Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

e ona zgadzam sie z Tobą z tym, że długo nasze maluszki nie pochodzą w pewnych rzeczach, ale takie jakies dresiki czy bluzy, butki przydalyby sie sliczne i jakościowo w miarę ok. Wlasnie musze przemyslec czy mi sie to oplaca, ten wyjazd.A tak naprawde ciuszki w Polsce dla maluszkow kupowalam ostatnio ok 7 lat temu :) Takze nie wiem co tam na rynku slychac, u mnie w moim zasciankowym miescie byle ciuszek i to marny kosztuje sporo. Moze warto właśnie polatac po tesco, h&m i innych sieciówkach i wtedy nie bedzie potrzeba primarków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc 🌼 e ona w 17 tygodniu lekarz nam powiedzial ale pewnosci nie dal, i zakazal jeszcze niebieskich ciuszkow kupowac:) co do ciuszkow ja juz dostaje, i dostalam, wiekszosc chyba jest dla dziewczynki (po bratanicy) i moja mama po cichu juz kupowala :D a wczoraj zadzwonila jeszcze dziewczyna mojego brata ze ma dla Malego juz pierwsze dzinsy :D choc prosilam ze plci jeszcze na 100% nie znamy wiec zeby nic nie kupowali bo my sami sie wstrzymujemy do tego czasu :) ja mysle ze im blizej bedzie konca a przynajmniej polowka to bedziecie zaczynaly dostawac ciuszki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olabia ja ostatnio bylam w h&m i mozna w dwupaku za 29,90 zł dostać body a można za jedno body zapłacić 30 zł... ale poczekajcie bo przypuszczam ze napewno dostaniecie ciuszki, ja sobie mysle ze jak tak dalej pojdzie to jak cos kupie dziecku to i tak nie zaloze bo do marca to sie tyle tego uzbiera od wszystkich... ale zamierzamy wybrac tylko to co nam sie podoba, pozatym moja mama kupila nawet czerwone spodenki i inne rzeczy ktorych chlopakowi nie zaloze bo maz by go zaraz przebral :D czasami w second handach sa ciuszki firmowe z jeszcze metkami oryginalnymi, dostalam tez od mamy piekne niebieskie body gdzie calosc wyglada jak koszula na doroslego faceta w kratke :D a od dziewczyny braciszka taki kombinezonik ciemnoszary polarowy z h&m ktory wyglada jak mis, ma uszka i nawet ogonek :D tak mysle ze sie nie spodziewacie a dostaniecie ciuszkow, i pewnie nie tylko, bo dziadkowie pewnie napomkna o wozku, lozeczku... moj tesc juz zapowiedzial ze wozek chce kupic, tata ze wozek i lozeczko... az glupio bo nie bylismy na to przygotowani, chcielismy sami zaplacic ze rzeczy naszego dziecka, a pozatym to oboje chca wozek kupic i co...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olabia ja ostatnio bylam w h&m i mozna w dwupaku za 29,90 zł dostać body a można za jedno body zapłacić 30 zł... ale poczekajcie bo przypuszczam ze napewno dostaniecie ciuszki, ja sobie mysle ze jak tak dalej pojdzie to jak cos kupie dziecku to i tak nie zaloze bo do marca to sie tyle tego uzbiera od wszystkich... ale zamierzamy wybrac tylko to co nam sie podoba, pozatym moja mama kupila nawet czerwone spodenki i inne rzeczy ktorych chlopakowi nie zaloze bo maz by go zaraz przebral :D czasami w second handach sa ciuszki firmowe z jeszcze metkami oryginalnymi, dostalam tez od mamy piekne niebieskie body gdzie calosc wyglada jak koszula na doroslego faceta w kratke :D a od dziewczyny braciszka taki kombinezonik ciemnoszary polarowy z h&m ktory wyglada jak mis, ma uszka i nawet ogonek :D tak mysle ze sie nie spodziewacie a dostaniecie ciuszkow, i pewnie nie tylko, bo dziadkowie pewnie napomkna o wozku, lozeczku... moj tesc juz zapowiedzial ze wozek chce kupic, tata ze wozek i lozeczko... az glupio bo nie bylismy na to przygotowani, chcielismy sami zaplacic ze rzeczy naszego dziecka, a pozatym to oboje chca wozek kupic i co...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry:) E ona: cała trójeczka była planowana. Tyle że ja się przejmowałam tymi "sposobami na chłopca czy dziewczynkę", czyli kochaniem się w określone dno cyklu. My szliśmy na żywioł i że tak powiem codziennie dla pewności się mocno przytulaliśmy ;) ech to były czasy:D:D:D:D Fajnie macie z tymi zakupamki. Jak dla mnie cudna jest pierwsza ciąża bo wszystko takie nowe, te pierwsze zakupy, kompletowanie wyprawki:) ja mam wszystko więc tylko czekam na rozwiązanie:) Asiu wizyta będzie udana!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej dziewczynki;D dawno mnie nie było...ale dużo pracy, w domu też, w niedziele na grzybach byliśmy;D a wczoraj się źle czułam i zwolniłam się z pracy i przeleżałam cały dzień w łózku... e ona - bzuszek słodki - ja wieczorami też mam taki, a może nawet większy...ale rano nie ma go w ogóle... plusik - podziwiam z 2 chłopakami w domu i w ciąży ;D i w sumie nawet fajnie tak być jedyną kobietą w domu ;D powodzenia dziewczynki dziś u lekarza!!! a jeśli o ubranka chodzi to my dopiero po nowym roku zaczniemy cokolwiek kupować, ale też bez szaleństw na początek...bo pewnie szybko dzidzia wyrośnie...i pewnie tez sie coś dostanie;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a, Klara - nie martw sią na zapas- mieści sie w normie i widocznie lekarz nie widział niec niepokojacego.. będzie dobrze 🌻 dla Ciebie! A mnie w zależnosci od dnia bierze albo na słodkie, albo na słone...i tak oto potrafię pochłonąć całą paczkę TUC-ów paprykowych...albo snickersa albo twixa... ewentualnie ze dwa jabłka;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A no właśnie co do przezierności karkowej to po pierwsze mimo wszystko ciężko ja mierzyć i jeżeli mieści sie w normie to wszystko gra!!!! Nawet jak jest większa niż norma to bardzo często jest tak że z dzieckiem wszystko jest dobrze bo to pomyłka w pomiarze. Jezeli jest kość nosowa to naprawdę wszystko gra:) no jestem w domu jedyną dziewczyną:) i powiem że dobrze mi z tym: nikt mi łazienki nie będzie okupował:D i podbierał kosmetyków:) Mam cudownego męża i naprawdę czuje się fajnie jako rodzynek w domu:) u mnie w domu było na odwrót: był tylko mój tato płci męskiej :D w domu mama, moja siostra i ja i do tego mieliśmy jeszcze suczkę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do jedzenia: ja to mam na wszystko ochotę: i czipsy i słodkie i gorzkie i kwaśne i mdłe i wyraziste:) tak jeszcze ze dwa tygodnie temu to czipsy były jednak niezastąpione: tyle że ja mała paczka sie nie zadowalałam:D toż to żal się w ogóle do jedzenia zabierać :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahaha, plusik no masz rację - z tą małą paczką, że szkoda robić ochote;D u nas było po równo: my z mamą plus tata i brat, do tego suczka i kocur;D w ogóle to ostatnio tak przegladałam na necie co powio się zabrać ze sobą na porodówkę (wiem, to jeszcze tyle czasu a ja juz czytam hehe) i mnie to przeraża, że az tyle - do czego to się spakować hehe;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mialam ochote na chipsy paprykowe w sobote, od wczoraj truskawke bym zjadla i cos na ostro - papryczke marynowana mniam :) milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daaga ja mam listę tą do szpitala jeszcze zrobiona przy pierwszym synku i przy drugim wzięłam to samo. teraz też skorzystam z tej listy. Ale najpierw zadzwonię do szpitala czy coś się nie zmieniło. Bo u nas nie bierze się nic dla dziecka swojego. ubranka , pieluchy,chusteczki dają w szpitalu. Na wyjście trzeba tylko wziąść ubranka. Ale to nie bierze się od razu, tylko maż czy ktoś inny przynosi w dzień wypisu żeby nie tarabanić się na porodówkę z torbami. poza tym u mnie w szpitalu przy wypisie nie wydadzą dziecka jeśli nie ma się fotelika samochodowego. Trzeba dziecko w nim wynieść. Uważam że to jest super sprawa, że szpital dba aby dziecko było zabrane do domu w foteliku a nie z mama na kolanach w samochodzie. ja w ogóle jestem totalnym przeciwnikiem jazdy dzieci na kolanach. uważam że to zupełnie nieodpowiedzialne, i świadczy o braku troski o dziecko. Wkurza mnie brak wyobraźni matek: wystarczy przecież niewielkie naprawdę niewielkie hamowanie i dziecko leci z samochodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki plusik - popytam wcześniej w szpitalu co i jak...ale zaczęłam się zastanawiać w co się ewentualnie spakuję.. albo w co nas spakuje;D też słyszałam własnie, że u nas tez tylko w foteliku "wydadzą" dziecko;D tak czasami czytam, przeglądam strony z pościelami, wózkami itp ;D a to jeszcze tyle czasu - chyba mam fioła hehe ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z rana, byłam na usg prenatalnym i dzidzi ma 6 cm, jak spało miało 5,5 a jak się zaczęło ruszać to nawet 7, więc z tymi długościami to różnie, wszystko widziałam, nawet jak opróżnia pęcherz,przezierność ma 1,8 płci niestety nie znam a moje dziewczyny już by chciały imię wybierać. Wyprawkę muszę kompletować calutką od nowa, bo po drugiej córce wszystko oddałam i nie mam nic, nawet jednej zabaweczki, ale fajnie poszaleje, a zaczynam pod koniec miesiąca i kupuje w internecie laktator z butelkami, potem stopniowo reszta a gdzieś w lutym na koniec wózek. Ciuszków miałam dużo z tesco, tzn. body i pajacyki i bardzo sobie chwalę. Plusik ja przy pierwszym dziecku w szpitalu miałam wszystko, a przy drugim ani chusteczek, ani mydła dla dziecka nie było, więc teraz spakuję wszystko, żeby mąż nie musiał na hura dowozić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga ja odbierałam w gondoli od wózka i przypinałam ja pasem, ale teraz wezmę fotelik, ale najpierw muszę kupić, a chcę taki żeby można go było przypiąć do stelarza od wózka bo dużo jeżdżę samochodem i łatwiej mi będzie wpiąć fotelik inie budzić maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA MAM taka ksiaze tak jest ze 2 trymestr od 14 tygodnia. w kazdym razie ciaza ma 40 tygodni wiec trosze przed nami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry,,, wczoraj znow migrena mialam pisać ale nie dalam rady czopki przeciwwymiotne pomogły ale glowa bolała oooo widzę że Plusik się zjawiła super że sie odezwałaś i wszystko u ciebie dobrze. ooooo no nie żle masz z chlopakami ja tez przy paulince staram sie oszczędzać ale ona też chce żeby ją nosić wtedy mąż wkracza do akcji agelesna ja miałam NT jakieś 1,2lekarz powiedziała że male wiec nie ma wskazan do dalszych badan ooooo kiwaoszka ja brałam duphaston calą poprzednia ciąże jak osdtawialam 3 dni i poród miałam termin na 14.11 a paulinka była już 03.11 ooooo dziewczyny ja co do wyprawki też tylko powyciągam rzeczy i trzeba będzie przeprac i czekać na dzidziusia wózek mamy taki 3 funkcyjny; łóżeczko też i pościel tyle że ubranka te mniejsz e są uniwersalne ale wieksze wiekszość sukinki i różowe dresiki :) jakby był chłopiec będzie nie źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ;) Ja wyprawką się średnio przejmuję ;) Łóżeczko jest, wózek 3-funkcyjny jest, ciuszków wiem, że sporo się nazbiera jeszcze, bo rodzinę też mam taką, że kupują, dzielą się itd. Poza tym jak pamiętam, ile moja mała dostała ubranek już po urodzeniu, to się całkiem spokojna o wyprawkę robię ;) I faktycznie w pierwszym okresie szybko wyrastała z ubranek. Niektóre tylko raz dałam radę jej założyć, bo się po kilku dniach małe robiły ;) Daga co do pakowania się do szpitala to faktycznie lepiej się zorientować, co który szpital wymaga. U mnie trzeba było mieć tylko pampersy i chusteczki dla maluszka. I jak najmniej rzeczy dla mamy :) Plusik zgadzam się, że fotelik dla maluszka to podstawa. Ja to chyba w ogóle jestem dość restrykcyjną mamą, jeśli chodzi o bezpieczeństwo dzieci. Czasem starsze pokolenia to aż dziwnie na mnie patrzą ;) Przyszłamłodamama - ja to sama nie wiem jak policzyć koniec pierwszego trymestry. Dla mnie 14 tydzień jest takim przejściowym. Od 15 to już na pewno będę sobie II trymestr liczyć :) Kwietniówka super, że z maluchem wszystko ok :) I powodzenia wszystkim dziewczynom, które dziś lekarzy odwiedzają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz tez sie zastanawiam jak bedzie z tymi ciuszkami bo paulinka była zimowym dzieckiem a maluszek w kwoietniu to juz wiosna a potem lato wieksze ubranka raczej mam takie zimowe a tu letnie potrzeba na razie tego nie przeglądam nie moge sie za bardzo nadwyrężać z tym brzuchem moim wiecie jak wiecej postoje albo posiedze od razu mnie ciągnie najlepiej by było leżeć zreszta tak mowił lekarz jak najwięcej leżeć ja też liczę II trymestr od 13 tc co do szpitala my też nie musimy brac ubranek dla maluszka ubieraja w szpitalu bierze sie tylko pieluszki i maści i chusteczki mama koszule do porodu, majtki jednorazowe podkłady wkladki takie po porodzie wieększe i wodę i kapcie ... mam liste z poprzedniej ciązy muszę jej tylko poszukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwietniowka ciesze się że z maluszkiem dobrze ciekawe czy ja 31.10 zobacze już co noszę w brzuchu niby 16 tydzien będzie ale obawiam się że jeszcze nie czy wy tez jesteście takie senne caly czas ja dzis szczególnie straszna podoga mgła leje jesien :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, zaraz zmykam do pracy, ale mam chwilkę wiec piszę. Karolowa masz rację z tymi ciuszkami pewnie sporo dostaniemy chociaż ja narazie nic a nic nie mam swojego i otrzymanego, ale na to przyjdzie czas :) nie moge sie juz doczekac. Jezeli bede rodzic w szpitalu w moim miescie to musze zabrac wszystko od a do z. Nic nie dają. Natomiast jezeli w klinice w Białymstoku to jadę na poród tak jak stoję :) PLUSIKU to racja z tym fotelikiem. znam wiele mamusiek, ktore na kolankach wożą dzieci :( ja w zyciu nie pozwoliłabym sobie na to. kwietniówko-gratulacje!!! Super że maluch zdrowy! Ja tez juz powoli chyba buteleczki pokupuje. Czytalam ze najlepsze są Avent i Tommee Tipee, ja kupie te drugie, bo jakos bardziej mi sie podoba design ;) no i laktator koniecznie ,bo bede musiala moje malenstwo zostawiac na caly dzien co dwa tyg. Ja po mojej niuni równiez wszystko oddałam, ciuszki, zabawki, doslownie wszystko.Takze kupowanie od podstaw nas czeka, ale wcale nie płaczę z tego powodu ;p pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale powiem Wam ze fajny czas nam sie trafil, mam nadzieje, na urodzenie nie bedzie upalow zeby sie meczyc, a poczekamy 2-3 miesiace i z maluszkiem na dlugie spacery bedziemy mogly chodzic i nie ubierac go jak balwanka bo juz cieplo bedzie :) no i bedzie mozna spedzic wiekszosc czasu na dworze a nie w domku, moja szwagierka urodzila w grudniu i pamietam jak mowila ze 2-3 miesiace ma wyjete z zycia bo z domu wlasciwie nie wychodzila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja mam prosbe i propozycje... te ktore maja juz wyprawke, laktatory, wozki, butelki, nosidelka... dajcie znac jakie macie i jak sie sprawdzaja...??? My z mezem wczoraj mielismy dyskusje na temat wozka, dosc energiczna :D no i stanelo na tym ze najlepiej pojechac do sklepu i sie przymierzyc, ale z Waszych opinii i obserwacji bylabym bardzo zadowolona i wdzieczna!!! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olabia to też od początku zaczynasz z wyprawką, ja miałam mnóstwo rzeczy, ale zwłaszcza różowych, no ale do lekarza idę za tydzień to będzie koniec 15 tygodnia ciekawe czy odwróci się pupą. Butelki kupuje aventa, takie miałam wcześniej i byłam zadowolona, a co do laktatora to pamiętam jak na studiach latałam do łazienki, bo obydwie córcie urodziłam studiując i też musiałam je zostawiać na cały dzień jak miały po 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bożka u mnie z tymi ubrankami podobnie, moja starsza też jesienna a teraz wiosenne dziecko się szykuje :) I mnie senność opuściła w końcu kilka dni temu :D W końcu :) Olabia przetestowałam i Tommee Tipee i Avent. Też mi się design tych pierwszych podobał. Młoda wolała jednak jakoś bardziej aventowe butelki. Chyba lepiej się jej ssało. Ale ona i tak mało z butelek korzystała, bo była piersiowa na maxa ;) Teraz też tylko awaryjnie się w jedną butelkę zaopatrzę i chyba będzie to avent :) Karolowa masz rację, że czas na rodzenie chyba dobry wybrałyśmy. Na zimę już bym nie chciała. Już raz to przerobiłam i czułam się właśnie jak w więzieniu przez pierwsze miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpisuje się pod lista praktycznych rzeczy :) Dajcie znać jakie są hity i jakie mamy kity :):):) Dziewczyny juz drugie dzien tak mam ze boli mnie jakby taka linia od pepka w dol z boku brzucha, zwlaszcza przy wstawaniu, to naprawde silny bol, az nie mog sie podniesc, dzisiaj mam wizyte to zapytam ale czy to jest wlasnie tez wiezadlo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koralowa, ja butelki i laktator aventa ale ręczny, na elektryczny szkoda kasy, a będę używać tylko na początku bo potem dzidzia więcej je i będzie zbędny, wózek chcę kupić 3 funkcyjny, ale z takim doświadczenia nie mam, więc też poczytam opinii, łóżeczko zwykłe drewniane, oczywiście bez baldachimu bo to siedlisko kurzu tylko, podgrzewacz najzwyklejszy, miałam beby ono i byłam bardzo zadowolona. Jak sobie coś przypomnę to napiszę a chętnie poczytam , bo ostatnią wyprawkę kompletowałam 7 lat temu, więc trochę minęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×