Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

a ja dzis bylam na wizycie, Maly ma sie dobrze i ma 3650g :) mowilam ze mnie mdli i boli czasami podbrzusze, serduszko dzis juz ladnie bilo na usg... ale stwierdzil ze skoro jestesmy umowieni na cesarke na piatek to on wolalby sprawdzic czy wszystko w porzadku jesli chodzi o te moje dolegliwosci, i jutro mam sie stawic do szpitala na badania, gdyby to byl poczatek tygodnia to zrobilabym je sama, ale skoro teraz weekend i w piatek mam sie stawic na cc to byloby dobrze zebym na weekend zostala w szpitalu zeby zrobili mi jakies badania :( i tak jutro raniutko maz mnie odwozi na oddzial :( jest mi cholernie przykro i zle z tego powodu... wolalabym byc w domu teraz... pocieszyl mnie ze moze to byc dzien, dwa... ale jest mi naprawde przykro :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takze zycze Wam dziewczyny milego weekendu 🌼 ja myslalam ze pobede ostatni weekend we dwoje :) z moim mezem, bo w nastepny mam nadzieje juz w trojke bedziemy :) ale niestety... :( oby dla Was byl lepszy 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolowa trzymaj sie cieplutko, jeszcze macie noc do jutra;) wiec milej nocki;p jakos nie moge uwierzyc w to ze po malu sie bedziemy rozpakowywac;) daj znac jak badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolowa glowa do gory, jestes pod super opieka, szukaj pozytywow, nie jestes pozostawiona sama sobie. Naprawde masz dobrego lekarza!!! Trzymam kciuki za pozytywny rozwoj wydarzen u was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izulietta
mama 4363 trochę słabo się otwiera ale to z jakiejś książki medycznej, znalazłam w internecie www.ptmp.pl/png/png1z1_2008/png11-3.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izulietta
http://pulsmedycyny.pl/2582141,72628,ciecie-cesarskie-rekomendacje-polskiego-towarzystwa-ginekologicznego Ato z tej strony. Spójrzcie na pk 3 Wskazania do cięcia cesarskiego w położeniu podłużnym miednicowym płodu - Za wskazania do cięcia cesarskiego w przypadku położenia miednicowego płodu należy przyjąć pierworódki bez względu na rodzaj ułożenia płodu. - W wybranych przypadkach położenia podłużnego miednicowego płodu, po uwzględnieniu przeciwwskazań, należy podjąć próbę wykonania obrotu zewnętrznego płodu. - Poród z położenia podłużnego miednicowego płodu może odbyć się drogami natury przy odpowiednich warunkach współmierności płodowo-miedniczej (obszerna miednica kostna, masa ciała płodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izulietta
coś mi się źle wkleiło ale można poczytać na tej stronie pulsmedycyny co nieco o cięciu cesarskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale pogoda w Krakowie :) troszkę zimno, ale słońce takie że aż chce się żyć:) Mi pozostał jeszcze miesiąc do rozwiązania...oby szybko minęło, bo już nie mogę się doczekać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś leżę i nic nie robię mam taki tragiczny dzień, czuję się tak strasznie ociężała i obolała. wszystkim się zamartwiam a mam 2 tyg. do rozwiązania i tak panicznie zaczynam się bać porodu... :-( x karolowa- trzymaj się ciepło, będziesz pod dobrą opieką i wkrótce z ukochanym dzieciątkiem na rękach.Powodzenia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzielna z mielna - a na kiedy masz termin? Ja też jestem z Krk. Mam termin z usg na 15.04 a z ostatniej miesiaczki na 20.04. Gdzie będziesz rodzić? Ja na Kopernika. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisze z tel.,dzieki dziewczyny za cieple slowa :* badania okej i w piatek z samego rana mam byc na oddziale polozniczym. Jestem prze...przeszczesliwa a w dalszej kolejnosci przestraśźona. Niestdty muszę bos brac i zostaje dzis na noc. Igus dokazuje teraz.. Kupilam juz mu prezent na zajaczka. Bo na swieta w 3 bedziemy straśźnie sie cięsze! bardzo! Kochane miłego weekemdu..samych dobrych wiesci.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mam na 15 kwietnia :) z miesiączki. Z usg za każdym razem inaczej :) Ja będę rodzić w Żeromskim albo na Ujastku, nie jestem z KRL, nie mam tu rodziny, tylko 2 "dzieciate" koleżanki, więc swój wybór oparłam tylko na opiniach z internetu. Bardzo się zastanawiam który wybrać szpital... może pójdę w przyszłym tyg zobaczyć oba szpitale i to mi jakoś pomoże ostatecznie zdecydować. Ostatnie USG miałąm w 30 tyg, wtedy wyszło że synek jest duży, jakby 2 tyg starszy niż to wskazuje data ostatniej miesiączki, ale nie sądzę żebym urodziła przed terminem, w moje rodzinie wszyscy faceci są bardzo duzi. Ojciec, brat wszyscy kuzynie prawie po 2 metry wzrostu, więc myślę że dzidzia wdała się w moją rodzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROLOWA trzymam mocno kciuki :) Obyś przeszła prze poród szybko i bezboleśnie. Jestem podekscytowana tym że nadszedł czas kiedy forumowiczzki zaczynają się z nami żegnać :) Jestem na forum od samiutkiego początku ale pisałam tylko na samym początku i teraz na końcu, kochane jeszcze tylko kilka tygodni i wszystkie będziemy miały nasze kochane dzieci w ramionach:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja myślę że nikt tu się żegnać nie będzie. I nawet po urodzeniu będziemy się tu wymieniać doświadczeniami i radami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisząc "żegnać" miałam na myśli że będziemy po kolei wybierać siędo szpitala, a nie że odchodzimy z forum na zawsze, po porodzie z pewnością nie będziemy już tak często czytały i pisały na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolowa-to super cieszymy sie razem z tobą :-) mam do Ciebie w sumie trochę nietypowe pytanie jak masz planowana cesarkę to ile dni przed jej wykonaniem musisz się zgłosić do szpitala? Ja odstawiam powoli fenorerol i z 4x1 biorę już 3x 1/2 i ostatni dzień dziś i w nocy myślałam że to już i urodzę ale to chyba były skurcze przepowiadające. dziewczyny byle do dziś do 24 :-) a potem możemy się cieszyć że będziemy rok z naszymi bąbelkami :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewne to będzie 1 września... W naszym kraju to nigdy nic nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale tu przez weekend cichutko. Mam nadzieje ze u was wszystko dobrze dziewuszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZAPRAszam !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja jak zwykle mam odpowiednią pore na pisanie ;) Juz pewnie spicie. Byłam na wykładach jeszcze w ten weekend. Dałam rade, bo w sumie siedze na zajeciach na tyłku, ale już kości łonowe mnie strasznie bolą, brzuch twardniał co 15 min i ciezko w pozycji siedzącej wytrzymac od 8 do 20. Teraz jade dopiero pod koniec kwietnia na egzaminy. Ten ból kości łonowych jest bardzo nieprzyjemny, wiecie czym jest spowodowany? Moze coś tam się dzieje, rozszerza? Dodatkowo ruchy dziecka również stają sie bolesne. Kopniak sprawia, że aż się prostuje jakby mnie prądem ktos potraktował.Czuje że maleństwo jest już duże, silne i cięzkie. Ciekawe kiedy nadejdzie ten moment. We wtorek koncze wszystkie roboty w domu czyli sprzatanie, prania prasowania i inne, prasuje ostatnią partie ciuszkow malutkiej no i jutro pakuje w koncu torbe, bo juz wszystko mam.Koszule z allegro przyszły, jutro je wypiore i startuje z opoczynkiem. Moj mąz wraca 28 marca, mamy nadzieje ze zdązy na poród. Zaczynam sie bac porodu i wszelkich komplikacji, ale wierzę, że bedzie dobrze. Dziś wskakuje w 37 tydzien:) Dobrej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK----------------synek/córeczka----------imię------- ---termin porodu mniejszabyc--------------córcia-------------Lena----- ------01.04.2013 kiwoszka.................córka..............Hania....... ....01.04.2013 Nadziejka mała-----------córcia------------------------------05.04 .2013 Dzidek78------------------synek------------------------- ------05.04.2013 kasia-----------------------synek------------Filipek-- --- ---6-10.04.2013 321Mysza-----------------synek-------------------------- ----- 07.04.2013 olabia----------------------córcia--------Nina lub Inez-----10-15.04.2013 Ancyk80-------------------synek------------------------- ------10.04.2013 ::::Asia::::----------------córcia--------------------- --- ------11.04.2013 madzisn-------------------synek------------------------- -- ----11.04.2013 Plusik------------------------?------------------------- --- ------12.04.2013 kwietniówka2013--------córcia------------------------- -- ---13.04.2013 pyrda-----------------------synek-------Tymoteusz ----------14.04.2013 Andzik1984---------------synek-------------------------- -- ---16.04.2013 Sekowa28-----------------synek-----------Bartosz------- -----16.04.2013 agalesna -----------------synek-------------Błażej------------16.04 .2013 monika_kwietniowka---synuś------------Olaf-------------- --17.04.2013 Bożka2930---------------córeczka-------Zuzanna ------------17.04.2013 e ona---------------------synek---------------- -----------------18.04.2013 Otulka--------------------synek------------Tymon----- --- ----18.04.2013 dagaa---------------------synek------------Samuel--- --- ----19.04.2013 Funiak--------------------córka------------------------ --- -----20.04.2013 mama kwietniowa 2013--?-------------------------------------21.04.2013 antonówkaa-------------córcia------------Madzia------ ------22.04.2013 przyszlaMlodaMama----synek------------------------------- --28.04.2013 ROZPAKOWANE MAMY NICK-----------------data ur.----------waga----------imię----------------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej;) jak po weekendzie? U nas weekend bardzo meczacy, zaliczona mala sprzeczka z mezem... Ale juz jest dobrze... Zbieram sie zeby wstac z lozka, strasznie mnie mdli.. Torba spakowana czeka.. Juz spakowana ale to ze wzgledu na swoj spokoj... Karolowa jak ja Ci zazdrosze... Pomyslec ze za nie cale 4 dni bd tulic swojego szkraba... Strasznie ciagnie mi sie ten czas... 3majcie sie cieplo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej po weekendzie :) mieliśmy gości i w sobote i w niedzielę :) dziś u nas słońce ;) karolowa - trzymaj się cieplutko... i tez nie mogę uwierzyć ze za chwilę będziesz tuliła małego ;) współczuje Wam dziewczyny z tymi porodami... dlaczego nie dają wskazań do cc? i tak jak Funiak pisze, że najważniejsze jest zdrowie dzieci i Wasz komfort... ehh... trzymam kciuki że będzie wszystko dobrze... ja idę w środę na wizytę, później biorę l4 od 28...i jak sobie pomyślę że jeszcze tylko parę dni, później święta i potem już tylko czekanie na synka...ehh... też to do mnie nie dociera... olabia, powiedz mi, które te koszule zamawiałaś? bo tez chcę zamówić...i jestem ciekawa czy jestes zadowolona :) ja przed świetam,i chcę torbę zapakować :) w sobotę w ogóle sprzątałam i byłam sama w domu, i nie słyszałam tel jak odkuerzałam... i wszyscy się o mnie martwili...mąż, teściowa, a mój tata to nawet do mnie przyjechał... kurcze, miłe to było, ale szkoda mi ich było że w sumie przez "głupotę" bo nie słyszałam tak się zamartwiali... mam teraz przykaz że jak już na l4 będę mam mieć tel naładowany przy sobie cały czas i dzwonić do wszystkich jak sie cos będzie działo :) kto pierwszy ten przyjedzie :) Miłego dnia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam pogodnie z rana:) Pogoda u mnie jest piękna, bielutki śnieg i dużo słońca. Dziś po raz pierwszy od kilku miesięcy przespałam całą noc. Teraz wstałam z ogromnym zapałem do nastawienia kolejnej pralki ubranek i wyprasowania pierwszej:) Dziś zaczął się 36 tydzień, czyli ostatni 9 miesiąc:) hura! Dowiedziałam się, że do mojego szpitala nie muszę brać nic dla dziecka, dają wszystko nawet pieluchy, a dla siebie jedynie koszule, na miejscu jest wszystko, podkłady itp. Cieszy mnie to, bo to też komfort psychiczny, że mi niczego nie braknie. Tylko jest tu zwyczaj, że na odchodne kupuje się coś na oddział dla dzieci, ubranka, rożki, pieluchy. Mój ból brzucha przeszedł na szczęście, pozostało tylko jakieś potforne ciągnięcie z lewej strony wzdłuż pachwiny, które z dnia na dzień maleje, więc sądzę, że to jakieś więzadło, albo coś innego się rozciąga i się tym nie martwię. dagaa - masz fajną rodzinę, to miłe, że się tak troszczą o Was:) olabia - ja też tak mam od kilku dni, że ruchy małej są jak porażenie prądem, aż podskakuję, szczególnie jak mnie w ten bolący bok kopnie to aż gwiazki widzę:) Ale cieszę się, że jest taka silna:) Podziwiam Cię, że dajesz radę na studiach. To nie lada wyczyn w 9 miesiącu. Karolowa - w pewnym sensie bardzo Ci zazdroszczę, że już za chwilę utulisz swoje maleństwo. Też bym chciała mieć to za sobą, chociaż z drugiej strony potrzeba mi jeszcze chwilkę na nastawienie się psychicznie, że jestem gotowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na to wygląda, że wszystkie załapałyśmy się na roczny macierzyński :-) . Ja miałam okropny weekend całe noce nie przespane, jakieś skurcze 2 godzinne w nocy i ciągle do toalety. dobrze że jutro idę do lekarza. Miałam dziś tyle zajęć zaplanowanych a nie mam siły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny po weekendzie :) Jak tam u Was się zima miewa? U mnie co prawda śniegu nie ma, ale zimnoooo! Wiosnę proszę! Ja w piątek zaliczyłam wizytkę. Z Tymciem ok, waży już ponad 3 kg, więc o jego wagę się martwić nie muszę. Niepokojąca natomiast jest dość mocno blizna po cc, bo się już bardzo cienka zrobiła. Mam nakaz wielkiej ostrożności w każdym działaniu. I gdyby coś mnie niepokoiło to prosto do szpitala, bo jest ryzyko tzw. cichego rozejścia się macicy :( Trochę mnie to martwi. Wolałabym sobie spokojnie donosić ciążę :( Ale staram się być dobrej myśli. Olabia podziwiam Cię, że jeszcze Ci się chce siedzieć na zajęciach. Dzielna jesteś! Podobnie jak Dagaa, która jeszcze pracuje :) Zuch dziewczyny! Ból kości łonowych jest okropny, ale lekarka uspokaja, że raczej fizjologiczny. Ciało przygotowuje się na godzinę zero. I pakuj torbę :) Już chyba czas? Mnie lekarka pogoniła w piątek z tym pakowaniem, no to wzięłam i wczoraj spakowałam tak w 80% ;) Dagaa pracusiu... niedużo Ci zostanie tego czasu na odpoczynek i oczekiwanie :) Antonówko miłych przygotowań zatem. Super są takie dni, kiedy człowiek z zapałem do pracy wstaje ;) Ja do szpitala też w zasadzie nie potrzebuję zbyt wiele. Dla siebie przede wszystkim koszula i przybory toaletowe, a dla dziecka pampki. Karolowa odezwij się do nas jak tam po weekendzie? I wskocz w końcu w tabelkę i na naszego maila ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i jeszcze zapomniałam - Antonówko pięknie okrągły jest Twój brzusio :) Bardzo zgrabnie wyglądasz z taką piłeczką z przodu :) Powiedz mówią Ci, że Twój brzuszek jest taki na dziewczynkę? Bo mój jest zdecydowanie bardziej spiczasty i taki owalny. I często słyszę, że to taki na chłopaka ;) Zawsze mnie to bawi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otulko jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby ktoś ocenił płeć mojego dziecka po kształcie brzucha. Raczej po wyglądzie na twarzy próbowali, tylko najpierw było, że chłopiec bo długo ładnie wyglądałam, ale teraz spuchłam na twarzy i wszyscy, że dziewczynka, bo mamie urodę zabrała:) A Twój brzuszek faktycznie już nisko, taki bardziej płaski dołem się zrobił. Ja czekam kiedy mój zacznie opadać, to będzie pierwszy znak, że godzina zero się zbliża:) Na razie jest okrąglutki co jest dla mnie powodem do wielkiej radości, bo mam skłonności do tycia i myślałam, że w ciąży przytyję 20kg i będę wyglądac jak bańka wstańka z wielkim brzucholem, ale jak na razie jest tylko 11kg i brzuszek fajny, mały:) Sama jestem zaskoczona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ja dziś nie mam dobrych wieści kol urodziła synka z zespołem downa, powiedzcie mi jak to jest możliwe że teraz lekarz podczas usg nie jest w stanie wykryć tej wady??. Dodam że była cały czas pod kontrolą lekarza gin i do samego końca nie wiedziała ze synek bedzie chory??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×