Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

boska- ja bym poszła w czwartek, przecież Ci to nie zaszkodzi, a może naprawdę miał zły humor/ nie miał czasu/ cokolwiek. Skoro Ci powiedział, że masz przyjść to idź! poza tym jak zobaczy, że ciągle przychodzisz i nie tak łatwo Cię zbyć, to tym razem na pewno potraktuje Cię lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz poszlam na nfz to widziałyście co było ja wole zapłacic.. witam nowe ciężarówki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lenkaś ja licze jako 4 bo jak bym liczyłą jako piąty to ciaza by trwała 41 tygodni hehe - mój lekarz tak liczy i dlatego ja też - 5 będzie w sobote - ja uwazam ze tak jest ok - ale niektózy licza inaczej i tez jest ok :) jedyne co jest fajne na nfz ze badania kriw, moczu są za darmo a troche ich trzeba zrobic zwłąszcza na początku ciązy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boska witaj ja też bym poszła w czwartek i nie czekała przecież twoje i dzidzi zdrowie ważniejsze niż jakiś tam zły humor doktorka. Tym bardziej że masz problemy z pęcherzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boska1986
Hmm... tak chyba zrobie - przejde sie jeszcze raz - do trzech razy sztuka :P choc i tak bede chciała rodzic w prywatnym szpitalu (poród bezpłatny - mają umowe z nfz) - jedynie trzeba płacic za wizyty 200zł i dodatkowe badania.... ale zastanawiam czy zacząc juz tam chodzic od początku, czy może od 4-5 miesiaca, zawsze kilka stówek w kieszeni ;p Robiłyście już jakieś badania? :) wyczytałam, że kobieta w ciazy powinna iśc do dentysty :p byłyście, albo macie zamiar isc? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm.... a jak ciążę liczą inne dziewczyny? ja na razie opieram się tylko na tym co wyczytałam w internecie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co ja wiem, badania kontrolne typu dentysta powinno się wykonać przed ciążą. Przed ślubem musieliśmy zaliczyć kurs planowania rodziny i stamtąd dostałam taką prezentację o tym jak się przygotować do ciąży, oczywiście jest szereg różnych badań z czego ja zaliczyłam dentystę bo akurat i tak regularnie chodzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boska1986
Mi na oko ten wredziol ginekolog obliczył mimochodem 3 tydzień (przy 1 wizycie czyli 2 tyg temu) wiec licząc jak on: byłby to 5 tydzień, ale on nie liczył od miesiączki tylko od domniemanego zapłodnienia... A na necie jest wszedzie liczone od ostatniej miesiączki, także tak naprawde to nie wiem jak powinno sie liczyc... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boska1986
Aha :) to u mnie bardziej skomplikowana sprawa - ślubu nie mam, właściwie to z chłopakiem dużo przeszłam - byliśmy zareczeni, pozniej mnie zostawił, po czasie znów wrócił, także dzidzi nie było planowane, ale i tak sie cieszymy :) choc jeszcze nikt z rodziny nie wie... dlatego tak liczyłam na jakies badania by wiedziec ze wszystko ok, który tydzień itd. aby móc porozmawiac z rodzicami.... Dlatego tez nie bardzo sie orientuje, jak wygląda sprawa z dentysta, czy innymi badaniami :) ucze sie wszystkiego z netu :P także czuje sie troche niedoinformowana w wielu kwestiach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boska1986
To dobrze, że macie to z głowy :) choc ja nigdy nie miałam problemów z zebami, także myśle, że sie obejdzie bez wiekszej ingerencji dentysty :) uff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o liczenie wieku ciąży to spotkałam się z różnymi podejściami. Jeden lekarz wyjaśniał mi kiedyś, że jak jestem przykładowo na etapie 8t4d to znaczy, że jestem w 9 tygodniu. Inaczej musiałybyśmy wszystkie przechodzić przez tydzień zerowy :) A o takim jeszcze nie słyszałam :) Ale wiem też, że lekarze mówią o wieku ciąży w skończonych tygodniach. Tak chyba jest najczęściej. Tylko że to też nieścisłość językowa. Wtedy nie powinno się mówić (patrząc od strony logiki językowej) że jest się w którymś tam tygodniu, ale że skończyło się dany tydzień ciąży. Tak mówiły np. położne w szpitalu, w którym rodziłam córkę. Wówczas jak któraś babeczka była w 40t i którymś dniu to była już po terminie porodu. Więc naprawdę różnie bywa. Ja wolę myśleć, że będąc na etapie 4t3d jestem w 5 tygodniu ;) Ale też chciałabym być już w tej ciąży jak najdalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem pomocą dentystki więc na fotel siadam raz w miesiącu kontrolnie:) ja zjadłam teraz kanapkki z pasztetem miał byc i ogorek ale go zdjelam bo mi nie podchodzi i teraz poprawie to jablkiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boska1986
hehe zaczynają Ci sie "smaki" :) ja to coś głodna nie jestem - trzeba mi wciskac jedzenie :) choc może dlatego, że zapycham sie sokami... od rana sok żurawinowy na mój biedny pecherz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duzo rzeczy które mi smakowały teraz zmienily smaki..:) pic to ja duzo az tak nie pije ale w taka pogode jak teraz to herbata z sokiem malinowym musi byc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boska1986
Dziekuje Otulka, też mam taka nadzieje, wole sie zapychac soczkiem niż brac tabletki, które tak naprawde nie wiadomo czy moge brac... ahh Ci lekarze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boska 1986---> mam nadzieję, że Ci się wszystko poukłada w życiu prywatnym, a jeśli chodzi o zęby, to jeśli do tej pory były zdrowe, to teraz też będą. Ja też nic nie wiem o ciąży i też staram się coś czytać, dostałam od szwagierki książkę o przygotowaniach do pojawienia się dziecka, jest bardzo gruba, jak coś ciekawego wyczytam to będę się dzielić :) otulka---> zauważyłam, że dokladnie tego samego dnia mialyśmy ostatni okres a widzę, że piszesz 4t3d, czy uwzględniasz też normalną długość cykli i korygujesz dodając lub odejmując dzień? napisz proszę, a dodatkowo byłaś juz u lekarza, na usg czy innych badaniach? julitek--- > wyczytałam, że nie powinno się jeść pasztetu, przynajmniej w piątym tygodniu, w dalszych nie czytałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boska1986
a właśnie - słyszałam, że ponoc nie możemy pic za dużo herbaty... spotkałyście sie z tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boska1986
dziekuje lenkaś :) aaa faktycznie tez coś słyszałam, że pasztetu nie można..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boska---> też tak mam, zawsze byłam żarłokiem, a teraz tylko tyle ile trzeba, w ogóle nie czuje głodu, do tego uwielbiam słodycze a od dwóch tygodni nic! wolę ogórki i zalewajkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boska1986
a to ja też tak :D mogłabym ciagle pochłaniac ciastka i chipsy :P oczywiscie nie w jakichś dramatycznych ilościach :P a teraz nic :) i powiem Wam, że ogólnie mało waże, bo 46 kg, a brzuch jakoś takoś mi szybko rośnie - wiadomo, że jeszcze nie taki ładny ciązowy, ale taki chodzby z "piwa" :P heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boska1986
Ponoc picie herbaty trzeba ograniczyc... Zielona herbata pita w rozsądnych ilościach (2 szklanki dziennie) nie zaszkodzi ciąży, jednak jej nadmiar może być niebezpieczny. Przypuszcza się np., że zawarte w niej substancje aktywne hamują wzrost komórek, a zatem mogą źle wpływać na rozwój płodu. Natomiast czarna herbata silnie pobudza system nerwowy i ma właściwości zapierające, może więc nasilić zaparcia często trapiące kobiety w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z pasztetem to chyba zależy jakiej jakości :) Na pewno odpada tatar i ser pleśniowe. Tyle pamiętam z poprzedniej ciąży jeszcze. Od słodyczy też mnie odrzuca teraz, ale to chyba dobrze. Lenskaś, moje cykle w ostatnim półroczy zrobiły się średnio 29- lub 30- dniowe. Wszystko wskazuje na to, że owu była 27-28 lipca. Myślę, że 28 to ten dzień ;) W związku z tym w sobotę było 4t1d, dziś zatem 4t4d. Zobaczymy czy usg będzie zbieżne. W poprzednim poście przykładowo strzeliłam 4t3d. U lekarza jeszcze nie byłam. Teraz troszkę za wcześnie chyba, a za kilka dni wyjeżdżam na 2 tygodnie. Chciałabym najpóźniej do 3 tygodni zaliczyć wizytę. Mam ogromną nadzieję, że będzie ok wszystko z ciążą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boska1986
A orientujecie sie może jak to jest z wyjazdem za granice w 1 trymestrze? 27 mam jechac z chłopakiem i znajomymi do Bułgarii - tzn. jeszcze nie wiemy czy wybrac samolot czy autokar...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej, a ja piję bardzo dużo zielonej herbaty, muszę poczytać. Właśnie ja w sobotę wyjeżdżam na tydzień i też chciałam się dowiedzieć czy wszystko w porządku, zobaczymy czy w ogóle czegoś się dowiem. Boska---> mam ten sam dylemat, planowaliśmy w sobotę lecieć za granicę samolotem, z tego co czytałam opinie na temat latania w początkowej ciąży są podzielone, mąż kazał mi zdecydować :/ generalnie w ogóle boję się wyjeżdżać Otulka---> a Ty dokąd jedziesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślę że jeżeli dobrze się czujesz to mozesz spokojnie jechać... musze chyba wszystkie ksiązki o ciązy przeczytać bo widze że ciemna jestem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boska1986
No właśnie ja słyszałam, że najbezpieczniej jest latac w 2 trymestrze, gdyż w 1 jest ryzyko poronienia z powodu zmiany ciśnienia, a w 3 z uwagi na przedwczesny poród... Z kolei długa podróż autokarem tez nie jest wskazana... także już sama nie wiem co mam robic... leciec czy jechac? Bede musiała w takim razie zapytac tego mojego mało miłego lekarza ;] ciekawe czy sie dowiem :P choc szczerze, to troche mam małe zaufanie do niego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×