Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mania23

Czy są tu kobiety które miały w czasie ciąży rzucawkę lub stan przedrzucawkowy?

Polecane posty

Gość gość
Hej. Dziewczyny wczoraj cisnienia byly dobre. Najwyzsze 130/90. Mala wazy ok 2400. Rowno mam skonczone 35 tyg. Badania ok. Zobaczymy jak mocz. Mam nadzieję ze nie bedzie skakac to cisnisnienie i dotrwamy do 36/37 tyg Mania23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mania23 dobre wieści oby tak dalej . Miałam ostatnio okazję być na wykładach położnych i rozmawiałam z nimi o zatruciu ciążowym są wręcz przekonane że to się nie zdarza dwa razy. Twierdziły że spotyka to głównie otyłe kobiety. Ja nie jestem szczypiorek ale chyba grubasem też nie jestem moja waga nie ciążowa to 70 kg przy 164 cm wzrostu. Dziewczyny a jak z tym u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PipiLena-- ja jestem bardzo drobna i niska. 157 cm wzrostu i 45 kilo. Cale zycie tak waze a jem normalnie i niczego np slodyczy sobie nie zaluje. Czyli myslisz ze u mnie na tym ciśnieniu sie skonczy? Mam nadzieje zr stanu prRdrzucawkowego i gorzej nie bedzie. Bialka w moczu nie ma. Dzis byl kierownik calego oddzialu gin- pol i kazal podac mi sterydy na pluca dziecka. Zdziwilam sie bo juz jestem tu 2 tyg i mi nie podawali a nagle taka decyzja. Wczesniej moili ze do 34 tc sie podaje. I pomyślałam ze moze beda chcieli ciac wczesniej.. Bo ten prof tak pytal o tydz ciąży, o mase dziecka. I byl bardzo zainteresowany tymi zmianami na dnie oka i jak wysluchal tego co okulista napisal.. ( moj lekarz mu to czytal) to powiedzial podac sterydy na pluca i wiecej noe wiem.. Mania 23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOW
Hej dziewczyny,ja ważyłam przed pierwsza ciaza 74 kg przy wzroście 168 cm.W ciazy baaaardzo przytyłam bo w tym 32tyg ważyłam maź 94kg.To był koszmar . Ale jednak sporo to była woda.Nie mniej jednak dluuuuugo ważyłam po ciazy 80kg ,dopiero niedawno udało mi sie schudnąć i teraz wazę 72 kg,ale docelowo chciałabym 67-68 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOW
Mania mnie to na dzień dobry poczęstowali w szpitalu sterydami na płuca...nawet jeszcze łóżka nie miałam a już dostałam pierwszy zastrzyk w pupę. Zdziwiłam sie ze Tobie nie dali ,myślałam ze taka jest procedura. Co do stanu przedrzucawkowego to wierze ze na PIH -u pozostanie i dotrwasz do 37 tygodnia a malutka jeszcze trochę podrośnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MOW-- ja w poprzedniej ciazy tez dostalam bo mialam skurcze w 23 tc i juz wtedy mi podali. Natomiast teraz jak mnie przyjeli.. 34 tydz leciał to powiedzili ze nie spodziewaja sie porodu bo cisnienia w miare i badania dobre. A ogolenie to po 34 tyg sie juz nie stosuje chyba ze dziecko wykazuje cechy hipotrofi itp. Natomiast dzis kierownik kliniki po tym jak przedtudiowal co napisal ordynator okulistyki..wypytywal o skonczone tygodnie, o masę dziecka i o to czy byly sterydy i kazal dac. Ja mam takie wrazenie ze oni boja sie o ta siatkowke.. Bo te zmiany szybko polecialy na dnie oka.. A wcale nie bylo jakoegos mega cisnienia i nie dlugo. No i ja teraz mimo ze cisnienia w miare sa zazwyczaj to mam te blyski nawet 3x dzinnie co wczesniej bylo tylko przy tych skokach. I jesli sie zdecyduja na cc wczesniej niz jak uplynie 37 tyg to wlasnie dlatego. Mania23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOW
Mania a czy lekarz Ci powiedział czy te zmiany są już trwałe czy mogą sie cofnąć ?albo ewentualnie można to jakos pózniej skorygować np.laserowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mania23 też miałam pytać o to co mówią lekarze czy te zmiany sie cofną? Ja jak zaczęłam puchnąć i nabierać wody to pod koniec ważyłam 97 kg byłam ogromna po cc w tydzień zeszło ze mnie 18 kg i ogólnie schodziła ze mnie ta woda. Nie pamiętam do jakiej wagi ale jak się już pozbierałam psychicznie i fizycznie to zaczęłam biegać i byłam na diecie, oczyszczałam organizm . Miałam też zmiany w oczach nie pamiętam jakie ale później na kontroli u okulisty wszystko było w porządku. Mania a do domu wyjdziesz czy nic nie mówią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do domu nie wyjde na pewno. Co do tych zmian to okulista nic nie mowil na ile % sie cofna, ale czesc z tych uszkodzeń bedzie miec trwały tylko tłumaczył ze ulegna zwapnieniu czy jakos tak. Na pewno konieczna bedzie kontrola. Po poprzedniej ciazy tez mialam badane dno oka ale bylo ok. Wyszly troche rozszerzone naczynia ale okulista powiedzial ze to normalne jeśli bylo wysokie cisnienie i ze to nie bedzie mialo charakteru trwalego. Dzis nie bylo mojego gina na obchodzie bo w nocy mial dyżur wiec nic się nie dowiedzialam po co te sterydy i czy zamierzaja wczesniej ciac. Mania23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOW
Hej ,Mania daj znac jak tam po weekendzie co Ci powiedzieli i jak cisnienie? Przepływy Ci sprawdzają?PipiLena a u Ciebie wszystko dobrze? Kiedy masz wizytę -ile malutka wazy? Pozdrawiam Was cieplutko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. U mnie wszystko dobrze, byłam dzisiaj na wizycie. Mała waży 1200g :) buzia mi się cieszy że jest dobrze oby tak dalej. Jak na razie mała jest główka do góry , będę ją namawiać żeby się odwróciła bo czeka mnie cc a tego nie chcę i to bardzo. Mania23 jak tam u was? jak wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOW
PipiLena to cudownie ze malutka wazy już ponad kilogram i wszystko jest dobrze,oby tak dalej.Popatrz jak niedawno Mania sie zastanawiała kiedy moze zacząć wyprawkę robić a teraz już prawie Ty możesz zacząć myślec!.Mania odezwij sie czy wszystko jest ok bo sie martwię ta cisza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MOW masz rację , też o tym pomyślałam o tych zakupach. Jakoś do mnie to nie dociera zastanawiam się czy ogarnę to wszystko. Mania napisz co u was koniecznie martwimy się tu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czesc dziewczyny. Nie pisalam bo mam z internetem problemy i wywala mi strony. U mnie na razie ok. Cisnienie czasem skacze ale raczej jest prawidlowe. Badania mam dobre. Bialka w moczu nie mam. Oststnio usg bylo dobre. Jutro bede miala kolejne. Także lekarze sa dobrej myśli ze uda sie donosic ciążę tak by bylo skończone 37 tyg. Pozdrawiam Was. PipiLena-- super ze u Ciebie wszystko dobrze. Oby tak dalej :) Mania23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOW
Mania fantastyczne wieści! Bardzo sie cieszę ze o nas pamiętasz bo my sie tu denerwujemy bardzo !!!trzymam z całej siły kciuki za ostatni tydzień i zmykaj z malutka do domku ! Pozdrawiam Cię serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny. Po weekendzie majowym bede miala badania kolejne i usg i wyznacza termin cesarki. Mam nadzieje ze jeszcze na przyszly tydzien. Wczoraj mialam usg to mala wazy 2520g. Przeplywy u dziecka i w pepowinie ok. W moich tętnicach macicznych prawa strona idealnie a w lewej troche ponad norme... Norma 1.2 a ja mam 1.8. Lekarz powiedzial ze bez dramatu. Uwierzcie odliczam te dni kiedy bede miala to juz za soba i wrocily z córeczka szczesliwie do domu. PipiLena-- ciesze sie ze dobrze u Ciebie. Zabieraj się za wyprawke pomalu :) Mania 23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mania23 było już USG? jak samopoczucie? masz już termin cc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej. Tak bylo dzis. Mala wazy ok 2900. Takze sporo podrosla. Jutro rano badanie moczu i z krwi. I jak bedzie ok to cięcie 12 maja. Bedzie skonczone 38 tyg Manua23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PipiLena-- a jak u Ciebie? Cisnienia ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mania23 2900 g fajnie dobre wieści :) 12 to już nie długo, skończy się szpital i razem wrócicie do domu :) u mnie zdarzyło się 120/73 dwa razy i mało zawału nie dostałam , doszłam do wniosku że to od antybiotyku i miałam racje, zakończyłam brać antybiotyk i wszystko wróciło do normy 109/72 , 110/66. antybiotyk dostałam od gin na grzyba powraca mi cały czas infekcja. Mamy pomysł na imię i będzie Gabrysia :) moja aplikacja pokazuje 75 dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOW
Dziewczyny cieszę sie bardzo Waszym szczęściem !dajcie mi ogromna nadzieje na to ze moze być dobrze !oczywiscie jestem przygotowana na to ze moze sie nie obejść bez kilku tygodni w szpitalu ale teraz z małym byłam prawie miesiąc i jakos przeżyłam a po roku juz o tym nie pamietam .Zle chwile maja to do siebie ze jak sie juz je przeżyje i przeżyje ta traumę po to umysł gdzieś je chowa a wspomina te dobre ! Mania czy Ty sie juz chwaliłas imieniem dla malutkiej ? PipiLena -Gabrysia bardzo ładnie !!! A Twoje cisńienie nawet przy antybiotyku jest wzorowe ,trzymaj sie dzielnie .pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny. Jutro mam cięcie. Zaczynam sie juz troche stresować. Niby juz mialam cesarke i nie wspominam jej zle.. Ale i tak sie boje.. Ciesze sie natomiast ze juz jutro utule córeczkę:) PipiLena--- jak sie czujesz. Dalej wszystko ok u Ciebie? Gabrysia bardzo ladne imie :) szykujesz juz wyprawke? MOW--- u nas bedzie Maja. Syn wybrak imię:) Trzymajcie za nas kciuki.. Mania23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jutro Majeczka będzie już na świecie :-) w twoich ramionach ale cudnie nie stresuj się teraz będzie tylko dobrze . Kilka dni i wrócicie do domu do synka i taty na pewno się stęsknili. Mania23 trzymam za was kciuki będę jutro myślami z wami. Nie będziesz pewnie miała czasu zaglądać na forum daj znać chociaż jak się czujesz i czy wszystko w porządku. Ja mam już 3 z przodu czyli 30 tc rozpoczęty :-) u mnie wyniki w porządku ciśnienie wzorowe puls czasem mam nawet 120 ale czytałam że w III trym to norma. Wyprawki jeszcze nie robię może za 2-3 tyg . Byłam ostatnio na konsultacji u pana co jest poloznikiem i prowadzi szkołę rodzenia i jak się nic nie zmieni to nadal chce rodzic siłami natury mam nadzieję że dam radę. Mania23 dasz radę pozdrawiam. PipiLena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mania ja rownież trzymam za Was kciuki !to niesamowite ze juz jutro utulilisz swoją córcię, donoszona córcię !!!!bez inkubatora i tych innych badziewi tylko tak jak to powinno wyglądać ! Ucałuj ja w czółko od cioci z forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOW
To wyżej to ja pisałam .PipiLena cudownie ze masz juz 3 z przodu!!!!!! Teraz będę Tobie kibicować ale dzięki Bogu narazie wszystko zapowiada sie bardzo dobrze.A jak u Was z waga dziewczyny? Pilnujecie sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MOW jeśli chodzi o wagę ja staram się zdrowo jeść mimo że miałam taki czas że nie mogłam żyć bez lodów to chyba bardzo dużo nie przytyłam 11 kg jak dotychczas. Teraz pewnie jeszcze mi wpadnie pod koniec kilka kg ale myślę że nie za dużo. W rodzinie męża siostry jest dziewczyna co trafiła do szpitala po 30 tc nie wiem dokładnie którym ale ona przytyła 28 kg także chyba się to trochę potwierdza , że kilogramy maja znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczyny po dłuuugiej nieobecności. Przeczytałam Wasze dotychczasowe posty długo nie zaglądałam a takie super pozytywne zmiany! Nowe osoby ;) PipiLena tak się cieszę, że Ci się udało po takich przejściach i to już 3 z przodu i odpukać wszystko w porządku 3mam mocno za Was kciuki, Mania Wy juz pewnie tulicie sie z Mają! Moje najszczersze gratulacje dla Was. U nas wszystko w porządku, Hania w marcu skończyła już 2 latka, nie wiem kiedy to zleciało. Jest zdrową, wesołą, mądrą ale psotną dziewczynką, wszędzie jej pełno :) Mało kto wierzy, że to wcześniaczka. Wyszła z tego obronną ręką, myślę, że to zasluga Nikosia czuwa nad młodszą siostrą. Coraz częściej myślę o rodzeństwie dla niej ale boję się... Wasze wpisy dodają odwagi i przekonania, że jednak jeszcze kiedyś może uda się dotrwać do końca szczęśliwie :) Pozdrawiam, będę do Was zaglądać w miarę wolnego czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaAniołkaNikosia witaj myślałam ostatnio o Tobie , świetnie że u was wszystko dobrze. Dawałaś mi wielkie nadzieje swoją ciążą wierzyłam że mi się też uda a tu proszę zaczynam się zastanawiać nad wyprawką i robię remont pokoiku dla mojej księżniczki. Mimo , że jestem wyczulona na objawy i nie raz poleciały łzy zaczynam wierzyć że wszystko się dobrze skończy. Długo nie mogłam sama sobie powiedzieć " jestem w ciąży" ale teraz to już cudne kopniaczki mi o tym przypominają i mąż mówi do mnie " słoniku" :) . Ja mam już sporo lat i gdzieś tam z tyłu głowy kołacze mi się myśl że to może nie będzie nasze jedyne dzieciątko. Nie mam za dużo czasu, żeby poczekać z decyzjami, zobaczymy co przyniesie los. Mam nadzieję że Mania23 napisze nam co u niej i Majeczki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czesc dziewczyny. Od poniedzialku jestesmy w domu. Maja urodzila sie z cechami hipotrofii. 48 cmni 2450g ale poza tym wszystko dobrze i ma duzy apetyt. Podczas cc spadlo mi bardzo cisnienie 70/40 i bylo niskie potem i odstawili mi dopegyt. W domu kazali brac 2x1 tab ale niestsy cisnienie mi skacze. Juz od poniedzialku bylam u internisty i kardiologa. Skoki mam tylko wieczoren ale dosc wysokie 190/120 nawet. Dostalam leki takie pod jezyk ale ich nie mozna za bardzo przy karmieniu ale lrkarz uspaokaja ze nic sie malej nie stanir. Boni dzieci biara tenmlek jak musza. Mam nadzieje ze minie mi ton szybko Pozdrawiam Napisze niebawem wiecej Mania 23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mania23 gratuluję , że się wszystko tak dobrze się poukładało , Majeczka nadrobi wagę nawet nie będziesz wiedziała kiedy. Wielokrotnie już pisałam o tym , że nie za bardzo ufam lekarzom a szczególnie wypisywanym receptom, może jak nie będą mogli wyrównać ci tego ciśnienia spróbuj poszukać czegoś w sklepie zielarskim ale to tylko taka moja cicha sugestia. Mam nadzieję że czasami znajdziesz czas na to aby dać znać co u Ciebie i jak maleństwo. Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×