Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

Oj dziewczynki, a ja jestem 15 kg na plusie, w ostatnie 3 tyg. przytyłam 3,3 kg, a nie jadłam jak prosię. Czuję, że mała mocno urosła. Wolałabym wszystko zrzucić, bo do super drobnych nie należę. Z części ciała poza brzuchem, najbardziej przytyły mi uda i ramiona :/ Jesteśmy dzisiaj po wizycie, szyjka ma 3,64 cm, więc wszystko ok, umowa ze szpitalem podpisana, czuję się spokojna. Za 3 tygodnie w 37 tyg. dokładne usg, spróbujemy przy okazji ostatni raz podejrzeć małą na 3d :) Będzie moja mama, więc zobaczy swoją wnuczkę na monitorze "na żywo" :))) Dobrej nocy kochane, wyśpijcie się :) Aha, co do kremów na sutki, kupiłam Avent (na allegro). Jest bdb, ma w składzie lanolinę, ale nie śmierdzi. Maltan jest bardziej tłusty i dobrze spisuje się przy np. popękanych albo b.suchych brodawkach. Aventu też nie trzeba zmywać przed karmieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć babeczki, co taka cisza? :) Lilith, zapomniałam podziękować za namiary na lekarzy :) Zaraz zbieram się i jadę na zakupy, połazić trochę po galerii handlowej, po dworze nie ma co, u mnie śnieżyca :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi z lewej piersi tez leci troche siary;) maly ciagle sie rusza a ja dzis wykorzystam meza ze jeszcze jest w domu i pojedziemy do smyka i popatrzec na meble,choc moj maz nie jest zadowolony ze ja zamiast lezec chce gdzies jechac,ale uwazam ze jeszcze teraz latwiej mi to zrobic niz pozniej,poza tym mniej ludzi bedzie w galerii handlowej niz w ktoras sobote. Maz maluje juz pokoj dla dziecka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny - ja dziś zrobiłam pierwszą eskapadę na samodzielne zakupy cotygodniowe z tego mojego pola :-) eskapada z przygodami, bo nie dość, że pierwszy raz jechałam samochodem mojego M, który ma wszystko inaczej niz moj - w tym śniegu przez te stepy mazowieckie, to jeszcze zgubiłam się w drodze do lidla :-D wciąż ciężko mi uwierzyć, że teraz zrobienie zakupów i ugotowanie obiadu będą moim głównym zadaniem zawodowym ;-) xx Kochane, napiszcie szczerze, czy którejkolwiek zrobiły się rozstępy na brzuchu? Takie fioletowe wokół pępka - jeśli tak to jak to się zaczęło. Wczoraj w dobrym świetle zauważyłam, że mam taką jakby żyłę wkoło pępka i nie wiem czy to początek rozstępu czy może tak pod spodem faktycznie jest jakaś żyła. xx nie mam miarki, nie mam wagi tutaj, więc aż strach myśleć ile przytyłam przez tydzień :-) xx widziałyście ten odcinek "O matko" na tvn style, w którym Bosacka wyliczała ile ciąża faktycznie waży - po porodzie przy dziecku ok.3.5kg schodzi 12kg od razu, reszta zostaje i trzeba zrzucać. Bardzo się tym martwię wszystkim, bo mi ostatnio Kochanie powiedział, że uda mi przytyły.. masakra, masakra..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję za Wasze opinie o materacach - niestety jak widać każdy ma jakieś wady, albo z wygodą, albo z higieną, albo z alergią... jeszcze pomyślę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry wszystkim:) Jeśli macie dostęp do drogerii Super Pharm to dziś i jutro mają dni promocji dla posiadaczy karty Life Style (którą można założyć na miejscu) I między innymi są Pampersy różne rodzaje po 30 zł za paczkę. Z tym że obowiązuje limit 3 sztuk danego produktu objętego promocją. Oczywiście szybko rano pojechałam i praktycznie każdy wychodził z pieluszkami :) Kupiłam 2 opakowania rozmiar 2 (3-6 kg) po 80 sztuk każde i jedne 3 (4-9) 70 sztuk w paczce. Opłaca się bo nawet jak patrzyłam to mega paki 2 w których jest 108 sztuk kosztują prawie 60 zł, a tutaj już mam 160. Także jeśli macie możliwość sprawdźcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki, jak samopoczucie? Klaudynka mam pytanie odnosnie mojej cery. Chce zakupic kilka produktow z Ziaji oczywiscie ba moj przeklety tradzik rozowato- grudkowo- chrostowy. I mam problem co do tonika? Jaki wybrac??? Ten ziaja Phytoaktiv czy ten antybakteryjny do cery tradzikowej? Myslalam o takim zestawie: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=26583 http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=26948 noi teraz nie wiem jaki ten tonik wybrac? http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=39869 czy ten? http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=46824 I do tego jeszcze ten krem + 30 z tym kwasem na noc tylko http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=42954 Klaudynka napisz mi czy to dobry pomysl i jaki ten tonik kupic. Milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilith - masz podobne dylematy co ja, tez przyglądam się namietnie brzuchowi i tez zastanawialm się nad tymi żyłkami.. Ale to prawdopodobnie tylko żyłki:) w sumie cała waga poszła mi generalnie w ramiona, tyłek i uda, przytyłam tak z 15kg i wiem że połowa z tego to pewnie sadelko, które trzeba będzie zrzucac.. ale w sumie jakos sie tym nie przejmuję. Jak będę karmic piersią to tłuszczyk sam zejdzie przy diecie matki karmiącej;) a jak nie, to dieta niskowęglowodanowa działa cuda;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katranka - ja z dietą niskowęglowodanową nie mam problemu, bo tak się w sumie przed ciążą odżywiałam (po potrawach mączno-ziemniaczanych chce mi się spaaaać :-), ale i tak się boję :-) a'propos pieluszek jednorazowych - nie wiem gdzie to doczytałam, czy w necie czy w jakiejś książce, ale wydaje mi się to dość istotną uwagą, mianowicie: nawet najlepsze pieluszki będą do kitu, jeśli będą za duże - było napisane, że pieluszki jednorazowe mają zwarcie przylegać do ciała i się nie przesuwać przy ruchach. wydaje mi się zatem sensowne, żeby na początek kupić tylko te new born i nie ma co szaleć z większymi rozmiarami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja takie całkiem małe newborn (2-5 kg) mam paczuszkę do szpitala i jedną na początek do domu. A te większe 2 (też w zasadzie pisze newborn) i 3 kupiłam już na później, bo tak czy inaczej zakup większych trzeba będzie zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) Poczytuje Was, ale nie mam teraz za bardzo czasu, żeby pisać. u mnie dziś skończone 32 tyg i jakieś 9kg na plusie. Zauważyłam, że ost "spuchłam" na twarzy i powiększyły mi się uda i tyłek. Do tego przy ostatniej depilacji przed wizytą u gin zauważyłam rozstęny pomiędzy udami a tyłkiem w wewnętrznej stronie :( Kurcze jeszcze 8 tyg, powoli się już stresuje... Na razie wykończyliśmy limit zakupów dla naszego maluszka na ten miesiac. W kwietniu trzeba kupić resztę, spakować torbę,wszystko wyprasować i przygotować. Też sobie nie wyobrażam jak któras napisze, ze już urodziła! Szok, jak ten czas leci. Pozdrawiam Was wszystkie, życzę dużo zdrowia, wytrwałości, dobrego humoru i wiosny z zimnego i zasypanego śniegiem południa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilith ja tez mam czasami mocno widoczne zyly na brzuchu i to nie tylko w okolicach pepka, ale przewaznie po bokach, wiec mysle ze to nie rozstepy u Ciebie. Rozstepy to raczej takie czerwone sa. Na szczescie jeszcze nigdzie nie zauwazylam zadnych u siebie. xx Dzis poprasowalam czesc ciuszkow, kurde a mokrych juz nie mam gdzie rozwieszac :-) W piatek dostane pierwszy transort rzeczy z Polski dla malej, juz nie moge sie doczekac xx mala wczoraj tak sie rzucala a moj m cieszyl sie jak dziecko :-) a ja tylko odbieralam ciosy na zebrach :-\ xx milego dnia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) ja tez mam zyly na brzuchu i na piersiach tak jak napisala majowamamusia rosctepy sa takie fioletowe nie da die ich pomylic z niczym innym;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie ostatnio przytulilam do mojego M,on lezal plecami do mnie wiec dotykalam go tylko brzuchem i mlody tak kopal ze tacie plecy skopal;) ale M zadowolony bardzo;) dzis kupilismy wanienke,recznik,szczoteczke do wloskow,nozyczki do obcinania paznokci,majtki jednorazowe dla mnie no i w rossmanie chusteczki nawilzajace z huggisa za 12,99-ten trojpak;) no i udalo nam sie dzis kupic szafe i komode;) maz pomalowal pokoj i kladzie panele i na ten miesiac to juz chyba wszystko;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*justynakochapawla dzięki za info odnośnie majciorów ;) Ja kupiłam jeden zestaw w aptece (niskie i wysokie), przymierzyłam i... chyba jest ok. Ale z ta wielką pieluchą z belli to siebie nie wyobrażam! One nie mają paska do przyklejenia, wiec nie wiem jak ja będę kroczyć przez korytarz do łazienki! PS Haha jeśli masz w planach kilka porodów to zostaw sobie te akcesoria na następne lata ;) *Anka30! u mnie w szpitalu lewatywę podobno robią każdej rodzącej obowiązkowo. *klauddynka69 no to tez trochę pokupiłaś w Auchanie :D Ja już wcześniej też na t-shirty po 5 zł się rzuciłam - świetne są. A co do innych tych wyprzedażowych ciuszków - strasznie malutkie mi się wydają. Rozmiary zupełnie nie z tej ziemi ;) A ja włączyłam wczoraj pierwszą turę prania ubranek, właśnie dosychają, a jutro druga tura. No i tak przez kilka dni mi zejdzie ;) Podgrzewacz to stwierdziłam że kupię później, wtedy gdy będzie potrzebny. A póki co lista wyprawkowa czeka... na przyszły miesiąc. Dostanę kasę to zamówię już wszystko to co chcę :) *Martyna89 ja będę używać stelaża pod wanienkę ;) *Szyszka85 ja dziś byłam na badaniach tych powtórkowych z początku ciąży, a co do paciorkowca - położne na SzR mówiły, ze ważne jest dla nich to badania, bo jeśli kobieta jest zarażona podaje się leki - i jeśli nie miała robionego badania - to tez muszą podawać leki. Lepiej więc zrobić i mieć ze sobą wynik do porodu, bo po co się dodatkowo faszerować lekami. *kamelia majowa świetny masz brzuszek :D *Juwelka a dużo pijesz wody i ogólnie płynów? PS A odnośnie prasowania - spróbuj na siedząco, mi to bardzo ułatwia życie ;) *anilla witamy :) No mój mężu tez się mało interesuje wyprawką, ale za to ja uwielbiam przeglądać wszystko, wybierać i kupować ;) *Magda_Lena** witamy :) *Martyna89 mój gin mi mierzy dno macicy, tj wyczuwa ręka na każdej wizycie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :-) ja dzisiaj bylam na badaniach(krew i mocz) i kręgosłup tak mnie rozbolał że ledwo do domu dojechałam. Kurcze to chyba od tego lezenia tak mi ten kręgosłup daje popalić. U mnie na brzuszku rozstepow brak ale za to na pośladkach się pojawiły. Nie mówiąc już o celulicie.. Dziewczyny które biorą wit c do żelaza spotkałyscie się żeby w ulotce wit c było napisane że nie wolno brać w ciąży ?trochę mnie to zdziwiło że na zwykłej wit c pisze że nie wolno brać w ciąży. Ja w czwartek mam wizytę. Ciekawa jestem ile szyjka się skróciła bo jeżeli chodzi o twardnienia brzucha to chyba jakiś rekord pobiłam bo brzuch twardnieje co minutę :-( a jeszcze mam pytanko dziewczyny z jakiej firmy kupujecie termometr do ucha czy do czoła ?wiem że pisałyscie kiedyś o tym ale nie zanotowałam i teraz mam problem jaki kupić. Miłego wieczorku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrataka pije bardzo dużo. Ogólnie od jakiegoś czasu strasznie chce mi sie pić więc pochłaniam duże ilości wody itp. A o paciorkowcu lekarz mówił mi to samo że nawet jak ktoś nie ma tego wyniku to dziecku podają leki ale lepiej zrobić i nie podawać leków jak nie ma potrzeby. Agrataka a te majtki jaki rozmiar kupiłas ? Ja dzisiaj pytałam o nie w aptece ale nie mieli. Muszę gdzie indziej popytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i dziękuję za info odnośnie maści na brodawki :) *lilith-marlie a co jeść na takiej diecie niskowęglowodanowej karmiąc? Bo jakoś tak powoli analizuję dietę na połóg i... nie wiem co będę jadła ;) *juwelka pytałam o picie, bo położna dziś na wykładzie mówiła, ze bardzo często twardnienia się pojawiają jak organizm jest mało nawodniony. Zresztą mi lekarz tez ostatnio kazał pić do 3l najlepiej! A wit C mam tylko w zestawie witamin, jest jej tam tylko 100mg. Majciochy takie kupiłam: http://allegro.pl/siateczkowe-wielorazowe-majtki-poporodowe-38-40-i3101322987.html a rozmiar 40-44 i choć normalnie chodzę w M-kach to te mi się wydają rozmiarowo idealne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*bede_mama cięzko mi coś doradzić nie widząc cery, jeśli jest to rzeczywiście trądzik różowaty to trzeba postawić na kosmetyki wzmacniające naczynia krwionośne czyli zamiast kremu tego 30+ lepiej kupić ten i stosować na noc http://www.doz.pl/apteka/p47796-Ziaja_Phytoactiv_krem_rozjasniajacy_na_dzien_50ml on też powinien dobrze nawilżyć. Tonik raczej wybrałabym Phytoaktiv. Na trądzik różowaty dobrze jest stosować kwas azelainowy - np. Skinorem on trochę kosztuje ale przy rzadkim stosowaniu starcza na długo. Ten krem poleciła mi bardzo dobra dermatolog jak byłam u niej w 10 tyg ciąży powiedziała, że to jest jedyne co może mi polecić w ciąży i jest bezpieczne, jak miałam wysyp. Teraz stosuję raz dwa razy w tygodniu - czasem na noc, a czasem pod podkład. *agrataka No też to zauważyłam niektóre koszulki były na 74 cm i całkiem małe tylko dłuższe troszkę a inne na 74 zupełnie szerokie i duże, więc wybierałam specjalnie te mniejsze ubranka ;) xxxxxxxxx Dzisiaj byliśmy na wizycie, rano miałam też badania - mam tylko za mało krwinek czerwonych i trochę niską hemoglobinę ale jak na końcówkę ciąży to i tak jest ponoć dobra. Mala waży 1600g czyli będzie drobna, dziś miałam pierwsze KTG - skurczów nie było ale serce jeszcze ciężko było złapać tak żeby było dobrze słychać bo Mała okropnie się wierciła, kolejna wizyta za 3 tyg bo gin woli częściej mnie widzieć i kontrolować wagę Małej żeby jak coś wyłapać wcześniej hypotrofię. Innych badań z krwi na razie nie zleciła, wymazu z pochwy i odbytu też nie. Jedynie mówiła, że nie wiadomo czy ciąży nie będzie trzeba rozwiązać przez CC skoro dalej mnie krocze boli ale doszła do tego, że to nie spojenie (fakt tam mnie nie boli) tylko Mała bardzo mocno naciska głową na miednicę, a ja mam wąską, mówiła, że nawet czuła duży opór jak badała głowicą dopochwową szyjkę więc stąd ten ból prawdopodobnie - na następnej wizycie będzie decyzja odnośnie tego jak będzie rozwiązana ciąża - mam nadzieje, że nie CC :( Na usg było widać taką szczecinkę na głowie ponoć ba bujne włoski na potylicy ;) Wczoraj się mierzyłam brzuch - 92 cm biust - 98 cm pod biustem -78 cm biodra - 98 cm waga - prawie 64 kg czyli od początku ciąży dopiero 1 kg na plusie a od najniższej wagi ponad 6 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Klauddynka: mje leukocyty poszybowały już w okolice 15 tys., a jeszcze trochę ciąży zostało, hematokryt trochę za niski, ale jak na problemy z migdałami i zarobkami, to norma ;) Trzymam kciuki za Ciebie, żebyś rodziła sn, tak jak chcesz. W którym tygodniu teraz jesteś? Pytam z ciekawości odnośnie wagi małej. Dziewczyny, jeślimktórakolwiek z Was planuje kupić majtki siatkówce Seni, to numeracji jest trochę przekłamana. Dla babeczki które mają M, najlepiej kupić L albo XL. Miłego dnia Panie :) Mnie dzisiaj pęka głowa od zatok :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrataka - przy diecie niskowęglowodanowej generalnie chodzi o to, aby ograniczyć spożycie potraw mącznych, ziemniaczanych, czy w ogóle zawierających dużo skrobi. Można do woli jeść chude mięso i warzywa o niskim indeksie glikemicznym. Fajną dietą, którą można stosować na stałe jest dieta plaż południa - poszperaj w necie, znajdziesz dużo przykładów menu. Obiecałam Wam, że spiszę te ochłapki, które może jeść karmiąca matka i to zrobię, ale w przyszłym tygodniu, bo podręcznik chowu niemowląt zostawiłam u rodziców ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka ja juz tez prawie wszystko poprane. zostalo mi w sumie jedno pranko. mam pytanie tez was meczy tak zgaga? matko jak mnie lapnie to doslownie az dlawi, nie sposob wtedy lezec i az boli. czekam na wiosne- mam do ciebie pytanko. pisalas ze podejrzewaja u ciebie zatrucie min dlatego bo puchniesz, cisnienie wysokie i klopoty z widzeniem. napisz mi jak u ciebie wygladaja te problemy ze wzrokiem co sie dzialo? tak pytam bo ja juz od jakiegos czasu, nieraz mam ze np: w jednym oku (nigdy naraz w obydwu,) doslownie moze z kilka sekund 2- 3 sekundy widze niewyraznie tzn tak jakby mi cos do oka wpadlo jakis klaczek, wystarczy ze zamrugam i jest juz ok. no i nie wiem czy martwic sie tym.... cisnienie mam wrecz niskie 104/65 a nieraz nawet nizej, puchnac nie puchne, czasem leciutko palce u rak sa grubsze co golym okiem nawet nie widac ale czuje jak chce zdjac pierscionek bo gorzej przechodzi. i sama juz nie wiem. a tak poza tym u nas piekne slonko, zaraz ide jakas herbatke wypic i z powrotem do wyrka. synek oglada bajki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Dziewczyny:) U mnie pranie już zakończone, wszystko wyprasowane i poukładane. Dzisiaj spuchły mi paluchy, czuję się jak drwal. Co do majtek siateczkowych to prawda - zamówiłam XL z wizją roztycia się w 9 miesiącu i bardzo dobrze, że takie zamówiłam. Nie mogę się roztyć, bo moje szerokie i tak biodra będą się w nich cisnęły. Przynajmniej na takie małe wyglądają, nie wiem, jaka jest ich rozciągliwość. Te 12 kg wagi ciąży jest chyba przesadzone i dopasowane do wagi samej Bosackiej. Wszędzie, gdzie szukałam podana jest waga do 10 kg, z czego jakieś 1,5 kg to zatrzymana woda. W wadze powyżej 10 kg już najczęściej mieści się tkanka tłuszczowa. I całej wagi nie gubi się od razu po porodzie, bo powiększone piersi zostają, a np. zatrzymana woda schodzi w różnym tempie. Naturalna niewielka warstwa tłuszczyku ma być zabezpieczeniem czasu karmienia i podobno nie warto się jej od razu pozbywać. A z drugiej strony - to bardzo optymistyczna wersja:) Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kroppeczka - oddaj trochę słońca na Mazowsze :-) xx chyba zdecydowałam się na materac: kokos-pianka-kokos. Jeszcze nie wiem jakiego producenta, ale wydaje mi się, że będzie miał odpowiednie parametry, nie za miękki, nie za twardy, odpowiedni dla alergika (mnie alergizuje wszystko prawie, więc lepiej chuchać na zimne :-) ) no i przewiewny. xx Do kompletu półko-przewijak Klupś: http://allegro.pl/polko-przewijak-klups-sosna-i3112464422.html a łóżeczko z opcją przerobienia na tapczanik: http://allegro.pl/pino2w1lozeczko-tapczanik-sosnowe60-120-promocja-i3102835447.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilith marie- lap przesylam promyki;D z tego przewijaka bedziesz bardzo zadowolona. mialam tego typu dla synka. wszystko pod reka na dolnych polkach. nawet wanienke tam stawialismy i kapalismy tak malego, fajnie wysoko. niestesty teraz z braku przestrzeni zaopatrzylam sie w te usztwynianie przewijaki nakladane na lozeczko, a zeby miec pod reka pieluszki itd to mam taki przybornik do zawieszenia na lozeczko. a lozeczko super ma ta funkcje rozbioru dla wiekszego szkraba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilith-marlie bardzo trafione wybory z allegro. Z corka mialam niezle przeboje w kwesti spania. Najpierw lozeczko drewniane szczebelkowe, pozniej turystyczne, bo lubila sama wchodzic przez odpiety bok, a skonczylo sie na sofie. Pewnego dnia nie chciala sie polozyc w turystycznym i zasnela na sofie. Wyszla mi normalnie w polowie nocy. I tak kilka dni z rzedu. Az w koncu dalam za wygrana i kladlam ja spac na sofie. Ale z czasem sofa byla za krótka dla niej + ja siedzaca z ksiazka na kolanach. Skonczyly sie przeboje jak kupilismy dzieciece zwykle lozko ze zdejmowana barierka. Dlugosc 160cm wiec na troche wystarczy. W sumie w ciagu 3 lat cora przerobila 4 lozka. Mysle ze gdyby miala jedno z mozliwoscia przerobienia na tapczanik to nie byloby takich przebojow. Zazdroszcze stojaczka do przewijania. Super sprawa, ale ja nie mam miejsca. I tez sie pochwale super sloncem we Wroclawiu. W pokoju oslepia tak ze rolety zaslaniam:) Popoludniu ide na kontrole do lekarza. Ciekawe ile wazy Kubus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki :) witam sie po długiej nieobecności , z pl wróciliśmy planowo ale zabralam sie w końcu za wyprawke i potrzebowałam na nią cały tydzien , codziennie w innym sklepie , masakra jakaś , ale nareszcie mam wszystko oprócz wózka :) Nadrobilam sumiennie wszystko co pisalyscie , ale nie sposób odpisać :) także jak zawsze trzymam kciuki za wszystkie mamy ich potrzebujace i witam nowe mamusie :) W poniedziałek była u nas nasza położna , także wypytalam sie o wszystko co możliwe i bardzo mnie uspokoiła w kwestii porodu , poruszalyscie temat nacinania krocza, tu to jest tylko 10 procent porodow sn i tylko wtedy kiedy muszą już wyciągnąć dziecko , w innym wypadku lepsze jest pęknięcie , lepiej sie goi i jest płytsze ...nie dajcie sobie wmówić ze to dla waszego dobra :( I doznałam szoku : powiedziała ze dziecko do 1 roku kapie sie raz w tygodniu ( czytałam o tym wczesniej , ale wierzylam ) i w samej wodzie , bez mydelek itp . Należy jak najdłużej chronić skórę dziecka przed chemia ( dwa dni wcześniej kupiłam cały zestaw hippa) sama nie wiem co o tym myśleć :) I rozwiała nasze wątpliwości względem kolyski ( dzieci nie lubią łóżeczek i dużo lepiej czuja sie w małej kolysce ) cieszę sie bo bardzo mi sie podobają :) Z gorszych wieści to tez skrocila mi sie szyjka , ale nie ma tragedii , nie muszę leżeć tylko mam sie bardzo oszczędzać , lekarz dzisiaj stwierdził ze mogłam jednak wczesniej zajść w ciążę bo wg usg to już 35 tc a wg om 33 , mam nadzieje ze malutka jeszcze trochę poczeka :) Pozdrawiam wszystkie mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, a kupiłyście termometr do mierzenia temperatury ciała dla dziecka? jaki polecacie klaudynka69 przybrałaś dopiero 1 kg? kurcze, jak to mozliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki, witam Was cieplutko, mam troszkę problemów zyciowych i cięzko mi tak swobodnie pisać...To dzięki Bogu nie problemy zdrowotne, więc nie jest tak źle. Pozdrawiam Was serdecznie, za wszystkie trzymam kciuki i mam nadzieje, niebawem odżyję:) Miłego dnia mamuśki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kroppeczka ja zgage mam od 5 miesięcy i wiem co przeżywasz :) możesz ssać renni, albo przegryzać migdały ale mi ostatnio najbardziej pomaga mięta i to wypita jeszcze ciepła. Ja np mam gorszą zgage gdy leże na prawym boku albo na wznak ale jak sie położe na lewym to jakoś mi łagodnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×