Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mania23

Czy są tu kobiety które miały w czasie ciąży rzucawkę lub stan przedrzucawkowy?

Polecane posty

Gość MOW
Mania ja rownież gratuluje i wierze ze to cisnieńie sie w ciagu dwóch tygodni unormuje.Naoisz jak znajdziesz chwile jak tam malutka sie chowa. Super ,ze wszystko dobrze sie skończyło i tak szybko wyszlyscie po cesarce.Pozdrowińia dla Was. PipiLena jak sie masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie u nas wszystko w porządku , księżniczka rośnie , rozpycha się w brzuchu, ciśnienie w normie , reszty objawów brak. Wczoraj na wizycie lekarz znowu proponował cc ale ja się upieram i powiedziałam nie nie nie także polecił iść do szkoły rodzenia :) zaczynam poważnie myśleć o wyprawce , zakupach , pakowaniu torby zaczynamy 34 tc także to już chyba ten czas :) w mieszkaniu remont jak się z tym uporam zaczynam zakupy tak na poważnie :) ja chyba do końca nie wierzę , że to się dzieje naprawdę . Pozdrawiam was serdecznie. Mania23 jak tam u was ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten wpis wyżej to ja PipiLena zmieniłam komputer i nie mogę się zalogować pod tamtym pseudo także teraz będe pestka:) chyba , że coś pokombinuj jeszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOW
PipiLena zaczynasz 34 tydzień ,wow !!!! Ale super ze wszystko u Ciebie dobrze ! Dziewczyny chciałabym moc mieć z Wami kontakt nie tylko na tej stronie wiec jeśli macie ochotę to napiszcie proszę na adres gdzierakizimuja@gmail.com a wyślę Wam linka do mojego FB ,tam zawsze łatwiej a czuje sie jakos z Wami związana przez te przeżycia i nie chciałabym stracić możliwości kontaktu !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MOW próbowałam napisać do ciebie email i coś mi wyskoczyło że nie doszło jakiś błąd czy coś tam. Odezwij się jak chcesz na taki mój roboczy email kratka31@wp.pl to podam Ci ten właściwy . Nie chcę tu podawać . PipiLena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mania23
hej dziewczyny! PipiLena-- ekstra że u Ciebie nic a nic sie nie dzieje :) oby tak do końca.. i trzymam kciuki za poród sn :) Już tak nie dużo czasu Ci zostało do porodu. wkrótcę utulisz swoją kruszynkę :) MOW-- chetnie też utrzymak kontakt :) w wolnej chwili odpiszę na maila który podałaś U nas już wszystko ok. Cisnienie sie uspokoiło. odstawiłam już wiekszość leków. Malutka też super, spi i je :) grzeczniutka jest i mało płacze. Ja czuję sie dobrze i nawet nie narzekam na zmeczenie. Nie miałam kiedy tu napisać bo wolne chwile kiedy nie karmie małej spedzam z synkiem lub gotuje. pozdrawiam Was serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mania23 świetne wieści od Ciebie , dobrze ze ciśnienie się unormowało , tak myślałam że nie masz czasu pisać dwójka maluszków w domu , jest co robić :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mania23
Hej dziewczyny. Co u Was? PipiLena mam nadzieje ze Ty jeszczevw dwupaku:) Nie pisalam bo troche klopotow mielismy. Malutka nam sie przeziebila i bylysmy w szpitalu półtora tygodnia. Niby tylko katar a w ciągu 1 doby poszlo na uszy i plucka. Ale juz dobrze jest inw domku jestesmyni niech tak zostanie. Piszcie co u Was koniecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mania23 , współczuję pobytu w szpitalu z Malutką mam nadzieję że wyzdrowiała i jest wszystko w porządku. My nadal w dwupaku upały nie ułatwiają sprawy , w rodzinie zaczęły się zakłady ;) ile nam jeszcze zostało ale chyba jeszcze trochę bo brzuch jeszcze wysoko kończymy 37 tc . Torby spakowane czekamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mania23
Hej. PipiLena-- jak sie czujesz? Zaczyna sie juz cos dziać jesli chodzi o porod? Trzymam kciuki za Was :) MOW-' co u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej czekamy .... idę we wrotek do gin mam nadzieję że może mi coś wywróży :) zobaczymy , napisze co i jak po wizycie . A jak u was Mała zdrowa? jak synek zareagował na siostrzyczkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czerwona stokrotka3333
Czesc dziewczyny, jestem tu nowa. Wiem, ze nie postawicie mi diagnozy ;) ale chcialabym prosic Was o opinie. W kwietniu 2014 roku urodzilam przez cc. Zaczelo sie chyba w 7 miesiacu (nie pamietam dokladnie) ze puchly mi stopy. Ja myslalam ze tak ma byc ale polozna w rejestracji do mojego gina zwrocila uwage ze to szybko. No i lekarz zalecil mierzenie cisnienia. Opuchlizne bylo mi widac golym okiem nawet w adidasach, mialam tez obrzekniete lydki i dlonie. Opuchlizna nie schodzila po nocy. No ale mierzylam cisnienie, bialka w moczu nie bylo. W 36 tygodniu cisnienie mi powoli roslo i ostatniego dnia 36 tygodnia bylo 146/98, zadzwonilam do lekarza to kazal przyjsc, zrobil usg, zwazyli mnie (okazalo sie ze od ostatniej wizyty 7 dni temu przytylam 2,5kg), dostalam skierowanie do szpitala "na obserwacje". W szpitalu mialam dobowa zbiorke moczu, dostawalam jakis magnez(chyba) w kroplowkach i dostawalam dopegyt, czesto mierzyli mi cisnienie. Na 2 dzien pobytu dali mi zastrzyki na pluca dziecka a na 4 dzien rano mialam cc. W przeddzien cc wieczorem przyszedl ordynator i powiedzial mi ze zrobia cc, ze moge sie nie zgodzic ale wg niego to najlepsze rozwiazanie bo nie ma co czekac az odklei mi sie lozysko bo moze byc niebezpiecznie. Ja sie nie dopytywalam o szczegoly bo jestem panikara i wolalam nie wiedziec ale wiem ze skakalo mi cisnienie. Tak wiec mialam cc w 36 tyg i 4 dni. Na wypisie mam ze mialam PIH, ze obrzeki, nadcisnienie, bialko 93(czy to duzo?). W ksiazeczce dziecka tez mam ze cesarka z powodu nadcisnienia i przy chorobach nerek wpisane bialkomocz. Czy ja mialam stan przedrzucawkowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czerwona stokrotka3333
Teraz jestem w drugiej ciazy. Pol roku przed zajsciem w ciaze zaczelam brac leki na nadcisnienie bo sie okazalo ze mam przewlekle (ale u mnie to chyba dziedziczne bo mają rodzice i brat). Od momentu potwierdzenia ciazy biore acard. Cisnienie ok. No i ponad tydz temu spuchly mi stopy i lydki. Po nocy obrzek nie ustepuje. Najpierw myslal ze przez upaly ale teraz jest ponizej 20 stopni i nie ma poprawy, kazdego dnia czuje wiekszy dyskomfort przy chodzeniu. Wlasnie skonczylam 34 tc. Czy to moze byc zwiastun znowu gestozy? Po weekendzie zrobie sobie dopiero badania ale chetnie poczytalabym waszych opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Czerwona stokrotka3333 myślę , że w poprzedniej ciąży to było zatrucie ciążowe i stan przedżucawkowy miałaś wszystkie objawy, teraz jak już puchniesz to może się to powtórzyć, jak nie bierzesz magnezu to proponuję go w dawce nawet dwa razy dziennie bo jak sama pisałaś poprzednio w szpitalu podawali ci magnez a on ma istotną rolę w tej okropnej chorobie, zbadaj białko, mierz ciśnienie, ja jak trochę puchnę to piję dużo wody nawet 2l i mi schodzi tylko nie butelkowanej a zwykłą przegotowaną z cytryną Mój gin mówił że sa nowoczesne badania i maltodekstryna cofa tą chorobę i już powoli w Polsce są lekarze którzy to stosują może zapytaj o to swojego gin. Jak masz pytania pisz koniecznie każda z nas przekopała internet na temat tej choroby. Trzymam kciuki i daj znać jak wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Część dziewczyny. Od 5 miesiąca ciąży biorę dopegyt. Teraz jestem w 36tc. Mam małą opuchliznę, ale nie mam czucia ani w stopach ani w rękach. Często szczypia. Czy też tak macie? Ciśnienie które mam ciągle to mniej więcej 135_145 na 90_95. Przed ciążą też czasami miałam problem z ciśnieniem. Krew w porządku. Czy to czucie w kończynach górnych i dolnych powróci po ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOW
Mania -super ,ze z coreczka juz wszystko ok! Tak to niestety jest ,ze poczatki czesto kosztuja nas duzo nerwow ,ale na szczescie to mija :) Ja wrocilam do pracy i narazie ciesze sie powrotem do normalnosci. Musze chyba troche normalnie pozyc ,zeby znow zaczac myslec o ciazy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej po wizycie..... mam się zgłosić za tydz do szpitala na obserwacje , nic się nie dzieje szyjka sie znacząco nie skraca , rozwarcia nie ma ale lekarz stwierdził że tak będzie bezpieczniej . Mam stresa jak cholera :) napisał na skierowaniu próba porodu sn .... jak wcześniej się nic nie będzie działo w środę 13.07 izba przyjęć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czerwona stokrotka3333
We wtorek rano obrzeki bardzo sie zmniejszyly :) mam co prawda tzw obrzeki ukryte na lydkach i stopy troche tez sa od rana ale porownujac co bylo to duzo mi zeszlo ze stop, uff. Dzis mam wizyte u gina, poprosze o badanie krwi i moczu a jak nie da to wtedy zrobie prywatnie. Wyczytalam, ze nfz refunduje comiesieczne badanie moczu i krwi u ciezarnych nie rozumiem wiec czemu ten moj tego nie robi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czerwona stokrotka3333
PapiLena bede trzymac kciuki za Twoj porod sn :) jak pytalam mojego gina czy bede mogla rodzic sn to powiedzial ze moge miec probe sn ale ze w moim przypadku jakby co nie beda dlugo zwlekac z decyzja o cc, pewnie chodzilo mu o brak postepu porodu itd Tez chcialabym rodzic naturalnie, chociaz paradoksalnie mniej bojebsie cesarki- pewnie dlatego ze juz ją przezylam a czlowiek boi sie bardziej tego czeko nie zna. No i fiksuje ze moze sie cos stac w trakcie takiego porodu sn, np z cisnieniem.. moze musze pogadac o tym z ginem to mnoe uspokoi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOW
PipiLena to niewiarygodne ze za tydzien bedzie po wszystkim!!!! Trzymam bardzo mocno za Ciebie kciuki i mam nadzieje ,ze uda Ci sie urodzic tak jak chcialas czyli sn ! Pokazujecie nam dziewczyny ktore walcza ,ze warto! Ze jest nadzieja! Strasznie się ciesze ,ze tak wszystko dobrze sie poukladalo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PipiLena-- jak tamnu Ciebie. Cos się zaczyna dziac a noze jestes już po :) Mania23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Leżę w szpitalu asekuracyjnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tyle się napisałam a coś nie wysłało może jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Leżę w szpitalu asekuracyjnie lekarz mnie tu przysłał ale nic się nie dzieje i chyba poleżę tu trochę . Pani dr powiedziała że jetem rzadkim i sporadycznym przypadkiem co po cc chce sn ale i tak chcę spróbować..... czekamy. Mała waży 3500 albo 3800 zależy kto robi USG będzie co wpychać. Trzymajcie kciuki dziewczyny. PipiLena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOW
PipiLena bardzo mocno trzymam kciuki i mam nadzieje ,ze wszystko bedzie tak jak chcesz i uda sie urodzic naturalnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po badaniu wychodzę do domu nic się nie dzieje a w domu to w domu , nie chcą mnie tu trzymać za wcześnie jest jeszcze może to i dobrze. PipiLena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czerwona stokrotka3333
W ktorym jestes tygodniu Papilena? I w jakim miescie rodzisz? W szpitalu gdzie ja bede rodzic nie pytaja sie jak bys chciala i ja po cc z powodu gestozy mam probe sn. Nawet jak bym sama chciala cc to mi jej nie zrobia i musze sn. Choc nie ukrywam ze wolalabym sn bo sie szybciej dochodzi do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czerwona stokrotka3333 ja miałam cc w pierwszej ciąży w której przechodziłam gestozę w 29 tc maluszek nie przeżył , teraz mnie straszą że pęknie mi macica , że ja i dziecko nie przeżyjemy porodu sn, nie wiem dlaczego się tak dzieje tym bardziej , że nie ma żadnych wskazań do cc tylko to że już miałam cesarkę. Zbadał mnie wczoraj ordynator stwierdził , że sie nic nie dzieje i odesłał do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czerwona stokrotka3333
To rzeczywiscie nie rozumiem dlaczego tak Cie strasza Pipilena.. widocznie zalezne jest to od przekonan konkretnych lekarzy. Moj gin o ewentualnym peknieciu macicy nic nie wspominal. Ja rok po cc zaczelam badac cisnienie i sie okazalo ze mam wysokie wiec od ponad juz roku biore na nadcisnienie tabletki i jest w normie. I nie mowia o cc. Zastanawiam sie czy przy porodzie po cc mozna dostac zzo bo wyczytalam gdzies ze nie ale nie wiem czy to prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×