Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

tylko ja nigdy wczesniej nie wyczuwałam u siebie tej gulki w tym fałdku skórnym przy odbycie a teraz boli mnie ona po nacisnieciu i ogólnie czuje ze tam jest. codziennie ja smaruje posterisanem ale nie widze zeby sie pomniejszała. Bede musiała udac sie do proktologa bo martwie sie ze jak boli mnie ona to moze zrobic sie zakrzep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juwelka kochana naprawdę współczuje ci z całego serca , bo takie leżenie to nic miłego :( ja leżałam tylko 3 dni jak byłam przeziębiona i myślałam ze zwariuje , czułam sie wtedy bardzo zle :( ale tak jak piszesz najważniejsze żeby maluszek spokojnie sobie czekał i ładnie rósł :) napewno tak będzie :) Ja mam jutro termin u mojego lekarza i glukoze ale jakoś wogole sie tym nie przejmuje , najważniejsze żeby wynik był wporzadku . Z hemoroidami nie mam doświadczenia jak do tej pory , także wszystko przedemna :( Juwelka trzymaj sie mocno :):) pozdrawiam wszystkie majoweczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juwelko jak się martwisz to idx do tego lekarza, przynajmniej jak coś, będziesz spokojniejsza:) Patrząc na skład Posterisanu, watpię aby był jakos bardzo skuteczny, to tak typowo dla usmierzenia dolegliwości, ale przyczyny nie wyleczy. A pewnie nic skuteczniejszego w ciązy zażyc nie mozna:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juwelka ja mam jednego hemoroida który mi wylazł z jakieś 2 lata temu a powodem było odchudzanie a co za tym idzie zaparcie i inne podobne problemy. Wtedy smarowałam sie proktohemolanem i mi pomagało co najwazniejsze nie czułam go po zastosowaniu maści i mi sie wydaje, że tej maści można używac w ciąży. Obecnie on jest i nie boli i nie swędzi i przy badaniu widziała go moja gin i nic nie mówiła. Pogadaj ze swoim ginekologiem bo za tą częśc ciała w ciąży on też "odpowiada" i może coś Ci poradzi. Pisałaś że bierzesz luteinę nie wiem może masz inna ale jak ja brałam to w ulotce było napisane żeby brać ją tylko do 20 tygodnia ciąży. Może są różne rodzaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka30, Juwelka - to ta sama luteina :) w ulotce co prawda pisze ze stosuje sie do 20tc (to syntetyczny progesteron ktory ma sluzyc podtrzymaniu zagrozonej ciazy niedoborami tego hormonu, plamieniach, chociaz bardzo czesto lekarze wypisuja go profilaktycznie gdy w wywiadzie z pacjentką stwierdza się wcześniejsze niepowodzenia położnicze, poronienia) w poznej ciazy stosowany przy skracajacej sie szyjce macicy, chociaz tutaj jego dobroczynny wplyw jest nie do konca zbadany. Juwelka - ja biore magnez 2x na dobe i raz w tyg mam przy kontroli usg zastrzyk w pupsko na te skurcze (tez progesteron tylko w zastrzykach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katranka jutro bede dzwonic i szukac jakiegos proktologa. Anka a czy u Ciebie ten hemoroid tez daje sie wyczuc jako gulka w tej skórze przed odbytem? bo czytałam ze hemoroidy to ta poduszeczkowata skóra a ja w tej skórze własnie mam gulke która boli przy naciskaniu. Ja stosuje posterisan bo polecili mi go w szpitalu podobno ta masc jest bardzo dobra ale na razie nie czuje zeby ta gulka sie zmniejszała,tez mozna ja stosowac w ciazy a co do luteiny to tak jak napisała czekam na wiosne przepisuja ja po wczesniejszych poronieniach w szpitalu tez ja dostawałam do tego duphaston, scopolan i mnóstwo innych leków na te twardnienia. Zapytam jeszcze gina w czwartek na wizycie o tego zylaka, moze cos poradzi, od dwoch dni boli mnie kosc ogonowa nie wiem czy to moze miec jakis zwiazek z tymi zylakami. Dziewczyny którym skraca sie szyjka co ile powinnam teraz kontrolowac ta szyjke u lekarza? zapytam go na wizycie ale on jest taki ze pewnie powie mi ze raz w miesiacu wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juwelka - ja co tydzien chodze na usg szyjki (ja mam 23-24mm). Jak tylko zejdzie ponizej 20mm to tutaj podaja sterydy w zastrzykach na szybszy rozwoj pluc dziecka. Lekarz Cie przy wypisie poinformuje co i jak. Jak jest poniżej 25mm to wnikliwiej obserwują. Koleżanka ktora ma 27mm chodzi na monitoring co 3 tyg. Nie ma regul. Jedno jest pewne - na skracanie szyjki nie ms skutecznego leku, najlepsze efekty daje lezenie i mega oszczedny tryb zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juwelka to taka gulałka przy odbycie, mnie nie boli jak dotykam. Mi sie pewnie już nie wchłonie więc może być różnie przy porodzie bo słyszałam że przy duzym wysiłku one mogą popękać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekam na wiosne - nie wiem czy to Cie pocieszy, ale moze warto zainwestowac w nowa baze isofix do maxi cosi - z tego co sie zdazylam zorientowac, to jedyny sensowny producent, ktory ma baze, ktora pasuje zarowno do fotelika 0-13 jak i 9-36, wiec jesli teraz zainwestujesz, to starczy Ci na kilka lat. Ja dzis wracam do domu, to Was gruntowniej poczytam i w koncu sie zwaze - az strach pomyslec ile juz waze, bo brzuchol mi przez tydzien urosl ogromny :-) Ps. Wyjezdzamy z zasniezonego zakopanego dzisiaj, a moj Ukochany do mnie: ah, chce juz wiosny i syna :-) slodkieto bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla dziecka
m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekam na wiosnę ale ja już wyszłam że szpitala w piątek. Powiem Ci że w szpital lekarz nic nie mówił o wszystko musiałam sama dopytywać. Robiąc usg szyjki powiedział tylko że jest dobrze nie powiedział ile ma cm o wszystko musiałam tak sama dopytywać. Ja też chciałabym mieć kontrolowana co tydzień. Byłabym spokojniejsza. A o tych sterydach na rozwój płuc u dziecka słyszałam ale w szpitalu nikt mi tego nie podawał o szwie czy pessarze też nie było rozmowy. Mówię Ci o wszystko musiałam tam dopytywać bo nie wiedziałabym nawet co ze mną robią i jakie leki podają gdybym nie pytała. A przypomnij Ty masz szew czy pessar ? Anka to ja też mam taka gulke tylko ona mnie boli przy parciu czy nawet przy oddawaniu moczu :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilith-marlie chyba mnie z kims pomylilas bo ja bazy do fotelika nie szukam :) mamy nowy fotelik maxi cosi z podstawą. To bede_mama szuka uzywanej bazy do fotelika ;) Juwelka - ja tez musislam o wszystko dopytywac i domagac sie pewnych rzeczy. Proponowali mi kontrole usg co 2 tyg ale powiedzialam ze zawalu dostane bo to dlugie odstepy czasu i jak nie co tydzien u nich tylko co dwa to w miedzy czasie bede jezdzic na pogotowie zeby sprawdzili. I lekarz w koncu powiedzial ze komfort psychiczny jest bardzo wazny i jak to mnie uspokoi to niech bedzie co tydzien do 36tc. 7 miesiac ciazy jest bardzo wazny - intensywnie rozwija sie mozg, zmysly i tutaj kazdy dzien na wage zlota. A z tymi zastrzykami na rozwoj pecherzykow plucnych u dziecka to jest tak ze jak kobieta trafia z zagrozeniem porodem przedwczesnym ze znacznie skrocona szyjka to daja jej zastrzyk na rozwoj pluc w 2-3 seriach jezeli dziecko daje sie troche przetrzymac w brzuszku. Czasami nie ma czasu i podaje sie tylko jeden, dlatego gdy szyjka schodzi ponizej 2cm to tutaj za zgoda matki badz na jej zadanie podaja 1 zastrzyk, po kilku dniach 2, 3. Jest wtedy Duzo wieksze prawdopodobienstwo ze maluszek nie bedzie potrzebowal pomocy respiratora i sam bedzie oddychac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, przepraszam za pomylke, ale w biegu telefonem z kolejki czytalam i pisalam :-) A zatem: bede mama - baza isofix do maxi cosi pasuje do pierwszego i nastepnego fotelika - starczy na kilka lat, wiec moze warto w nowa zainwestowac, zawsze to bezpieczniej, uzywana nie wiadomo czy nie ma za soba jakiegos wypadku. Zahaczylismy dzis o ikee i kupilismy szmaciana czesc wyprawki: reczniczki, kocyki, ochraniacze na materac, przescieralka i slodki zielony spiworek z truskawka. Kochane, czy ktoras z Was ma doswiadczenia albo juz wybrala monitor oddechu? Nie chodzi mi o nianie, tylko monitor, czyli te podkladki co sie pod dziecko wklada - mozecie cos napisac na ten temat i na temat cen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilith poruszyłas ważny temat , tylko ja tez liczę ze ktoś bardziej doświadczony sie wypowie bo z tego co wyczytalam np na forach to różnie z tymi monitorami bywa , najgorsze jest to ze często włączają sie bez powodu ... wtedy dostałabym zawału . Moja położna twierdzi ze to wymysł 21 wieku i ze pracując 15 lat w zawodzie nie przytrafił sie wsród jej podopiecznych przypadek śmierci łóżeczkowej , ze np jeśli dziecko cierpi na bezdech to jest to zdiagnozowane już po urodzeniu i wtedy trzeba uważać 24 godziny na dobę i nawet monitor nie pomoże . Także sama nic nie wiem , czy kupić czy nie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekam na wiosne własnie czytalam troche o tych sterydach na rozwój płuc u dziecka. Wizyte mam w czwartek i tez zapytam lekarza czy mogłabym miec szyjke kontrolowana co tydzien tym bardziej ze nie mam nic załozonego szwu/pessara. Wtedy bylabym spokojniejsza no i oczywiscie posiew z pochwy jak najczesciej sie da bo etraz od poczatku ciazy nie miałam ani razy pobieranego posiewu z pochwy dopiero jak trafiłam do szpitala ze skracajaca sie szyjka okazało sie ze mam w pochwie bakterie. A wiem ze bakterie tez przyczyniaja sie do skracania szyjki. Dla nas teraz kazdy dzien jest bardzo wazny tzn dla naszych maluszków oby jak najdłuzej siedziały w brzuchach :) mój maly dzisiaj pół dnia siedział cicho i nie dawał znaków dopiero teraz sie odezwał postraszył mnie troche:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Offelia
Hej dziewczyny, niestety przyznam szczerze, ze nie mam za bardzo czasu przeczytac calego Waszego tematu.. ale ciesze sie ze tu trafilam, gdyz widze, ze znajde tu wiele cennych uwag i porad dla siebie. A moze ja tez cos podpowiem. Tak ogolnie to jestem obecnie w 27 tyg. i spodziewamy sie chlopczyka. Mieszkamy w Anglii, wiec mam troche inne doswiadczenia od strony lekarskiej. Byc moze sa tu jakies mamy z UK. Narazie, bede sledzic wpisy i sprobuje poczytac wczesniejsze :) Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Offelia w naszym majowym gronie - sa sa u nas mamy z UK, wkrotce sie ujawnia :-) Dziewczyny zmierzylam sie po powrocie i oszalalam chyba: Przytylam 6.5 - waga 70 obecnie Ale w brzuchu: Pepek 100! Tam gdzie byla talia 93! Czyli po prawie 10cm w 10 dni :-) Biust, biodra bez zmian. Brzuch mam masakrycznie duzy i to widac - a jestem w koncowce 25tc. Podajcie brzuchy dla porownania pls - naprawde chyba slonia urodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki:) jesli chodzi o monitor oddechowy to uwazam ze to bardzo przydatna rzecz ja sie tez zastanawiam nad zakupem tutaj to koszt kilkudziesieciu funtow ale warto zainwestowac...z corka nie uzywalam tego ale moja znajoma spotkala tragedia z jakis rok temu i przez to chyba bardziej panikuje heh... a powiedzcie nie zauwazylyscie czasem ze wlosy wam wolniej rosna?? bo ja nie pamietam kiedy nogi ostatnio depilowalam ani jednego wloska choc nogdy nie milam bujnego zarostu ale raz na tydzien depilka obowiazkowa w okolicach bikini to samo wystarczy ze wydepiluje sie raz na tydzien gdzie wczesniej co 2-3 dni nie zeby mi to przeszkadzalo:D ale tak troche mnie to zaciekawilo;) Ofelia ja tez z uk mieszkam w okolicach Glasgow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do brzucha to ja ostatnio chyba zle mierzylam...dzis mi wyszlo 92cm ale i tak maly jest izaczyna sie powtorka z rozrywki gadki typu " o jaki masz maly brzuch" "nie powiedzialabym ze w ciazy jestes" albo " ja taki brzuch mialam w 5msc" "ja to mialam maly brzuch ale nie taki jak ty" nosz kur....denerwuje mnie to:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola2008 To ja Cię przebiję chyba, w zeszłym tygodniu w sobotę na wysokości pępka miałam UWAGA UWAGA = 83,5 cm (pozostałe wymiary z soboty biust i biodra po 96 cm, pod biustem 76cm) , nie mierzyłam się teraz ale brzuch chyba nic nie urósł a jak urósł to minimalnie. Od początku ciąży mam jeszcze 3 kg na minusie, a od najniższej wagi w ciąży przytyłam 3 kg i obecnie ważę 60 kg przy wzroście 171cm. Od zeszłego miesiąca przybrałam 1 kg. A Mała rozwija się prawidłowo w 23 tyg, czyli dwa tyg temu waga ok.570g, ilość wód płodowych też w porządku. I ciągle słyszę - ale masz mały brzuszek, nic nie przytyłaś, na pewno wszystko w porządku? Na pewno jesteś w ciąży? Masakra..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilith-marlie Mogłabyś napisać po ile wyszły Ci te rzeczy z IKEII? Bo nie wiem czy mam zamawiać część tych pierdół na Allegro czy jechać, a nie chcę jechać na darmo bo trochę do tej ikeii mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
offelio witaj:) na którego masz termin? Nikola nie przejmuj sie, ja słyszę na przemian, albo że mam spory brzuszek albo że mam sliczny malutki jak na 6 miesiąc więc punkt widzenia zalezy widocznie od człowieka;) Moim zdaniem mam typowy jak na mój wzrost, figurę i wiek ciazy i tego się będe trzymać;] Bardziej histerycznie doszukuję się rozstepów, bo niejeden brzuch widziałam i wierzcie mi, ta fotka pare postów powyżej może byc jak najbardziej prawdziwa:/ Ok, trzymajcie kciuki, jadę zrobic tą koszmarną glukozę:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Offelia - witaj w Naszym majowym gronie:) w zasadzie to witajcie:) lilith - Myślałam, że tylko ja będę taka zdziwiona szybkim przyrostem obwodów. Mam już 102 cm w brzuchalu, a jeszcze parę dni temu było 95. "Talia" - 84 cm. Znajomi się śmieją, że wcięcie mam nawet w ciąży, a przy takim obwodzie dołu nawet żebra wyglądają na wcięte:) Teraz pewnie na wadze będzie z 73-74 kilosy, ale w obrębie nieciążowym sylwetki nic mi się chyba nie zmieniło. Przedtem swoje dodatkowe kilogramy czułam, a teraz jakoś nie, może się już oswoiłam:) Zakupiłam już łóżeczko - drewniane. Zdecydowaliśmy się jednak na zakup. Od siostry będę miała turystyczne, ale postanowiliśmy sami też kupić łóżeczko. Żeby już nie transportować łóżka, jak będą kuli za ścianą tylko sobie przenieść małą. Na czas remontu mała będzie miała dwie sypialnie:) Zresztą dzieci mają sypialnie chyba wszędzie. Jak już wyzdrowieję to wybierzemy się na zakupy pościelowe i akcesoriowe. Nikola - u mnie z owłosieniem bez zmian. Na początku ciąży wypadały mi włosy garściami, byłam przekonana, że do porodu będę szła łysa. Razem z końcem pierwszego trymestru skończyły się mdłości i łysienie. Od tamtej pory wszystko wróciło do starego porządku. klauddynka - takie uwagi to chyba z zazdrości i kompleksów jakichś smoczyc ja bym bardzo chciała tak minimalistycznie zmienić się w ciąży, zresztą, która kobieta nie chciałaby w ogóle odczuć skutków ciąży, wyglądać najlepiej tak samo jak przed ciąża, a urodzić zdrowego malucha? mnie zbyt denerwują takie głupie docinki, więc bym chyba nerwowo nie wytrzymała i ścięła "z maluchem wszystko dobrze, rośnie zdrowo, a ja się cieszę, że nie wyglądam jak ty" miłego dnia, Dziewczęta i Brzuszęta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudynka, podesle Ci w ciagu dnia liste z ikei na maila na tlenie, to Bedziesz miec tam wszystko z cenami. Na razie musze leciec do pracy i ogarnac sie po urlopie - zostaly mi 4 intensywne tygodnie!!! I w koncu sie zabiore za wykanczanie mieszkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytam was i wyłapuje jakiegoś doła bo.... ja wygladam już jakbym miała zaraz rodzic i mi mówią odwrotnie niż wam czyli ojejku ale masz duży brzuch, zaczynają mi sie pojawiać rozstępy a do tego ciagle mam remont w domu i nic nie moge sobie zaplanować!!!!!!!!!! Ide posłuchać muzyki dla odprężenia....a właśnie jak myślicie czy jak słucham muzyki na słuchawkach to dziecko też słyszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja mam w brzuchu(pepek) 95cm na chwile obecną i rozmowy z ludzmi wygladaja przewazajaco w taki sposob: "o, a ty na kiedy masz termin...na maj? a juz taki duzy brzuch a tu tyle czasu jeszcze..." no wiec to sa komentarze ktore slysze dosc czesto i zaczyna mnie to dolowac juz troche...no ale nic nie moge zrobic. Puchna wam dlonie i stopy? mi tak palce w dloni spuchly, ze moge zalozyc obraczke ale pozniej mam ja problem zdjac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martynka - mi troche puchna palce u dloni (o dziwo nie codziennie) i stopy jak dluzej pochodze albo postoję. Większość kobiet w ciąży cierpi na ta przypadlosc. Jeszcze tydzien, dwa i wiecej dziewczyn bedzie sie uskarżać na tą dolegliwość. A ja mam w obwodzie w najszerszym miejscu na brzuszku 107cm!!! Ponad 30cm więcej niż przed ciążą. Tez kazdy pyta kiedy rodze i oczekuja ospowiedzi, ze za tydzien chyba bo jak mowie maj to widze zdziwnienie i slysze: blizniaki? czuje sie wtedy jak glówna bochaterka filmu: "uwolnić orkę" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo ludziom sie wydaje że maj jest tak daleko:D A ja potem dodaje że zaczynam 7 miesiąc powoli, to juz się mniej dziwią;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×