt mówi, że chłopiec będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzik a może nie miala usg genetycznego? Albo robił jej to lekarz bez umiejętności? Moja siostra np chodzila wylacznie na nfz do gina i miala tylko 3 krotkie usg przez cala ciaze, to strasznie malo. Jej synek urodzil sie z rozszczepem podniebienia i tez nikt nic nie widzial, no bo jak, 3 usg i pewnie bez przeplywow i badania serca nawet...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podobno obniżenie brzucha rozpoznaje się po tym ze lepiej ci się oddycha i że między piersi a brzuch możesz wlozyc plaską dłoń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie cały weekend szaro buro i ponuro. A w dodatku strasznie wieje. Wczoraj cały dzień jak chodziłam to kuło mnie w pachwinie. a dziś w nocy strasznie cierpły mi łydki. wczoraj mąż kończył robić łóżeczko teraz zostało tylko po szlifować na gotowo i pomalować i będzie gotowe:) Później zrobię zdjęcie i wstawię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonówko ależ masz zgrabne brzusio :) i jaka rowniotka kreske :) ja mam pod pepkiem zygzak :D Otulko Ty tez piekny masz brzuszek i wcale nie tak nisko, sliczny Tymuś ;) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaraz ide sie pakowac, bo przez ta wizyte w szpitalu mam wszystko rozpakowane i musialam poprac koszule, szlafrok.. ale chcialam sie jeszcze Wam pochwalic prezentem dla Igorka na zajaczka, kupilam taka kostke jak ma ta dzidzia na filmiku :) http://www.youtube.com/watch?v=4v4go5zh4NI jutro ma przyjsc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agalesna uważaj na siebie przy tym sprzątaniu po malowaniu. Nie zazdroszczę. Mój mąż też malował dwa tygodnie temu, ale na szczęście on z tych, którzy starają się sprzątać. Nawet by mnie opierniczył, gdybym chciała teraz coś więcej porobić. Karolowa mnie ten brzuch zwisa jak torba kangura ;) Jak siedzę to muszę nogi szeroko trzymać, i mam go w zasadzie gdzieś pomiędzy nimi ;) I tak jak E ona pisała, zdecydowanie lepiej mi sie oddycha teraz ;) W sumie mam nadzieję, że już tak zostanie, niżej już schodzić nie musi ;) Pyrda koniecznie pochwal się gotowym łożeczkiem :) My w tym tygodniu chyba weźmiemy się za złożenie naszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolowa bardzo fajny prezent :) Na naszego bąbla już tez trochę tego typu zabawek czeka. Moja mała lubiła właśnie takie sprzęty badać jako niemowlę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otulka wg mnie masz faktycznie bardzo nisko ten brzusio, a kiedy Ci się obniżył? B oobniża się na 2-3 tygodnie przed porodem więc kto wie może maluszek będzie się szybciej witał z mamusią. Spakowalas się juz? Lekarz Cię widzial z takim brzusiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro się już prawie wszystkie pakujemy, napiszcie jak duże macie torby? Kurczę ja mam taką ogromną, jakbym nie wiem na 2 tyg na wczasy jechała, a najwięcej miejsca zajmują mi podkłady poporodowe itp. U mnie w szpitalu oprócz ciuszków dla dziecka art. igieniczne trzeba mieć wszystkie swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
E ona mnie ten brzuch opadł już ponad 2 tygodnie temu. I tak, lekarka mnie widziała już ze dwa razy po tym fakcie, sama zresztą zauważyła, że już nisko jest. Wątpię jednak, by u mnie mały chciał się pospieszyć na świat. W pierwszej ciąży brzuch opadł mi w 36 tygodniu, a mała za nic w świecie nie chciała wyjść. Wyciągnęli ją 3 tygodnie po terminie dopiero. Taki typ ze mnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziejko moja torba też niemała jest. Akurat taką mam, dosyć dużą, póki co sporo jeszcze w niej miejsca zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajna ta kostka:) A zdjęcie łóżeczka poszło na @ A czy któraś z was ma może karuzele do łóżeczka z projektorem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaka u mnie straszna pogoda... Wieje, zimno strasznie... Moze dlatego humor mam kiepski.. Ktoras pytala o koszule, ja zamawilam muzzy czy jakos tyak i szlafrok i koszulke:) fajny material i jestem zadowolona:) ile bierzecie pampersow do szpitala? My wczoraj mielismy gosci(pelen dom) i ciotka meza nonstop o ciazy nawijala... Jakbym ja pierwsza w rodzinie miala dziecko rodzic:) po 3 godz stalo sie to bardzo denerwujace... Boli mnie brzusio... Jakos tak ciagnie od dolu.. Za to ja dzisiaj tez cala noc przespalam...bez biegania do lazienki nawet...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja się będę pakować przed świętami. Mąż mi teraz nie każe bo mówi że wykracze. Ja planuje spakować sie w taka małą walizeczkę. U mnie w szpitalu praktycznie wszystko jest. Dla maluszka nic nie muszę brać dla siebie tez nie muszę mieć podkładów bo dają. Ale wezmę pampersy ale dam położnym bo dostałam od koleżanki takie do 2 kg na wcześniaka. Mi się nie przyda a w szpitalu na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry żeczę wszystkim miłego dnia --- karolowa super że tylko do piatku czekasz :) pozdrawiam ---olabia powodzenia na egzaminy pod koniec kwietnia :) podziwiam że tak dajesz rade ----przyszła młoda mama spokoju życzę termin masz na 28.04 ale zawsze z 2 tyg wczesniej może byc ojj ja obolała Zuzia kopie jak najęta wieczorami zgaga teraz mdłości mam takie pytanie dziewczyny jak to jest na l-4 byłam od września i teraz mam jeszcze urlop 2012 r a jak bede na macierzyńskim rocznym to jak to bedzie liczone a i jeszcze przecież będzie urlop za 2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam torbe taka podróżna no nie mała jest a jeszcze szlafrok muszę dołożyć i rzeczy na wyjście chciałam też zabrać dla Zuzi i dla mnie choc to zawsze można dowieść ja biorę cała paczkę pampersów 1 jest 43 szt w paczce nie wiadomo ile będziemy w szpitalu podkłady 1 paczkę tam jest 5 szt i wkładki tez paczkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otulka-a boli cię podbrzusze odkąd opadł Ci brzuszek? Kurcze bo mnie boli, a skurcze też mam bolesne. pzyszla młodamama- ja też mam koszulki muzzy ale te zakładane na biuście fioletowa i ecru, no i nie jestem zadowolona bo się rozciągnęły po pierwszym założeniu i cały biust mi wychodzi. Biorę paczkę pampersów 24 szt mężus zawsze może dokupi podkłady poprodowe-3 paczki, podkłady na prześcieradło seni-5szt pyrda-ale masz fajnie że u Ciebie w szpitalu wszystko mają, u mnie to bieda az piszczy - szpital kliniczny, nawet termometr musisz mieć swój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj rany, dziewczyny a ja wlozylam z 10 pampersow tylko do torby :o zakupilam duza pake 78szt. ale kurcze rzeczywiscie 10szt. to bedzie pewnie za malo, co prawda zawsze maz wyskoczy po kolejne ;) a torbe mam podrozna srednia i taki worek na ramie z higineicznymi rzeczami :) pyrda niestety takiego z projektorem nie mam, mam karuzelki http://nokautimg1.pl/p-82-1e-821ea36d8407ecd31e91fbfbeb08aac0500x500/tiny-love-karuzela-wyspa-marzen.jpg i na turystyczne, do fotelika, wozka itp. http://img.ec24h.pl/mulan/tmp/d/b/3/8/tiny-love-karuzela-podrozna-1301919058-465-003-6.250x200-s.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ta moja kol chodziła na nfz, ale nie wiem ile miała usg i czy miała genetyczne. Tak śiezastanawiam na tym 3d genetycznym chyba by wyszedł zespoł downa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×