Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

Gość anka30!
Własnie jestem po zjedzeniu pysznej rybki w warzywach z parowara:) Zdrowo i smacznie ;-) Mój tata zaopatrzył mnie w różnego rodzaju ryby (moge oddać połowę bo mam pół lodówki w rybach....:)) wiec teraz będe jeść przynajmniej 2 razy w tygodniu rybkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola tutaj masz wyznaczniki bety Beta HCG: kobiety nie będące w ciąży: < 5,0 mIU/ml 3 - 4 tydzień: 9 - 130 mIU/ml 4 - 5 tydzień: 75 - 2 600 mIU/ml 5 - 6 tydzień: 850 - 20 800 mIU/ml 6 - 7 tydzień: 4 000 - 100 200 mIU/ml 7 - 12 tydzień: 11 500 - 289 000 mIU/ml HCG: 3 tydzień ciąży: 5.8-71.2 mIU/ml 4 tydzień ciąży: 9.5-750 mIU/ml 5 tydzień ciąży: 217-7138 mIU/ml 6 tydzień ciąży: 158-31 795 mIU/ml 7 tydzień ciąży: 3697-163 563 mIU/ml 8 tydzień ciąży: 32 065-149 571 mIU/ml 9 tydzień ciąży: 63 803-151 410 mIU/ml 10 tydzień ciąży: 46 509-186 977 mIU/ml 12 tydzień ciąży: 27 832-210 612 mIU/ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monitka1985
Hej dziewczynki nie śpiące:) widzę że coraz więcej z nas ma ten problem.. Zastanawiałam się nad herbatką melisą przed snem, sprawdziłam w necie i wiele dziewczyn pisze że lekarz zalecił im na uspokojenie, wyciszenie i na lepszy sen melisę. Dla tych dziewczyn które nie lubią ziół lub mają mdłości po melisie jest jeszcze podobno melisa z pomaranczą która świetnie smakuje. Ja dzisiaj spróbuje bo mam dość.. spałam dziś w nocy 4 godziny. Jeszcze mnie mąż przyłapał w nocy jak wcinam w kąciku pączka.. Ale miał ubaw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niespodzianka28
Dziewczyny ja oprócz tego ze nie mogę zasnąć bardzo długo to jak mi się już uda to budzą mnie jakieś koszmary ...zrywam się pare razy w nocy a pózniej i tak nie pamietam co mi się śniło ... No i moje mdlosci wróciły :):) i muszę powiedzieć ze nawet się ucieszylam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bede mama
wlasnie kupilam melise i jestem ciekawa czy zadziala. Milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest malisa z pomarancza, jest melosa z gruszka. Ja sobie pije czasem wieczorem, zeby czarnej za duzo nie pic. I staram sie zasypiac w ogole lekko przeglodzona, to i spi sie lepiej i rano. Lekkie ssanko wieczorem w brzuszku nie jest zle. Nie objadajcie sie na noc, bo od tego tez sie zle spi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i zaczęły się mdłości ;) Od dwóch dni wieczorem mnie muliło, a dziś od rana. Tj nie ciągnie mnie na wymioty, ale po prostu mi niedobrze! Muli. W pracy myślałam, że nie wysiedzę - na szczęście ruchu nie było i trochę faktycznie siedziałam na zapleczu, ale brzuch miałam jak dynia i nie mogłam dziś spodni zapiąć przez to. W połowie dnia zelżyło, a po powrocie do domu znowu. Teraz ok, bo wypiłam herbatę z przyprawą w proszku - imbirem, bo wiem,z e dobrze robi imbir a zapomniałam sobie go dziś kupić. Na szczęście miałam w proszku ;) - justa27a Twoje maleństwo już takie duże?? Ja mam termin 24 i jeszcze nic nie było widać, prócz 14mm pęcherzyka. - Brigi 88 no faktycznie orzechy mogą uczulać, ale jeśli tylko mogą też pomóc (bo nie wszystkich uczulają) to warto spróbować. - olkaaaaaaa Twoja beta wzrosła idealnie o 66% czyli tak jak ma wzrastać :))) PS Kiedy Ty miałaś ostatnią @ i jakie długie cykle?? - Brigi, Zuzić ja po pierwszej stracie zrobiłam trochę badań i mogę polecić jeszcze wymazy na mycoplasma i ureaplasma bo przez nie wiele ciąż obumiera. I antyfosfolidy - ale to trudno zbadać, ja sama mam tylko podejrzenie, że je mam, bo raz badanie wyszło pozytywne, raz negatywne. - podobno dlatego nam śpiącym na brzuchu Bóg zesłał bolące piersi na początku ciąży, bo zdążyć się odzwyczaić od takiego sypiania zanim brzuszek zacznie rosnąć - haha ;) -monitka1985 melisa z pomarańczą jest przepyszna - piłam w poprzedniej ciąży i długo po. I pewnie znów do niej wrócę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrataka ja mam podobnie, muli mnie tak dziwnie...ale dzis o mało co by nie poszlo akurat jadlam sobie zupke i ogladalam ostry dyzur byla scena gdzie facetowi reke ucielo i jeszcze w dodatku zaczol wymiotowac ja juz mialam po jedzieniu i nie wiele brakowalo ale jakos to powstrzymalam;) heh kiedys takie cos mnie nie ruszalo a teraz to masakra jakas';) Ogolnie dzis mialam lepszy dzien,posprzatalam w domu umylam podlogi bo przez ostatnie dni to nic a nic mi sie nie chciało a wczoraj wieczorem to juz wogule czulam sie jak z kżyrza zdjeta;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a po za tym nie wiem zle chyba mnie rwa kulszowa dopada:o nad posladkami mam taki ból ze czasami się az podniesc nie mogę:o i tak juz od 2-3 dni:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monitka1985
Hej dziewczynki! :) Wkoncu się wyspałam! Całą noc przespałam, nie wiem czy dzięki melisie czy dzięki wczorajszemu ruchowi, sprzątałam cały dom bo mój mężuś oczywiscie brudu nie widzi. Mam juz dość leżenia, czuje się dobrze .. właściwie to nie wiem czemu lekarz dalej kazał mi leżeć skoro krwiaka juz nie ma.. No a wieczorem jeszcze mały spacerek i siedzenie na na świeżym powietrzu i spałam jak dziecko :) Nikola też oglądałam ten moment ostrego dyżuru jedząc, masakra musiałam przełączyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bede mama
witam Was u mnie dzisiejsza noc spokojniejsza, moze to za sprawa melisy, niewiem.... teraz jest ok, takie lekkie mdlosci i uklucia w podbrzuszu.Niestety sobota i czas na porzadki, strasznie zaniedbalam dom przez to moje zle samopoczucie. Pozdrawiam was i piszcie jak sie czujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bede mama ja tak samo miałam przez ostatnie dni ale wczoraj wzielam sie solidnie do roboty bo juz normalnie patrzec nie moglam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja generalnie sen mam dobry, pomojajac fakt że budze sie 2-3 razy na siusiu. pecherz mnie budzi i nie da rady, trzeba wstać. dzis czuje sie dobrze , mija mi katar i jak narazie moge oddychac przez obie dziurki w nosie :) a tak wogole to mi wyskoczylo zimno na ustach i mam piekna czerwona kroche na gornej wardze. powiedzcie mi dziewczynki co myslicie o farbowaniu włosów w ciąży? pomijajac te wszystkie mity o tym ze dzidzia bedzie ruda itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja farbowalam wlosy w poprzedniej ciazy ... teraz tez juz zdarzylam... nie wyobrazam sobie jak moglabym nie farbowac wlosow przez 9 miesiecy ... teraz sa mniej szkodliwe farby ktore nie wplywaja na nasze dzieciatko... a co do spania ja do tej pory przesypialam cale nocki... teraz sie budze na siku i pozniej przewracam sie z boku na bok bo nie moge usnac ,,,mój M sie śmieje ze mogę spać i jeść na zmianę ;)) innych onak brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niespodzianka28
Cześć dziewczynki :) ja tez dzisiaj w lepszym humorze:) wyspalam się jak nigdy...lekkie mdlosci są także tez ok:)sprzątać tez nie muszę bo mój skarbek wysprzatal wczoraj cały dom z oknami włącznie :) Monitka nie przesądzaj z tymi porzadkami ... Nie wszystko na raz ... Kinguszka ja akurat byłam u fryzjera ...zafarbowalam włoski i na drugi dzień dowiedziałam się ze jestem w ciazy , nie martwię się ze ten jeden raz mógł jakoś zaszkodzić :) ale czytałam tez ze w pierwszym trymestrze lepiej nie farbowac , i jeszcze ze dobre salony maja specjalne farby jakieś lagodniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ja dowiedziałm się ze jestem w ciazy i ze poród przewidziany na maj. Ztym, że to moje wlasne obliczenia bo nie byłam jeszcze u lekarza. Z pierwszym dzieckiem nie bylo problemu wiec i tu mam nadzieje nic nie bedzie. I mam do Was pytanie. Czy jesli pojde do lekarza (na kase) i bede dalej chodzila do tej przychodni na wizyty to ten lekarz automatycznie jest moimlekarzem prowadzacym? Bo jest u nas 2 gin. Z tm ze do tej co ja chce sie dostac sa terminy dlugie. A do tego gin w kazdy czwartek. Na wizyty i tak chodzi sie praktycznie co miesiac wiec... On by tylko rozpoznla mi ciaze a delej kontynuował by ten drugi gin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze ze nie tylko ja przechodze tak marnie ciaze. W sensie mdlosci i sennosc. W pierwszej ciazy mialam pdoobnie. Mdlilo mnie caly pierwszy trymestr (bez pierwszego miesiaca ciazy) tak samo i obecnie. Powieki zamykaja mi sie juz o 20. I potrfie tak usypiac dziecko i sama sie uspie :] Po woli zaczynam tak jak wczesniej stosowac metode dwóch palców. Jest co prawda chwilowa ulga ale jest o niebo lepiej :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niespodzianka28
Przesuszona...gratulacje i zapraszamy do naszego grona .a co do ginekologa wydaje mi się ze jak raz pójdziesz do jednego na potwierdzenie ciazy to pózniej spokojnie mozesz iść do tego drugiego...wydaje mi się ze sama możesz wybrać do kogo chcesz chodzić...ale musisz się zapytać w swojej przychodni ... Jak to działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przesuszona do mokrej nitki, a ile lat ma Twoje pierwsze dziecko? Ja mam tak samo, kładę się z synkiem o 20.30 spać, i padam chyba szybciej od niego;) mdłości też mam, ale na razie bez wymiotów (w pierwszej ciąży wymiotowałam codziennie rano).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bede mama
dziewczyny co do tych wlosow to gdzies czytalam ze nie powinno sie przez pierwsze trzy miesiace bo jakies substancje przenikaja przez skore glowy i moze to zagrazac malenstwu. Ja jak narazie nie farbuje, poczekam jeszcze. witam nowa majowke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez tak slyszalam ze lepiej nie farbowac wlosów alee ja akurat nie mam z tym problemu bo nie farbuje:) no i również witam nowa majówkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mały ma juz 1rok i prawie 4 miesiace skonczone :) Stwierdzilismy z mezem ze im szybciej kolejne tym lepiej dla niego :) A co do farbowania wlosów... farbowałam w pierwsze ciazy i dziecko czarne po urodzeniu a teraz blomdynek sie zrobil. A i wczoraj farbowałam wlosy. Kolezanka fryzjerka ktora tez byla w ciazy pytala sie swojego lekarza o to--- powiedzial ze to sie ni ma jak do dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też słyszałam że nie powinno się farbowac włosów w ciąży bo szkodliwe substancje przenikają przez skórę głowy. Moja znajoma farbowala włosy w ciąży i dziecko urodziło się z czarną ,,plamka,, na policzku. Lekarz powiedział że możliwe że to przez farbowanie włosów. do końca niewiadomo czy to od farby do włosów ale ja jestem zdania że lepiej nie ryzykować i nie farbowac niż później żałować. Skoro niektórzy lekarza twierdzą że farbowanie jest szkodliwe to skąds to się wzięło. Ja też farbuje włosy ale teraz sobie odpuszcze.nie jest to dla mnie aż tak ważne żebym nie mogła wytrzymać bez farbowania. Jejku ja mam codziennie takie mdłości że nie jestem w stanie nic zrobić w domu :-( od rana do wieczora mnie męczą :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki no nie mówcie ze spicie o tak ''wczesnej'' porze:P Mi się oczka o dziwo tylko troszke kleja ale znów mnie leń dopadł wiec chyba jednak sie połoze:) dobrej nocki wam życze🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłam test i mam 2 kreski. Wychodzi mi przełom maja i czerwca ale z doświadczenia wiem ze rodze wcześniej o 2 tygodnie. To moje 3 dziecko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×