Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

cześć Dziewczyny, smutne musi być życie takiej pomarańczy pomyślcie tylko: wchodzicie na temat Was niedotyczący, temat babek w ciąży, tylko po to,by coś jątrzyć i się z nimi kłócić i śledzicie wątek z uporem maniaka nie wiem, jakie to zaburzenie psychiczne, ale z pewnością poważne i może powinnyśmy rozważyć jakiś fundusz na leczenie? kto jak kto, ale kobiety w ciąży są wrażliwsze na wszelkie nieszczęścia i może to strategia tego biednego człowieka, tak rozpaczliwie wołającego o pomoc, zostawionego samemu sobie ze swoją tragiczną chorobą, bez rodziny, przyjaciół, znajomych, odrzuconego przez społeczeństwo przez swoją ułomność... wracając do Naszego tematu:) jeszcze żadna z Nas nie rodzi, więc nie dywagujmy z pomarańczami na ten temat twardnienie brzucha, skracanie się szyjki to przecież bardzo częste problemy ciążowe i wiadomo, że bardzo niepokoją, ale to przecież nie jest żaden wyrok Czekam na wiosnę, Juwelka - trzymajcie się Dziewczyny, cieszę się, że u Was coraz lepiej co do wymiarów, ech... moje wymiary sprzed ciąży: 94-64-96 moje aktualne wymiary: 105-95-103 w tali mi przybyło 31 cm:) przybywa mnie systematycznie wiedziałam, że przekroczę ten rubikon 100 cm w biodrach, czułam to już w sierpniu:) ostatnio (czyli w połowie stycznia) na wadze było 70 kg,czyli 10 kg do przodu, teraz już pewnie na kolejnym ważeniu u lekarza będzie z 73-74 kg, a wzrostu tylko 172 cm, przydałoby się 180 cm więc, Nikola, nie ciesz się tak z tytułu największego przybytku wagowego, bo moja o dwa tygodnie młodsza ciąża i już 10 kg na plusie dwa tygodnie temu, spokojnie pozwolą mnie przebić Twoje osiągi 11 kg, Kruszyno:) dziwnie się czuję z wagą zaczynającą się od 7, boję się, że w maju będę miała 90 kilosów i cellulit nawet na łokciach wdrożyłam ciążowy program żywieniowy, zakupiłam rękawice do masażu antycellulitowego, chlastam nogi zimnym prysznicem, niby ćwiczę, ale ćwiczenia dla ciężarnych to sport dla emerytów po zawale, udarze i z reumatyzmem, tylko się takim "ruchem" denerwuję czując się jak kaleka do Dziewczyn, które już rodziły - czy w szpitalu wygodnie byłoby w dwuczęściowej piżamie? nie cierpię koszul, wiadomo, że do porodu tylko koszula, ale czy później też? miłego spokojnego dnia Dziewczyny, pełnego kopniaków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w piątkowy poranek:D Co do dwuczęściowej piżamy, tez się nad tym zastanawiam. Podobno są szpitale gdzie personel krzywo patrzy nawet na załozone bawełniane majtki i kobietki musza dreptac do wc trzymając podpaskę zacisniętymi nogami... paranoja... oczywiście jeśli jest rana po szyciu to lepiej ją "wietrzyć" - stąd te koszule - sa najwygodniejsze:) Ale poza łozkiem myslę że nie ma problemu żeby wciągnąc luźne spodnie piżamowe. Chyba że jest rana po cesarce to pewnie gumka będzie uciskać:/ U mnie jakies 8-9kg na plusie, w tym niestety z 3-4kg to sa kilogramy świąteczne;) obwód brzuszka - 95cm ( z 62cm przed ciązą:) Ja mam tylko 160 niecały i drobna budowę, krótki tułow więc nastawiam sie na wielki bęben - gdzies muszę malucha pomieścić:) Wysokie jednak mają w ciązy lepiej:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Ja miałam malutka nadzieję że dzisiaj mnie wypuszcza ze szpitala ale okazało się że mam bakterie w pochwie proteusa i będę dostawała antybiotyk. Tyle leków biorę i jeszcze teraz ta bakteria i antybiotyk :-( mam nadzieję że ten antybiotyk nie będzie miał wpływu na dziecko :-( wiadomo bakterii trzeba się pozbyć jak najszybciej więc pewnie jeszcze trochę tu poleze. A brzuszek nadal twardnieje :-( czekam na wiosnę a jak tam u Ciebie ?pewnie dużo lepiej bo masz założony pessar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Daaaaawno mnie nie było ale ja już po ślubie :) troche było zamieszania a do tego wszystkiego w sylwestra zmarł mój dziadek...2 dni po moim ślubie.... Ja też jestem po połowkowym miałam w 21t5d ale nie wiem co sie kluje bo bobas zakrył się stópką...centralnie miał sstopę w kroku więc nie wiem jeszcze co rośnie :) Obecnie jestem w 23t2d i bobas obudził mnie dziś po 5 rano ostro kręcąc się w brzuchu :) Czasami mam wrażenie że przez pępek wyjdzie :) Nie znając płci kupuje ciuszki żółte, białe i fioletowe i jak się nie dowiemy co jest to w takich kolorach bobo będzie śmigać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilith_marlie: pisałam o wózkach, ale parę stron temu ;) My też zmieniliśmy koncepcję i jedziemy jutro do innego sklepu, gdzie mam nadzieję, lepiej nam doradzą w wyborze wózka. Moim marzeniem jest Teutonia, ale kosztuje 3 tys...odpada. Co do wyprawki, to już w większości gotowa. Dużo rzeczy zamawiamy z internetu, w sumie większość ;) Zostały jeszcze kosmetyki i drobne akcesoria. Poza tym już zgłupiałam i nie potrafię odróżnić, kiedy brzuch mi twardnieje z powodu skurczu, a kiedy dzidzia się napina... Jak to rozpoznać? Czasami mam twardnienia bez żadnego bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilith-marlie a ile masz wzrostu i ile jesteś na plusie? Ja się dziś pomierzyłam jak obiecałam (23tc): - biust 95, - pępek 91, - biodra 94, - waga 63kg/164cm (czyli 7,5kg na +), kamelia majowa sama zastanawiałam się jak jest z piżamą, ale doszłam do wniosku, że w koszuli wygodniej, bo po porodzie (czy to sn czy cc) brzuch będzie bolał, a jak go dodatkowo spodniami przycisnę to będzie niewygodnie. Anka30! gratulacje (i kondolencje). Idziemy prawie równo tygodniami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agra taka wow mamy prawie te same wymiary tylko ze ja wagowo 58 a na poczatku ciazy 53 kg. wiec 5 na plusie. Brzusio 90 i biodra 94. Przed ciaza biodra 90 a brzusio to nie wiem, nie mierzylam. Myslicie ze te 5 kg. n plusie jest ok? Jakos tego specjalnie nie odczulam. A wzrost 164cm. Czytalam gdzies artykul i pisali ze nie skracajaca szyjka jest problemem a rozwarcie. Wiec uszy do gory:) milego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agra taka wow mamy prawie te same wymiary tylko ze ja wagowo 58 a na poczatku ciazy 53 kg. wiec 5 na plusie. Brzusio 90 i biodra 94. Przed ciaza biodra 90 a brzusio to nie wiem, nie mierzylam. Myslicie ze te 5 kg. n plusie jest ok? Jakos tego specjalnie nie odczulam. A wzrost 164cm. Czytalam gdzies artykul i pisali ze nie skracajaca szyjka jest problemem a rozwarcie. Wiec uszy do gory:) milego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JUWELKA - ja brałam antybiotyk w 1 trym z drżeniem serca. Nie miałam innego wyjścia. Miałam poważne komplikacje po przeziębieniu. Końcem 2 trym antybiotyk nie zagraża dzieciaczkowi a bakterii się musisz pozbyć, bo z kolei te są niebezpieczne. Ja nadal miewam od czasu do czasu takie twardnienia, ale już nie tak często. Najczęściej przy zmianie pozycji, bądź gdy Junior szaleje. Lekarz mówił, że jak twardnieje jedna strona brzucha to to jest najczęściej efekt aktywności rozpychającego się dziecka. Niebezpieczne są twardnienia całej macicy, które przychodzi falami od góry do dołu. I ważne żeby przy twardnieniach nie było zaparć bo one je nasilają. Co do pessara to nie wiem lepiej czy nie ale na pewno psychicznie czuję się bezpieczniej. Skoro nie chcą Ci go założyć w szpitalu (sugerowałaś?) to poproś lekarza prowadzącego o założenie go (pisałaś że będziesz go zmieniać). Znajoma założyła go sobie prywatnie na żądanie, cena krążka coś ok 200zł. To jest bezbolesny, 10 min zabieg wykonywany na zwykłym fotelu ginekologicznym. Trzymaj się i myśl pozytywnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny przerażacie mnie tymi wymiarami. Wychodzi na to, że jestem najszersza. Nie wiem czy dobrze zmierzyłam. Mi wychodzi 106cm w najszerszym punkcie brzucha. Przed ciążą zawsze nosiłam S/M mam nadzieję że po ciąży do tego wrócę :) Co do wyprawki to dzisiaj wpadła z wizytą moja koleżanka i mnie strasznie zrugała za jej brak. Mówiła, że ona do końca 6 mies miała praktycznie wszystko kupione w 7 miesiącu poprane, poprasowane, poukładane i torba spakowana do szpitala. A ja kompletnie nic. Mam nadzieję, że wyjdę jutro, czekam na resztę wyników jak będzie ok to mnie wypuszczą. Lekarz już mi powiedział wyraźnie, że mam oszczędzać się maksymalnie do końca ciąży i co tydzień kontrolne usg szyjki i wód płodowych. Nie wiem czy słyszałyście o takim badaniu: zaraz jak mnie zostawili na oddział to pobrali mi wymaz z szyjki żeby zbadać stężenie fibronektyny płodowej. Jest to substancja która naturalnie występuje w czasie ciąży a szczyt jej stężenia w szyjce macicy przypada na 10-12tc, potem spada by znów wzrosnąć przed porodem. Wzrost jej stężenia po 22tc (czyli wtedy gdy powinna być na bardzo niskim poziomie) świadczy o zagrażającym porodzie przedwczesnym (poród występuje do 2tyg od skoku stężenia). Występowanie jej w wyższym stężeniu jest związane z czynnością skurczową macicy. Prościej mówiąć: ktg może nie wykryć skurczy do 28tc co nie znaczy że ich nie ma, natomiast w szyjce macicy pojawi się fibronektyna płodowa w dużym stężeniu, świadczy to o zagrażającym porodzie przedwczesnym w najbliższych dniach, najdalej 2 tygodniach jeżeli nie powstrzyma się czynności skurczowej macicy. Dziewczyny czy słyszałyście o tym badaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, chcę się ogarnąć dziś z robotą, bo w przyszłym tygodniu mam urlop, więc więcej poczytam i napiszę wieczorem. Na razie wymiary z rana (23t3d): waga: 68.3kg (+4.8kg) biust:103 talia (tak mi się wydaje, że tam była :-)) 83 brzuch-pępek 95 biodra 100 przed ciążą mniej więcej było: 95-70-100 a waga 63.5 wzrost niezmiennie 167cm 2 kg przytyłam przez ostatnie 2 tygodnie - mam wrażenie, że zaczęła się ostra jazda w górę teraz. do później! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MalutkaBrunetka_007
Hej :) U mnie było: 87-62-88 a teraz: biust zrobił się pełniejszy ale noszę te same staniki- ile dokałdnie nie mierzyłam brzuszek- 92cm biodra- 90cm wzrost niezmiennie -157cm Obecnie +6 kg na plus ale szczerze to nie widzę tego... Uda te same, łydki też. Odstaje tylko brzuszek. Wiek ciąży- 26t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MalutkaBrunetka_007
Co do ciuchów... Dalej noszę S-kę. Kupiłam ostatnio 2 bluzeczki w rozmiarze tym samym w Bershce -super materiał opina brzuszek ale nie jest sztywny, podatny i zakrywa calusi brzusio. Nosze do tego legginsy i kamizelkę futrzaną, nad brzuszkiem opinam paseczkiem wąskim i w tym czuję się najlepiej:) Po domku zazwyczaj tylko staniczek i długie spodnie od piżamy. Zdarza mi się chodzić w samej beliźnie, bo zawsze tak lubiłam ale głównie przy moim K. Pobudza go to :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MalutkaBrunetka_007
jara go na maxa mój brzuchol. Odkąd jestem w ciąży to bierze mnie od tyłu na czworakach. Polubiłam anal. Nutella płynie mi z otworów o istnieniu których nie miałam pojęcia gdy mnie rżżnie na pieska w kakałko. Polecam gorąco wszystkim przyszłym mamom tego typu igraszki. Pozdrownionka brzuchatki. Kisiory w kakałka :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MalutkaBrunetka_007
podrzucicie jakies ciekawe pozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekam na wiosnę też staram się sobie tłumaczyć że lepiej jak biorę antybiotyk niż gdyby bakteria miała cały czas być i zagrażać dziecku. Muszę zapytać lekarza czy przyczyną tej skracającej się szyjki i twardnien brzucha może być właśnie ta bakteria w pochwie. A co do pessara to też czułabym się bezpieczniej gdybym go miała. Lekarz powiedział tylko tyle że jak szyjka nie skraca się bardziej od poniedziałku ma cały czas 25mm to nie ma potrzeby zakładania pessara. Sama już nie wiem. Jak wyjde ze szpitala to zapytam swojego lekarza o ten pessar. Też mnie trochę zdziwiło że w poniedziałek lekarz powiedział że szyjka zaczyna się rozwierac a wczoraj inny lekarz robił usg i mówił że rozwarcia nie ma. Co lekarz to inna opinia. Najważniejsze że szyjka nie skróciła się bardziej. A ja na razie w ogóle nie myślę o wyprawce przez ten pobyt w szpitalu i strach o maluszka. Pewnie będę wszystko zamawiala przez internet bo będę ciągle w łóżku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chciałabym żeby u mnie te twardnienia to było wypinanie maluszka ale mi twardnieje jedna albo druga strona a najczęściej właśnie od pepka w dol jakby macica się stawiała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to u mnie jest tak: brzuch-pępek - 93 biodra- 97 biust - 85 na wadze +7kg,teraz jest 67kg przy wzroscie 164

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mogłabym leżeć plackiem i wstawać tylko do toalety żeby tylko dotrwać chociaż do 36tyg a to jeszcze tak długo i tyle może się wydarzyć :-( no nic trzeba myśleć pozytywnie bo zamartwianie się niczego nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was dziewczynki po krótkiej przerwie :) my dzisiaj wróciliśmy z gór i od razu z napięciem zabralam sie za nadrabanie zaległości , Juwelka i czekam na wiosne trzymam za was kciuki ze wszystkich sił !!! napewno wszystko będzie dobrze , najważniejsze ze jesteście pod opieka :) Ja po urlopie zamiast wypoczeta to czuje sie jakbym tydzien w kamieniolomach pracowała , jestem wykończona i jeszcze przeziębiona , byłam u lekarza w pl i dostałam pozwolenie na paracetamol właśnie 250 mg czyli pól tabletki na dobę bo 250 są tylko w czopkach :( i dowiedziałam sie ze mam goza na tarczycy to jakaś masakra ja jestem od roku pod opieka endokrynologa , mam regularne wizyty co 4/6 tygodni i dowiaduje sie czegoś takiego od jakiejś zwykłej internistki , jak pomyśle ze od tego lekarza zależy zdrowie mojego dziecka i ze chciałam do niego jakoś do końca ciazy chodzić ( on jest w pl i zawsze specjalnie do niego jeździliśmy bo miałam do niego zaufanie bo prowadził mnie od początku choroby ) to chce mi sie wyc !!! W poniedziałek szukam sobie endokrynologa na miejscu i zrobię usg !!! Lekarze są nienormalni !!!! Z moim brzuszkiem chyba wszystko w porządku , chociaż wizytę mam dopiero 4 i to razem z glukoza bo u mnie robię to badanie na miejscu u gina :) i mam ostatnio tyle problemów ze to badanie wogole nie wydaje mi sie jakieś straszne :) Muszę sie co czegoś przyznać , może to dziwne ale nie znam swoich rozmiarów , tz wzrost i wagę to owszem ale obwodów to nigdy nie mierzylam :) jutro napisze ile nabralam przez ostatnie 10 dni bo chce sie zważyć rano :) Lilith ty przerabiaj sobie te spodnie bo ja sie wybrałam bez narciarskich ( nie było szans żebym sie w nie wcisnela ) i musiałam kupić na miejscu jakieś wielkie bo omal nie zamarzlam:):) Dziewczynki życzę wam wszystkim z całego serca duuuuuzo zdrowka :) spokojnej nocki majoweczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juwelka wiem ze jeszcze duzo przed nami ale z drugiej strony ja te twardnienia mam od 20t5d ciazy czyli od ponad 5 tygodni sie z nimi morduję. Dziś mam 26t2d czyli jeszcze 10 tygodni grozy przede mna. Przetrwalam ponad 5 tygodni z nimi, przetrwam jeszcze 10 tak to sobie tlumacze. Jak bede plakac i rozpaczac to mi to nic nie da. Trzeba zacisnac zęby. Nie każdy ma to szczęście, że do końca ciąży jest na chodzie. Cieszę się że miałam względnie spokojnych 20tc. Nie ważne że od kilku dni jestem w piżamie to nie powód żeby wyglądać jak zombie. Wstaję rano, kąpie się, ukladam sobie wlosy, robie makijaż i od razu lepiej się czuję a nie jak obłożnie chora, która nie zna dnia ani godziny. Cieszę się z każdej wizyty, dzwonie po znajomych żeby czymś się zająć i nie myśleć non stop o problemach. Wiem ze trudno zachowac jasny umysl jak sie czlowiek naslucha o roznych tragediach i z kazdej strony Cie straszą ale trzeba być silnym i się nie załamywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde, wcale mi tak duzo w tych spodniach nie brakuje, zamek sie nawet dopina, ale pod brzuchem i guziczki na brzuchu juz nie chca, brakuje jakichs 5 cm :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilith jak masz troszkę dłuższa kurtkę to napewno uda ci sie przerobić spodnie , wstawić jakaś gumę czy coś ( oczywiście u krawcowej) Ja swoje spodnie kupiła rok temu jak jeszcze nie wiedziałam ze mam chora tarczyce i ważyłam o 15 kilo mniej jak teraz , także nie było szans na przeróbki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurtke mam dluzsza, i L, bo specjalnie kupowalam taka, zeby na snowboard mi pupe zakrywala - w niejto nawet dobrze nie widac jeszcze, ze w ciazy jestem:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bede_mama no to teraz będę Cię obserwować czy idziemy dalej podobnie :D Hmm skoro masz wymiary podobne do moich to się zastanawiam gdzie ja jeszcze te 2,5 kg upchałam w sobie. Może w biuście?? ;) W sumie przed ciążą miałam tam 86 (teraz 95), a w biodrach też 90 (teraz 94). Ja w sumie nie wiem ile powinno się tak prawidłowo przybierać w ciąży. Gdzieś czytałam ze do 20tc po 0,3 a po 20tc po 0.5kg na tydzień (oczywiście statystycznie) i ja praktycznie tak idę. Z tymże dużo kobiet na początku ciąży nic nie przybiera, a dopiero później - ja natomiast idę cały czas po kawałku do przodu. Marzy mi się nie ważyć więcej niż 70kg, ale chyba to jednak nie realne ;) czekam na wiosnę... ja mam dopiero skończone 23 tygodnie, wiec niedługo pewnie będę miała w brzuszku tyle co Ty. Martyna89 no to idziemy kilogramowo na + prawie ze równo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny widzę wielkie luki w tabelce, tj bede_mama nie ma Cię! Ja lubię zerkać w tabelkę, bo wtedy mniej więcej wiem która majówka jest w którym tygodniu - jeśli możecie wpisujcie i aktualizujcie się :) -o nick...............cykl starań...........płeć.......................tp Wisnia0606.......9m-c...................1................ ..........01.05.2013 Nikola2008.............1...................Synek......... .........01.05.2013 monitka1985..........3..................córeczka........ ........01.05.2013 Zafasolkowana.........1..................1............... ..........02.05.2013 czekam na wiosnę...10 cykl...........synek......................02.05.2013 Szyszka85..............0...................1............. ............03.05.2013 Maggi79...............4lata...............1.............. ...........03.05.2013 8avis7..................1.................synek.......... ............05.05.2013 jodyna..................?...................synek........ ............07.05.2013 AniaW...................2................................ .............08.05.2013 Nesia ..................0...............córeczka .................. 08.05.2013 kamelia majowa.......0..............córeczka...................10 .05.2013 madrenka..............0...................1.............. ...........11.05.2013 juwelka................6..................synek.......... ...........12.05.2013 Strojecka..............2...................1............. ............12.05.2013 Paulina ..............0.................synek ......... ............14.05.2013 madzia..glasgow......50.................1................ .........15.05.2013 Madallenna.............2...................?............. ............15.05.2013 alii......................6 lat.......synek i córeczka..............15.05.2013 majowamamusia.......3,5roku..........?................... ......16.05.2013 katranka................1..............synek............. .........17.05.2013 olkaaaaaaa.............6...............synek............. .........18.05.2013 mamanita................1..................1............. ...........19.05.2013 Path5.....................1..................1........... .............19.05.2013 justa27.................ok27..............synek....... ............20.05.2013 Moniaa89...............6 miesiecy......córeczka..................20.05.2013 mama majowa..........0................synek..................... 21.05.2013 Anka30!.................2.................1.............. .............22.05.2013 lilith-marlie.............11.................syn......... ..............22.05.2013 Martyna89..............0................synek............ ..........22.05.2013 agrataka...............1..................1.............. .............24.05.2013 Mooniaaa86............0..................?............... ..............26.05.2013 TTO .....................4..................1................... ........27.05.2013 Luisamaj................1..................1............. ..............29.05.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juwelka moja siostra trafiła na patologię ciąży ze skurczami (porodowymi) w 33tc. Najpierw leżała plackiem tydzień, po czym pozwolili jej wstawać do Wc - na tydzień. Po czym jednak uznali że znów skurcze ma za mocne i leżała dalej tydzień plackiem, ale skurcze nie ustawały i zrobili w końcu jej cesarkę. Koło niej pełno było kobiet które leżały czasami od początku ciąży, więc jak trzeba leżeć to się leży - byle tylko było dobrze. A Tobie pozwalają wstawać, chodzić do WC itp? PS Dokładnie, trzeba myśleć pozytywnie :) Niespodzianka29 jak to masz guza? A na jaką chorobę tarczycy się leczyłaś do tej pory? Masakra, ze Twój lekarz tego nie wykrył wcześniej. Aż się o siebie zaczęłam bać. PS Ja znam swoje wymiary/wagę tylko z tego względu ze przed ciążą tj od stycznia tamtego roku byłam na diecie i wszystko kontrolowałam na bieżąco. I tak mi zostało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrataka wiesz, nie przejmuj sie tymi 2,5kg. Duzo zalety od tego ile wazylas przed ciaza i ike w trakcie. Ja na poczatki- pierwsze 3 miesiace spadlam 3kg. Wiec pewnie gdybym wtedy szla do przodu normalnie tez bym miala okolo 3 kg. wiecej. Wlasnie tabelka- umialabys mnie dopisac? Bo ja pisze z kom. i niebardzo z tym kopiowanie- podaje dane cykl staran 3 mce, dziewczynka, termin 17 maj. Co do guzka tarczycy, to nie napewno bedzie ok. Czasem guzki sa tak male ze nie widoczne na usg.Musisz miec prawidlowo dobrane leki zeby guzek sie nie powiekszal. I ne martw sie, znam wiele osob z tym problemem, to sa guzki niezlosliwe! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrataka ja mogłabym leżeć cały czas oby tylko maleństwo siedziało w brzuszku chociaż do 36tyg. A tutaj w szpitalu wstaje do toalety staram się jak najmniej chodzić. Zalecenie lekarza jest takie żeby jak najwięcej leżeć na boku i nie dotykać brzucha bo to pobudza macice do skurczy. Dziewczyny a jak odróżnić skurcze porodowe wiem że skurcze porodowe to ból jak na miesiączkę i silny ból pleców ale na te twardnienia brzuszka też mówią że to skurcze z tym że jak dobrze rozumiem te skurcze są przepowiadajace i więcej jak kilka dziennie powoduje skracanie szyjki. u mnie jest ich niestety znacznie więcej niż kilka dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×