Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość plusik_

a może kwiecień 2013 :)

Polecane posty

Udało się :) Na usg widoczny jest mój zarodek a nad nim krwiak paskudny. Czytalam ze jedynym lekiem na krwiaka jest bezwzględne leżenie. Nie wyobrażam sobie tego jakoś, chociaż moja dr nic takiego nie mówiła tylko sama na necie czytałam. Najniebezpieczniejsze są krwiaki nad jajem płodowym i duże. Mój jest niestety nad. Będę dobrej mysli. Najważniejsze że serduszko bije jak dzwon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, wymiary pęcherzyka, to już rozumiem. Ja podałam wymiar maleństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ChybaZwariuje
My mamy dopiero 5 tydz i jeszcze nie mamy taki radosci jak serduszko i malenstwo ale obu nam lekarz mowi, ze to normalne, wiec oOBY! A co do krawiaka w necie nie czytaj, bo sama widzisz ja co przeczytam to jestem bardziej nerwowa, a potem lekarze nic takiego nie mowią co czytamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olabia - to Twoja ciąża jest młodsza niż wynika z miesiączki, taak? serduszko pika i jest miło, co ;) olabia - chyba mało pamiętasz z pierwszej ciąży, bo przeżywasz jak pierworódka :-D dobrze dobrze, ale dziel się też doświadczeniem :) - cieszę Cię z Tobą i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celka, tak, z usg wynika,że ciąża jest młodsza. Myślę, że za dwa tygodnie jak już lekarz (ten mój wyczekany naj naj )bedzie mi zakladał kartę to przyłoży się dokładnie do określenia wieku maleństwa. W ciąży ostatnio byłam 9 lat temu, zaszłam jak miałam 18 lat, także średnio pamiętam początki tamtej ciąży, poza tym wszystko było ok, także żadnych dodatkowych informacji o dolegliwościach przyswajać nie musiałam. Natomiast bardzo dobrze pamietam II i III trymestr także będę radzić jak coś :) Chyba zwariuje, masz rację że nie powinnam na necie czytać, ale moja gin nic a nic nie powiedziala tylko tyle, że to moze zagrażać i to bylo powodem plamien z tym, ze wtedy na usg żadnego krwiaka nie bylo. Nawet go nie zmierzyla kurza twarz! Dlatego zasięgnęłam informacji w internecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ChybaZwariuje
wierze Ci Olabia, robie to samo. Koniecznie skonsultuj to z tym naj naj ginem i na pewno coś Ci doradzi madrego i bedzie dobrze. ja juz nie moge sie doczekac momentu zarodka i serduszka, ale to jeszcze portrwa. a jak sie pojawi to pewnie sie zaczna pojawiac kolejne lęki, czy bedzie zdrowe itp. Mamy sie nie stresowac, a bywa z tym cięzko ech. Mnie np intryguje jak to jest ze w necie tyle porad tego nie jedz tamtego nie rob, a mnie juz 2 ginow powiedizalo tylko o alkoholu i zeby zyc normalnie. No ten pierwszy z uwagi na podtrzymanie powiedzial zeby nie dzwigac i nie wspolzyc narazie i nie uprawiac sportu. Ale nawet o tatarze ani slowa! a czy dziewczyny bierzecie kapiel w wannie czy prysznice? marzy mi sie a tez czytalam, ze niewskazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz dlaczego tak jest? Nasi ginekolodzy, bynajmniej Ci u mnie liczą już tylko na kasę.A Ci którzy gdzieś tam udzielają info lub wywiadów, mówią wyczerpująco i konkretnie.np ta moja dzisiejsza gin miała dzis pacjentki co 15 min i każdą na odwal. Jak mogła nie zmierzyć tego krwiaka, przeciez przy nastepnym badaniu musi wiedziec czy maleje czy nie. Dala mi skierowanie na badania podst. ale nie bede juz wydawac kasy na nic, Skoro nawet prywatnie traktują człowieka nie fear to mam gdzieś. Ide za dwa tyg na nfz i na nfz zrobie badania. Ja też biorę duphaston i tez mi nic nie powiedziala o współłzyciu, czy dzwiganiu, poprostu kazala odpoczywac. Nie mozemy sie stresowac,trzeba zrobic wszystkie badania i dobrze sie ożywiać, nie przemeczac i będzie dobrze. Ja wskakuje do wanny ale nie z gorącą wodą lub pod prysznic. Czyli normalnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mniejszabyc- gratuluje pieknego widoku:D olabia- musisz sama o wiele rzeczy sie pytac gina, bo wiadac jakas malomowna sie trafila.Pytaj o wszystko, placiszz w koncu za to. U mnie wizyta srednio 30 minut trwa i lekarz tlumaczy, mowi nawet rysuje jak trzeba :D chybazwariuje-dobrze, ze mozemy razem sie wspierac bo sytuacje mamy podobna ::)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ChybaZwariuje
Własnie, ale Fufa mamy tez podobne wiadomości, więc możemy miec nadzieję ze sytuacja jest w normie i rozwinie się dalej ku dobremu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fufa, ależ ja zadaje pytania. Dziś moja ginekolożka szybko chciała mnie spławić i nie rozwijała tematu krwiaka, ani w sumie żadnego innego ;) Nie ważne, wierzę, że będzie dobrze Zmykam spać, dobrej nocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) ja ide na kolejne USG 6 wrzesnia, czyli za 2tygodnie rowne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karcia22
hej dziewczyny :) ja w poniedzialek ide do gin prywatnie, zeby sprawdzic czy wszystko jest ok, a pozniej we wrzesniu pojde do przychodni i da sierowanie na badania.. najgorsze jest to ze jakies przeziebienie mnie zlapalo;/ kicham, mam katar i kaszle no i gardlo pobolewa.. co do objawow... chodze coraz czesciej siusku no i te nudnosci, na razie nie wymiotuje... no i moglabym jesc caly czas, ale sie ograniczam, bo nie chce wygladac jak czolg. moja ciaza tez jest mlodsza niz wynika z usg. bylam tylko tak szybko na usg tydzien temu w szpitalu zeby ciaze potwierdzic i wtedy wyszedl 6 tc i 3 dzien. ja za bardzo nie przywiązuje sie do lekarza tutaj, bo w pazdzierniku przeprowadzam sie do szwajcarii i tam tez bede rodzic.. jestem pelna obaw, bo to moja pierwsza ciaza w dodatku nie znam zwyczajow tam panujacych, ale mysle ze wszystko bedzie jak najlepiej. znalazlam polsiego ginekoloa miasto obok mojego wiec chociaz z dogadaniem nie bedzie problemow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mogę już spać, za szybko wczoraj poszłam lulu. olabia moja przyjaciółka w pierwszej ciąży miała krwiaka nie pamiętam gdzie dokładnie ale wiem że brała jakieś tabletki, miała zakaz dźwigania, sexu i po jakimś czasie on się whłonął. Musisz na siebie uważać, nie przemęczaj się. Qrcze ja z mojego gina w 1 ciąży byłam zadowolona wszystko tłumaczył, nawet rysował, a wczoraj niby też oki ale zapomniałam zapytać co mam brać tzn. kwas foliowy czy witaminy a on sam też nic nie powiedzał na ten temat i trochę z tego powodu mam niesmak. Mówił też że jak zrobię badania to mam do niego zaraz zadzwonić podać wyniki żeby nie czekać do następnej wizyty, może wtedy zapytam o ten kwas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktualna tabelka: NICK........WIEK.... OSTATNIA @... CIĄŻA ......SKĄD......TERMIN POR. ********************************************************* **************************** Kiwoszka.......25.......23.06.........1.........pomorskie..............?.... Little_Ann.....26.......24.06.........1.........Wrocław........01.04.2013 anq1991...... .21.......25.06......................................03.04.2013 mniejszabyc ..31.......26.06.........2.........pomorskie......01.04.2013 boska1986.....26.......26.06.........1.........śląskie ............ ? ...... julitek11.......25.......29.06.........1.........mazowiecki ....06.04.2013 Wendywu......32.......30.06........ 2 .........podlaskie.......07.04.2013 olabia..........27.......01.07.........2..........mazowieckie ..07.04.2013 całkiemnowa..26.......01.07........1..........mazowieckie ..07.04.2013 KamilkaK.......32.......01.07........1..........lubuskie ....... 08.04.2013 lubieczereśnie.25.......01.07........1..........łódzkie......... 08.04.2013 Ancyk80.........32......03.07........2..........małopolskie. .. 10.04.2013 ::::Asia::::......39......05.07.......................... ................?...... plusik_..........31......05.07.......................... ................?...... też.mama......29......05.07............................ .................?.... bożka2930......29.....10.07..........2..........śląskie..........17.04.2013 Otulka..........28......13.07..........2..........śląskie..........20.04.2013 lenkaś..........29......13.07..........1..........łódzkie. ..............?...... NOToFrugo...28.......14.07..............................................?...... Anty Hormony..21....14.07...........1.........małopolskie....20.04.2013 kasza23........26......15.07...........2........Wa-wa........22.04.2013(?) ola81...........31......16.07...........3........opolskie ........23.04.2013 pchelka88.....24......19.07...........1....................................?....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całkiem nowa tu
Czesc dziewczyny. Mam kłopot i zmartwienie... :( Po ostatnio pobieranej cytologii mam przez 2 dni z rana takie plamienie ale tylko z rana-przez caly dzien nie mam. Wygląda to jak takie kropeczki zaschniętej krwi... malutkie i bardzo mało. Lekarz powiedział mi że mam taką szyjkę że po cytologii i współżyciu mogę mieć małe plamienia i ze to normalne. Nie wspóżyliśmy ale dziś rano miałam plamki po zrobieniu siusiu-bo na bieliźnie nie widac nic. Martwie się pomózcie-wizyte mam dopiero 19 wrzesnia. podpowiedzcie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, dużo tematów poruszonych... można się pogubić ;-) Mdłości, w tamtej ciaży męczyły mnine strasznie codziennie i prawie przez cały dzień. Teraz nic. Odpukać. I straszną mam ochotę na słodycze. O ciąży powiedzieliśmy rodzicom i rodzeństwu i ja przyjaciółce. Poza tym jakoś nie mam ochoty tego rozgłaszać, sami się dowiedzą jak coś będzie widać. Olabia, w pierwszej ciąży też na tym etapie miałam krwiaka. Dostałam luteinę wtedy i miałam więcej odpoczywać i wszystko się wchłonęło więc nie przemęczaj się i będzie wszystko dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie , próbuję was nad robić czytaniem :) w środę byliśmy na usg i ... będziemy mięć blizniaki :) byłam w taki szoku że do wczoraj nie mogliśmy uwierzyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karcia22
asiula ! to super wiadomość, ale teraz trzeba bedzie kupowac wszystko podwójnie :) ja mam chyba jedno :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całkiem nowa tu
ponawiam...: Czesc dziewczyny. Mam kłopot i zmartwienie... Po ostatnio pobieranej cytologii mam przez 2 dni z rana takie plamienie ale tylko z rana-przez caly dzien nie mam. Wygląda to jak takie kropeczki zaschniętej krwi... malutkie i bardzo mało. Lekarz powiedział mi że mam taką szyjkę że po cytologii i współżyciu mogę mieć małe plamienia i ze to normalne. Nie wspóżyliśmy ale dziś rano miałam plamki po zrobieniu siusiu-bo na bieliźnie nie widac nic. Martwie się pomózcie-wizyte mam dopiero 19 wrzesnia. podpowiedzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karcia22
calkiem nowa tu - ja Ci niestety nie pomogę.. bo nie wiem co to moze byc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z jednej strony cieszymy się , ale też są obawy czy dam sobie radę :) kurczę cieszko mi Was nad robić tak szybko piszecie :) a ja mam taki nawał w pracy że ledwo daję radę :) czy któraś z Was też będzie miała blizniaki :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karcia22
dasz napewno sobie rade : ) ja sie zastanawiam jak ja dam sobie rade, sama w innym kraju .. sama to moze nie bo z chlopakiem, jedyne z czego sie ciesze to to, ze bede miala spokoj po porodzie i nikt nie bedzie nas odwiedzal :) jedynie mama i przyszla tesciowa przyjada zeby pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
całkiem nowa tu - a może poprostu jakies zaschniete czesci krwi jeszcze gdzieniegdzie masz i powoli sie odrywaja, by oczyscic... skoro lekarz twierdzil, ze nic złego sie nie dzieje, to sie nie stresuj a napewno bedzie dobrze :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiula gratulacje :) 2 szczescia za jednym razem! dasz rade :) Musisz zmienic opis w stopce :) na "moje malutkie iskierki" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karcia22 mam taką nadzieje że damy radę :) To Ty mieszka za granicą ? moja znajoma też mieszka w Uk i dwa miesiące temu rodziła , z jednej strony cieszy się że ma spokój a czasem mowi że ktoś by się przydał do pomocy , mały ma straszne kolki i nie wysypia się mąż cały dzień w pracy , czasem aż jej współczuję ... a co do cytologi , mi już lekarz pobrał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karcia22
ja przeprowadzam się w październiku do Szwajcarii. fajnie, że w końcu ktoś mnie zauważył. ;) to moja pierwsza ciąża, a mama mi zbytnio nie pomaga w oswojeniu sie z ta mysla... ale wazne ze moj chlopak nie moze sie mnie juz w szwajcarii doczekac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karcia22 :) aha , fajnie że będziecie razem u nas jest całkiem inna sytuacja ... myślimy żeby razem za mieszkać , jesteśmy nie długo ze sobą ... i ta ciąża to wpadka ale teraz bardzo ale to bardzo się cieszymy :) co do mojej rodziny też mieszkają bardzo daleko , mam dobry kontakt z mama ale nie powiedziałam jej jeszcze o ciąży ... mojego rodziców widziałam raz .. i jutro mamy zamiar im powiedzieć ... mam lekkiego stresa .. ciągle obawiam się że coś może być nie tak , to maja pierwsza ciąża lekarz mów że wszystko będzie dobrze i mam się nie martwić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boska1986 dziękuję :) zmieniłam już na moje dwie malutkie iskierki :) widzę że ty jesteś w 7tyg a termin masz na 05.04.13 a ja jestem w 6 tyg i mam termin na 15.04 , hmnn.. jak masz liczona datę? ja od ostatniego @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gogow
moze i ja sie dopisze 23 lata mazowieckie ost miesiaczka 24.06 termin porodu 31.03 2013 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×