Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

cześć Dziewczyny, agratka dziękuję ślicznie! Anka30! bo jak ma się czas (a ja mam go dużo) to się podnieca tymi pierdołami, takie cieszenie się każdym drobiazgiem dla małej jest bardzo przyjemne i to chyba bardziej z myślą o swojej radości i zajęciu tak wcześnie wszystko zaklepuję:) no i zawsze jest argument kupowania wszystkiego powoli, żeby mniej odczuć wyrwę w budżecie, można się racjonalnie usprawiedliwić:) ba, ja już chodzę na nauki przed chrztem dla rodziców - połowa za mną:) stwierdziłam, że mam teraz czas, nie muszę szukać niani do dziecka i jeszcze wysiedzę w ławce:) Nikola ja dostałam kołderkę do wózka i kocyki: gruby i cienki, więc kupować nie muszę liczę na ciepły maj i cienki kocyk:) Paulina do łazienki biegam bardzo często od samego początku ciąży na każdym badaniu usg lekarz mnie informuje: o, pełny pęcherz a w temacie zakupów: kupiłam zbiór baśni i czytam małej:) ostatnio pomyślałam o sobie i kupiłam wkładki laktacyjne i pas poporodowy mam nadzieję, że pomoże mi wrócić do talii osy większość rzeczy dla małej już mam, teraz chcę spakować siebie - kupić te nieszczęsne koszule, których nie cierpię w dodatku wszystkie są paskudne i ciężko mi wydawać kasę na coś, co mi się zupełnie nie podoba:/ co do majtasów to zamierzam kupić, podobno są wygodne nie wiem zasadzie co praktycznego powinnam dla siebie mieć słyszałam o butelce wody z dzióbkiem miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia - z tego co czytałam, dziewczyny proponuja oprócz wody do picia mieć landrynki, w razie opadnięcia z sił cukier sie przydaje:) ja bym wolała czekolade ale pewnie nie wolno :D Wazelinę na usta, chusteczki nawilżane - i dla dziecka w razie gdyby szpital nie dawał i dla matki tez sa wygodne. Szlafrok, klapki/kapcie. Koszule na zmianę :) skarpetki - dla zmarzluchów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamelia majowa Ja jak na razie mam jedną koszulę taką z guzikami na piersiach po jednej i drugiej stronie, śmieszna taka z jakimś Miśkiem czy coś - wolę już taką niż babciną w kwiaty ale trzeba przyznać wybór jest kiepski :( do porodu najbardziej to by mi odpowiadała taka jak mają lekarze na operacjach, tylko żeby była ciut dłuższa i wycięta na dekolcie albo z jakimiś napami czy coś ale nie spotkałam takiej. Krem na sutki zamówiłam dodatkowo do tego są osłonki na sutki Avent, to też się może przydać w szpitalu ale jak coś to zawsze można wysłać partnera do apteki. Potrzebny być może laktator przy nawale mlecznym, niektóre szpitale mają swoje. A i dobrze jest mieć ponoć ręczniki papierowe do podcierania krocza - są grubsze i bardziej chłoną niż papier toaletowy. Woda z dziubkiem - koniecznie, wygodne no i mniejsza szansa, że się zachłyśniesz. Nie wiem co tam jeszcze hmm majtasy siateczkowe czy jakieś inne o ile w ogóle w szpitalu pozwolą, podkład poporodowy np. Bella mama, i podkłady na łóżko. Anka30! Oj mi wiele rzeczy brakuje, między innymi tych dla siebie, dla Malucha większej części też, a zakupy zaczęliśmy wcześniej ze względów finansowych, rozłożenie tego na poszczególne miesiące zaoszczędziło nam wielkiego wydatku w ciągu ostatnich miesięcy - tym bardziej, że nie mamy liczyć na kogo tzn. nie mamy od kogo dostać ubranek itp czy nawet odkupić. Jak ktoś jest oszczędny i wie, że odłoży w danym miesiącu daną kwotę i może odłożyć zakupy na później to dobrze, mnie i Małża kasa się raczej nie trzyma ;)) kamelia majowa wow, nauki przed chrztem. A mi to zupełnie z głowy wypadło, że jeszcze nas coś takiego będzie czekać, mam nadzieje, że są u nas jakieś weekendowe bo w końcu ciężko będzie jak mąż wróci do pracy, i jeszcze przy Maluchu wygospodarować więcej czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no ja rozumiem kupować ciuszki dla malucha (ja też mam wybrane już rzeczy które wystarczy zamówić) i rzeczy dla siebie do szpitala (jak macie problem z zakupem koszuli to poszukajcie na allegro ja własnie kupiłąm na allegro) wybrac łóżeczko, wózek itp ale kupować pieluchy, chusteczki, kosmetyki??? Wiem, że to jest jakiś koszt i lepiej to podzielić i najlepiej samej to kontrolować ale też nie róbmy ze swoich mężów tępaków którzy nie beda potrafili kupić dziecku pieluch albo kremu, niech oni też mają jakiś wkład przy narodzeniu dziecka ... Wystarczy zrobić karteczkę z dokładnymi nazwami np. kosmetyków i mąż pojdzie przeczyta pani w aptece i kupi a jaki dumny przy tym bedzie że on sam kupił dla dziecka jakąś potrzebną rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka30! - to prawda, ale można też upolować coś taniej i mieć z grzywki przynajmniej ja mam takie szczęście, że jak czegoś nie potrzebuję w danej chwili to jest mnóstwo promocji, przecen itp., a jak muszę coś kupić to najczęściej muszę nawet przepłacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka30! a jaka różnica jest czy kupię teraz czy później? Bo dla mnie żadna, a mogę zaoszczędzić dobre kilkadziesiąt złotych niż zostawiać to po porodzie. Zaoszczędzę sobie stresu i mężowi latania - nie wszystkie kosmetyki można znaleźć w jednej aptece u nas np. jest jedna która jest bardzo tania, a w reszcie przepłaca się wszystko o dobre 4-6 zł na jednej rzeczy. Poza tym nie wiem jak Twój szpital ale u nas szpitale wymagają m.in pieluszek, niektóre kosmetyków z jednej serii, a jeszcze inne dodatkowo chusteczek nawilżanych. Mój mąż akurat nie ma z tym problemu czy razem coś kupujemy czy sam. Przed i po porodzie mamy wyznaczone inne rzeczy do kupienia np. waciki, płatki, Octenisept, herbatka na laktacje itp i mąż jakby co to poleci do apteki. P.S Sama tego nie kontroluję wszystko razem z mężem ustalamy i wybieramy i dogadujemy się kiedy co kupimy i mąż jest z tego bardzo zadowolony bo ma we wszystkim swój wkład - pytam co o czymś sądzi, co by chciał, jakiś kolor czy model itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam wolę mojemu męzowi tego oszczędzić, ja tez nie lubię jak on mnie wysyła po jakies sprzęty techniczne czy narzędzia na których sie kompletnie nie znam i czasem nawet nazwy nie potrzafię powtórzyc bez kartki;) I wiem, że jak poslę go w awaryjnej sytuacji to będzie do mnie co 5 minut dzwonił czy to na pewno to i co ma kupic jak nie ma :D Poza tym bez przesady, zostały nam 2-3 miesiace, więc co za róznica kiedy to kupimy. Lepiej po trochu i okazyjnie niż szał zakupów na koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no Nas taki szał zakupów na koniec mógłby być niewypałem kasę odkładamy też na ZUS i działalność - szyldy itp. i liczę się z tym, że ZUS może sobie wszcząć postępowanie wyjaśniające i wstrzymać wypłatę zasiłku macierzyńskiego chciałabym właśnie teraz, kiedy mam czas i jeszcze całkiem nieźle chodzę, kupić jak najwięcej i najlepiej z rabatem:) żeby się nie okazało, że czegoś nam brakuje, a fundusze się kończą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*lilith-marlie no to czytaj czytaj i dziel się z nami wiedzą :) *Nikola2008 do wózka to chyba kocyk tylko będę miała, bo w sumie do gondoli dużo nie trzeba. Ewentualnie rożek rozłożony prawie się nada ;) *Juwelka jakby coś zawsze możesz teraz pospisywać mniej więcej co będzie potrzebne i potem pozostawić to mężowi do kupienia ;) Ja mam póki co szufladę ciuszków, 2 kocyki i trochę pierdołków. Na resztę właśnie robię listę, bo i tak cały czas się waham co kupić. Ale dzięki KlauDDynce wiele moich wątpliwości zostało rozwianych :D Widzę, ze i na temat - które chusteczki kupić :D *katranka a popatrz jakie ciekawostki mam położna na zajęciach SzR mówiła: a) w tym szpitalu, w którym mam rodzić nie dają koszuli do porodu i p.położna radziła, żeby wziąć niekoniecznie koszulę, ale może to być np start podkoszulek męża. Dlaczego? A bo chodzi o to, żeby było to jak najkrótsze - bo jest dużo wygodniejsze niż koszula po kolana, no i jak się kursuje co chwilę pod prysznic to też łatwo ściągnąć. Ewentualnie koszula nocna, ale właśnie krótka. b) najlepiej wziąć na po porodzie jakiś przyciasny stanik - najlepszy dla piersi i napływającego pokarmu. c) koszule nocne najwygodniejsze są te z rozpinanymi guziczkami, bo wszystkie inne zakładane nie służą zbyt dobrze. Wyglądają ładnie, ale po kilkunastu otwieraniach i zamykaniach cytuję "pozwalają piersiom żyć własnym życiem, czyli wychodzić kiedy chcą" . d) majty poporodowe siateczkowe, a nie te jednorazówki (ale o tym już wiem). e) do torby warto schować jakiegoś batona, bo gdy poród jest długi i brakuje energii to najlepszy jej zastrzyk . Podobno dawniej dawały takiej rodzącej herbatę z 6 łyżeczkami cukru - to ją stawiało na nogi ekspresowo - teraz polecają jakiegoś Kasztanka . No i jak się rodzi w nocy to zapakować np herbatniki, bo kolacji po porodzie już nie dostaniemy, a głodne będziemy na pewno . f) no i nie zapomnieć przyszykować mężowi ubrania na swoje wyjście ze szpitala - bo jak to położna stwierdziła - co trzeci przywozi wyprawkę dla dziecka, ale dla żony już nie . *klauddynka69 są niby takie koszule, ale nie wiem czy to nie za długie: http://allegro.pl/koszula-do-porodu-porod-karmienia-100-bawelna-s-m-i3018850919.html *kamelia majowa a co to za nauki? Pierwszy raz o tym słyszę. *Anka30! pokaż jakie koszule wybrałaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam kupioną taką tylko z innym wzorem, chyba jakiś Misiek, z turkusem, kupiłam na placu targowym u nas :) http://allegro.pl/koszula-koszulka-nocna-ciazowa-do-karmienia-l-xl-i3003885889.html A do porodu to chodziło mi o coś takiego jak ma tutaj ta kobieta, koszula nawet rozcięta z tyłu w 37 minucie. http://vod.pl/cud-narodzin,80701,w.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina :)
Hej dziewczyny :D agrataka- nie wiem zupełnie o co chodzi z tym hartowaniem sutków. Kiedyś w poczekalni u gin 2 kobiety rozmawiały o tym, że nie mogły karmić piersią, bo miały za płaskie brodawki i jedna z nich mówiła, że gin jej mówił, żeby najlepiej mąż przygotowywał przez ciążę :D Przyjemna perspektywa, ale nie wiem czy o to chodzi z tym hartowaniem. Jeśłi tak to ja nie mam w ogóle z tym problemu ;) Filmu niestety nie mogę obejrzeć. xxx katranka- ja zamierzam kupic takie majtki siateczkowe, wielorazowe: http://www.babypol.pl/pl/p/MAJTKI-WIELORAZOWE-poporodowe-2szt-DO-SZPITALA-38/311 Jeśli chodzi o cesarkę, to nie ma z nimi problemu, bo i tak masz zaklejaną tą ranę. Od koleżanek wiem, że są bardzo wygodne, do tego kupie właśnie wkłady poporodowe z Bella mama. Na szczęście w szpitalu w którym chce rodzić pozwalają na te majtki i podkłady :) Jeśli chodzi o promocje, to ja też zaczynam sie powoli orientować, bo zawsze można kupić taniej. xxx Nikola2008- do wózka i na co dzień kupie dwa kocyki. Jeden z mikrofibry, bardzo fajny, dość cienki, ale cieplutki i drugi taki grubszy do wózka na chłodne dni. xxx Klauddynka- My całą niedzielę poświeciliśmy na różne zakupy. Też byliśmy w Smyku :) Kupiliśmy 3szt pajacyków na 56cm za 35zł. Do tego u nas w TESCO była promocja i kupiliśmy 3szt body z krótkim rękawem za 13,50zł :D Oprócz tego kupiliśmy 3 białe pieluchy tetrowe po 2,20 i 2 kolorowe po 4zł. Dodatkowo w SUPER FARM była promocja na kosmetyki z HIPP -23%. Kupiłam żel za 17,62 i oliwkę za 11,99. Kremu przeciw odparzeniom i kremu do twarzy i ciała ne było. Ale i tak jestem MEGA zadowolona :D Mają bardzo ładny zapach, a oliwka szybko się wchłania no i ten skład najważniejszy. Z ciuszkami tak nie szaleliśmy, bo sporo dostaliśmy, wiec po prostu chciałam, zeby maleństwo miało tez coś nowego :) Mi się wydaje, że wygodnie np ubierać w body z krótkim na to kaftanik i śpiochy. Na sam początek fajne są te body z krótkim rozpinane przez całą długość, bo łatwiej takie maleństwo ubrać niż wkładać przez główkę, choć mam i takie i takie. Bo na przykład są takie zestawy, że najpierw koszulka póżniej kaftanik i jeszcze śpiochy. Koszulka jest z długim, kaftanik tez i jeszcze śpiochy, Ta koszulka i kaftanik się podwija, a tak to body zapnie się w kroku i spokój. Ja mam takie przemyślenia na ten temat. xxx Kamelia majowa- ja po wczorajszych i ostatnich zakupach też popadłam w euforię i najlepiej to bym te ubranka już uprała i uprasowała :) ale tymi naukami przed chrztem to mnie zaskoczyłaś! nawet nie wiedziałam, ze trzeba coś takiego zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina :)
Ja już mam 2 koszule do karmienia, ale 1 jest tak w razie "w",bo nie bardzo mi się podoba i jest długa do kolan. Drugą kupiłam na guziczki (po środku), bardzo fajna i dość krótka niebieska z misiem z kwiatuszkami z i oblamówką (przy szyi i ramionach) białą w niebieskie kropki. Ostatnio rozmawiałam z koleżanką i doradziła mi kupić sobie z tymi guziczkami po bokach, że wygodniej o wiele się karmi, bo w tamtych materiał sie podnosi, więc kupie jeszcze 1 właśnie z takich jak klauddynka :) ale to późńiej, bo nie wiem jaki rozmiar wziąć - ile jeszcze mnie przybędzie :) xxx agrataka- ja bym raczej takiej wiązanej nie kupiła, bo to nie wydaje mi się za wygodne, może sie rozwiązywać i takie dziury widac pomiędzy wiązaniami. xxx Ja mam już do szpitala kapcie, szlafrok, 2 koszule i przygotowane 2 ręczniki - duży i mały. Bo to różnie moze być, wiec wole mieć takie rzeczy wcześniej. Szlafrok miałam już wcześniej taki gruby i nie zamierzam kupować cienkiego, bo niby maj, ale czasami w szpitalach jest zimno. Co do zakupów jestem za większością, lepiej zacząć kupować już teraz pomału, taniej i bez nerwów, niż zostawić wszystko na ostatni czas. Zresztą każda z nas ma swój system i tego sie trzymajmy :) x kamelia majowa - świetnie cię rozumiem, bo my oprócz zakupów dla dziecka mamy remont na głowie i brakuje mi masę rzeczy w mieszkaniu. Wczoraj np kupowaliśmy karnisze i jeździliśmy jeszcze za płytkami na schody... x Dla dziecka mam na razie wspomniane ciuszki, rożek, przewijak ( udało mi się kupić nowy za 10zł ten dłuższy :D ), kilka pieluch, ten zel i oliwkę z hipp. Chcieliśmy kupić wczoraj świetne używane łóżeczko z szufladą, ale niestety oferta nieaktualna już była. x Chyba za bardzo sie dziś rozpisałam... Miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak was czytam wspominacie o koszulach a ja spobie wlasnie przypomniałam że nie mam ani jednej:o mam tylko pizamy heh muszę tez jakiś szlafrok sobie kupic...z tym problemu nie bedzie gorzej z koszulami będe:o przecież babcinej nie włoże:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja podobnie jak duża część z Was, też kupuję elementy wyprawki. Zakupy robimy od stycznia, żeby rozłożyć wydatki na poszczególne miesiące. Niestety nie mamy po kim dostać ciuszków, wózka itp. więc wszystko kupujemy sami. Na sam koniec zostawiłam kosmetyki, koszule dla siebie i rzeczy do szpitala i inne drobne rzeczy typu szczoteczka do włosów dla dziecka itp. Zamawiam właśnie kosmetyki z Hippa i natrafiłam przy okazji na taki artykuł o chusteczkach nawilżających: http://dziecisawazne.pl/cala-prawda-o-nawilzanych-chusteczkach-jednorazowych/ W zasadzie wszystko w tym temacie opisała nam bardzo ładnie KlauDDynka, ale wklejam dla przypomnienia ;) A co do rzeczy do szpitala, to przyda się nam do porodu (naturalnego) pieluszka flanelowa, czy ręczniczek, którym po zwilżeniu wodą będzie można ocierać lub lekko ochładzać twarz, czy też dekolt itp. Można też oczywiście zakupić sobie wodę termalną/kosmetyczną w atomizerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@KlauDDynka: mam jeszcze pytanie do Ciebie odnośnie kosmetyków dla dzieci. Szperam cały czas w składach eko kosmetyków i widzę, że większość z nich zawiera rumianek albo nagietek albo i to i to (np. Bentley Organic, wspomniane Alphanova bebe). Czy kategorycznie odradzasz te składniki w kosmetykach? Bo zaczynam głupieć... A cały czas szperam i szukam kosmetyków, które będą najbardziej odpowiednie. Są droższe, które nie posiadają w/w składników, ale za to kwiat pomarańczy, aloes, oliwę z oliwek, oleje ze słonecznika i jojoby, wodę różaną. Nie wiem tak naprawdę co wybrać, a nie chcę też przesadzić w drugą stronę i generować nadmierne koszty, albo przepłacać za coś, co naprawdę nie ma tak wysokiej wartości, jak zapewniają producenci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alescie sie rozpisaly dzisiaj :-) Nam brakuje: mebelkow - dopiero pod loniec kwietnia bedziemy kupowac, wozka i fotelika - pewnie w marcu, rzeczy dla mnie praz kosmetykow: te zamowie sobie pewnie juz po urodzeniu w aptece internetowej, odbior osobisty po 24h. Www.doz.pl serdecznie Wam polecam, wszystko jest o pare zlotych taniej niz w normalnych aptekach. Zamawiacie online, potem odbieracie i placicie w lokalnej aptece. Ja tam od kilku miesiecy kupuje wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem wam że ja też już częsc wyprawki mam ale jeszcze troche mi tego zostało...dla córki wiele rzeczy dostałam w sumie tylko to co kupiliśmy to łózeczko i troche ubranek no i wiadomo jakies kosmietyki pieluszki itp...teraz wszystko sami musimy kupowac jedynie troche ubranek od kolezanki dostałam resztą odkupiłam hurtem, no i nie powiem jak się samemu wszystko kupuje to i kasy trochę pójdzie dlatego ja póżniej też planuje wszystko odsprzedawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szyszka85 z rumiankiem to jest tak, że uważa się iż dość często uczula dlatego odchodzi się od dodawania go do kosmetyków - jeśli dziecko nie jest na niego uczulone to jak najbardziej jest wskazany. Olej jojoba, słonecznikowy czy woda różana nie spotkałam się aby uczulały, aloes tez potencjalnie może uczulić ale to się rzadko zdarza. Nagietek jak najbardziej ma szeroki zakres działania od łagodzących do przeciwzapalnych nie słyszałam, żeby uczulał. Powiem tak jak przysiadłam ostatnio i przyjrzałam się Alphanovie to uznałam, ze nie jest warta swojej ceny np. olejek owszem może i ma fajne oleje ale zawiera jeszcze jako bazę emolient co prawda nie taki jak parafina ale służy on głównie do poprawienia właściwości użytkowania tego olejku po prostu poprawia jego konsystencję ale zatyka pory skóry, a dermo żel zawiera ALS - substancję podobną do SLS także anionowa i może wywołać działanie drażniące na błony śluzowe czy skórę dlatego występuje zawsze ze środkami łagodzącymi, stąd te ekstrakty roślinne. Złego na pewno kosmetyk nie wyszkodzi jeśli żaden ekstrakt nie uczuli nam dziecka a to już na prawdę jest rosyjska ruletka ale uważam, że cena jest głównie tylko za to, że rośliny są z upraw BIO no ale co z tego jak kosmetyk traci na jakości przez wpychanie takich rzeczy, po głębszym zastanowieniu kupiłabym ale tylko jakby zeszli z ceną, ale olejku nie uważam, że oliwka z Hippa ma lepszy skład. Jeśli chodzi o tą drugą markę to nie znam, także jak będę mieć chwilę czasu to popatrzę na skład. Najlepiej to by było jakbym sama ukręciła kosmetyki, filozofii już wielkiej nie trzeba bo można kupić gotowe bazy i trzeba się orientować co nie co w składnikach aktywnych ale mam za dużego lenia żeby się z tym babrać, dobierać opakowania i główkować nad przechowywaniem i datami ważności ale podejrzewam, że w końcu się do tego kiedyś zbiorę ;) Lilith to też była moja ulubiona apteka zamawiałam tam chyba z dobre dwa lata, teraz też od czasu do czasu coś tam kupię ale u mnie otworzyła się najpierw jedna później druga apteka, która ma jeszcze taniej niż na stronie dozu z tym, że często bardzo dużo rzeczy jest po prostu wykupione bo są po prostu oblegane ze względu na niskie ceny jakieś 2-3 zł taniej niż na doz.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrataka - tez słyszałam że polecają na poród duzy t-shirt, żeby nie było szkoda jak się ubrudzi, no i wygodniejszy. A szansa na ubrudzenie ejst raczej duża ;) Dla mnie te koszule są straszne, oglądałam ostatnio w sklepie dla mam i nie dośc że rozmiary na smoka to jeszcze materiał beee. Spotkałam się tez z opiniami że własnie te z guziczkami są gorsze bo rozpinanie ich z dzieckiem na ręku może doprowadzić człowieka do szału :D zaczynam się zastanawiac czy nie kupić koszuli na ramiączkach - do karmienia powinna być wygodna - wystarczy ramiączko zsunąć... Takie drobiazgi a ile dylematów :D Poza tym to racja z tym ubraniem dla mamy.. hehe, podobno standardowo świezo upieczeni tatusiowie przy wypisie pędza dumnie pierwsi z dzieckiem w nosidełku, a biedna kobieta zostaje z tyłu i sama musi torbę i klamoty nieść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@KlauDDynka: Dziękuję Ci bardzo :) :) Zaczynam powoli wariować z tymi kosmetykami, chcąc znaleźć coś, co będzie najlepsze, ale zostanę przy Hippie, według mnie cenowo i jakościowo jest dobrze wypośrodkowany, bo przy tych kosmetykach eko, BIO można z torbami pójść... Parę lat temu próbowałam bawić się w robienie własnych kosmetyków, zrobiłam krem do twarzy, kremy do rąk, ale niestety nie potrafiłam tworzyć dobrych kompozycji zapachowych, a zapach niektórych składników mnie dobijał np. lanoliny...:/ Odpuściłam sobie. Dziewczyny i polecam Wam książkę Reni Jusis, Poradnik dla zielonych rodziców. Wbrew temu co nazwa wskazuje, książka zawiera nie tylko mnóstwo informacji na temat pieluch wielorazowych, ekokosmetyków, zdrowego odżywiania dla maluchów, chusto- i nosidłonoszenia, ale też ciekawe tematy np. bobomigi, o sile przytulania i dotyku, masażu. Nie ma postaci sztampowego poradnika dla rodziców, jest to seria wywiadów z osobami (prywatnie rodzicami), działającymi na polu w/w tematyki. Na pewno niektóre elementy z tej książki wykorzystamy przy swoim Maleństwie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki, a jeśli któraś z Was połasiłaby się na bardziej seksowną koszulkę do karmienia (co prawda drogie to to), to obejrzyjcie: www.alles.pl Biustonosze do karmienia też niczego sobie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc :-) Zmierzylam sie i zwazylam: waga 72, czyli 8.5kg na plusie. Troche mnie martwi, bo szybko zaczelam ostatnio przybierac. Wymiary 105cyc-100w pepku-102w biodrach. Musze chyba wrocic do diety przedciazowej, czyli mieska i warzyw, a odstawic smaczna skrobie :-) Szyszka, dzieki za link do koszulek, ja sobie chetnie obejrze, nie wiem czy te staniki alles sa wystarczajaco mocne do duzych piersi - ja kupilam sobie na ciaze dwa staniki panache i uwazam, ze sa to najlepiej zainwestowane pieniadze z garderoby: ramiaczka maja mocne, sa bez fiszbin, ale uszyte z mocnej bawelny wewnatrz i ladnej koronki na wierzchu, z opcja rozpinania do karmienia. Teraz to nie wyobrazam sobie noszenia innych stanikow :-) Rodzic bede w takiej mojej koszulko-tshircie - mam ja z 6 lat, kosztowala moze z 40zl, wiec nie bedzie mi szkoda. Do karmienia chcialabym kupic takie koszulki kopertowe z dodatkowym pasem materialu na piersi - mam takie tshirty na codzien z hm i gdzies widzialam tez takie nocne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny:) moja mała ostatnio przeżywa zwyżkę aktywności w nocy zamiast spać to ja ciemną nocą oglądam coś, rozwiązuję krzyżówki, a śpię w dzień mam nadzieję, że je pory aktywności się nie utrwalą, bo zanim urodzę będę już jak zombie no koszule ciążowo-karmnikowe są straszne, ale postanowiłam ładnych i drogich nie kupować, bo przyjmuję, że są tylko do szpitala (nie znoszę koszul) wczoraj kupiłam dwie jednolite, na guziki i jedynie z jakimś nadrukiem w stylu kocham mojego bobasa czy że bobas mnie kocha, jakoś tak :) szlafroka nie kupuję, uznałam, że nie będzie mi w szpitalu szlafrok potrzebny mam już majtki siateczkowe, podkłady i dwa staniki do karmienia do porodu postanowiłam wygrzebać jakaś koszule w lumpeksie za złotówkę i po porodzie zwyczajnie wyrzucić, ja muszę mieć dłuższą bo swoich ud z cellulitem nie będę wszystkim pokazywać i w krótszej wstydziłabym się iść korytarzem dzisiaj wybieram się po przewijak i kosmetyki, jak znajdę jakieś promocyjne pieluchy - to już będzie koniec wydatków dla malucha:) :) :) analizę chusteczek przeczytałam i się przeraziłam agratka - a dlaczego ciasny stanik? zaciekawiło mnie to:) i faktycznie trzeba pomyśleć o ubraniu na wyjście dla siebie, bo mój mąż to pewnie urządziłby mi godzinny seans telefoniczny stojąc przed szafą nauki są obowiązkowe przed chrztem - przynajmniej w mojej mazowieckiej okolicy i u rodziny na Lubelszczyźnie też u nas to są 4 spotkania w co drugą niedzielę - pogawędka księdza o chrzcie itp. na pierwszym spotkaniu dostaje się świstek - kartka zwana indeksem i po każdym spotkaniu ksiądz się podpisuje komplet podpisów to ukończenie nauk my akurat jesteśmy na bieżąco, bo po dwóch chrztach jesteśmy i wiedzieliśmy, że o takie coś od niedawna maltretują miłego dnia Dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia, a gdzie zamierzasz rodzic? Ja bym chciala w sw. Zofii, ale boje sie, ze bedzie napad na porodowke w maju i mnie odesla. Zastanawiam sie nad wykupieniem poloznej, ale to koszt 1500zl, a ja wychodze z zalozenia, ze publiczna sluzba zdrowoa juz i tak z moich podatkow jest finansowana... No i nie wiem czy ryzykowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny Moja mala tez bardzo aktywna sie zrobila w ostatnim czasie, mam caly skopany brzuch i strasznie boli! Najbardziej daje mi popalic w nocy, bylam u lekarza i dostalam jakies tabletki roslinne bo lekarz stwierdzil ze sen w tym czasie jest bardzo wazny dla niej jak i dl mnie... Ale zobaczymy bo jeszcze ich nie wykupilam. Co do koszuli to kupilam taka http://www.ebay.de/itm/271077221117?var=570118293273&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649#ht_5477wt_1071. mam nadzieje ze bedzie ok. Te z guzikami mnie sie osobiscie nie podobaja uwazam ze jak mala zacznie plakac to zaa duzo roboty i czasu z odpinaniem. Toebe do szpitala juz spakowalam ale nie do konca bo brakuje mi jeszcze kosmetykow i podpasek. Kolezanka mowila zeby nie przesadzac i wystarcza te z Always na noc sa troche wieksze niz normalne. Co do kosmetykow to uwazam troche bez sensu analize skladu itp. jestem zdania ze jak ma dziecko uczulic to i tak uczuli a im sie bardziej chucha na zimne tym gorzej... Ja kupilam standardowo pampersy i chusteczki firmy pampers. Skoro sa przeznaczone dla malucha to tez odpowiednie testy napewno pod tym katem przeszly. Piszecie np. o Hippie ok ale czy zwrocilyscie uwage na to ze ma on az podwojny sklad perfum??? Jesli by patrzecpod katem dobra czy zla to niedobrze ze takie cos zawiera. Dlatego same widziecie cos ma plusy i minusy nie ma nic idealnego.Moja znajoma odkad mala sie urodzila uzywa do kapieli Jonson z baby bedtimea do mycia wloskow zwyklego mydelka dla dzieci, pozniej linomag na pupe i to wszystko. Mala ma super skore zero zaczerwien, uczulen suchosci itp. Wiec mysle ze duzo zalezy od organizmu. Jak ma uczulic to nawet maka ziemiaczana to zrobi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny macie sucho w nosie??? Ja od jakiegoś czasu mam sucho w nosie że aż mnie boli czasami. Czytałam że jakiś tam hormon może wysuszać śluzówkę ale bez przesady... Moja mała przez 3 dni dawała mi popalić i w dzień i w nocy od wczoraj jest spokój pokreci sie troche po jedzeniu i śpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×