Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

bede mama- ciesze sie bardzo ze jest lepiej i teraz tylko tak badzie zobaczysz :) Juwelka- najwazniejszy jest spokoj i sie nie stresowac. wiem latwo sie mowi, ja sama bardzo stresuje sie tym brzuchem. trzymam kciuki. ja dzieki lezeniu spinanie brzucha mam slabsze ale tak samo czesto :O martwi mnie to. poobserwuje sie jeszcze jak nie bedzie wyciszac sie przejade sie na emergency. dlugo to juz trwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co naprawde to się robi juz mega drażniące...dla Twojej swiadomosci dzieci takie maja szanse na przezycie chociazby ten malec http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,Urodzony-w-25-tygodniu-ciazy-wczesniak-przezyl-choc-nikt-nie-dawal-mu-szans,wid,12052210,wiadomosc.html?_ticrsn=3&smgajticaid=6ff12 i przestan tutaj rzucam tymi mądrosciami bo naprawde irytujaca jestes :o jak żes taka madra to wez sie zaczernij albo ujawnij kim naprawde jestes złosliwcu plamisty :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nikola to tylko
Wyjatki potwierdzajace regule!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bede mama ujawnij
Zrodlo naukowe z ktorego wynika ze mikrowczesniaki maja ponad 90% szans na przezycie. Czekam mam tylko nadzieje ze to nie artykul prasowy jsk u nikoli. Chetnie poczytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny proponuje zmienic temat na weselszy ;) Od jutra zamieszczamy tu swoje wymiary brzuszkow co wy na to??? Proponuje pomiary na srodku przy pepku i np. obwod bioder i wage. I tak co kazdyy piatek co wy nato? I zeby pomiar byl wiarygodny mierzmy sie przed sniadaniem. Ok???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bede mama ujawnij
Zrodlo naukowe z ktorego wynika ze mikrowczesniaki maja ponad 90% szans na przezycie. Czekam mam tylko nadzieje ze to nie artykul prasowy jsk u nikoli. Chetnie poczytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bede mama Piszesz
Takie newsy to podaj zrodlo a nie chcerz zmieniac temat. Wyglaszasz madrosci to miej jaja ich bronic. Ja podalam zrodlo WHO a ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
posluchaj, bo nie mam zamiaru dalej dyskutoeac. Naucz sie jezyka, czytaj ze zrozumieniem! nara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ha ha ha brak argumentow
Wiec unik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny u mnie brzuszek nadal twardnieje ale szyjka na razie się nie skraca to może niedługo mnie wypuszcza. Lekarz dzisiaj powiedział że na razie się nie pogorszyło i może niedługo wyjde ale będę musiała cały czas leżeć. A co do wpisów pomarańczowych to nie czytam tych pustaków poza jednym w którym osoba ujawniła się że też była w ciąży i skracala jej się szyjka. To ja ci powiem tylko jedno współczuję z całego serca temu biednemu dziecku takiej matki. Nie miało wyboru ale po twoich wpisach widać że patologia jest u ciebie na porządku dziennym i potrzebujesz pomocy chociaż nie wiem czy z tak chora głowę da się jeszcze cokolwiek zrobić :-) także jeżeli kierujesz coś do mnie to tracisz czas bo omijam takie wpisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilith-marlie to mnie trochę zmartwiłaś, bo ja tez za młodu miałam wypalaną nadżerkę. No ale teraz póki co nic się nie dzieje, ale zapobiegawczo zacznę chyba trochę więcej leżeć niż siedzieć. Bo niby w domu wypoczywam teraz dość dużo, ale podobno gdy sie siedzi to cały ciężar i tak spoczywa na szyjce. Teraz mi lekarz sprawdza szyjkę tak jak Tobie Juwelka - i sadzę, ze jakby nie sprawdzał to jak się coś zaczyna dziać to dopiero zauważy, a wcześniej nie. Ale faktycznie lekarza warto albo zmienić, albo i dodatkowo chodzić do drugiego ;) bede_mama powolutku kompletuję wyprawkę. Zostały mi dokładnie 4 miesiące i korci mnei żeby pochodzić po sklepach, porozglądać się, pokupować coś, ale grypa wszedzie szaleje, więc trochę się boję narażać. A Ty co już masz?? PS Jestem za mierzeniem :D PS Mam pytanie - dlaczego akurat najwięcej WY POMARAŃCZOWE atakujecie Juwelkę?? Mam wrażenie, ze może gdzieś kiedyś komuś podpadła na jakimś wątku i teraz ta osoba za nią krąży. Współczuję Ci Juwelka, bo co napiszesz to wszystko Ci podważają - i to w takich chwilach, gdy potrzebujesz wsparcia! Aj lubię kafeterię, ale niektóre pseudo-pomarańczowe-osoby mnie po prostu rozbrajają!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja proponuję w ogóle nie zwracać na nie uwagi bo będą jeszcze dalej pisać. Założyłam temat dla moderatorów żeby przeczyścili nam wątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słuchajcie, to pomaranczowe cos, to trzeba po prostu ignorowac, bo widzicie co to za straszydlo i jeszcze spamuje postami. ja wymiary moge podac dzisiaj juz, bo jutro pewnie bede wiecej wazyc :-) biodra 100 brzuch na pępku 95 waga 67.5kg bylam ponownie oglądać wóźki i się załamałam - taka prawda, że podoba mi się tylko inglesina za 3.5k, a nie ma opcji, żebym tyle dała za wózek, pozostaje mi chusta :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mamusie;) przestraszylyscie mnie troche z ta szyjka bo moj lekarz ani razu mi jej nie mierzyc dopochwowo tylko na polowkowym "ogladnal mnie wewnetrznie" i powiedzial ze jest ok,wiec nawet nie wiem jak dluga mam szyjke... ja tez jestem za mierzeniem;)dostalam juz wczoraj pierwsza reklamowke z ciuszkami i reklamowke z becikami i rozkami;) dzwonila tez kuzynka mojego mezu i zaoferowala nam wozek 3w1 espiro gt albo gtx- nie wiem ktory dokladnie-wiec jeden wydatek mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) ubranek juz mam sporo jeszcze moja mama mi przywiezie cala reklamówkę musze jeszcze jakies kaftaniki dokupic ,jeszcze cos od kolezanki dostane w sumie z ubrankami nie bede szalec bo w koncu taki maluch szybko rosnie...lozeczko juz zamówiłam teraz czekam az dojdzie do mnie,wozek juz tez mamy:) w sumie te najdrozsze rzeczy mamy juz z glowy pozostala jeszcze wanienka i te inne duperelki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka najlepiej ignorowac te pomaranczowe wpisy az zal takich ludzi. co do wyprawki: troche mam uniwersalnych ciuszkow po synku, cos tam z wypzredazy dla dziewczynki tez mam, ale musze zrobic paczke z Pl i dokladnie przejrzec to wszytsko ile jest czego i wtedy bede dokupowac. wozek tez mam po synku ale choruje na Mutsy urbanrider ;) teraz szukam kolderek i ochraniaczy i mam jedna upatrzona w Nexcie, no zakochalam sie w niej :D ile waze nie mam pojecia nie mam wagi ale nie czuje zebym jakos specjalnie przybrala, ale ja bardzo szczupla osoba jestem, z synkiem w pierwszej ciazy mialam 9 na plusie i cos mi sie wydaje ze bedzie podobnie, tym bardziej, ze na poczatku ciazy przez wymioty stracilam na wadze zamiast przybierac :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze co do wczesniaczkow: mam siostrzenca urodzonego w 6 mcu, teraz ma 5 lat i kompletnie nic mu nie jest, zdrowy, chodzi do pzredszkola, rozrabia jak kazdy malec w jego wieku. jak mial 11 mcy zaczal chodzic mimo takego wczesniactwa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilith-marlie a co rozmyśliłas się już z tego Royal'a? Adamex ma jeszcze jeden b. podobny model i chyba lżejszy ciut nazwa SENSO, albo jest wózek FABIO z Bebetto (w sumie droższy może o 50 zł) baaaaaardzo podobny do Royala. Kurczę ja muszę pojechać może znajdę w sklepie coś podobnego bo jednak wolałabym, podtykać, pojeździć, rozbroić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mojego wpisu tez nie ma, a widzialam ze byl...twoj lilith-marlie tez byl bo podawalas swoje wymiary i wage...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem o co chodzi z tymi wpisami. Szyszka, nie wiem jak z wózkiem w końcu - dziś oglądałąm na żywo bebetto fabio jak mówisz, jeździ rewelacyjnie, ale materiał i te srebrne przeszycia jakieś takie tandetne są. obejrzałam też sobie espiro modena - model jest bardzo sportowy, myślę, że charakterologicznie by do mnie pasował, zrobiony ze świetnego materiału (jak fajna kurtka narciarska), fajnie uszyty, tylko gorzej jeździ (ta ten standardowe koła, a nie jak royal czy fabio w stylu retro). Oszalałam od tych wózków już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my dostaniemy od kuzynki meza espiro gt albo gtx ( nie wiem dokladnie) 3w1, ale fotelik samochodowy bedziemy miec pozyczony od kolezanki z maxi cosi, wczoraj dostalam pierwsza reklamowke ciuszkow i druga z rozkami i becikami;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj dziewczyny widzę, że wszystkie opkupione, albo w trakcie gromadzenia wyprawki a ja kompletnie w lesie :) jak wyjdę ze szpitala to zacznę zamawiać przez net bo później się nie wyrobię. Widzę, że forum ogarnęła tematyka porodów przedwczesnych. Co do statystycznej przeżywalności wcześniaków się nie wypowiadam bo każdy przypadek jest inny. Medycyna przyjęła jako dolną granicę 24tc, faktem jest, że po 30tc szanse dziecka na życie i zdrowie gwałtownie wzrastają. Jak któraś dziewczyna wcześniej mądrze napisała, wszystko zależy od tego gdzie dzieciątko przyjdzie na świat, jakim sprzętem będzie dysponował szpital. Niektóre szpitale mają wyspecjalizowane oddziały intensywnej terapii dla noworodków. Dzieci które tam trafiają mają niestety większe szanse niż te przebywające w publicznych szpitalach rejonowych. Tutaj macie artykuł, który rzeczowo opisuje zagrożenie porodem przedwczesnym, co nas powinno zaniepokoić i jakie są czynniki zwiększające ryzyko jego wystąpienia. http://www.ptmp.pl/png/png2z3_2009/PNG23-1-Czajkowski.pdf Ostrożność nie ma nic wspólnego z panikowaniem. Jesteśmy teraz w takim okresie, że nie wolno niczego bagatelizować. Lepiej pojechać 10 razy na emergency i upewnić się że nic dziecku nie grozi, niż raz jeden przeczekać i później żałować. Albo siedzieć w domu w niepewności i się denerwować. Będzie dobrze. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*obkupione a co do obwodu brzucha to u mnie 106cm!!!! 8kg na plusie. i nie byłam jakas pulchna przed ciążą, brzuchol mi wysadziło na maxa, tłumaczę to sobie wielowodziem. Dziewczyny czy wy też macie problem z podniesieniem się z pozycji leżącej? Ja muszę się czegoś złapać albo przetoczyć na brzeg łóżka i wtedy zgramolić się na podłogę. Ja nie wiem, dopiero 27tc a już takie problemy z poruszaniem, to co będzie dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekam na wiosne ja niby jakiegos brzucha duzego nie mam bo w obwodzie jakies 87 ale ciezko mi sie podniesc i z lezacej i z siedzacej,musze się podeprzec..hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×