Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

Gość Madllenna
Agratka- duphaston biorę od zeszłej środy- czyli od pierwszej wizyty u GIN. Biorę go 2 razy dziennie po 1 tabl. Anka 30- jak widać ceny badań są zbieżne (ceny które ja podawałam były z 1 typ bad.)- czyli ogółem dokladnie tyle co zapłaciła agratka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka30!
tak czytam te wasze wpisy i przeważnie każda z was coś łyka, a mi nic moja gin nic nie przepisała. Jak sie zapytałam czy mam cos łykać poza kwasem foliowym który i tak brałam zanim sie dowiedzialam o ciąży to powiedziała zebym sobie kupiła jakies witaminy dla kobiet w ciąży i łykała. Kolejna wizyte mam 21 października. Jakoś tak mi to dziwne, że tyle czasu mam czekać. A jeśli chodzi o kwas foliowy to brałam go codziennie w tabletkach ale dziś kupiłam witaminy i tam też jest kwas foliowy i to w wiekszej dawce niż ten mój. Czy mam przestać brać ten kwas foliowy oddzielnie? Ciąża to dla mnie nowość więc troche dopytuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niedpodzianka28
Agrataka jak miło przeczytać tak dobra wiadomość :):):) i mam nadzieje ze to był twój ostatni tak długi spacer !!!! Będziesz spacerować w maju :) Witam serdecznie nowe majowe dziewczynki:):) I tak się zastanawiam jak lekarz może powiedzieć : jak cię stać to zrób sobie badanie na toksoplazmoze ! Przecież to jedno z najważniejszych badań :( A tak poza tym to ja nadal czuje się fatalnie , zero apetytu ciagle mdłości :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczęta:) Mija127 - ogromnie współczuję i życzę szybkiego dojścia do siebie. Mam okropne mdłości i wymiotuję bardzo łatwo i często, więc będę bywała tutaj rzadko. Nie biorę żadnych leków, tylko kwas foliowy i mam nadzieję, że nie będę musiała brać. Trzymajcie się dzielnie i zdrowo i niech Wam brzuchy rosną:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niedpodzianka28
Madallena mam dokładnie twój wzrost i wagę :):) i narazie zero szans na jakiś dodatkowy kilogram ponieważ prawie nic nie jem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niedpodzianka28
Anka30 nie martw się ze nie bierzesz żadnych leków , powinnas się cieszyć bo oznacza to ze wszystko jest dobrze... Ja tez mam tylko witaminki :) i wydaje mi się ze nie powinnas przyjmować dodatkowo k foliowego ... A wizytę faktycznie masz trochę odległa , ja byłam w środę i lekarz powiedział ze chce mnie za 2 tygodnie widzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dzisiaj sie dowiedzialam, ze sa jakies cudowne tabletki dla kobiet w ciazy na mdlosci calkowicie naturalne na imbirze to jakas nowosc. Ide do apteki to przetestuje. Ledwo co dzisiaj wytrzymalam w pracy nie moglam z klientami rozmawiac tak mnie mdlilo :( monitka teraz juz bedzie tylko lepiej ale uwazaj na siebie czasem trzeba dmuchac na zimne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa moj kierownik przewrazliwiony bo ostatnio 4 dziewczyny poszly na zwolnienia ;) ja jeszcze sie wstrzymam powiem w przyszlym tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monitka1985 no to super wieści - cieszę się, że po krwiaku nie ma śladu :) PS Ja w pierwszej ciąży miałam takie problemy z zasypianiem, ale wychodzi na to że przez kłopoty z tarczycą (o których wtedy nic nie wiedziałam). Ale u Ciebie to może sprawka hormonów?? Buzują w ciele na pewno ;) Madllenna ja mam wskazanie 3x dziennie brać - oj chyba odfrunę na takiej dawce hormonów! anka30! ja mam dlatego tyle tych leków, że najpierw byłam w ciąży biochemicznej, następną poroniłam, a teraz w kolejnej dmucham na zimne ;) Więc skoro Ty nic łykać nie musisz tzn żeś zdrowa kobietka i tylko się cieszyć :) W zdrowej ciąży wizyty są właśnie tak co miesiąc lub nawet ponad. A kwasu foliowego ja biorę podwójną dawkę (2xFolik) też zapobiegawczo wedle wskazań lekarza, więc sądzę, że Tobie spokojnie wystarczy go tyle ile jest w zestawie witamin :) Niedpodzianka28 dziękuję :) PS Ja nie pracuję codziennie, a kilka razy w tygodniu, ale jak już idę to i na busa i do pracy trochę muszę dojść, tak więc i tak zazwyczaj robię z 2-3 km dziennie i tak ;) W pracy też cały dzień na nogach ;) Właśnie ze sposobów na mdłości słyszałam, że dobry jest imbir - przetestujcie koniecznie kawałek tego korzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olkaaaaaaa
Witam drogie Panie ; ) postanowilam napisac, bo mam pewne obawy a jak wadomo forum jest skarbnica wiedzy ; ) wiec jestem w ciazy ( 6t 3d) pierwsze usg lekarz zrobil mi w piatek (21.09) bylo widac tylko malenki pecherzyk. wczoraj pojechalam na zbe przyjec bo zaczelam plamic. znowu usg i minmalny TYLKO pecherzyk , kolejne usg mam 5.10.. czy to normalne ze w tym tyg jest taki maly i nie widac zarodka ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola ja 1 usg miałam w tym samym tygodniu i dniu nawet co ty u mnie było widac pecherzyk i serduszko tez biło ALE kazdy zarodek jest inny i nie ma co się schizowac a co do plamien to też maja rózne przyczyny trzeba wierzyc że będzie dobrze no i czekac do kolejnych wizyt:o ale na twoim miejscu gdyby sie coś działo pojechałabym do szpitala... A co do tabletek to ja jak narazie biore sam kwas..wcześniej brałam tylko witaminy z kwasem foliowym ale lekarz mi powiedział żeby narazie brac sam kwas...więc stwierdziłam że bedę go brała do 3 miesiąca a potem przerzucę się na witaminki bo napewno mam jakies braki gdyż za nim jak zaszłam w ciąze nie bardzo dbałam o to jak jem;) i czy wogole jem:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niespodzianka28
Kasia mam nadzieje ze twoje tabletki lepiej zadziałała...mi Lekarz przepisał ostatnio na moje straszliwie mdlosci i po trzech dniach jest jeszcze gorzej ... Dzisiaj już wymiotowalam:( Agrataka ja rozumiem ze do pracy i td...ale uważaj na siebie i odpoczywaj jak tylko możesz nic nadplanowego:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niespodzianka28
Ola ja tez pierwsze usg 6t5d i serduszko już biło , ale czytałam ze nieraz dopiero w 8 tygodniu ... Każda ciaza jest inna ... A co twój lekarz powiedział?jakby było coś nie tak to chyba lekarz od razu by ci powiedział ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bede mama
hey pocieszylyscie mnie co do tych mdlosci. Nie jestem sama ;) U mnie dzisiaj pomoglo zjedzenie przed wstaniem krakersa. Potem male sniadanko, troche obadu i jakos sie trzymam. A co do spania tez nie spie w nocy, nie wiem czemu ale czesto sie budze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bede mama
jest ktos z terminem na 17 maja? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka30!
Ja mam na 22 maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niespodzianka28
Będę mama ja mam tak samo tzn. budze się pare razy w nocy bez powodu :(!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny. Mi pomogla dzis czerstwa bulka z maselkiem -istny przysmak :-) Ja dzis nie wytrzymalam i nielegalnie pojechalam sobie do ksiegarni i zakupy jakies zrobic ( kupilam buleczki i maselko :-)) Czy Wy tez sie czujecie jak na kacu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja czuję się już dobrze:) czasami mam lekkie mdłości...Lilith ja w pierwszej ciązy się tak czulam:D ale teraz jakos o dziwo jest lepiej...a wogole snilo mi sie ze urodziłam dziewczynkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brigi 88
Witam wszystkie przyszłe mamy. Wróciłam po przerwie.. ale czekałam co będzie i jest:) około 5 tydz. ale to jeszcze do potwierdzenia. .. Anka 30 dziwie się tej pani ginekolog,że "możesz albo nie "robić cmv i toxo te badania powinny być wykonane! bez żadnych zastanowień- są w kierunku chorób odzwierzęcych i ich wyniki "+" mogą być bardzo niebezpieczne dla rozwijającego się dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupilam te tabletki na mdlosci jutro wyprobuje i dam Wam znac czy dzialaja! ja robilam badania na choroby odzwierzece w pierwszej ciazy ciekawe czy znowu bede musiala! do dziewczyn ktore maja juz dzieci jak radzicie sobie kochane z noszeniem maluszkow nie boicie sie? moj Dawidek to taki pieszczoch nie mam sumienia nie brac go na rece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia ja mam core 4 letnia z niej tez taki pieszczochjest:) ale teraz malo ja podnosze bo jest ciezka i troche sie boje ja jej wytlumaczylam ze mamusia ma dzidziusia w brzuchu i tak czesto jej juz nosic nie moge czasami nie powiem domaga sie i nie raz ja podniose ale zaraz maz mnie ochrzania:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziendobry :) Nicola moj ma rok i 8 miesiecy i caly czas sie domaga teraz cos mu sie zrobilo, ze budzi sie w nocy placze bo chce na rece dzisiaj nie spalam od 1 do rana bo co chwile sie rozbudzal :( wzielam dzisiaj rano te tabletki na mdlosci i o dziwo dzialaja narazie dobrze sie czuje :) zobaczymy co bedzie w pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz tez mam "dorosłego" malucha... ma 4 latka i dalo musie juz wytlumaczyc ze mama nie moze go nosic na raczkach bo moze cos stac sie dzidziusiowi... poki co dba o dzidziusia ... pilnuje aby mama jadla witaminki dla dzidziusia... oczywiscie nie obeszlo sie bez zazdrosci... jak todzidzius je witaminki a on nie.... i nie bylo wyjscia trzeba bylo kupic i mu witaminki ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mdlilo mnie od paru dni. A dzis zaliczylam klasycznego rzyga, nie do opanowania. Jak sie nazywaja te tabletki na mdlosci? Pojde sobie kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkaaaaaaa a może owulację miałaś późno i stąd te nieprawidłości?? A wiesz ile mm miał pęcherzyk?? bo po tym lekarze określają wiek ciąży. Zrób betę dwa razy w odstępie 48h i zobacz czy rośnie - wtedy będzie pewne. Brigi 88 gratuluję :) A kiedy wizyta u gina?? Lilith-marlie czyli i Ciebie dopadło :p a mnie wczoraj po tych wszystkich lekach pierwszy raz zemdliło, ale tylko mdłości to były, aż się boję co będzie dziś w pracy! (wczoraj miałam wolne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia oo to ty jeszcze masz maluszka:) moze byc ci ciężko troszkę ale z czasem napewno sie przyzwyczaji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tabletki nazywaja sie mamarin cos tam pomagaja ;) ja jestem w szpitalu odplynelam calkowicie w pracy koledzy spanikowali i wezwali pogotowie ale juz dobrze sie czuje badana krwi mi zrobili mam nadzieje ze u Was dzisiaj lepiej dziewczyny nie mdlejcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia zemdlałas?:) heh ja teraz nie mdleje:d ale w pierwszej ciąży też zemdlałam i to w autobusie pełnym ludzi:D dobrze że mąż był ze mną:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) ja juz po wizycie na razie wszystko ok, 8 tydzien serducho bije. Mam do zrobienia kilka badan mocz, krew, kiła, glukoza i hiv, toxoplazmozy lekarz kazał nie robic jezeli nie mam kota. olkaaaa ja teraz dopiero doszłam do tego, ze pierwsze usg miałam w 6 tyg a nie w 5 (zle policzyłam tygodnie) i w 6 tyg był sam pęcherzyk dopiero dzisiaj ( 8tydz) jest zarodek i bije serduszko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×