Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

juwelka Nie przejmuj sie, napewno nie urodzisz przed terminem. Stosuj sie do zalecen lekarza i bedzie ok. :) Napisz czy lezysz w zwyklym szpitalu czy dzieciecYm? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Będę mama leże w zwykłym szpitalu na patologii ciąży. Na górze jest porodówka. Zazdroszczę tym kobietkom z dużymi brzuszkami które są już na finiszu i idą rodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juwelka jakby Ci sie niepoprawilo to moze warto rozejrzec sie za specjalistycznm zpitalem. Jak moj brzuszek sie wypinal i dzwonilam do poloznej ( mieszkam w niemczech i tutaj sie juz podczas ciazy wybiera swoja polozna-ktora sie taba opiekuje podczas ciazy i po) to powiedziala ze gdyby sie cos dzialo to pod zadnympozoremnie jechac do zwyklego szpitala.Owszem oni maja sprzet ale niespecjalistyczny! I jakby cos ( odpukac) to moze stac sie najgorsze. Nie wiem jak jest u was? Z kadjestes??? Teoretycznie nic sie niepowinno stac! Duzoodpoczywaj i trzymaj siecieplutko. Ja tez odpoczywam ale w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej a u mnie wymiary wygldaja tak: choc nie wiem czy dobrze mierze brzuch 87 biodra ok 88 moze i wiecej na plusie juz 11 kg a mam 174 cm wz ale przed ciaza bylam strasznie chuda:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wcielo mi całego posta :( Agrataka ja lecze sie od roku na nadczynnosc ( mam Haszimoto ) jestem pod stała i jak mi sie wydawało dobra opieka endokrynologa , robiłam wszystkie badania jakie mi zlecił , ale usg miałam robione rok temu jak zachorowalam... teraz jestem przeziębiona i byłam u ,,zwykłej " lekarki i ona stwierdziła ze tarczyca powiększona ( to wiem ) i ze jest guzek , no jakaś masakra , na sie lecze prywatnie także nie mogę tego wytłumaczyć nawet oszczędnościami w służbie zdrowia :( to nawet już nie o mnie chodzi tylko w rękach tego lekarza jest zdrowie mojego dziecka to on dawkuje leki od których bardzo dużo zależy . Ale już sie trochę uspokoilam , w poniedziałek idę do nowego endokrynologa , zrobię usg i zobaczę co dalej :) Co do wagi to jestem 5,5 kg na plusie i bardzo dobrze sie z tym czuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
będe mamą no tak na pępku chyba że cos zle robie:p generalnie on jest taki wystajacy mówiłam połoznej ze jakis maly sie wydaje ale powiedziala ze rozmiar jest ok...przy córce tez taki miałam...ponoc taka moja uroda;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Będę mama jestem z Bydgoszczy i leże w Wielospecjalistycznym szpitalu miejskim i właśnie czytałam ulotkę że z unii europejskiej szpital został wyposażony w nowoczesny sprzęt i sprzęt do ratowania noworodków. Dzisiaj lekarz powiedział że te twardnienia mogę mieć już do końca ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick...............cykl starań...........płeć.......................tp Wisnia0606.......9m-c...................1................ ..........01.05.2013 Nikola2008.............1...................Synek......... .........01.05.2013 monitka1985..........3..................córeczka........ ........01.05.2013 Zafasolkowana.........1..................1............... ..........02.05.2013 czekam na wiosnę...10 cykl...........synek......................02.05.2013 Szyszka85..............0...................1............. ............03.05.2013 Maggi79...............4lata...............1.............. ...........03.05.2013 8avis7..................1.................synek.......... ............05.05.2013 jodyna..................?...................synek........ ............07.05.2013 AniaW...................2................................ .............08.05.2013 Nesia ..................0...............córeczka .................. 08.05.2013 kamelia majowa.......0..............córeczka...................10 .05.2013 madrenka..............0...................1.............. ...........11.05.2013 juwelka................6..................synek.......... ...........12.05.2013 Strojecka..............2...................1............. ............12.05.2013 Paulina ..............0.................synek ......... ............14.05.2013 madzia..glasgow......50.................1................ .........15.05.2013 Madallenna.............2...................?............. ............15.05.2013 alii......................6 lat.......synek i córeczka..............15.05.2013 majowamamusia.......3,5roku..........?................... ......16.05.2013 katranka................1..............synek............. .........17.05.2013 bede_mama..............3..............córka.......................17.05.2013 olkaaaaaaa.............6...............synek............. .........18.05.2013 mamanita................1..................1............. ...........19.05.2013 Path5.....................1..................1........... .............19.05.2013 justa27.................ok27..............synek....... ............20.05.2013 Moniaa89...............6 miesiecy......córeczka..................20.05.2013 mama majowa..........0................synek..................... 21.05.2013 Anka30!.................2.................1.............. .............22.05.2013 lilith-marlie.............11.................syn......... ..............22.05.2013 Martyna89..............0................synek............ ..........22.05.2013 agrataka...............1..................1.............. .............24.05.2013 Mooniaaa86............0..................?............... ..............26.05.2013 TTO .....................4..................1................... ........27.05.2013 Luisamaj................1..................1............. ..............29.05.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bede_mama... dodałam Cię:) mamy ten sam termin:) Niespodzianko - niektóre guzki mogą powstawać/powiększac się pod wpływem hormonów ciązowych, więc może to jest przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za dodanie:) a powiedzcie czy przy chodzeniu tak po 10 min. ciaza wam Wasze brzuszki? Bo mi sie taki. iezki ribi jakby-takie dziwne uczucie i zaczynaja mnie wtedy plecy bolec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki katranko bo o tym akurat nie słyszałam , staram sie wogole nic nie czytać i nie myśleć ze to coś bardzo złego , chodzi tylko o to ze jestem co 4 tygodnie u endokrynologa a on tego nie zauważył tylko internistka podczas zwykłego badania :( W poniedziałek zrobię usg to będę coś wiecej wiedziała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez tak mam, ale ja mam w ogóle nadmierną lordozę lędźwiową, więc bardzo mi ten brzuszek leci do przodu przez co w\cały przód bardziej sie naciąga. No i kręgosłup tez cierpi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :-) ja dzis w podrozy, jutro jeszcze tez. Jeszczew gory nie dojechalam, a u kosmetyczki dzis na swiezo zdezynfekowanej podlodzewywinelam takiego szlia, zepani prawie dostala zawalu serca, na szczescie upadlam na bok, typowo po narciarsku :-) chyba jutro siniak na biodrze mi sie pokaze. Czy Wam, ze jakby przyrost cm w talii soe zatrzymal, a brzuchy rosna dalej, ale na pepku? Bo mi te 83 cm w talii to juz w ok. 15tc uroslo, ale od tego czasu nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w tamcie ciazenia brzuszka czy bolesci plecow, to mi b. Dretwieje lewa noga jak pochodze dluzej. Plecy mnie bola w nocy najczesciej, chyba od nerek, jak przetrzymam wlasciwa pore toalety. Z reguly jak wstane w koncu i pojde, to bol od razu przechodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane w ten niedzielny poranek :) Wrociłam wczoraj do domciu :) mam się maksymalnie oszczędzać, nie chodzić za dużo (tylko po domku) i nie dzwigać i dużo wypoczywać. Co tydzień usg kontrolne. Nie wiem co mi się porobiło...nie mogę spać w nocy. Budzę się co 2h na siku, potem nie mogę zasnąć bo albo brzuch twardy albo skurcz w lydce albo nie moge się wygodnie ułożyć. Więc wstaję. Chodzę po mieszkaniu, robię sobie herbatę albo coś jem. Chciałabym chociaż jedną noc przespać całą bo potem jestem zmeczona caly dzien. A w dzien nigdy nie spie. BEDE MAMA - ja mam od ok 2-3 tygodni tak ze gdy pochodze dluzej jak kwadrans (czasem 5 min) to mam taki ucisk w dole brzucha, jakby niewiadomo ile ważył. Moj lekarz twierdzi że to jest normalne bo brzuch większy, zaczyna ciążyć i powoduje ucisk. Wkurzające to jest bo gdzie nie pojde to po chwili rozglądam się za miejscem gdzie mogłabym usiąść. Do tego dopadają mnie co kilka dni takie bóle w kroczu. Miłej niedzieli!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekam na wiosnę ale Ci zazdroszczę powrotu do domku ja jeszcze poleze pewnie trochę bo mam bakterie w pochwie wczoraj dostałam uczulenia na antybiotyk dopochwowy ból i pieczenie nie do opisania. Zmienili mi na antybiotyk dożylny lekarz powiedział że mogę mieć też w moczu bakterie dlatego czekam na wyniki posiewu moczu. A Ty masz założony pessar czy szew ? Bo tutaj gdzie jestem zakładają chyba szew bo położna pytała czy będę miała zakładany. Czytałam że mniej inwazyjny jest pessar bo szew zakłada się pod znieczuleniem i często są z nim problemy. No zobaczę co tam u mnie lekarz zadecyduje na razie mam bakterie więc i tak nie mogłabym mieć założonego. A z tego co dowiedziałam się od położnej to szew zakładają jak szyjka skraca się i zaczyna rozwierac coraz bardziej a u mnie na razie szyjka bez zmian 25mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juwelka ja mieszkam za granicą, więc pewnie są inne procedury niż w Polsce. Tutaj szwów po 24tc się nie zakłada tylko pessary. Pozatym szew jest zakladany przy niewydolności cieśniowo-szyjkowej (najczęściej w 4miesiącu ciąży) - tj gdy szyjka skraca się bezobjawowo i bezboleśnie - gdy nie ma skurczy. Przy skurczach szwów nie zakładają tutaj bo nie chamują czynności skurczowej macicy a mogą doprowadzić do rozerwania szyjki, pessar co najwyżej się zsunie ale szkód nie narobi. Nie wiem jak w Polsce musisz wypytać lekarza. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bede_mama no faktycznie ja niby wymiotowałam codziennie przez 1,5 miesiąca a i kilogramy szły do przodu - pewnie jakbym wtedy traciła to byłabym na równi z Tobą :) PS Widzę, ze kataranka Cię już dopisała - super :) Juwelka właśnie - mojej siostrze też pierwsze co mówili to nie głaskać brzucha! A to czasami jest takie trudne, bo odkąd maluszek się rusza to mnie strasznie ciągnie do tego żeby go poprzytulać. Wogóle mówią, że jeśli komuś "twardnieje brzuch"," stawia się", ma skurcze przepowiadające (B-H) to żeby kategorycznie nie dotykać brzuszka, nie głaskać! Juwelka będziesz teraz leżeć i odpoczywać i zobaczysz - spokojnie doczekasz do 36tc, a może nawet i 40 ;) Niespodzianka29 ja też mam Hashimoto i niedoczynność. Leczę się od prawie roku. Wcześniej miałam to niezdiagnozowane i prawdopodobnie dlatego straciłam pierwszą ciążę. Też jestem pod stałą opieką endo. Usg miałam 2 razy robione na początku, teraz na każdej wizycie bada moją szyję. A na jakich lekach jesteś przy nadczynności?? PS jest tez taka możliwość, ze guzek powstał Ci teraz - pomiędzy wizytami. bede_mama mi brzuszek nie ciąży - wręcz przeciwnie "pęcznieje" na wieczór, tj czasami czuję jakbym miała napompowany. A plecy mnie bolą w nocy jak śpię na plecach. Jak na boku to jest ok, ale czasami nie wiem kiedy odwrócę się na plecy i jak się budzę do WC to nie mogę wstać! PS Ja w sumie z dłuższym chodzeniem raczej nie mam problemów, ale ostatnio gdy idę do siostry (1,5km) to w połowie drogi kolka mnie łapie. Oj kondycja widać już nie ta! czekam na wiosnę... dobrze że już w domu jesteście. Odpoczywacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekam na wiosnę a ja dzisiaj dowiedziałam się że tutaj z nowu szew zakładany jest do 28tyg. I nie wiadomo czy do tego tyg pozbęde się bakterii z pochwy u mnie szyjka zaczęła się skracać właśnie bezobjawowo pobolewalo mnie podbrzusze tylko przez jeden dzień żadnego innego bólu nie odczuwałam tylko te twardnienia a nie wiem czy te twardnienia brzucha to skurcze ? Skurcze chyba są bolesne prawda ?a ja przy tym twardnieniu nie odczuwam żadnego bólu. No i lekarz powiedział że mogę je odczuwać do końca ciąży. Też czytałam więcej pozytywnych opinii na temat pessara niż szwu dlatego trochę się martwię że będę chcieli założyć mi szew. Agrataka no tutaj w szpitalu też mi powiedzieli że mam zakaz dotykania brzucha bo to pobudza macice no i pożegnałam się z majtkami bo podobno nic nie może uciskac brzucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrataka nie sadze żeby cokolwiek mogło mi wyrosnąc miedzy wizytami ponieważ 2 tyg temu byłam u endokrynologa :) do momentu zajścia w ciążę brałam thyrozol , pózniej przez pare miesięcy nic , a teraz euthyrox , lekarz powiedział ze zaszłam w ciążę w najlepszym czasie kiedy moje wyniki były naprawdę dobre dlatego dopiero od dwóch tygodni biorę leki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ty ni nadczynności bierzesz Euthyrox? A jakie masz wyniki? Ja ostatnio tak pomiędzy 1-2 mam tsh, obecnie jestem na Euthyroxie 125. Hmm no to faktycznie 2 tygodnie to pewnie za krótko, idź lepiej na to usg - lepiej to sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Euthyrox 25 ( jedna tabletka dziennie) biorę dopiero od dwóch tygodni i tylko w ciazy , dlatego ze ostatnio miałam już za niskie ft4 - 12,73 , a tsh mam 1,71 . W ciazy nie mogę brać thyrozolu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juwelka - mój lekarz utrzymuje że u mnie te twardnienia to nic innego jak skurcze Braxtona-Hicksa. Co do tego czy lepszy pessar czy szew to nie wiem. Szew lepiej trzyma, ale przy mocnychh skurczach może doprowadzić do rozerwania szyjki (ale to sa skrajne przypadki) pessar może się najzwyczajniej zsunąć. Ja bym tam na Twoim miejscu zdała się na wiedzę i doświadczenie lekarza. Jeśli mówi, że w Twoim przypadku właściwszy będzie szew to niech tak będzie. Moja znajoma miała założony szew w 16tc z powodu niewydolności cieśniowo-szyjkowej i drugiego dnia po założeniu pojawiły się u niej twardnienia brzucha. (lekarz jej mowil ze wiekszosc kobiet ktora przed zalozeniem szwu twardnien nie miala to zaraz po zalozeniu je ma) Borykała się z nimi już do końca ciąży. Szew miała zdjęty w 36tc a urodziła 3 dni po terminie przez cesarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Jak ja już mam dość tego remontu.... skończyli mi sypialnie jutro zaczynają kuchnie.... Mąż składa łóżko więc dziś noc na dużym wyrku :D Od wczoraj dzidziuś szaleje w brzuchu i chyba macica się rozciąga aż musiałam wziąć dziś nospe bo naprawdę ciagneło mnie w dole brzucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wy jestescie
niepowazne, cos sie wam lekko dzieje i odrraz po tabsy siegacie! Nieodpowiedzialne matki, az wspolczuje waszym dziecia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Juwelka wiem ze to nie proste ale nie martw sie tak trzeba myslec pozytywnie lezysz w szpitalu i oni napewno wiedza co robia i zrobia wszystko by maluch siedzial w brzuszku jak najdluzej:) ja znam taki jeden przypadek gdzie dziewczyna a oby dwoch ciazach miala problemy ze szyjka ale to juz byl skrajny przypadek cala ciaze praktycznie musiala lezec z nogami w gorze nawet do toalety nie mogla sieruszyc...tylko basenik...ale dala rade i dzis ma zdrowe dziecieciaki:) wiec sama widzisz nie z takich opresji wychodzili:) napewno bedzie dobrze:) z dnia na dzien coraz blizej konca:) U mnie rez twardnieje brzuch dzis to az sie nie przyjemnie zrobilo poczulam straszny ucisk ale na szczescie dzieje sie tak sporadycznie wiec sie nie martwie:) mnie tez zastanawia moja szyjka bo od poczatku nikt mi jej nie badal:( spytam sie na nastepnym usg moze uda mi sie wyprosic aby ja zmierzyli:p mi brzuch tez nie ciazy choc pomimo ze duzy nie jest mam problem z wstawaniem z pozycji siedzacej lub lezacej:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola ja też byłabym w stanie leżeć już do końca ciąży żeby tylko maluszek siedział w brzuchu jak najdłużej i pewnie mnie to czeka. Ja też od początku ciąży nie miałam mierzonej szyjki dlatego nawet nie wiem od kiedy zaczęła się skracać bo nic mi nie dolegalo ani nie odczuwałam żadnego bólu poza jednodniowym bólem podbrzusza. Teraz zrobię wszystko żeby mieć jak najczęściej kontrolowana szyjkę. Czekam na wiosnę czy takie twardnienia brzucha częściej niż 3razy dziennie to są skurcze ?czy skurczom raczej towarzyszy ból ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki Jak tam samopoczucie? U mnie z rana zawsze nie za dobrze, po sniadanku czuje sie taka ociezala, serce mi wali i musze isc sie polozyc. Brzuch mam od wczoraj jakis taki napiety jak przy wzdeciach ale kibelek odwiedzam regularnie. Do lekarza dopiero za tydzien wiec musze jeszcze troche byc cierpliwa. Czy ktoras z Was ma konflikt serologiczny? Jak tak czy jestescie juz po zastrzyku? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×