Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

agrataka cera zmieniła się za pewne pod wpływem hormonów, trzeba pić dużo wody. Zależy ile chcesz przeznaczyć na krem. Mogę polecić krem z Clareny z witaminą U, naprawdę jest super, mój mąż ma mega przesuszającą się skórę na policzkach, w okolicach oczu i jak stosuje go regularnie to nic mu się nie łuszczy. http://allegro.pl/clarena-dermonaprawczy-krem-z-vit-u-atopowa-sucha-i3008582180.html 50 ml http://allegro.pl/clarena-dermonaprawczy-krem-z-vit-u-atopowa-sucha-i3013701438.html 200 ml http://allegro.pl/clarena-dermonaprawczy-krem-z-wit-u-2ml-i3013211134.html próbki. Kupiłam mu 200 ml, i w sumie ma go już jakiś czas jakoś od czerwca chyba, z tym, że w między czasie stosował czasem też inne. Do zmywania makijażu możesz kupić płyn micelarny może być z Ziaji jakikolwiek np. teraz żeby podratować skórę Ziaja jaśmin (jest napisane 50+ ale nie ma się co tym sugerować bo nie jest to silny kosmetyk) bardzo ważna jest kolejność. Czyli masz makijaż zmywasz najlepiej żelem, później przecierasz płynem micelarnym lub tonikiem (może być nawilżający z Clareny http://allegro.pl/clarena-hydro-hialuronowy-tonik-nawilzajacy-500-ml-i2993080636.html) i jak jest jeszcze mokra skóra od toniku to wklepujesz krem, wtedy lepiej się wchłonie, tonik możesz zastąpić wodą termalną ale ważne żeby był preparat który działa tonizująco na skórę, czyli normalizuje jej pH. Ogólnie Clarena ma dobre kosmetyki starczają na długo. Mi taki 500 ml żel do mycia twarzy starcza na ok.7 miesięcy(z tym, że mają tylko dwa rodzaje do skóry dojrzałej i tłustej). Dobry też jest krem z Clareny z kwasem migdałowym - tak brzmi strasznie ale jest to tak delikatny kwas, że można go stosować cały rok, a w kremie jeszcze ma mniejsze stężenie, jest to jedyny kwas z alfahydrokwasów (kwasów AHA) który nie wchodzi w reakcję z promieniami UV. Delikatnie ożywi skórę, nawilży, należy pamiętać jednak, że powoduje niewidoczne dla oka złuszczanie naskórka (a więc peelingi tylko delikatne enzymatyczne), ponadto nie powoduje podrażnień ani reakcji alergicznych http://allegro.pl/krem-z-kwasem-migdalowym-i-pha-clarena-50-ml-i3023715860.html Możesz na początek spróbować z tańszych krem z Ziaji nawilżający z kwasem hialuronowym 30+ http://imgx.doz.pl/image/preparaty_zdjecie/142532 na prawdę jest niczego sobie za taką cenę 8-10 zł, tylko nie kupuj 25+ bo ten się do tego 30+ nie umywa. Do mycia twarzy http://allegro.pl/fitomed-zel-do-mycia-twarzy-cera-sucha-200ml-i3011203384.html co prawda ma SLS ale nie na drugiej pozycji jak to zazwyczaj bywa tylko dużo dalej, co za tym idzie dużo mniej. Swojego czasu dostałam próbki do cery wrażliwej w aptece jedna była VICHY, nie sprawdziłam składu tylko nałożyłam na twarz krem - po chwili myślałam, że zdrapię skórę, twarz kolor purpurowy, sięgam po to opakowanie patrzę na skład ALKOHOL DENATUROWY - po prostu pięknie, na dodatek w kremie do skóry suchej i wrażliwej, tak więc znana marka i tak ma w nosie jakość produktów. Na ręce http://www.doz.pl/apteka/p63225-Erboristica_Natura_Gold_krem_do_rak_75_ml albo kupić w zielarskim olej migdałowy albo olej z kiełków pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katranka ja używałam olejku RESCUE OIL - on właśnie błyskawicznie się wchłaniał jak się nałożyło odpowiednią ilość i nie zostawiał żadnych plam, w ręce też po chwili wszystko super się wchłaniało, żadnego porównania do zwykłej oliwki, to jest wit E olej z pestek z brzoskwini, olej z migdałów i olej z wiesiołka. W tym momencie zamówiłam zwykły olej migdałowy nie wiem jakiej konsystencji przyjdzie ale może być z tym różnie może się super wchłonąć a może zostawiać tłusty film, okaże się na dniach :) Z tego co czytałam olejek na rozstępy Mamamil też bardzo dobrze się wchłania i szybko, w pierwszej kolejności jego miałam kupić ale jednak zamówiłam migdałowy. W ogóle skład Elancylu nie jest powalający, za to cena owszem składniki aktywne olej ze słodkich migdałów i olej z krokosza barwierskiego, panthenol i witamina E.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudynka - przyznam się, że przeczytałam po łebkach, bo nie mam czasu w pracy, ale doczytam w domu. Możesz jeszcze poanalizować te proszki? :-) ja lubię proszek E, bo mam wrażenie, że mnie nie uczula, to może dla młodego też by się nadał? Co powiesz o E? :-) ps. i jestem dumna, że od początku byłam przeciwko tym wszystkim Oilatum itd. - coś czułam szwindel nosem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze, że się Nam, Klauddynka, trafiłaś:) sama zauważyłam ogromną zmianę po odstawieniu marketowych szamponów i odżywek i przejściu na zwykły pokrzywowy szampon, bez silikonów i innych udziwniaczy już teraz nawet nie muszę używać odżywki i mam zdrowe, mocne błyszczące gładkie włosy a kiedyś... masakra, fortuna wydana na szampony, maski, jakiś jedwab do włosów, serum na końcówki i nie wiadomo,co jeszcze nie ma co zapędzać od razu takiego bobasa w chemię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i bedzie córka :)))) Mam za duzo krwinek białych i musze zrobić powiew moczu czy tam nic złego sie nie dzieje.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Klaudynka:) Ja tak świruję na punkcie tych rozstepów, chyba za duzo fatalnych brzuchów u kobiet widziałam i mam fobię:/ Poza tym dzisiaj miałam wizytę u gina i zawsze przed tym dostaje adhd jakiegos;D Ale wszystko ok, mały ma ok 880g ( 27t3d) i jest juz głowką do dołu, stopy, tak jak czułam - tuz przy pepku z lewej strony, tam ma punkt kopania;) ciekawe czy juz tak zostanie czy jeszcze sie poodwraca. Wage ma podobno całkiem w normie a martwiłam się bo z tego co kojarzę Wasze dzieciaczki juz wieksze były - ale może powinnam się cieszyć, łatwiejszy będzie do "wypchnięcia":) Co do kosmetyków to chyba tak jak z nami, wszystko według potrzeb:) jak maluch będzie miał wymagająca skórę, wtedy sięgniemy po wspomagacze, inaczej wystarczą zwykłe, proste, jak najmniej chemiczne preparaty, tak jak Klaudynka mówi. Ja np bez masek, olejków, jedwabiu, serum do włosów itp mam siano nie do opanowania, z wiecznie postrzepionymi końcami i gdybym je odstawiła to wykończę sie psychicznie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewczyny a ja Was. zaskocze :) wczoraj wypralam pierwsza partie ciuszkow. Podzielilam sobie je na. 2 grupy. Pierwsza to te co maluch bedzie nosil po domu a druga to takie na wyjscie ;) Wiem, moze to za szybko ale umieram z nudow!!! Do prania kupilam Persil sensitiv w plynie i proszek do plukania Lenor bialy tez sensitiv i powiem wam ze efek super miekie ubranka nawet nie trzebaby bylo prasowac, ale ja jednak standardowo wyprasuje. Dziwi mnie ze niektore osoby dopiero teraz pisza o kremach na rozstepy? czy to nie zapozno na smarowanie??? Ja smaruje sie od 3 miesiaca! A jaki bedzie efekt to zobaczymy :) Co do kosmetykow dla maluszka to wybralam te http://www.greenline-sklep.pl/c/98/weleda-seria-z-nagietkiem-pielegnacja-dzieci-i-niemowlat-dla-mamy-i-dziecka.html. Ale jeszcze nie kupilam. Do pepuszka mam oktanisept a na pupe Linomag. Co kupilyscie do czyszczenia noska? Ja mam gruszke tradycyjnie i dodatkowo Aspirator. Do przemywania krocza malej mam sol fizjologiczna i gaziki. Tez bedziecie przemywaly czy tylko chusteczki nawilzajace? Mnie meczy tradzik i w dodatku rozowaty,wygladam strasznie a teraz nic nie moge stosowac moze znacie jakies domowe sposoby na to cholerstwo! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@KlauDDynka69: dzięki za obszerne informacje :) Ale ciekawi mnie jeszcze Twoje i Wasze zdanie dziewczynki na temat ekologicznych środków piorących, np. http://www.biomania.pl/ekologiczne-srodki-czystosci/2130-earth-friendly-products-delikatny-plyn-do-prania-baby-laundry-soap-.html lub http://www.biomania.pl/ekologiczne-srodki-czystosci/1488-attitude-ekologiczny-plyn-do-prania-18l.html Skoro chcemy dbać o skórę naszych maleństw, czy nie warto na początku używać naturalnych środków do prania? Tak samo jak codziennie będziemy kąpać i używać pozostałych kosmetyków dla niemowląt, tak samo nasze dzieci codziennie będą stykały się z ubrankami, kocykami itp. wypranymi w środkach czystości. KlauDDynka, jeśli masz zdanie pod kątem " chemicznym ", to bardzo chętnie je poznam a i reszta dziewczyn, co Wam dyktuje doświadczenie, intuicja, wiedza itp. ? @Nikola2008: z tego co czytałam, kawa nie jest na amen zabroniona i możesz wypić filiżankę dziennie, nawet bez mleka. @agrataka, KlauDDynka69: mogę dołożyć swoje 3 grosze do kosmetyków Clareny. Używałam kremu Clareny przeciwko rozstępom, nie był tak tłusty jak oleje, ale dobrze nawilżał i przyjemnie lekko pachniał. Jeśli chodzi o pranie ciuszków, to nowe wypiorę dwukrotnie i przeprasuję za pierwszym razem (potem już raczej nie, chyba, że coś bardzo gniotliwego i "wyjściowego"), a używane od znajomych jednokrotnie. @bede_mama: też kupiłam gruszkę, aż tu się ostatnio nasłuchałam, że od gruszek się powoli odchodzi, bo nie wiadomo jakie ciśnienie w niemowlęcym nosie wywołują i lepiej używać np. Fridy. Nie znam niestety domowych sprawdzonych sposobów na trądzik różowaty :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bede mama - smaruję się cały czas:) Po prostu stwierdziłam ze na 3 trymestr może byc mi potrzebny jakiś konkretniejszy preparat o silnym składzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudynka, dziekuje jeszcze raz za obszerne oswiecenie chemiczne :-) teraz wszystko spokojnie przeczytalam :-) Nikola, jesli masz niskie cisnienie, to spokojnie możesz pic kawe, zdrowiej nawet bedzie jak zrobic sypana czy z ekspresu niz rozpuszczalna, bo rozpuszczalna to wysoko przetworzony produkt a kofeiny ma mniej niz filizanka herbaty. Azsws W koncu poszlam dzis na glukoze :-D dzizaz, toz to paskudztwo smakowalo jak lukier w plynie. Stalo mi w gardle przez nastepne 2 godziny a ja lezalam w samochodzie skupiajac sie, zeby nie zwymiotowac, bo wtedy cale badanie niewazne :-) ale wytrwalam. Ciekawaa jestem wyniku. Ale to w czwartek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*klauddynka69 o dzięki Ci dobra kobieto za rady - prawdziwa expertka z Ciebie i cieszę się, ze na Ciebie tu wpadłam - bo może w końcu sobie z moją cerą poradzę. Dzięki raz jeszcze :* PS I za listę też :D Właśnie zabieram się za porządne tworzenie swojej :D Spróbuję na razie Ziaji tych produktów co polecasz - i postaram się więcej nawadniać ;) A jak to nie pomoże to następne będą zakupy z Clareny :) W sumie nigdy nie mogłam trafić na coś odpowiedniego dla mojej cery, ale teraz dzięki Twoim wskazówkom już powoli zaczynał łapać na co patrzeć! Wcześniej przetestowałam z tysiąc różnych kosmetyków i w sumie najbardziej dokuczał mi problem przetłuszczenia cery i wiecznego świecenia i spływania podkładu. Teraz nie mam już tego problemu, tj w ciąży - ale za to cera się przesusza. Tak źle i tak nie dobrze ;) Ale właśnie wypowiedziałam wojnę swojej twarzy ;) PS Teraz z Ziaji używam kremu przeciw rozstępom mamma mia - póki co ich nie widać, ujędrnia fajnie skórę i co dla mnie też ważne - przyjemnie pachnie. *Anka30! super że córa, bo coś tu u nas dużo chłopaczków ostatnio :D *katranka mnie też zawsze jakiś nerw bierze przed wizytą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilith Jak mi się trafi w ręce ten proszek E to sprawdzę skład, chyba, że mi go przepiszesz :) katranka uważaj z jedwabiem bo on tworzy film na włosach bardzo ciężko zmywalny nawet przez detergenty przez co składniki z masek, maseczek itp dużo gorzej wnikają we włosy. Ja mam maskę kokosową z placentą http://www.fryzjerskie.com/1544,crema-midollo-placenta-1000ml-maska-do-wlosow-kokosowa-z-jedwabiem-perfect-care.html można ją kupić na Allegro, jest rewelacyjna (mam też drugą bananową efekt poza zapachem mizerny) nakładam ją na włosy dobrze wmasowuję w skórę głowy, wiążę włosy wysoko w kok i zakładam na to siatkę jednorazową z paroma dziurkami i tak 20 minut, czasem też do maski doleję olejku keratynowego, który jest rewelacyjny, albo samego używam bezpośrednio na włosy. bede_mama Jeśli chodzi o rozstępy to można smarować się od 2 miesiąca a jak będą miały się zrobić to i tak się zrobią, tylko nie takie tragiczne jak bez smarowania. Dlaczego? A otóż dlatego, że skórę możemy podzielić na trzy podstawowe warstwy naskórek, skóra właściwa i tkanka podskórna. Naskórek zaś składa się z 5 warstw, ta pierwsza złuszcza nam się średnio co 28 dni i to ją właśnie smarujemy specyfikami, pierwsze od góry 3 warstwy to są warstwy martwe, dopiero te dwie niższe czyli przedostatnia i ostatnia która lączy się bezpośrednio ze skórą właściwą są warstwami żywymi. W naskórku nie znajdują się, żadne włókna kolagenowe, retikulinowe ani włókna sprężyste czyli elastynowe, one znajdują się dopiero w skórze właściwej. Właśnie uszkodzenie włókien elastynowych i kolagenowych powoduje powstawanie rozstępów, tzn włókna rozciągają się ale mają swoje możliwości i po prostu pękają, zanim jednak się to utrwali pojawiają się pręgi na ciele w postaci fioletowych czy czerwonych pasków, wtedy jest to stan zapalny w skórze właściwej - zastosowanie nawet wtedy kosmetyków zwiększa szansę, że część z nich się nie utrwali. Ale do czego brnę, tak więc kosmetyki nakładamy na naskórek, część z nich wejdzie w te pierwsze 2-3 warstwy ale nawet nie docierają do skóry właściwej, dlatego trzeba zadbać od wewnątrz tj. pić dużo wody, dbać aby dieta była bogata w witaminę E i witaminę C która pomaga odbudowywać się włóknom kolagenowym, i naprawdę ważne dlatego jest tak zastosowanie naturalnych olejów bo są bogate w wiele witamin m.in takich które są przeciwutleniaczami, zawierają też mikro i makroelementy. No i może być też tak, że przez całą ciążę nie będzie ani jednego rozstępu,a przed samym porodem nagle włókna nie wytrzymają, bądź rozstępy już są ale badzo maleńkie i nie widać ich na rozciągniętej skórze brzucha w ciąży i uwidaczniają się dopiero po porodzie. P.S Jesli chodzi o pranie ciuszków dla dzieci to ważne żeby załączyć dodatkowe płukanie, żeby wszystko dobrze się wypłukało. Z prasowaniem to jest tak, że po prostu pranie nie zabija wszystkich drobnoustrojów i dlatego zaleca się prasować bo wysoka temperatura wybija te zarazki. Ale chyba nie ma co się dać zwariować, jak komuś schną dobrze ubrania to chyba, nie ma rzeczywiście sensu cały czas prasować, u mnie różnie to bywa czasem pranie jest całkiem mokre po jednym dniu wiszenia - więc takie ciuszki na bank musiałabym przeprasować, żeby nie mieć na sumieniu, że jakieś spory się tam rozwinęły i jeszcze dziecię by jakąś biegunkę dostało (ale to jak już raczej jest troszkę większe i jest w stanie wsadzić część garderoby do buzi :)) Szyszka chyba Ty pisałaś o tych eko płynach. Może i jest eko ale dla dziecka nie bardzo bo zawiera olejki eteryczne a z tymi u Maluchów ostrożnie bo uczulają i na dodatek rumiankowy - rumianek jest zielskiem które baaardzo często uczula, dlatego coraz mniej spotyka się go w różnych kosmetykach. Można równie dobrze prać w samych płatkach mydlanych tylko z drugiej strony one zapychają pralkę, więc dobrze chyba by było zrobić na to jakiś patent może wcześniej rozpuścić te płatki w ciepłej wodzie i wlać w formie gęstszego płynu, a od czasu do czasu trzeba było by zalączyć pranie na jakieś 90 stopni żeby pozostałości w pralce się rozpuściły pod wpływem gorącej wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że mamy temat środków chemicznych i kosmetyków :) Ja szczerze powiem nigdy nie analizowałam składu swoich kosmetyków, wystarczy mi to że się u mnie sprawdzają i nie wywołują reakcji alergicznych. I żeby nie wiem co to z nich nie zrezygnuję :) szare mydło i szampon pokrzywowy jakoś mnie nie przekonują. Co do prania ubranek to ja się wezmę za to po Świętach Wielkanocnych, wtedy też spakuję torbę do szpitala. Nie mam zamiaru rodzić wcześniej i myślę że miesiąc przed terminem to rozsądny czas na tego typu działania ;) Prać będę w płynie do prania dla maluszków, bez płukania w zmiękczaczach bo to uważam za zbędne. Wypiorę i wyprasuję. A kremów na rozstępy używam od końca 3 mies 2x dziennie. Póki co nie mam ani jednego rozstępu ale coraz bardziej czuję taką napiętą skórę po bokach brzuszka. Ciekawe jak będzie dalej. Dzisiaj już zamówiłam pierwszą partię rzeczy z wyprawki. Dziewczyny macie jakieś doświadczenie z butelkami Avent lub Tommee Tippee?? Możecie coś polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bede_mama w domu z Małżem zamierzamy stosować wodę i waciki kosmetyczne do przemywania pupala i krocza Małej, z tego co wyczytałam nie musi być to woda przegotowana, może to być woda z kranu. Chusteczki tylko awaryjnie jakby dziecię nie miało dnia do współpracy no i oczywiście na wyjścia do przewijania, czy też jak dziecko będzie większe do przetarcia rączek itp. Jak patrzyłam na skład niektórych chusteczek (jeszcze zanim byłam w ciąży, lubiłam zawsze mieć takie pod ręką, choć częściej to nimi kurze wycierałam) to głowa mała, sama bym sobie nie chciała pakować tego regularnie w krocze a co dopiero dziecku. Tam skóra jest cienka, są błony śluzowe, pachwiny czyli wszystkie składniki chemiczne super się tam wchłaniają, lepiej już nie obciążać dodatkowo, często właśnie przez chusteczki są podrażnienia i odparzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i jeszcze jedno: co kupujecie do szpitala, jednorazowe majtki + mega podpaski (wkłady poporodowe) czy takie jednorazowe pieluchomajtki (ostatnio w aptece widziałam)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekam na wiosnę... Ja nie mam doświadczenia z butlami ale mam kupione Avent te antykolkowe. Ciotka moja karmila nimi i była zadowolona, zaś ostatnio koleżanka powiedziała, że jej córa wypluwała te z Aventu i nie jadła z nich i musiała mieć najzwyklejszą butlę, więc chyba zależy od dziecka i jego upodobań :) Ja z mojej listy to zamówiłam dzisiaj krem na brodawki sutkowe z Aventu, a z listy wyprawowej dla Małej w poniedziałek komplet do łóżeczka, dodatkowe prześcieradło i materac firmy Danpol gryka-pianka-kokos http://allegro.pl/posciel-haft-9el-120x90cm-nowe-wzory-wysoka-jakosc-i2994552088.html wybraliśmy taką pościel - wzór MIŚ Z MOTYLKAMI kolor różowy. Mąż się uparł na ten róż, a jak pokłamałam go, że zamówiłam fioletową to się wkurzył i tekst "wiedziałem, że tak będzie, no wiesz co, super jesteś, no fajnie, nie obchodzi mnie to ja jej kupię tą różową, zamówię jej" śmiesznie to wyglądało jak się tak zapowietrzał i lamentował :D on sobie wybrał ten różowy to ja sobie przynajmniej kolor wózka wybiorę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekam na wiosnę przy pierwszym dziecku kupiłam sobie duże podkłady poporodowe i powiem tobie że nie byłam wogole zadowolona miałam jeszcze takie gatki poporodowe w ktore wkładałam te podkłady to czulam sie jakbym miała pieluche i w dodatku malo komfortowo się czułam idealna dla mnie była lignina która dali mi w szpitalu...przez 5 dni zużyłam duży worek tej ligniny a w domku to już na dużych podpaskach jechałam i było ok;) teraz to sie własnie tak zastanawiam nad tym co tu kupić bo nie wiem czy w szpitalu dawają lignine tutaj z tego co zaobserwowałam są tam te wlasnie duże podkłady musze sie kolezanek podpytac...a ja bede po cc wiec i blizny zakrytej miec nie bede mogla...zastanawiam sie nad tymi pieluchomajtasami przynajmniej przez kilka pierwszych dni zalezy jeszcze ile ze mnie tego splynie;) bo przy Nikoli to przez caly pobyt w szpitalu miałam istną Niagare;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chyba pojde w majtki i podklady, bo taka pielucha, to pupe by mi od razu odparzyla - serio, ja mam jakas obsesje na tym punkcie chyba :-) Klaudynka - wieczorem spisze sklad E. Kurcze, jest tez E sensitive, ale aktualnie nie mam w domu, chyba ze bedac w rosmannie zeskanuje :-) Milego dnia dziewczyny - ide kombinowac z ubraniem, bo mam dzis wizyte bardzo oficjalna w firmie i zastanawiam sie czy zmieszcze sie jeszcze w jakakolwiek koszule garniturowa, zeby chociaz ja zapiac w biuscie, to pod sukienka moze wisiec rozpieta :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, mozecie mi zweryfikowac czy to wszystkie potrzebne kosmetyki? Chodzi mi naprawde o minimum smarowidel i mazidel: Szare mydlo Olej z migdalow Octanisept Sol fizjologiczna w kapsulkach Gaziki jalowe Krem ochronny na pupe hipp Krem do buzi z naturalnym filtrem hipp lub nivea

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny, czytam was nadal regularnie i wszystkie pozdrawiam:* Ja wczoraj byłam na wizycie, Nasza Zuzanna waży 858 gram w 26 tygodniu więc jest ok. Ale za to ze mną już mniej ok, drugi raz glukoza w moczu mimo ze nie przytyłam wiele, jutro test z obciążeniem.... Całą noc nie spałam, co tak sie boję wyniku:( oszaleję do jutra.... Znacie kogoś kto miał glukozę w moczu a test z obciążeniem wyszedł OK? Albo kogos kto miał cukrzycę ciążową a mimo tego dzidzia była zdrowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniaa, moja koleżanka miała cukrzycę ciążową i problemy z nadciśnieniem i córeczka zdrowa jak ryba, teraz ma już 1,5 roku wiem, że ciężko, ale nie ma co się stresować na zapas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia ja tez znam kilka mam ktore mialy cukrzyce ciazowa a dzieciaczki zdrowe jesli jest sie pod stalo kontrola to bedzie dobrze:) nie ktore z nich mialy tylko dosc spore dzieci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@lilith: dopisz sobie zwyczajne waciki albo watę, co wolisz, bo do oczu i pępka potrzebne są gaziki jałowe, a do reszty już nie. No i patyczki higieniczne, przydają się do jeszcze dokładniejszej higieny pępka, ale nie są niezbędne. Jeśli macie ochotę, to podrzucam artykuł o pieluchach jednorazowych: http://dziecisawazne.pl/cala-prawda-o-pieluchach-jednorazowych/ Miłego dnia dziewczynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szyszka- dzieki, patyczki wlasnie wykreslilam wczoraj :-) bo doszlam do wniosku, ze gazikami uszy bede przecierac gazikami z zwenatrz jedynie - o pepku nie pomyslalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama0maj
Witam :-) jestem również majowa mamusią. Czy wy też odczuwacie ucisk w klatce piersiowej i kłucie serca a także problemy z oddychaniem ? Myślę że to z powodu dziecka które rośnie a czy któraś z was też tak ma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko odczuwam pod koniec dnia, ze mnie stanik w obwodzie cisnie, ale moze byc, ze rosnace dziecko przesuwa wszystkie organy do gory i w klatce piersiowej robi sie ciasno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) w końcu dowiedziałam się kto w moim brzuchu harcuje:D będziemy mieć dziewczynkę:D ale się cieszę:) moje przeczucia nie zawiodły:) chyba jako ostatnia z was poznaję płec, tak długo się kruszyna ukrywała:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie "słuchałam" z córeczka muzyki :) znalazłam muzykę dla ciężarnych, przyłozyłam słuchawki do brzucha i..... niesamowite uczucie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×