Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Moniczk22

Prezent ŚLUB PREZENT prezent !? co kupić młodym?!

Polecane posty

Gość Migdalka23
nie jestem az taka bogata zeby 300zlotymi podcierac sobie dupe.. niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kombinatorkakrak
To było napisane w przenośni. Sens był taki że to za mało bo młodzi płacą za was przynajmniej 400 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytając ten temat dochodzę
do tej jakże oczywistej prawdy, że chłopa ze wsi wygonisz, ale wieś z chłopa nigdy... jak to dobrze, że w moim otoczeniu nie ma takich pazernych i płytkich cip jak większośc z was 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 32wd
ale o kogo ci chodzi w tym momencie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weselniczka 21.09.2012
Kasę się daje, bo bo po co komu 5 żelazek i 20 kompletów ręczników. I tak większość mieszka przed ślubem i jest już urządzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renkaaa
Jezu. Ale wieś. Przeraża mnie to co piszecie. JAKIE KUR... POKRYWANIE ZA SIEBIE?! Od kiedy wesele to impreza składkowa?! Ja piernicze. Mam nadzieję, że wśród moich znajomych i rodziny nie trafi się nikt, kto będzie myślał: "Robię wesele, ale "goście" muszą mi za siebie oddać." Jezu, wy naprawdę nie widzicie jacy pazerni jesteście? Robicie wesele po to, żeby się cieszyć z najpiękniejszego dnia w Waszym życiu, czy tylko po to, żeby zgarnąć kasę? Bo ja robię po to, żeby spędzić ten dzień z bliskimi mi ludźmi. Mogą przyjść z pustymi rękami, byle byli. I jeszcze pisanie, że wstydu się nie ma bo przecież potem i tak się obgada. Naprawdę jesteście tacy fałszywi, że ludzi za dupami obgadujecie ile kto dał? Nie zapomnijcie ich w te dupy pocałować. Liczycie na PREZENTY czy na BILET WSTĘPU? Bo ja już nie wiem o co Wam chodzi. Jeśli chodzi o prezent - dobre gatunkowo ręczniki - super pomysł, tylko takie są dość drogie. Szkoda, że tak późno szukasz prezentu bo czasem na gruponie są fajne promocje na różne rzeczy :) Poszukaj w internecie, byle nie na tym forum, bo tu same pazerny siksy siedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reniu, nie ma co się oburzać, bo to ma sens. Młodzi wkraczają na nową drogę życia i prezenty są im potrzebne jak nigdy. A dać prezentu za 100zł od pary która nie ma kłopotów finansowych po prostu nie wypada. To nie jest byle jaka okazja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renkaaa
Ja nie mówię o dawaniu 100zł jak ktoś nie ma problemów finansowych, ale ludzie piszą tutaj, że jak kogoś nie stać, żeby zapłacić za talerzyk, to niech nie przychodzi. To jest chore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renkaaa
Moniczk22 - tu masz linka http://shopping.groupon.pl/d-8640971-zastawa-stolowa-zastawa-obiadowa-porcelanowa-zastawa-porcelanowa-zastawa-stolowa-porcelanowa-zastawa-obiadowa-porcelana-condor-veroni ja np. osobiście bardzo chciałabym coś takiego dostać :) bo obserwując moich rodziców i starszą siostre widzę, że zawsze jest coś ważniejszego niż kupowanie sosjerek czy półmisków, a na święta czy chociażby urodziny takie rzeczy się przydają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wweeeerrrrrwwwwwaaaaa
Czy taki potrzebne są komu prezenty? Nie no pewnie masz rację, ale są osoby, które wolą pieniążki, tak jak moja siostra, która zaraz po ślubie chce sobie z mężem wynająć mieszkanie, swoje własne. Dlatego czasem warto zapytać państwa młodych co by im się przydało bardziej. Jeśli ktoś ma sporo kasy i marzy mu się toster to to powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najprościej młodych po prostu zapytać czego oczekują. moja przyjaciółka zażyczyła sobie odkurzacz i odkurzacz od nas dostanie. fakt, nie jakiś z górnej półki cenowej, bo mpm bora, ale wydaje mi się odpowiedni, bo jej narzeczony jest alergikiem, a to odkurzacz wodny. nie sądzę by zakładała, że zasponsoruję jej sprzęt za dwa tysiące, więc nie wszyscy są pazerni na kasę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do panny migdałki
migdałka - a czy jak Ty z mężem miałaś wesele, to czy te osoby, do których idziecie teraz były? jesli tak to ile od nich dostalście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Migdalka23
nie pamietam ile dali bo W PRZECIWIENSTWIE DO WAS NIE POBIEGŁAM ZARAZ PO PIERWSZYM TANCU DO POKOJU ZEBY SPRAWDZIC I DOKLADNIE PRZEKALKULOWAC KOPERTY KTO ILE DAŁ i nie brałam notesika i nie pozapisywałam od razu "ciocia gienia z wujkiem tadkiem 300zl" "kuzyn alan z dziwczyna 50zł" "szwagier tomek z córką genowefą 2349zł" nosz kuzwa mac... wy zapewne jak opisujecie osoby to w sposób: -kochanie jedizemy na wieś do wujka heńka - a ktory to wujek heniek? - no nie wiesz? ten co dał 200 zł w koperte JA PIE R DO LE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurna co za ludzie tu są
Dzieci i młodzież,która nie pracuje nie daje kasy ani prezentu, dołączają się do Rodziców z życzeniami i prezentem. Tak też było u mnie na weselu i nie zbiedniałam od tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Racja, sama zapomniałam od czego wątek się zaczął i napisałam o kopercie. Młodzi dołączają do rodziców albo kupują symboliczny drobiazg, nawet ramka na zdjęcia albo śmiechowy budzik wystarczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesele wrzesień 2011
Mieliśmy wesele rok temu i otwieraliśmy koperty na drugi dzień. Wzięliśmy sobie listę gosci którą robiliśmy zanim zaczęlismy zapraszać, potem na tej liście odhaczaliśmy kto będzie na weselu bo była ustalona data do której goście mięli potwierdzić przybycie i po raz kolejny tą samą listę wykorzystaliśmy żeby zapisać kto ile dał. Dzięki temu na 2 kartkach mamy pełny opis kto był na naszym weselu, kto odmówił i kto ile dał. Kartki są schowane a gdy ktoś prosi nas na wesele nie mamy problemu z podjeciem decyzji czy iść czy nie i ile dać bo mamy wszystko czarne na białym Nie zajęło nam to wiele czasu bo ileż może zająć wpisanie kwoty koło nazwiska Jeśli chodzi o dzieci to wiadomo że za roczne dziecko nikt nie płaci ale za 5 letnie już owszem, za 16 letnie już jak za dorosłego a że ten dorosły osobnik czy młodzież jeszcze nie zarabia to obowiązek spoczywa na kochanych rodzicach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość J.starowiejska
Moim zdaniem fajne są prezenty osobiste, np jeśli masz taki dostęp do ich wspólnych zdjęc, możesz wywołać dla nich fotoalbum. To bardzo miła pamiątka. Albo jakiś grawer. Wiem, że na fotopomysły.pl można coś takiego zrobić niedrogo. a bym cieszyła się z jakiegoś zestawu np kolczyki dla pani młodej, spinki do mankietów dla pana młodego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o qrde:))
niesamowite...nawet do głowy by mi nie przyszło żeby pisać na kartce kto ile dał.... Żałosne !!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renkaaa
Jezu, jak można zapisywać sobie kto ile dał?! Naprawdę można być aż tak beznadziejnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesele wrzesień 2011
Przynajmniej teraz nie mam problemu bo jak idę na wesele do koleżanki to sprawdzam na kartce ile nam dała i dajemy tyle samo. Dzięki temu damy im tyle samo a nie mniej ani więcej. To nie jest wcale głupie. Oczywiste że za 10 lat nie dam tyle samo co ktos tylko więcej bo ceny idą w górę cały czas ale teraz mogę z tego korzystać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renkaaa
To jest najgłupsza, najbardziej pusta i beznadziejna rzecz o jakiej słyszałam w ostatnim czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hedhs
gdzie niby migdalka robi bledy? zacytuj moze wiesniaro..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak tylko oni płacą od miejsca. Jak nie ma sie chłopak z czego dorzucić to idz sama, a rodzice cię dopiszą do koperty a nie ciągniesz darmozjada;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,kurna co za ludzie tu są Dzieci i młodzież,która nie pracuje nie daje kasy ani prezentu, dołączają się do Rodziców z życzeniami i prezentem. Tak też było u mnie na weselu i nie zbiedniałam od tego. '' tak ale każde z tych dzieci nie taszczyło ze soba os. tow. lepiej by zrobili jakby dali 500zł za 3 osoby. (rodzice plus ona)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co wy za głupoty piszecie
za dzieci powyżej 6 roku życia i za młodzież płacę w restauracji tyle samo co za osoby dorosłe to przychodząc na wesele też traktuję je tak samo więc skoro już wybierają się z rodzicami na wesele to matka z ojcem powinni dorzucić więcej do koperty. W koncu za ich dziecko też płacimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia1617
najlepszym rozwiazaniem jest wlozenie tej stowy do koperty i do tego jakieś winko-jak bym musiala to bym tak zrobila-a reczniki czy takie tam-to takie tandetne, to sobie sami moga kupic, może jeszcze mydlo do tego i szapon-no bo przeciez teraz nic w sklepach nie ma wszystko na kartki...Ludzie darujcie sobie te reczniki-juz lepiej dac tą stówe mlodym oni sobie kupią co zechcą albo dołożą do czegoś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja mam ślub 25 sieprnia
będzie na naszym ślubie kilka dziewczyn w wieku 18- 19 lat i na Boga nie oczekuję od nich pieniędzy! bo niby skąd mają mieć?! Niech wydadzą je na siebie, swoje pierwsze wydatki, ciuchy a nie dla nas:) Miło by mi było gdbym dostała ręcznik z naszymi inicjałami Albo szlafrok na chłodne dni, który przypomni o tamtym dniu lub filiżanki na wspólną kawę:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ten wpis
przywraca mi wiarę w ludzi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×