Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

Gość odnośnie porodu po cc....
mamomłodego :) no cóż bywa ciężko z brzuchem przy takiej maludzie, ale jakoś daję radę :-) na razie chodzę do pracy, a po pracy w domu jest też za zwyczaj mąż więc nie jest źle. a Ty jak sobie radzisz? co do porodu, to ja bym w sumie wolała cc i mam nadzieję, że do sn nikt mnie zmuszać nie będzie. Swojego lekarza nawet o to nie pytałam, bo nie pracuje w szpitalu w którym będę rodzić, a z tego co do tej pory wyczytałam na forach, to wszystko zależy od szpitala i od leakrza podejmującego decyzję. Spotkałam się z wypowiedzią dziewczyny, która rodziła sn, 14 miesięcy po cc. Niby w zaleceniach PTG przeczytałam, że przy kolejnym porodzie po cc kobieta musi wyrazić pisemną zgodę na próbe porodu sn-ale życie pokazuje, że nie zawsze szpitale się do tych zaleceń stosują. Pewnie dopiero okaże się przy porodzie jak to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cos chyba
watek zdycha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie a moja lekarka pracuje w szpitalu w którym będę rodziła także z pewnośćią nie zgodzi się na cc... A ja na wychowawczym:)Także szaleję w domu...:)Mąż o 18.00 wraca ale na szczęście święta no i jak serio źle się czuje to zostaje bo to jego firma także żadnego l4 ani tłumaczenia nie musi robić...to mi psychicznie pomaga hihihihi:) Ja miałam wrócić do pracy pierwotnie ale że młody dość absorbujący to zdecydowaliśmy że zostanę kilka lat....no i się pzredłuży...:)Najbardziej wykańcza mnie zmęczenie...tzn.męczę się szybko zwykłym chodzeniem...serducho mi naiwania :)I zgaga od kilku dni napiernicza nieziemsko:):) A jak U was????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszecie ze wasze dzieci mogą byc duze a ja się martwie ze moj maly bedzie znow za mały tak jak corcia:( i ze znowu powtórzy się małowodzie:( jestem w 23 tygodniu a brzuszek malutki:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola2008 kończę 20 tydzień i brzucha nie mam zupełnie, tzn coś tam odstaje ale można to pomylić ze wzdęciami, choć smiem stwierdzić, że przed ciążą jak mnie wydęło to chyba większy bywał. Waga startowa do ok 10 tygodnia 63 kg, spadłam do 57 kg, obecnie nie przekraczam 59 kg od półtora miesiąca. Więc myślę, że wielkość brzucha nie ma znaczenia jakie będzie dziecko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeanalizowalam te wyniki usg jeszcze raz wzdluz i wszerz i moze jednak metoda wyliczen wagi jest obarczona bledem. Chodzi o to, ze zarowno ja jak i moj m. rodzilismy sie z b. duzymi glowami i teraz tez kaski nosimy ledwo L. Dziecko z pomiarow glowy jest o 10 dni do przodu, reszta tez spora, ale nie az tyle. Na tej podstawie szacowana waga wyszla 345g. ale moze te pomiary glowy tak falszuja prawdziwa wage. Ja poki co, znow choruje i mimo ze wypijam co najmniej butelke wody dziennie, to przez goraczke znow schudlam 0.6kg - az mam wyrzuty sumienia, 3 dni sie futrowalam paracetamolem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku tak czytam ze u Was brzuszki ledwo widoczne, waga lekko podskoczyła a u mnie brzuszek już wielki, waga 6kg na plusie a co będzie dalej.. Ja mam wizyte 3 stycznia i juz sie martwie zeby z dzidzia wszystko było ok, a co po wagi dziecka to słyszalam ze pomiary z usg nie zawsze sa zgodne z prawdą. Lilith współczuję ze jestes chora ja w ciagu miesiaca byłam juz dwa razy przeziebiona, na szczescie uniknełam gorączki bo tego najbardziej sie bałam, mnie w dwa dni z przeziebienia ratuje syrop z cebuli i teraz kiedy nic nie moge wziac na przeziebienie ratuje sie zawsze tym i jestem zdrowa w dwa dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katranka
Lilith, prawdopodobnie masz rację:) u mnie jest podobna sytuacja, z tym że dziecko ma wymiary standardowe, tylko kośc udową krótszą mniej więcej o 10 dni. Ale ja jestem malutka, mój mąz tez niewysoki, jako niemowlę tez byłam "krótka";) Tak więc lekarz mówi że nie ma powodu do obaw, a program wylicza automatycznie wagę dziecka i termin porodu szacunkowy, własnie z wymierzonych parametrów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juwelka - u mnie podobnie, więc będzie Nam raźniej:) 6 kg do przodu, brzuch wielki i intensywnie ruszający się: wyskakują guzy, fale - w zależności, jak moje dziecię się rusza i w zależności od pozycji brzuch jajo po prawej, po lewej, na dole lub na górze:) nie wiedziałam, że w 20 tc już tak widać każdy ruch malucha, ale cieszę się tymi kopniakami i wielkim brzuchem niezmiernie:) co do pomiarów usg to mi lekarz mówił, żeby się nie sugerować póki co, bo jest jeszcze wcześnie i wersje są 3 dzieci nie rosną symetrycznie równomiernie i może być tak, że ma fazę intensywnego wzrostu, a później się uspokoi i wcale nie będzie kolosem, może być jakieś przesunięcie owulacji i bobas jest starszy, urodzi się wcześniej i kolosem nie będzie lub faktycznie będzie kolos będę się zastanawiać w 8-9 miesiącu Szczęśliwego Nowego Roku:) Pewnie już jutro mnie nie będzie, więc już dzisiaj Wam życzę udanego sylwestra w dwupaku, rosnących zdrowo Bobasów do samiuteńkiego porodu, porodu lekkiego i zdrowych, silnych Dzieciaczków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że forum nam lekko upada.. cisza tutaj.. dziewczyny piszcie co tam u Was :) Nikola pisałas kiedys o sposobie na latarke gdy dzidzia mało ruchliwa, moja dzisiaj od rana wyjatkowo spokojna na tyle ze zaczynałam sie juz martwic, wypróbowalam sposób i sie odezwała w postaci kopniaczków ;) moze sobie smacznie spała ale nie lubie jej nie czuć tak długo. Kamelia mój maluch tez czasami takie fikołki wyprawia ze brzuszek cały skacze ;) ja tez jestem przeszczęśliwa jak go/ją czuje w brzuszku :) ja tez słyszałam ze nie ma co sie sugerowac teraz pomiarami i wagą bo to za wczesnie i dzieci nie rosna symetrycznie równomiernie mysle ze takie pomiary sa najbardziej miarodajne w 8 miesiacu chociaz wiem ze i wtedy usg potrafi sie mylic i pokazywac mała wage a dziecko urodzi sie duze albo na odwrót.Ja jeszcze jutro do Was zajrze z życzeniami Noworocznymi :) o ile forum nam całkiem nie upadnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a czy Wy tez tak czesto latacie siku? kurcze ja od tygodnia ciagle latam do kibelka, badanie moczu robiłam i jest ok. W drugim trymestrze raczej nie ma powodow do tego zeby czesciej odwiedzac toalete i czuc takie parcie na pęcherz, bardziej w 1 i 3. Czasami czuje jak dzidzia mi tam uciska i az boli mnie pęcherz wtedy wyjde z toalety i musze wracac bo ciagle czuje parcie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katranka
Ja latam często, ale zawsze tak miałam, po prostu duzo piję:) poza tym czasami czuję kopniaki niżej, czasem wyżej, im niżej tym częściej latam od okresu przedświątecznego żyję w strasznym galopie więc często nawet na zerknięcie na forum nie ma czasu, przypuszczam że większośc dziewczyn ma podobnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) Juwelka no wlasnie sposob ten dziala choc nie wiem czy zawsze:) maluch ''widzi'' czerwoną poswiate i się uaktywnia:) ciekawy co to jest:) moj dzis tez spokojny ale troche dzis pochodzilam wiec spi sobie smaczanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malutka0090
Witajcie, czy mogę się dołączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutka witaj i przyłaczaj się :) Nikola ja dzisiaj pierwszy raz wypróbowałam i zadziałało ;) maluch pokręcił sie troche i dalej cisza ale juz go nie męcze, może sobie spi :) chyba trzeba sie przyzwyczaic ze są dni kiedy nasz maluszki sa bardziej ruchliwe a sa i takie kiedy siedza cicho w brzuszkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasne :) Malutka0090 w ktorym tyg jestes? Jak sie czujesz? Świeta, święta i po świętach. Jeszcze tylko Sylwester, Nowy Rok i czekam na Wielkanoc. Potem to już z górki. Kurcze... Mnie lapia po kolka razy dziennie skurcze przepowiadajace :( A broszka to mnie boli tak jakby ktos mi tam kopa zasadził...pewnie to kosc lonowa nie rozlazi. Nie moge chodzic, tak mi dokucza. Wogole to mam wrazenie ze jakos dziwnie ostatnio chodze...jak kaczyszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malutka0090
To może napiszę coś o ciąży.. Za tydzień zaczynam 6 miesiąc, za mną już 2 badania prenatalne. Już w 13 tyg. dowiedziałam się, że będzie chłopiec. 2tyg.temu byłam na połówkowym. Przytyłam 3-3,5kg. Mam nadzieję, że urodzę siłami natury-tak rodziłam pierwszego synka i nie wyobrażam sobie innego "wyjścia". Póki co też często chodzę do toalety. Nie miałam żadnych dolegliwości ciążowych a zaszłam w ciążę stosując antykoncepcję doustną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malutka0090
prawie 23 tydzień:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki, długo nie pisałam, bo teraz nas nie było - odpoczynek nad morzem, a w 2gi dzień świąt niestety pożegnałam swojego ukochanego zwierzaka, który rozchorował się na same święta, więc ogólnie dla mnie święta tego roku były do d...y. Forum nie umiera, tylko babeczki odpoczywają przed Nowym Rokiem ;) Moja dziewczynka kopie już równo po lewej i po prawej, od dołu brzucha, aż do pępka. Czasami jak kopnie, to boooli mocno. Poza tym wczoraj oficjalnie pierścionkowo się zaręczyliśmy ;) A jutro Sylwester, więc się wyśpię :P W tym roku jakoś mnie w ogóle nie pociąga wizja imprezowania, albo spotkania ze znajomymi. Spędzamy w domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malutka0090
Nikola2008 ja też mam malutki brzuszek:) Do 20 tyg. nie miaałam prawie w ogóle. W tym momencie jak się najem to odstaje i gdy leże na plecach widać kuleczkę u dołu brzuszka. Mam nadzieję, że to nie świadczy o tym, że coś jest źle. Lekarz mi powiedział, że nic złego się nie dzieje i że jest to normalne. W pierwszej ciąży byłam grubsza i ważyłam 4-5kg więcej w tym okresie co teraz. Mimo tego, że jadłam dużo słodyczy etc. -mniej więcej tyle co teraz. Jednak wydaje mi się, że taki wpływ na moje tycie teraz-czyli male- ma to, że przed ciążą biegałam, dużo ćwiczyłam i bardzo dbałam o ciało. Póki co zero nowego cellulitu-mam ale troszkę i widzę zaokrąglone boczki i tyłeczek. Jak planujecie karmić? Piersią czy butlą? I z ciekawości ile macie lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malutka0090
Szyszka85 gratulacje!:) Ja czekam na oświadczyny.. Ale prędko chyba się nie doczekam, bo ciągle powtarzam, że nie chcę ślubu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malutka0090
czekam na wiosnę.. zapewne:) Już od 23 tygodnia 6 miesiąc się zaczyna. Też tak liczycie miesiące ciąży? Bo wychodzi na to, że termin porodu jest jakby ostatnim dniem 9ego miesiąca, tak? Czy od czytania różnych informacji na ten sam temat już mi się wszystko myli..? :> Ja ogólnie czuję się dobrze. A Wy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sciagnelam sobie aplikacje na iphona i tam jest wszystko w tyg z podzialem na trymestry takze ja posluguje sie raczej tygodniami niz miesiacami. Wychodzi precyzyjniej bo miesiac ma kilkutygodniowa rozpietosc. Lekarz mi mowil ze jak jest tydzien ciazy zakonczony czyli tak jak ja mam dzisiaj 22t3d to jest aktualnie tydzien 23 w toku (bo 22 juz zakonczony).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malutka0090
Aha rozumiem :) Kiedy poczułyście pierwsze ruchy i jaka płeć dzidziusia? Jeśli dubluję pytania, to przepraszam. Jak mój Synek pójdzie spać, to przeglądnę cały temat... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od 18tc czuje mojego synka intensywnie :) od 16tc to byly jakies bulgotki od czasu do czasu tylko :) Musisz sobie przejzec watek bo juz troche zagadnien przerobilysmy :) Gdzies nam dziewczyny tabelke wcielo. Pasowalo by ja uaktualnic o plec dzieciaczkow. Nie mam teraz jak bo klikam z tel ale jak ktoras bedzie miala chwilke to niech ja odkopie i skopiuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama majowa:)
cześć, ja ruchy dziecka odczuwam od 18 tygodnia i to w zasadzie tak z dnia na dzień od razu intensywnie chyba że nie dostrzegałam wcześniejszych sygnałów. 2 stycznia mam połówkowe więc mam nadzieję poznać płeć dziecka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekam na wiosne-jak sie nazywa ta aplikacja?bo z checia bym ja sciagnela;) ja czuje malucha szczegolnie rano i pozniej pod wieczor;) ja podobnie mam jak dziewczyny,chyba juz z 6kg do przodu i brzuch juz widac. Po swietach pewnie jeszcze bardziej,tez mam bole jakby mnie ktos z kosci lonowe kopnal:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×