Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

Gość lila-maryla
Własnie katarynka :) właśnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie ma co gdybać, za pewne to jakaś osoba mająca problemy ze samym sobą i własną psychiką bo nie jest normalne śledzić tak wątek a z tego co piszcie to nawet wątki i pamiętać takie szczegóły - to jest chore i jest wręcz jak jakaś obsesja bo ja szczerze mówiąc nie pamiętam pewnie z 70% rzeczy o których tutaj pisałyście, a troll wie wszystko, i lepiej go nie karmić bo rośnie w siłę. Zauważyłam, że jak się udzielał/a a żadna z nas nie zwracała na to uwagi to był spokój albo wpisy były z trochę inne, nie takie wredne, a teraz kiedy temat znów powrócił, troll karmiony rośnie w siłę, a my tylko nie potrzebnie to podsycamy. Także lepiej chyba nie poruszać tego tematu. xxxxxx Kupiłam dzisiaj oliwkę z HIPP'a w Carrefurze za 12 zł z groszami. Ma identyczny zapach jak balsam do kąpieli dla kobiet w ciąży BabyDream z Rossmana. Parę ciuchów wyprzedażowych dla Małej najmniejsze to geterki r.60 dwupak za 13 zł, a reszta już większe rzeczy bo 68,74 i 80 cm ale na prawdę się opłacało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Martyna89 ja do wózka kupuje prześcieradełka z gumka, bo w gondoli mozna je łatwo zakładać. Na górę to już zależy od pogody, albo pielucha, albo kocyk, albo rożek będzie służył za kołderkę. A potem do spacerówki to pewnie juz kocyk i w zestawie do wozka na jesień ochraniacz na nóżki jest. *321 witamy :) I zapraszam do tabelki ;) *czekam na wiosnę - nie wiedziałam, że to może byc rozwarcie i wewn i zewn. Lekarz mi tylko powiedział że mam na 1cm badając mnie ginekologicznie, więc to pewnie o to zewnetrzne chodzi. Martwi mnie to troche, bo nie wiem co o tym myśleć, co to właściwie oznacza. Że np czopu już nie mam, czy że może mi dopiero wylecieć? *mama niedługo - no właśnie mi lekarz kazał sie tylko oszczedzac, nic wiecej nie mówił. *madrenka w spodniach ciążowych większość mam chodzi jeszcze długo po porodzie, więc możesz jeszcze kupić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama niedługo ?
a jaką masz długa szyjke? Powiedz masz też że boli Cię niekiedY krocze tzn w pochwie? Leżysz cały czas ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaa i dziś piątek czyli skonczylam 32tc (wg OM) :) Waga +12, w pępku 101. A jak tam u Was? Acha nobi w tym tygodniu pojawił mi się pierwszy rozstęp na brzuszku - a już myślałam że ich uniknę!!! Na razie mały fioletowy, ale jest :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jaką długość ma szyjka, kekarz tylko powiedział ze zaczyna się skracać. Leżę z pół dnia, pozostały czas na ogólne domowe zajęcia poświęcam. Mnie boli krocze już od dluzszego czasu, ale to taki ból spojenia czy kości a niew pochwie. Takich kłuć jak Wy opisujecie to nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama niedługo ?
na kiedy masz termin? Ja już teraz teŻ nie mam tych kluć odpukać. Ale za to boli mnie co jakiś czas tam w środku No i Ja praktycznie cały czas leże. Mam to szczęście że święta przygotowuje mama i siostra :) przepraszam że tak wypytuje a czy jak wstajesz to robi Ci się góra tylko góra brzucha twarda? Czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agratka - moze byc zewnetrzne rozwarcie i wewnetrzne. To zewnetrzne oznacza ze szyjka sie otwiera a to wewnetrzne ze sie zaczyna rozwierać. Tak mi tłumaczył lekarz. Jak wcześniej pisałam leżała ze mną w szpitalu dziewczyna z rozwarciem zewnętrznym 1,5-2cm. I co jakiś czas "coś tam" jej wylatywało. Lekarz mówi, że gubi czop śluzowy na raty. Tak było aż do porodu. Nie przejmuj się czopem śluzowym przy niewielkim rozwarciu pewnie jest na swoim miejscu skoro niczego nie zauważyłaś. xx mama niedlugo - mam twardnienia brzucha od 21tc, niekiedy po kilkadziesiat razy na dobe. Przy wstawaniu, zmianie pozycji to juz standard. Szczerze to przestalam sie juz nimi przejmowac bo ile mozna. Ostatnio w szpitalu wychodzily mi nawet na ktg. Lekarz mowi ze tak juz bedzie do konca. Pocieszajace jest to ze to juz nie dlugo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, robcie ten pasztet, bo wyszedl super - ja nie lunie pracochlonnych przepisow,ten jest prosty i doslownie niebo w gebie!!!! :-) Xx Spuchlam okropnie - najbardziejczuje to na dloniach, bo nie moge palcami ruszac. Wczoraj wieczorem ledwo chodzilam, w kuchni odognie jak Jopka juz wszystko przy stole na krzesle, a i tak kregoslup wysiada. Macie jakis pomysl na to opuchniecie??? Xx Przepraszam, jesli mysle nicki, ale to chyba Niespodzianka ma te bezowo-turkusowe sciany i turkusowa malm :-) Kochana, moje marzenie masz!!!! Tez chcialam zrobic dokladnie w tych kolorach jak Ty w sypialni, jako alternatywa dla moich ulubionych bialych mebli i blekitnych scian (cos a'la Jopka :-) ) ale moj luby kategorycznie wyrazil swoje zdanie i mnie pilnuje: zadnych bialych mebli w domu i nic turkusowego: mam zakaz patrzenia w ogole na biale i turkusowe rzeczy w sklepach domowych. Zdazylam jedynie kupic posciel malin w ikei (mamy lozko nyvoll, wiec turkusy super pasuja). Sympatycznie Wam zazdraszczam. ;-) Xx Jeszcze jedno slowo o trollu - mnie po prostu boli, ze takie "toto" przyjelo nicka hybryde mojego i sieje zamet po calym forum. Nic nikomu nie zrobilam, nikomu nigdy nie naublizalam, a sie toto przyczepiło jak rzep. No nic, w koncu to tylko internet...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że nie ja jedna mam hopla na punkcie białego z turkusem - mam kuchnię w takich kolorach:) Lilith - nie przejmuj się trollem. Szkoda tylko że moderacja nic z tym nie robi.... trzecią noc z rzędu sni mi sie cesarskie cięcie - nie wiem czy to sny prorocze, czy tak się cc boję..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) Witam nowe mamy ktore do nas dołoczyly:) U mnie juz bigos ugotowany moj uwielbia wiec nie moglo by go nie byc,dzis jeszcze sa sałatka i jajka w majnoezie nie robie jakis wystawnych swiat bo nas tyko 3 jest z czego moj w poniedzialek idzie do pracy a corcia i tak pewnie nie tknie tego co na stole wiec po co ma się marnowac;) Czekam na wiosne fajnie ze dostalas przepustke:) przynajmniej nie bedzie ci smutno:) Niespodzianka ja juz druga wielkanoc spedzam za granica. Te swieta jakos da sie przezyc gorzej z Bożym Narodzeniem które te z juz drugi rok z rzędu spędzałam tutaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w sobotni poranek:) ja tez +12 na plusie z waga a w pasie mam 96cm;) ja dzis zrobie ciasto i zurek na maslance;) pozniej pojde do mamy i moze pokroje warzywa do salatki albo cos innego moze bedzie do roboty. Jezeli tylko bede w stanie,bo pojechalismy z mezem wczoraj na szybkie zakupy i wrocilam mega wymeczona. Mam pelno ubranek w roznych rozmiarach-tez tych wiekszych np 6-9mcy i tak sie zastanawiam czy prac wszystko za jednym zamachem czy poprac tylko te poczatkowe. Jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki chciałam Wam życzyć (i sobie również) Spokojnych, Wesołych Świąt Wielkanocnych nawet jeśli pogoda za oknem wiosenna nie jest. Życzliwych ludzi dookoła nie tylko od święta, lekkich porodów i zdrowych dzieciaczków. Wesołych Świąt!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny które biorą żelazo mam do Was pytanie czy bierzecie cały czas żelazo w połączeniu z wit. C ? Ja już trzeci tydzień biorę żelazo i tak się zastanawiam czy nadmiar witaminy c może zaszkodzić ? Bo biorę ja 2razy dziennie tak jak żelazo. A spotkałam się z tym że na niektórych wit c w ulotce pisze że w ciąży nie wolno brać. Ja piore i prasuje wszystkie ciuszki te większe też później będę miała już z głowy :-) miłego weekendu i Wesołych Świat mamusie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry. Jeśli chodzi o te spodnie to w zasadzie cały czas noszę swoje zwykłe jeansy, z tym że stosuję jakże nowatorskie rozwiązanie na rosnący brzuszek czyli poszerzone zapięcie na pentelkę z gumki recepturki :) I zastanawiam się czy nie wytrwać przy takim zestawie plus jakieś getry czy legginsy. Dziś moje 7 kilo kota przeszło samego siebie wyciągając z przygotowanego na święconkę koszyczka kiełbasę. Do tej pory nie wiem jak to zrobił, bo serwetka która leżała na wierzchu nawet ruszona nie była:) Co do prania ubranek to hurtem puściłam 3 pralki przynajmniej później będzie z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3maj2013_Brunetka007
Witajcie Kobietki, ile cm macie w najszerszym miejscu w brzuszku?? Ja jestem w 35tc i mam 90cm... Mam baaaardzo malutki brzuszek mimo małego wzrostu co za tym idzie myślałam, że powinien się bardziej "wypiąć"..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jutro zaczynam 35tydzień i obwód brzuszka na wysokości pepka 112cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój kot nie wiem jakim cudem, ale potrafi wejśc do wózka pod koc i tak spać - i wyglądać przy tym jakby nikt kocyka nie tykał ( położyłam komplet do wózka, bo zamówiłam podusię i kocyk polarowy, chciałam zobaczyc jak wyglada) 3maj brunetka - a jak Twoje dziecię jest ułożone? bo wygląd brzucha dużo od tego zalezy:) Mój w 34 tygodniu ma rano ok105cm, wieczorem troszkę więcej... ale od jakiś 10 tygodni obwód jest ten sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3maj2013_Brunetka007
Położenie główkowe już od kilku miesięcy. Właśnie brzuszek bez zmian od jakichś 5tyg. Możliwe, że dlatego, że dawno już jest w takim położeniu to brzuszek nie zmienił obwodu? Przecież Maluszek nabiera na wadze.... Tydzień temu ważył 2300 a 4 tyg. temu 700g mniej. Podobno malutka główka, ale wagowo nie jest źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę ze tak, przynajmniej ja odczuwam, że mały się powiekszył - czuję go wyraźniej i takie jakby twardszy się zrobił;) ale sam nacisk w położeniu głowkowym koncentruje się chyba na góra-dół, bardziej odczuwam pęcherz, bardziej ściśnięta przepona , ale obwód ten sam http://zyciekobiety.blox.pl/resource/34weeks.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie mały jest już od 22tyg główką do dołu i chyba już nie zmieni pozycji bo cały czas czuje go tak samo tzn główką napiera mi na szyjkę a nóżki pcha w żebra albo prawy bok :-) ja zauważyłam że u mnie od dwóch tyg brzuszek robi się coraz większy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trochę mnie nie było i mam do nadrobienia wasze wpisy ale przez swieta poczytam bo i tak nigdzie się nie wybieram. Wczoraj byłam na wizycie jesteśmy w 33 tyg szyjka twarda, długa i zamknięta tylko że mam grzybice....w moczu wyszło mi bardzo dużo czerwonych krwinek i okazało się że przyczyna były bakterie. Gin wzieła mi wymaz żeby oddac na posiew i wtedy bedzie wiadomo jaka to bakteria i czy np nie zaszkodzi dziecku przy naturalnym porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jeszcze mi sie przypomniało:) Podobno najwięcej porodów przypada w miesiącu na dzien pełni księzyca. Najbliższe pełnie przypadają jakoś na 25.04 i 25.05, ciekawe czy nam się sprawdzi:) W moim przypadku ( termin 17.05) wcale bym się nie zdziwiła gdybym urodziła 25 maja ( rodzinnie kobiety u nas mają ciąże przenoszone, a poza tym 25 maja mam być na ślubie koleżanki;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3maj2013_Brunetka007
Oj ja też czuję nacisk własnie na pęcherz, kilkanaście razy dziennie jestem w toalecie, a często własnie kopie mnie pod żebrami tak, że nie mogę siedzie i czuję ból i spory dyskomfort... A jak z wagą Waszych Szkrabów? Mniej więcej w 34 tc? P.S.- na połówkowym w 20tc już Malutki był ułożony główką dół więc może dlatego tak nie rozepchał się po całym brzucholu... A jak rozstępy, macie już jakieś? W 1. ciąży przytyłam 20kg, nie miałam żadnych, pojawiły się tylko na piersiach, ale już od dawna są niewidoczne. Teraz póki co nic nowego nie doszło... Smaruję dziennie brzuszek olejkiem zz kiełków pszenicy ale może z racji, że mam duuuużo mniejszy brzuszek to nic nowego nie dojdzie. No i fakt, że dużo ćwiczyłam i miałam jędrną skór na ciele też wpłynie na plus. Nie wiem jak Wy, ale ja bardzo się boję, że pojawią się rozstępy. Strasznie dbałam o siebie przed porodem, dbam teraz, ćwiczę, ale się i tak boję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3maj2013_Brunetka007
katranko mnie chyba się tak sporo nie przedłuży do 25 maja. A może urodzę pod koniec kwietnia?:> A właśnie.. Jak to jest z tym 38tc a 40tc? I w tym i w tym terminie poród jest o czasie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3maj2013_Brunetka007
Dodam że Synek urodził się tyg. po terminie sn. I jakie macie podejście do cięcia? Chcecie być cięte na dole? Ja byłam rozcinana i nie widzę w tym nic złego. To nie jest tak, że bez nacięcia można bardziej popękać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilith to nie moja turkusowa sypialnia :) mi sie udało męża przekonać do białych mebli :) i teraz jak już wszystko gotowe to bardzo mu sie podobają :) Nikola jakoś musimy przeżyć na obczyźnie :) ma to tez swoje plusy bo w tym roku naprawdę sie oszczędzam a jak jestem w pl to jakoś nie umiem odpoczywać , zawsze tyle sie dzieje . Martyna ja bym nie prala ubranek tych na 6/9 miesięcy , po pól roku w szafie raczej nie bedą świeże :) Madrenka podziwiam:) ja już od miesięcy nie mieszcze sie w spodnie sprzed ciazy i żadna gumka tego nie zmieni :) Rozstepow do tej pory nie mam , ale będę sie cieszyć jak już urodze i dalej ich nie będzie ...a w brzuszku do tej pory sie nie zmierzylam , wiem tylko ze mam 10 kg na plusie :) A co do cięcia to moja położna twierdzi ze jest konieczne tylko wtedy jak dzidzia nie może wyjść a robi sie niebezpiecznie , jeśli wszystko jest ok to lepsze jest pęknięcie , płytsze i szybciej sie goi :) Dziewczynki spokojnych świat i zdrowka dla was i waszych maluszkow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam rozstepy tylko na piersiach i to niezbyt duże - zrobiły się... w 2-3 miesiącu? jakoś tak dośc szybko, jak biust poszedł mocno do przodu. Na brzuchu na razie nic, ale tez smaruję się i daję skórze popalić dośc mocno - peelingami, masowaniem i tarciem skóry. W sumie to mogę nawet powiedzieć ze najładniejsza skórę mam na brzuchu;) cellulit niestety szaleje...:/ 36 tydz to początek 9 miesiąca - więc powinno sie dotrwac do 40tyg - tak do pełnych ukończonych 9 miesięcy. Ale duzo dzieci rodzi się dwa tyg prędzej lub później - zaleznie od wagi dziecka, wytrzymałości szyjki, poprawności obliczenia terminu ( czasem zapłodnienie było poźniej lub szybciej niz się zakłada) i rozmaitych okoliczności sprzyjających;) Nacięcia się, może nie, że boję, ale wolałabym uniknąc - mam traumę bo widziałam na żywo centralnie jak to wygląda i tak jakoś...wyglądało to trochę rzeźniczo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**Anka30!-ja tez mialam wymaz i ostatnio jak bylam u gin to tez mowila o grzybicy i spojrzala na wyniki wymazu i stwierdzila ze nie jest zle i dala mi jedne tabletki dopochwowe a drugie takie do lykania,mowila ze juz czas przygotowac pochwe pod wzgledem czystosci na przyjscie dziecka,wiec moze tez ci cos przepisze. Paciorkowca nie mam **co do rozstepow to na piersiach mi sie dosc szybko pokazaly,ale akurat z tym mialam zawsze problem bo bylam w miare szczupla a mialam duzy biust,pojawily sie takze na posladkach ale na brzuchu nic a nic nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×