Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

elli30

czekam na 2 kreseczki ... :) - dla nowych

Polecane posty

Marta - skoro leczenie nie przynosi poprawy to moze warto zmienic lekarza?? Oczekujaca - to ile tych tabletek bralas i jakie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bullitka ja bralam duphaston przez10dni po2taletki ,jedna rano druga wieczoreem,tyle jest w opakowaniu 20tabletek na10dni w moim przypadku,dalej je biore nawet dzis bylam kupic bo zostalo mi aby na wieczor jedna a jeszcze tydzieen bede brac po2dziennie a jak wszystko ok bedzie to bede brac po1 a pozniej odstawie.a ty jak je bierzesz jak lekarz ci zalecil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczekujaca - ja jeszcze nie biore bo mam dopiero 8 dzien cyklu. Mi raczej duphaston nie pomoze zajsc w ciaze ale mam nadzieje ze wkoncu nie bede miala tych plamien przed okresem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Fajnie mieć w poniedziałek wolne :D Bullitka - poszłam do najlepszej na śląsku endokrynolog, nie znajdę lepszej. Póki co może za bardzo panikuję z powodu tych wyników - pójdę we wtorek, zobaczymy, co powie. W sobotę planowo powinnam dostać okres - i nic. Piersi mnie przestały boleć, jak nigdy. Zawsze im bliżej okresu było coraz gorzej, a teraz bolały parę dni temu i przestały. Wczoraj poszłam pobiegać i zaczął mnie boleć brzuch, jak na okres i już myślałam, że dostanę i nic. Zobaczymy. Może jednak będzie cykl 28 dniowy. Nienawidzę, jak mi się coś przestawia. Bullitka, plamisz przed okresem, więc coś z hormonami nie tak - wiadomo. Duphaston unormuje i kto wie, może się uda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta - a skad jestes ze slaska?? Bo ja tez ze slaska. Ja tak myslalam ze mam progesteron za niski i stad te plamienia. Ale lekarz badal krew i powiedzial ze ok. A ten z pl dal odrazu duphaston. A ja dzis w pracy bylam i mam dosc. Marta a moze ty jak na zlisc zaciazylas co?? I nici z wakacji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bullitka moze masz racje zxe marta w ciazy jest.u mnie tez bylo jak u niej piersi bolaly pozniej przestaly bolec i znowu bolaly jak zrobilam test wiec moze marta warto zrobic test?ja zjadlam sobie nalesniki z serem i od kilku dni mam ochote na pomidory z chlebem i maslem strasznie mi smakuja a jeszcze z cebula to pycha:)wogole tak czuje ze bede miec chlopca i duzo osob mi tak mowi:)oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny dawno nie zerkalam co tam u was slychac. Ja termin mam za 2 tygodnie. Niestety juz od miesiaca leze w szpitalu. Mam ttrachykardie i niedoczynnosc tarczycy. Plus fo tego wszystkiego niewyjasnione spadki elektrolitow. W 32tc do 35tc bylam na podtrzymaniu, a teraz mala nie chce wyjsc jak na zlosc, przez to ze jest duza moje serce nie daje sobie rady z tad ta trachykardia. Na szczescie z mala wszystko ok choc moje tetno powoduje ze i ona ma dosc wysoki oby jej sie unormowalo po porodzie. Teraz zyje sobie z dnia na dzien, a przez ten szpital juz dostalam depresjj :/ Bullitka jak tam u Ciebie? Poprawilo sie cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiarawmarzenia
Marta najlepszy wynik tarczycowy do zajscia w ciaze to 1,5 wiec nie wiem czym sie martwisz... A ft3 i 4 jakie masz? Bo wydaje sie po samym TSH ze u Ciebie wszystko w jak najlepszym pozadku. Ja mam THS 2,6 w ciazy norma jest chyba do 2,5 wiec nie wiele przekraczam ale ft 4 mam ponizej normy czyli niedoczynnosc mnoe spotkala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michasia27
Hej :) dziś chyba dzień zerkania na forum :) Marta wg tego co mi mówi lekarz (też mam niedoczynność tarczycy) to masz świetny wynik tsh. Właśnie w takich granicach mi teraz podtrzymuje lekarz. Dla dziecka najważniejsze jest FT4 (powinno być w okolicach górnej granicy). Wiarawmarzenia i wszystkie osoby z problemami tarczycowymi - mi lekarz powiedział, że po porodzie tarczyca będzie miała 2 "kryzysy" w 1 miesiącu po porodzie - wtedy trzeba nieco zmniejszyć dawkę hormonu i między 3-6miesiącem. Wiec pamiętaj żeby po porodzie bardzo na to uważać. Oczekująca super, że tak wcześnie czujesz ruchy :) ja łaskotanie zaczęłam czuć dopiero w okolicach 18 tyg a dziś maluch mocno się przeciąga i zaczyna powoli sprawiać mi to delikatny ból:) ale w dalszym ciągu jest to b przyjemne uczucie :) Bulitka miłego świętowania rocznicy :) ehh nam już 4 rok leci po ślubie :) a Maleństwo zaczyna 28 tydzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majeczkakropeczka
Cześć dziewczyny.Mam do Was pytanie.Otóż za dwa dni mam dostać @.Nigdy przed @ nie bolał mnie brzuch,bolało dosłownie na godzinę przed.Od jakichś 5 dni mam bóle brzucha takie właśnie jak przed dostaniem @ i do tego duuużo mlecznego śluzu.Czy któraś tak z Was miała.Nie chcę się napalać ale byłaby fajna niespodzianka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mokka 1212
Cześć dziewczyny, od paru dni czytam Wasze forum i stwierdziłam,że i ja napiszę... Od sierpnia tego roku staramy się z mężem o dziecko,zakupiłam także ( za namową koleżanki ) test owulacyjny ale niestety i w tym m-ce się nam nie udało echhh. Ciężko być cierpilwą i udawać,że jest pięknie mimo,że jest I krecha. Dodam,że mam 27 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Laski,fajnie,ze zajrzałyscie na forum.Ja właśnie siedzę w poczekalni do endokrynologa.Troche tu jeszcze posiedzę,wiec postanowiłam napisać. Otrzymałam dzis wszystkie wyniki i podaje: TSH 1,91 (0,35 - 4,94) Ft3 3,37 (1,71 - 3,71) Ft4. 1,07 (0,7 - 1,48) Wit D3(OH) 23,80 (35-80) Insulina na czczo 16,9 (2,6-24,9) Insulina 1h po posiłku 35,3 (2,6 - 24,9) Z tego co widzę na pierwszy rzut oka to witD za niska,ale i tak dobrze,bo rok temu byla 6,1,wiec dobrze ze w ogóle urosło przez rok.No i nadal insulina skacze o ponad 100%,ale glukoza nie spada poniżej normy. Kochane,w ciąży nie jestem,dostałam okres niedługo po napisaniu postu,haha. I dobrze,bo witamina D jest jeszcze za niska na ciążę. Wiara,będę trzymać kciuki za szczęśliwe rozwiazanie:D Bullitka,jestem dokładnie z Zabrza,a Ty Dobrze,ze dal ci duphaston,przynajmniej coś,a nie tak tak ten holenderski konowal-nic:) Sorry,za pisownie,ale mam internet tylko w komórce i nie ma tu kilku znaków polskich. Napisze po wizycie,buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny Zagladam na forum a tu taka niespodzianka :)) Wiara - jak to zlecialo :)). Jeszcze tylko 2 tyg a rok temu o tej porze bylas tu z nami i iczekiwalas na 2 kreski a teraz juz zaraz bedziesz miAla swoje malenstwo. Napewno wszystko bedzie dobrze i z toba i malenstwem. Informuj nas co u ciebie Mokka - dolacz do nas i opowiedz cos o sobie Majeczka kropeczka - zrob test to bedzie wiadomo . Trzymam kciuki Marta - a ja kolo gliwic wiec to obok :)). I co lekarz powiedzial??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mokka 1212
Bullitka81 : Po krótce o mnie: Od sierpnia staramy się z mężem o dziecko,czyli już 4 m-ce ( bezskutecznie niestety) Cykl mam dość regularny 26-28 dni,od miesiąca wspomagam się testami owulacyjnymi gdyż chciałam mieć większą pewność co do owulacji,ale jak narazie nie pomogly. Trzy miesiące przed ślubem odstawiłam tablentki antykoncepcyjne a zamieniłam je na kaws foliowy i witaminki :) Mąż w tym tygodniu ma pójść zbadać sobie nasienie ( sam się zgłosił) więc nie będę mu zabraniać hehe. Pali papierosy i oboje mamy stresującą pracę,ale w sumie kto w tych czasach nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mokka - zaczernij sie zeby cie nikt nie podrobil. Fajnie ze jestes. Ja tez robie testy owulacyjne juz od roku ale nie pomogly. Choc robie je dla samej swiadomosci czy mam owulacje no i mam. Ale u nas to maz ma problem z nasieniem. Wiesz 3 miesiace to naprawde nie dlugo. My juz 2 lata i nic. Wlasnie dziewczyny dzis jest dokladnie rok bez papierosa!!!! Mozecie mi pogratulowac :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naczekalam się trochę do Endo,ale się dowiedziałam... Niezbyt dobre to dla mnie wieści,no,ale obiecałam,to napisze:) To,ze tsh w normie to nic.Norma to 0,5 do 1,5 to jest prawidłowy poziom.Ja mam nieco za wysoki przy czym nadal ft trzeba trochę zbic.Tak wiec wciąż Euthyrox 25 na przemian z Euthyrox 50.Hiperinsulinemia się pogłębiła,bo moja dieta jest wysokoglikemiczna,stad 3kg utylam przy niedużym jedzeniu.Dodatkowo moje cykle się popindolily właśnie z powodu glukozy,ponieważ coś tam działa na otoczkę jajnika i przekształca się w wyższy androstendion i testosteron wolny,stad krótsza druga faza cyklu.Kazala zmienić dietę na niskoglikemiczna,zapisała mocniejsze leki na insulinę i na następna wizytę mam jej przynieść wyniki hormonów męskich.Co za kobieta,wszystko wyczytala z wyników. Kusi mnie,żeby zrobić teraz te hormony i sprawdzić,czy kobieta się nie myli,szkoda ze takie drogie te badania. Podobno,za wysokie te hormony hamują owulację... A propo dziewczyny owulacji,to ze robicie testy owulacyjne,to jeszcze nie świadczy,ze ja macie.Te testy są czule na LH hormon wywołujący wypchanie pęcherzyka z jajnika,ale czy ten pęcherzyk zawiera jajo,tego wam nie powie test.Wiem to od Endo i ginekologa.Moze pokusić się o monitoring warto? Myślę,ze wszystko opisałam i o niczym nie zapomnialam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mokka,a mieliście juz jakas konsultacje z ginekologiem?Robilas podstawowe badania hormonów żeńskich i innych potrzebnych rzeczy?Kwas foliowy...ja też biorę bo nigdy nic nie wiadomo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marta2807: Przed rozpoczęciem starań o dziecko,poszłam do ginekologa na " podstawowe badania"po badaniu,podczas rozmowy powiedziałam,że odstawiłam tabletki itp itd. Usłyszałam,że jest wszystko dobrze i,że " nic tylko wracać do domu i dzieci robić" i tak mijają miesiące :)... Będę musiała albo zmienić ginekologa albo udać się do tej pani po raz drugi w tej kwestii lecz niestety o żadnych badaniach mi nie wspomniała, a dodam,że chodzę do niej kontrolnie od lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta mysle ze tarczyca to nie jest Twoj glowny problem. Ja zaszlam w ciaze maja wynik 2,53 i kijowy wynik ft4. Tak jak mowilam najlepszy do staran to 1,5 ale Twoj nie jest zly po prostu jest dobry ale nie idealny. Byc moze faktycznie masz za wysoki testosteron. No nic bedziesz musiala to sprawdzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiara-w-marzenia: Endokrynolog chce mnie ustabilizować do idealnego wyniku tarczycowego. Moja lekarka ma ogromną wiedzę na temat metabolizmu i wszystko mi wytłumaczyła, że cały organizm i procesy są ze sobą ściśle związane. U mnie brak witaminy D (z niewiadomego powodu) spowodował zapalenie tarczycy (co było pierwszą diagnozą), bo pewnie z samych wyników nie było nic nienomalnego. 10 lat zapalenia, o którym nie wiedziałam doprowadził do tego, że z tarczycy została 1/4 i ona chce, żeby nawet ta małą tarczyca działała jak należy. Całe zapalenie spowodowało hiperinsulinemię, a to problemy ginekologiczne. Na serio, kobieta ma rację. Choćby głupi przykład: bolały mnie bardzo jajniki, powiększał mi się bardzo brzuch przed okresem. Poszłam do ginekologa i zdiagnozował mi nadprodukcję pęcherzyków w jajnikach, co powodowało wodę w otrzewnej. Zapisał Duphaston od 16 do 26 dnia cyklu. Tak się złożyło, że na drugi dzień pierwszy raz poszłam do Endokrynolog i na pytanie o problemy odpowiedziałam, że jest nadprodukcja. Poprosiła mnie, żebym nie brała Duphastonu i zaczęła leczyć się na hiperinsulinemię, która działa na otoczkę jajnika i zaburza produkcję. Posłuchałam i pół roku później poszłam na kontrolę do ginekologa, a on pochwalił mnie za systematyczność w braniu Duphastonu, bo z jajnikami się uspokoiło. A ja wcale go nie brałam:) No jest duży problem, bo insulina przestałą reagować na ten lek co biorę, znów pojawiły się problemy z jajnikami. Zapisała mi mocniejszy lek. Najważniejsze - zmienić dietę, a pozbędę się leków i problemów. Powiedziałam jej, że w lato chcemy starać się o dzidzię. Mamy nadzieję obie, że do lata się poprawi:) Fajnie, że mogłam się wygadać, trochę wczoraj byłam podupadła na duchu, przez tą wizytę. Od dziś zaczęłam dietę niskoglikemiczną - ciężko mi strasznie, ale zdrowie najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mokka skoro już 4 miesiące próbujecie i nic, a chcesz zajść, to idź do ginekologa. Być może wybierz innego... Poproś o badania hormonalne. Wiem, że na jakieś specjalistyczne badania niepłodności jest duuuuuużo za wcześnie, ale wywiad lekarz musi z tobą przeprowadzić. Każda kobieta i mężczyzna ma prawo do badań hormonalnych, a często gęsto to właśnie tu tkwi problem. Czasem wystarczy Duphaston, czasem co innego, ale po radę powinnaś iść. :) Często lekarze mówią, że 4 miesiące, to jeszcze nie powód do niepokoju, nie trzeba badań itd. ale ja uważam, że badania należy robić i tyle, tym bardziej, że wcześniej brałaś tabletki anty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny bylam dzis na zakupach,kupilam sobie 2 sweterki spodnie buty czapke i torebke.ale gdzies w styczniu chyba bede musiala pojechac kupic sobiew kurtke jakas na zime bo w plaszcz sie niezmieszcze a kurtka tez za mala jakos rece mi urosly:) u mnie znowu zdarzaja sie wymioty mdlosci i zgaga towarzyszy24/h w poniedzialek dzwonie do gin i umawiam sie na usg.a co u was?bullitka bierzesz duphaston?ogladalam lozeczka na allegro i mam upatrzone jak wszystko ok bedzie to od stycznia lub lutego zaczne zakupy dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry Oczekujaca - i jak bylas na usg? Ja jeszcze nie biore duphastonu bo dzis dopiero pokazaly sie 2 kreski na tescie owulacyjnym wiec duphaston wezme dopiero od pojutrze. Mam nadzieje ze juz nie bedzie krwawienia w tym miesiacu tylko normalny okres Dziewczyny gdzie jestescie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej bullitka bylam dzisiaj na usg dzidzius ma6cm termin porodu skrocil sie na28maja.widzialam jak sie kreci klaskal sobie raczkami i nozkami.naszczescie pomiary niby nic niewykryly robil doplerra na serduszko ale wqszystko wporzadku.bede odstawiac duphaston strasznie r****iwe malenswto jest i niewidzielismy czy chlopiec czy dziewczynka teraz bede miec gdzies w 16tc usg ale moze wczesniej pojade na 3d chociaz lekarz robil mi kolorowe usg dzisiaj.tak kocham moje malenstwo oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry Oczekujaca to dobre wiesci. Oby dzidzia nadal sie tak dobrze rozwijala :)). A powiedz jak czesto staraliscie sie z mezem w tym cyklu co zaszlas w ciaze? I czesciej przed czy po owulacji?? Marta - co u ciebie?? Wiara - urodzilas juz?? Agnes to juz calkiem nas zapomniala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bullitka tez mam nadzieje ze dzidzia dalej bedzie rosla i wszystko ok bedzie dalej.a co do staran to staralismy sie codziennie zaczelismy dzien przed owulacja i staralismy sie przez kolejne5dni i udalo sie:)no wiekszosc dziewczyn zapomniala o tym watku chyba.oczekujaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilaaaaaaa
Cześć, przepraszam, że wam przeszkadzam dziewczyny, ale do okresu zostały mi dwa dni, a od stosunku minęły już 3 tygodnie. Czy jeśli zrobie test jutro to wynik bedzie wiarygodny? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Nie zapomniałam, nie mam czasu zbytnio. U mnie po staremu, niedawno skończył mi się okres. Mam teraz problem innej natury. Jak wcześniej pisałam jestem na diecie niskoglikemicznej i już w tydzień schudłam 1kg. Biorę leki na obniżenie insuliny - większą dawkę niż dotychczas i rano nie potrafię się obudzić. Nastawiam 6 budzików w dwóch komórkach i ich nie słyszę. Budzę się na styk z wyjściem do pracy. Nigdy tak nie miałam, dopiero po wizycie u endokrynolog i zmianie leków. Nie wiem, czy dobrze kombinuje, że to od tego, ale nie zauwązyłam, żebym była bardziej zmęczona niż zwykle... Dziwna sprawa. Bullitka - życzę powodzenia z staraniach Oczekująca - Cieszę się, że z maleństwem wszystko ok. Wiara - no właśnie, urodziłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×