Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

Hej poweekendowo :) Chora trochę jestem i to mi się bardzo nie podoba :( Ale walczę, nie poddaję się i może to przeziębienie mnie nie rozłoży na łopatki. Klara dziewczyny mają rację - staraj się nie martwić. Twój wynik jest w końcu w normie i tak jak pisała Asia ważne, że kość nosowa jest na miejscu. Wszystko zapewne jest dobrze :) Jakiej wielkości jest Twoje dzieciątko? Bo od tego chyba też trochę mogą zależeć wyniki pomiarów. Dobrego dnia życzę wszystkim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, otulka nie tylko Ty walczysz... Mnie tez cos tam zaczyna... Ale dostalam wczoraj nakaz lezenia wiec leze... Strasznie slaba jestem. Wczoraj caly dzien wymiotowalam... I tak faktycznie nic nie zjadlam.. W sobote wielkosc mojego brzucha bardzo mile zaskoczyla mojego meza... I w sumie mnie troszke tez..;) wieczorami nie bylabym w stanie wmowic komukolwiek ze to nie ciaza tak mnie wysadza..;) a w dzien jest brzuszeka ale taki malutki.. Mam ogromna ochote na mandarynki...;) milego dnia wszystkim zycze;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszlamlodamama ja też czekam z niecierpliwoscia na mandarynki, jeszcze nie widuje w sklepach ale niedlugo niedlugo.... ;) Widziales moj brzuszek? Nikt nic nie napisal :( Co do przyziernosci to kochana ja nie wiem czy przeszperalas juz net ale znalazlam na jakims forum ze ta przyziernosc im wiekszy maluch tym wieksza jest! A ty robilas dopiero teraz, na samej granicy wiec dlatego pewnie masz taka wartosc! Daj znac czy czytalas to forum jak nie to znajde Ci to co dziewczyna pisala o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. U mnie katarzyście, młoda znowu chora i siedzi ze mną w domu. Więcej ze mną przesiaduje niż w przedszkolu :/ Ja od 3 dni mam jakieś kłucia i ciągnięcia, do tego lekkie skurcze w ciągu dnia, niby niewiele 2-3 po minucie, ale martwią mnie. A wizyta za 1,5 tygodnia. Młode kopnie raz na jakiś czas - leniwiec :P Wymioty mam tylko rano, ale za to muli w ciągu dnia i slinotok nie chce mnie opuścić. Ble.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidek a birzesz nospe na te skurcze? mnie z koli wieczorami bardzo bola jelita... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzidku mam nadzieję, że takie kłucia i ciągnięcia są normalne, bo też takie mam. Czasem nawet mocno zaboli. I też raczej nic nie biorę. Lekarka mówiła, że tak kłuć i boleć może, zwłaszcza w drugim trymestrze. Byle nie ma skurczów i krwawień. Niby jej wierzę, ale też zawsze pojawia się nutka niepokoju. I niestety masz rację, że odpoczynek przy trzylatku to ciężka sprawa. Niestety. Teraz dopiero wiem jakim luksusem czasem była pierwsza ciąża, kiedy zaraz po pracy mogłam poleżeć, odpocząć i nikt nic od mnie nie chciał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej podziwiam Was! Trzylatek na pewno daje w kość! Wiec spokojnie, jak by bardzo bolalo to pamietaj o nospie :) Ja tez czuje takie klucia i ciagniecia po bokach, zwlaszcza jak leze na boku, ale tak jak Ty mialam na początku glownie i wlasnie tu dziewczyny pisalay o lezeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że normalne, bo w końcu wszystko rośnie.A ,że chuda jestem to czuje wszystko jakoś mocniej, za wrażliwa jestem czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki:) wiem wiem, nie było mnie długo, znów nic nie skomentuję bo ciężko mi się połapać "w Was". staram się czytać w miarę na bieżąco, ale naprawdę ciężko znaleźć czas. Ja dziś jestem w 14t4d. Czas szybko mi leci. Czuje się już lepiej, tzn. mdłości trochę ustąpiły. Jeśli chodzi o rozmiar brzucha to u mnie jeszcze nie widać. ja troszkę pod pępkiem zaokrąglony ale ja sama miałabym kłopot żeby stwierdzić czy ciążowy czy z najedzenia;) Chodzę w starych ubraniach , jedynie odpinam guzik spodni żeby nie gnieść dziecka, bo ja zawsze spodnie dopasowane miałam. Mój starszak cieszy się z przyszłego rodzeństwa (starszy ma 4 latka), a młodszy (w styczniu 2 latka) nie kojarzy zupełnie jeszcze takich rzeczy:) Z oszczędzaniem w domu ciężko. Starszego nie noszę ale młodszego biorę na ręce. to na tyle narazie. Aha ja płci nie będe chciała znać:) chce miec niespodziankę, choć i tak wiem że chłopczyk będzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maluszek ma już 7,7 cm. więc chyba spory. nosek na miejscu więc mam nadzieje że bedzie dobrze. czy w poźniejszej fazie ciąży można sprawdzić czy ta przyzierność się zwiększa? Dzięki bardzo za słowa otuchy to bardzo podbudowuje. w poprzedniej ciąży miałam robiony ten wynik w 13t3d i przyzierność była 1,2 więc bardzo malutka i o nic się nie martwiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
E ona ja widziałam brzuszek śliczny :) Klara z tego co wiem to wazniejsze są te badania ok 20 tygodnai bo wtedy lekarz może już coś więcej powiedzieć, Ta przeziernośc jest badana tylko teraz do 14 tygodnia, natomiast później w usg połówkowym są badane inne parametry na podstawie, których lekarz może stwierdzić ewentualne wady rozwojowe. Ale u Ciebie mieści się w normie lekarz powiedzieał, że ok nie ma podstaw do dalszych badań tzn, że ok jest :) U mnie na dzidziusia 6,6 cm przeziernośc wyszła 1,1mm. Natomiast doszukiwał się kości nosowej bo miał problem z ułożeniem dziecka. Ale się odnalazła :) Byłam dziś u dentysty nic nie mam do leczenia zalakierowałam tylko zabki, żeby były zabezpieczone. No i kazała przed końcem ciązy się pokazać jeszcze. Ogólne osłabienie czuje jakoś dziś najchętniej bym się na cały dzień do łóżja położyła a nie w pracy siedziała :( Dziewczyny miałam w wekeend słodyczowy szał. Już w piątek wieczorem mnie naszło ale wytrwałam. Natomiastw sobotę i cukierki, bombonierka ( nie cała ale dość pokaźna ilość :) ), maż mi ptysia kupił z bitą smietaną opalaszowałam no i batoniki takie malutkie czekoladowe chyba ze 4. A na wieczór się tak źle czułam, że obiecałam sobie nie będe jadła już słodyczy i co ? w niedzielę powtórka ale już na wieczór czułam się ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
E ona na brzuszek patrzyłam :) Ładnie rośnie :) Plusik przestaję narzekać ;) Ty masz dwójkę takich maluchów, więc chylę czoła, bo domyślam się, że ciągle działasz na bardzo wysokich obrotach. A powiedz, chciałabyś trzeciego chłopca, czy po cichu gdzieś jest w Tobie nadzieja na dziewczynkę? ;) Klara prawie 8 cm to już sporo. Tym bardziej wydaje mi się, że wszystko u dzieciaczka ok. Norma to norma. A Wy się w normie mieścicie :) Sekowa ja mam też ostatnio chęci na słodycze, ale jakoś staram się odganiać myśli o pochłanianiu ciastek i czekolady. Wiem, że mogę przytyć jak smoczyca a nie chcę aż tak bardzo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otluka: wiem że pewnie mi nie uwierzysz/cie, ale nie licze na dziewczynkę nic a nic:) Nie ukrywam że zanim byłam w pierwszej ciąży bardzo chciałam mieć córeczki. Chłopców nie brałam w ogóle pod uwagę :D Więc było i dla mnie zdziwienie jak okazało się że urodziłam chłopca (płci nie znałam, ale wielkościowo i ogólnie jakoś tak czułam że będzie chłopczyk). Co najdziwniejsze w ogóle nie byłam rozczarowana tym że nie ma córki. nic a nic. i od tamtej pory nie zamieniłabym synka na żadna córkę:) Każda mama tak ma, że jak ma już dziecko to nawet jak sie liczyło na określoną płeć to przestaje to być ważne jak się zobaczy dziecko i je pokocha. A jak ktoś ma nadal żal o płeć to uważam że nie jest gotowy na macierzyństwo. W drugiej ciąży od początku jakoś czułam chłopczyka, i przez przypadek moja gin się wygadała że będzie chłopczyk. nie byłam zdziwiona:) teraz tez wiem że będzie chłopczyk:) zupełnie nie biore pod uwagę córeczki. Jakoś czuję że my mamy tylko "opcje na chłopczyka":) Ale i tak nie chce znac płci:) jak to mówi mój mąż: chcemy mieć chłopca niespodziankęe po porodzie:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plusik a ja wierzę w każde Twoje słowo. Bo akurat teraz też wszyscy mnie pytali co bym chciała i mnie to w 100% jedno. Będę się cieszyć z każdej opcji. Na razie widoki na małego mężczyznę są :) Ale my akurat chcieliśmy znać płeć jak najszybciej. Może to nam pomoże dylemat imienia jakoś rozwiązać :) Bo póki co totalna niezgodność ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze plusik podziwiam to ze nie chcesz znać plci bo ja bym chciala jak najszybciej :) Wszyscy zawsze mowia najwazniejsze by bylo zdrowe i to jest swieta racja. Ja bardzo chcialam dziewczynke ale im blizej usg tym bardzije mysle ze co to za znaczenie w sumie? :) A poprzednia dwojka byla skrzętnie planowana? Kiedys slyszalam ze z wpadek najczescie sa dziewczynki, jak myslicie czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otuka i Sekowa ja slodycze wcianalam przed ciązą teraz moją zmorą są chipsy zielona cebulka. Kupuje sobie ta maluśką paczkę by jakos zaspokoic chęć ale przynam szczerze ze jak bym miala mega pake to bym wciagnelA ZE SMAKIEM SAMA, CALA! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzik1984 - podobno w 2013 mają się tym zając a jeśli wprowadza to dopiero od 2014 od stycznia :( raczej nas to nie obejmie - tak pisały dziewczyny na innym topiku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podczytuje Was i powiem Wam ze jak ostatnio sie dowiedzialam (choc to tylko prognozy, ale chce bardzo zeby sie spelnily) ze bedziemy mieli synka to zaczynam podgadywac czasami do brzuszka z radosci :D wczesniej tego w ogole nie robilam :D ale moja maz tez twierdzi ze moglibysmy miec nawet niespodzianke przy porodzie i tez byloby dobrze, bo on cieszy sie dzidzia a plec jest malo wazna dla niego :D ja nie potrafie, jestem ciekawa i chce juz kupic body (a propos dostalam juz ciuszki i dla chlopca i dla dziewczynki :D ) i byc pewna czy bedzie synus zeby zwracac sie do Niego :D co nie znaczy ze plakalabym w poduszke jak bylaby dziewczynka, nie o to chodzi, ale uslyszalam ze prawdopodobnie jest synus wiec sie mega ciesze jakbym tylko o synku marzyla :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do urlopu trwajacego rok to wg mnie wiecie czym to się skonczy? Tym że pracodawcy przestana dawać kobietom mlodym uowy na czas nieokreslony. Taka prawda. Ja ciagle uwazam to za nienajlepszy pomysl ze wzgledu na bezpieczentwo kobiet. Będzie nam coraz trudniej, tak mi sie wydaje niestety... ;/ A mamy pytanie ad urlopu macierzynskiego, ile placa? Czy 100% czy 80%? Czy srednią tak jak podczas zwolnienia czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki. E ona moją zmorą rownież są chipsy z tym ze paprykowe Lays. Mam tez ochote na placki ziemniaczane i buraczki we wszelkiej postaci:) Asiu pewnie że trzymam kciuki ! bedzie dobrze! Sekowa moze orientujesz sie czy jest jakies znieczulenie specjalne dla ciążówek na ząbki? Plusiku, witaj :) Ja rowniez jak najszybciej chcialabym poznac płeć poniewaz nie moge doczekac sie kompletowania wyprawki :) Tak sie zastanawiam: gdzie bedziecie kupowaly wszystko dla dzieci, odziez, kocyki, rozki, śpiworki itp? Mialam plan jechac do przyjaciolki do Anglii tak na zakupy na dwa dni bo w tych primarkach jest nieziemsko tanio np tam 7 szt body kosztuje 2 funty a u nas sztuka 30zł, a ładniejsze są nawet po 50 zł , dresy są po 4 funty a u nas po 90zł to taki przyklad ale tam jest wszystko za grosze i jakosc super. Tylko tak sie zastanawiam czy to sie oplaci biorac pod uwage bilety na samolot, jakies jedzonko itd Moze orientujecie sie gdzie u nas są śliczne niedrogie rzeczy? W h&m sa ładniutkie ale wcale nie tanie a nawet zdecydowanie za drogie. Zastanawiam sie czy podroz mi sie kalkuluje. Na święta Bożego Narodzenia bedziemy już miały konkretne brzuszki :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olabia slyszalam o fajnym wyborze w Tesco :) podobno 3 body za 16 zl - nie ma co sie bawic w super jkos i markowe ciuszki skoro one starcza na GORA 3 miesiace a i taK DOSTANIEMY W PREZENCIE PEWNIE COS :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×