Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość kmicicowaona

leczenie uzależnienia od alkoholu to absurd

Polecane posty

Gość gość
nie no faktycznie ten ośrodek jest dobry i warty wybrania się tam i leczenia. także ja bym zdecydowała się na taki odwyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maradonka
Mojemu tacie pomogli wyjść z nałogu alkoholowego w Wiśle w Ośrodku Tratwa, bardzo dobry ośrodek leczenia uzależnień. Terapeutami są też osoby które już wyszły z nałogu, może to im coś daje, ze jednak da się z tego wyjść, żyć na poziomie, może ta forma jest skuteczna i tata rzucił picie...nie wiem ale jestem bardzo wdzięczna, że nam pomogli https://leczenieuzaleznien.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego uważasz, że to absurd? Jeśli ktoś wie jak to robić to z pewnością osoba, która chce się leczyć znajdzie to czego szuka w ośrodkach terapii uzależnień takim jak "Arka" w Wiśle https://www.alkoholizm-terapia.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość galuska
Zgadzam się - nie wyleczysz kogoś kto tego nie chce. Dlatego polecam najpierw porozmawiać, wspierać, chociaż to trudne, szczególnie, że niektóre osoby mają skłonność do agresji i nie lubią się przyznawać do błędu. Dobrze jest wybrać taki ośrodek, w którym nie ma tłumów, w którym uwaga zostanie poświęcona choremu - polecam ośrodek terapii Tratwa w Wiśle. Warto zobaczyć, jak to tam wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No dokładnie, chory musi sam chcieć, dopiero mozna mu pomóc. Co do Tratwy w Wiśle mam także dobre zdanie, polecili nam ten ośrodek jak chodziło o leczenie taty...problem alkoholowy. I pomogła terapia, juz pół roku jak nie pije. Ale sam chciał, więc pomogliśmy mu znaleść odpowiedni ośrodek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anabeka
Nie, na pewno nie jest to absurd. Doskonale wiem, jak trudno jest to nałóg i jak ciężko się go pozbyć. W pierwszej chwili warto pomyśleć o dobrej klinice leczenia uzależnień. W Krakowie warto wybrać się do http://www.alkoholizm.org.pl Terapie tu i Teraz - tam pracują ludzie z powołania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manaskaa
No to jest wtedy najgorsze co może być jak ktoś po prostu nie chce się leczyć. Z mojej strony polecam Ranking ośrodków terapii Walka z alkoholizmem nie należy do najłatwiejszych. Najbliżsi cierpią równie mocno, jak osoby uzależnione. Niestety nie zawsze potrafią pomóc, tak jakby tego chcieli. Prawda jest jednak taka, że często najlepszym rozwiązaniem jest właśnie terapia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ok kontrakt , a ile za wypełnienie zasad kontraktu 10000 na miesięcznie czy kit coś głosujcie na naszą partię a wszyscy będziecie zbawieni oczywiście po śmierci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście że nie ma choroby alkoholowej ponieważ jak by była to nikt by horoby za 20zł na litry nie sprzedawał jeszcze z przyzwoleniem wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To tylko i wyłącznie sposób sztuczna modyfikacja procesów zachodzących w mózgu a problem leży nie w alkoholu no może w dostępności tylko w człowieku dlaczego alko , narkotyki , samochody czy inne Fajnie to ktoś opisał w uzależnieniu od pojazdu na kafe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dasana
Pierwszy krok to decyzja o leczeniu i zdanie sobie sprawy z tego, że jest jakiś kłopot. Drugi krok, to znalezienie dobrego miejsca na leczenie. Polecam taki ośrodek leczenia uzależnień poszukać w Ranking ośrodków terapii. Wiedzą, jak poradzić sobie z tą chorobą i wiedzą, w jakiś sposób wyjść z nałogu. Może przekonaj mamę na leczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halynka

To nie jest łatwa droga i wiem z autopsji że najtrudniej jest się przyznać przed samym sobą, ale potem już jakoś leci. Trafiłam w necie na Ranking ośrodków terapii gdzie są tutaj wszystkie najlepsze ośrodki gdzie leczą uzależniania, w której znajdziecie specjalistów. Warto się tam udać, jeśli mamy problem z uzależnieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też kompletnie nie uważam, że byłby to absurd. W swoim życiu można wielokrotnie napotkać się z uzależnionymi, choć oni się do tego nie przyznają, a problem z pewnością istnieje. W moim przypadku tak było, tzn. z moim starszym bratem. Już od czasów licealnych mocno imprezował, wkręcił się w alkohol i hazard. Obecnie jest już na lepszej drodze, ale sporo pracy przed nim. Rok temu nikt by nie powiedział że stanie na nogi. A jak się okazuje - daje radę. Dlatego uważam że dobry ośrodek leczenia to świetny wybór. Szczególnie polecam wyjazdy za granicę, słyszeliśmy z rodziną bardzo dobre opinie o ośrodku pana Pawła na ranczo na Sycylii i tam własnie chcemy wysłać brata. Nie będzie to wybitnie najtańsza terapia, ale wiem że wyjazd, joga, medytacja, zajęcia terapeutyczne na pewno mu pomogą. Pozdrawiam i trzymajcie za niego kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vic

Myslę, że tutaj by pomogła tylko wszystka z esperalem. W Warszawie na Nowowiejskiej jest gabinet który wykonuje takie zabiegi. Niejednemu już pomogli. Nie pijesz, bo nie możesz i koniec. Nie ma wymówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 123
17 minut temu, Gość vic napisał:

Myslę, że tutaj by pomogła tylko wszystka z esperalem. W Warszawie na Nowowiejskiej jest gabinet który wykonuje takie zabiegi. Niejednemu już pomogli. Nie pijesz, bo nie możesz i koniec. Nie ma wymówek

co ty gledzisz, od dawna odradza sie wszywki, bo to jest niebezpieczne dla zdrowia, a jak sie ktoś uprze to można zapić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teresia

Jak osoba taka trafi do dobrego osrodka i jakiemuś terapeucie uda się w końcu do niej dotrzeć moim zdaniem da radę wyjść z nałogu.Tak stało się z moim tatą jak trafił do ośrodka Tratwa W Wiśle. Lata pracy przed  nim ale wierzę że już pokonał nałóg https://leczenieuzaleznien.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megiii

Ludzie boją się, że ktoś się dowie o ich problemie i albo nie chodzą do terapeutów w swojej miejscowości albo w ogóle nie podejmują leczenia. Mój tata jeździł aż do Wrocławia do ośrodka "Droga do Domu" gdzie bardzo mu pomogli i jest w trakcie leczenia. Na pewno nie będzie łatwo ale, że chce i ma fachową pomoc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joko988

czasem nie ma innego wyjscia i pozostaje tylko leczenie w osrodku. ja swojemu mezowi dalam ultimatum, bo juz nie mialam sily sama walczyc z jego problemem. obecnie przebywa w osrodku terapii uzaleznien NEFO. wiem, ze jest mu ciezko, ale mocno sie stara, co mnie cieszy i daje nadzieje na to, ze w koncu pokona swoj nalog. terapeuci maja tam bardzo indywidualne podejscie, a okolica jest spokojna, ladna, co tez dobrze wplywa na jego zdrowie psychiczne i pozwala mu sie wyciszyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

W Kaszubskim Parku Krajobrazowym działa jeden z lepszych ośrodków leczenia uzależnień w kraju. Chodzi mi o Want. Mój ojciec tam kilka lat temu przeszedł terapię i do tej pory normalnie żyje. Utrzymujemy coraz lepszy kontakt, bo faktycznie się zmienił. Ogólnie z perspektywy syna to objawienie i już nie pierwszy raz ich polecam. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia, bo wiem, że nie jest łatwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Leczyłam się w ośrodku uzależnień Wiosenna w okolicach Krakowa i teraz już nie piję od roku. Specjaliści pomogli mi wyjść na prosto.. A nie było łatwo. Rodzina mnie się nie wyrzekła i pomagała we wszystkim jak tylko mogła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koalax

U mnie w rodzinie korzystaliśmy z usług ośrodka olcha w Warszawie. Terapia odwykowa tam zadziałała, sam jestem ciekaw na ile to przyniesie efekty, ale jak na razie jest okej. Wujek przestał i na razie go nie ciągnie do alkoholu. Polecam poczytać: 
https://olcha.waw.pl/terapia-odwykowa/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

W Kaszubskim Parku Krajobrazowym działa jeden z lepszych ośrodków leczenia uzależnień w kraju. Chodzi mi o Want. Mój ojciec tam kilka lat temu przeszedł terapię i do tej pory normalnie żyje. Utrzymujemy coraz lepszy kontakt, bo faktycznie się zmienił. Ogólnie z perspektywy syna to objawienie i już nie pierwszy raz ich polecam. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia, bo wiem, że nie jest łatwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Astrid

Powiem tak, nie życzę nikomu aby on sam albo ktoś z jego bliskich był zmuszony korzystać z tego typu pomocy. Jednak jeśli już jest taka potrzeba, to Klinika Kuźnia, jest miejsce godnym polecenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Mnie, krótko mówiąc wyleczyli w ośrodku Want uzaleznienia-terapia.pl i naprawdę w godnych warunkach. Terapeuci nie są dobrani z przypadku, tylko ekipa zgrana, rozumiejąca problemy pacjentów. Dużo rzeczy do robienia i plan dnia nie pozwala się nudzić. W innych ośrodkach, jak przebywałem to to było moim dość dużym problemem przyznam szczerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iga
Dnia 14.03.2013 o 04:02, whedif napisał:

o Boże 😞 rezygnacja z sylwka i grilla, żeby facet nie stoczył się na dno:( TYLE WYRZECZEŃ, BOŻE, CZEMU TAK KARZESZ AUTORKĘ 😭

Hahaha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iga

Ma ktoś jakies zdanie dotyczące ośrodku u Turawie? Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aurelia

Turawy powiem szczerze  nie znam , nie słyszałam za to oge zostawić pozytywną opinie o ośrodku w Wiśle - nazywa się Tratwa , dyskretne miejśce ze świetnymi specjalistami. Mój mąz był tam na terapii , jest alkoholikiem . Jakby ktoś miał jakies pytania - chętnie napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzena
22 godziny temu, Gość aurelia napisał:

Turawy powiem szczerze  nie znam , nie słyszałam za to oge zostawić pozytywną opinie o ośrodku w Wiśle - nazywa się Tratwa , dyskretne miejśce ze świetnymi specjalistami. Mój mąz był tam na terapii , jest alkoholikiem . Jakby ktoś miał jakies pytania - chętnie napisze

Aurelia a ile trwa tam terapia i jak to się załatwia tak formalnie? mój partner jest alkoholikiem ale mimo to ma dobrą pracę i dobre stanowisko, nikt tam nie wie że on pije...  nie chciałabym żeby w pracy ktoś sie dowiedział i żeby miał jakies nieprzyjemności, gadanie, jest szansa żeby to zrobić jakoś dyskretnie żeby nikt się nie dowiedział , nie wiem, jakieś l4 ? bo urlopu nie ma, tylko jak to załatwić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×