Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nfikbgsi

Szybkie obiady

Polecane posty

Gość nfikbgsi

Co robicie na szybki obiad, ale smaczny i sycący? Mam małe dziecko i stanie w garach kilka godzin nie wchodzi w grę. Córka nudzi się po 40 min samotnej zabawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też nie mam czasu stać przy
garach więc zupy robię na 2 dni wielki gar, zawsze gotuję więcej makaronu czy ryżu a nastepnego dnia dorzucam do tego jakiegoś kurczaka, podsmazonego lub kiełbase, cebulę, papryke i co tam mam w lodowce, posypuje serem zoltym i do piekarnika, bardzo szybko się robi. Albo pieczony kurczak razem z ziemniakami, tylko wystarczy umyć, przyprawić i do piekarnika niech się piecze, za ten czas możesz zająć się czym innym, do tego surówka na szybko z pomidora i cebulki. Również pulpety w sosie czy spaghetti robi sie bardzo szybko, pulpety trzeba tylko uformowac, gotują się same. Jak masz dobry blender to bardzo szybko zmiksujesz nim ziemniaki na placki ziemniaczane które też szybko się robi :) Ja bardzo często robię właśnie dania jednogarnkowe typu właśnie pulpety, spaghetti, leczo, bigos (ten możesz zrobić jak mąż będzie w weekend w domu i zajmie się dzieckiem, zrobisz gar bigosu, zamrozisz w pojemnikach i masz na kilka obiadów, tak samo gołąbki), albo sama wymyślam jakies danie z kurczakiem i warzywami w sosie na jaki mam ochotę i takie dania spokojnie nam wystarczają na 2-3 dni żeby nie stać ciągle przy garach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glutenfreegirl
Zapiekanki! Przygotowanie zapiekanki zajmie Ci kilka minut, a potem tylko wrzucasz do pieca i czekasz, aż się zrobi :D Swoją drogą, 40 minut to i tak całkiem sporo! Dobre przepisy znajdziesz tu http://gotuj.pl/przepisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa_________
ja zawsze marynuję mięso poprzedniego wieczora - jest o wiele smaczniejsze, możesz to robić, gdy położysz dziecko spać, trwa to tylko kilka minut - wystarczy je natrzeć ulubionymi przyprawami, solą, czosnkiem, pieprzem, musztardą, czym lubisz i najlepiej od razu wrzucić do woreczka do pieczenia, albo do rękawa do pieczenia i z powrotem do lodówki w ten sposób następnego dnia masz już gotową zasadniczą część obiadu, mięso wystarczy wrzucić do piekarnika i tyle, do tego dorobić jakieś warzywa czy sałatkę, obrać kilka ziemniaków - wszystko to robi się błyskawicznie i obiad masz gotowy błyskawicznie robi się też różne makarony z sosami, np. penne ze szpinakiem i fetą, spaghetti z sosem pomidorowym, kokardki z rozgniecionymi owocami, jogurtem i cukrem - wszystko trwa tyle, co gotowanie samego makaronu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój ulubiony zestaw to: mięso (najczęściej kurczak zamarynowany dzień wcześniej)+mieszanka warzywna mrożona najczęściej chińska (jeżeli ma być szybko ;) ) + sos pomidorowy (w sezonie kilka pomidorów obranych ze skórki i pokrojonych) do tego makaron lub ryż, całość zajmuje max pół godziny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość materonka
stac przy garach kilka godzin??:D a co ty chcesz restauracje otwierać czy karmić bezdomnych z calej okolicy? Ja robie normalne obiady i nie zabiera mi to kilku godzin ;) zupa - pokrojenie itd - wrzucenie, sama się gotuje, czasem zajzrec, masz zupę na 2-3 dni. Obiad -mięsko, ziemniaki, surówka.... najszybciej mięso się smazy (kotlety), obrac ziemniaki - na wodę gotują sie, surówka....ot cała filozofia. Szybciej jeszce kluski jakies z sosem... Nie iwem w czym problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×