Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

no wlasnie kazda kobieta ma inna tez budowe:) ale te kometarze to mnie zawsze denerwowały;p kurcze nie dawno piekne sloneczko swiecilo a teraz znowu deszcz i wielki wiatr sie zerwal:o a ja o zgrozo musze isc do sklepu:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luzik:) syropek może niesmaczny ( taki rzadki lukier z cukru pudru;)) ale dawał sie wypić, gorsze było dwugodzinne siedzenie. Jakos przetrwałam. Za to dzidziusiowi bardzo zasmakowało bo kopał ze zdwojona energia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki :) Dawno nic nie pisałam, ale podczytuję Was cały czas. Jakoś nie miałam weny, a u nas spore zamieszanie, kompletowaliśmy prawie do końca wyprawkę - wózek, łóżeczko itp. W dodatku pojawiła się okazja lepszej pracy w Wawie, ale zdecydowaliśmy się na razie pozostać w Łodzi, nie moment teraz na podejmowanie takich decyzji, maleństwo najważniejsze :) Co do wózka, to my zdecydowaliśmy się na Teutonię be you, nie mieliśmy w ogóle takich planów, ale akurat w sklepie sprowadzone były wózki w fajnej konfiguracji (do tych wózków praktycznie wszystko trzeba kupować z osobna) i tańsze o wieeele niż gdyby samemu chcieć sobie taki wózek zamawiać. Akurat był w kolorze czerwonym, tak jak chcieliśmy ;) Co do fotelików, to kupiliśmy Maxi Cosi, z bazą Isofix, tak jak napisała lilith_marlie baza wystarczy na parę lat, będzie pasowała pod kolejny fotelik maxi cosi. Mam akurat manię, co do używanych fotelików, boję się, że mogą być powypadkowe, a nie jesteśmy tego w stanie sprawdzić. W Niemczech po jakimkolwiek wypadku tną pasy fotelika, jest niezdatny do użytku, ale bezpieczniej. Nigdy nie wiadomo, co taki fotelik na siebie przyjmie podczas wypadku. Wymiarów brzuszka nie mierzyłam, dopiero co muszę kupić taśmę krawiecką, wtedy się pochwalę ;) W ostatnich tygodniach brzuchol urósł mocno do przodu, już mi się gorzej oddycha a jak zjem, to jeszcze ciężej. Co do wagi, to też jestem 8 kg na plusie. Dzisiaj mam wizytę i usg, trzymajcie kciuki :) :) W ciągu miesiąca przybyły mi 2 kg. Osobnego pokoiku dla małej nie mamy, bo mieszkamy w 2ch pokojach. Będzie z nami spała w sypialni, w łóżeczku dostawnym, większe nam się nie zmieści. Po jakimś czasie przemeblujemy mieszkanie i będzie miała własny pokój. I tak nie chciałabym od początku żeby spała osobno, z własnej wygody i dla spokoju, będę ją miała na oku i słuchu ;) Na szkole rodzenia położne podobnie stwierdziły, że monito oddechu jest niepotrzebny, zalecają w zamian za to, żeby dziecko spało do conajmniej 6 mca życia w jednym pokoju z rodzicami. Osobiście uważam, że warto rozwarzyć jeśli macie większe mieszkania, lub domy. Wtedy pewnie też czułabym się bardziej komfortowo mając monitor. Glukoza już za mną, byłam bardziej zaaferowana tym badaniem, niż trzeba. Bardziej obawiałam się, że przysnę po badaniu, niż mdłości przy piciu glukozy. Ostatnio mam ciągoty na słodycze, więc smak przyzwyczajony do słodszego. Nie było źle, przynajmniej w spokoju posiedziałam 2 h w laboratorium i poczytałam książkę. Nie wiem dziewczynki czy Wam się to przyda, czy już to wiecie, położne powiedziały, że w szpitalu dzidzia przeciętnie po narodzinach zużywa 10-12 pieluch na dobę, więc najlepiej mieć ze sobą okolo 40. Pieluszki podobno są zawsze mile widziane własne w szpitalu. Te 40 pieluch to przy założeniu 3 dni pobytu w szpitalu. U mnie jest tak, że po porodzie naturalnym trzymają 2 dni, po cesarce 3 dni, oczywiście jeśli wszystko jest ok. A jak jest u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szyszka u nas po porodzie sn trzymają w szpitalu najkrocej 6 godzin jesli wszystko ok z mama i dzidzią to mogą isc sobie do domu:) po cc jakos od 3 do 5 dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow, Nikola, to jakiś ekspres z naturalnym... katranka: po glukozie dzidzia kopała jak szalona po 20 minutach, za dużo cukru dostała, to mocno pobudza maluszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina :)
Hej :) Dawno nie pisałam, ale remont, remont, remont to temat nr 1. Wszystko przeczytałam i trochę się tego nazbierało. Jeśli chodzi o wyprawkę, to ja mam na razie tylko trochę ciuszków od bratowej ( urodziła pod koniec grudnia), wiec gratuluje ambitnym mamą, które już tyle mają. Mamy początek lutego i ja chce właśnie powoli trochę kupić. Znalazłam taką fajną stronę internetową BABY POL i chyba tam część rzeczy zamówię, bo jest trochę taniej, a zamówiłabym z bratową to koszt przesyłki jeszcze nam się rozłoży :) Gąbki na pewno nie będę kupowała do wanienki, bo raz, ze trzeba na prawdę dużo wody, a dwa, że ona jest strasznie niehigieniczna, zostają w niej mydliny, nie można jej dobrze wypłukać, więc zbierają się tam bakterie, tak jak w zwykłej gąbce, a ta jest przecież dość duża. Lepiej podłożyć dwie pieluchy tetrowe i spokój. Zdecydowanie też jestem za pampersami, chyba nawet łatwiej się zakłada niż te pieluchomajtki. Butelkę też kupie z Aventu i smoczek do niej i moja bratowa, ma taki laktator http://www.elmedico.pl/product-pol-1444-Laktator-reczny-Avent-ISIS-SCF330-20-nowy-model-.html i ja chyba taki sobie kupie, bo jest fajny i na tej str niedrogi, bo na innych to po 170zł chodzi. Koleżanka jedna nie inwestowała w lepszy laktator i tak się umęczyła, że szok. bede mama- w ogóle nie słyszałam o tej firmie WELEDA, ja torby w lutym na pewno nie bedę pakować. Myślałam o kwietniu, bo termin mam na 14 maja. Juwelka - szczerze ci współczuje, ale głowa do góry. My kobiety, to silna płeć i damy sobie radę :) Ja brałam luteinę jakoś na początku, bo miałam upławy. Teraz biorę te leki na żylaki 2 razy dziennie, 3x Wit C i 3x magneB6 + pregna plus x1. Za to moja bratowa miała te skurcze cały czas i brała bardzo dużo leków, na prawdę dużo i miały długą listę przeciwskazań i objawów ubocznych , a urodziła w 38 tyg przez cc zdrowego dzieciaczka :) Jeśli chodzi o hemoroidy to ci nie pomogę. Ból kości ogonowej dokucza mi jak długo siedzę, ale jak trochę pochodzę to przechodzi. Anka30 - ja też mam wizytę 11 lutego i chyba w ten czwartek lub w pt jadę zrobić badania: mocz, krew i glukoze. Łączy nas też brak wyprawki i remont. Lilith-marlie mam dokładnie tyle samo w brzuchu tam gdzie pępek, tzn 100cm mam dziś 25tydz i 6 dzień, czyli jutro kończę 26 tyg. Brzuch mi strasznie urósł przez ost 2 tyg. Ważę już prawie 70kg, a mam tylko 164cm wzr :( Z tym, ze ja do szczupłych nie należę i przed ciążą ważyłam jakieś 64kg. Co do monitora oddechowego, to raczej nie będę w niego inwestować. A i zamiast gruszki do nosa, chce kupic tą rureczkę, co się ciągnie ustami. Liste mam już bardzo długą i podejrzewam że jeszcze się powiększy... Wózka szukam używanego. Na dużych pompowanych kołach 3 w 1 gondola sztywna osobno, spacerówka i nosidełko. Podobają mi się bardzo te xlandery, ale są dość drogie wiec na pewno używany. Kiedyś znalazłam taki fajny Espiro, ale zanim zadzwoniłam to był już sprzedany, a babeczka nie chciała dużo za niego i spacerówkę miała bardzo mało używaną. A wiadomo jak się kupuje używany, to najczęściej gondola i nosidełko super, a spacerówka już "bardziej zużyta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulina :)
Hej :) Dawno nie pisałam, ale remont, remont, remont to temat nr 1. Wszystko przeczytałam i trochę się tego nazbierało. Jeśli chodzi o wyprawkę, to ja mam na razie tylko trochę ciuszków od bratowej ( urodziła pod koniec grudnia), wiec gratuluje ambitnym mamą, które już tyle mają. Mamy początek lutego i ja chce właśnie powoli trochę kupić. Znalazłam taką fajną stronę internetową BABY POL i chyba tam część rzeczy zamówię, bo jest trochę taniej, a zamówiłabym z bratową to koszt przesyłki jeszcze nam się rozłoży :) Gąbki na pewno nie będę kupowała do wanienki, bo raz, ze trzeba na prawdę dużo wody, a dwa, że ona jest strasznie niehigieniczna, zostają w niej mydliny, nie można jej dobrze wypłukać, więc zbierają się tam bakterie, tak jak w zwykłej gąbce, a ta jest przecież dość duża. Lepiej podłożyć dwie pieluchy tetrowe i spokój. Zdecydowanie też jestem za pampersami, chyba nawet łatwiej się zakłada niż te pieluchomajtki. Butelkę też kupie z Aventu i smoczek do niej i moja bratowa, ma taki laktator http://www.elmedico.pl/product-pol-1444-Laktator-reczny-Avent-ISIS-SCF330-20-nowy-model-.html i ja chyba taki sobie kupie, bo jest fajny i na tej str niedrogi, bo na innych to po 170zł chodzi. Koleżanka jedna nie inwestowała w lepszy laktator i tak się umęczyła, że szok. bede mama- w ogóle nie słyszałam o tej firmie WELEDA, ja torby w lutym na pewno nie bedę pakować. Myślałam o kwietniu, bo termin mam na 14 maja. Juwelka - szczerze ci współczuje, ale głowa do góry. My kobiety, to silna płeć i damy sobie radę :) Ja brałam luteinę jakoś na początku, bo miałam upławy. Teraz biorę te leki na żylaki 2 razy dziennie, 3x Wit C i 3x magneB6 + pregna plus x1. Za to moja bratowa miała te skurcze cały czas i brała bardzo dużo leków, na prawdę dużo i miały długą listę przeciwskazań i objawów ubocznych , a urodziła w 38 tyg przez cc zdrowego dzieciaczka :) Jeśli chodzi o hemoroidy to ci nie pomogę. Ból kości ogonowej dokucza mi jak długo siedzę, ale jak trochę pochodzę to przechodzi. Anka30 - ja też mam wizytę 11 lutego i chyba w ten czwartek lub w pt jadę zrobić badania: mocz, krew i glukoze. Łączy nas też brak wyprawki i remont. Lilith-marlie mam dokładnie tyle samo w brzuchu tam gdzie pępek, tzn 100cm mam dziś 25tydz i 6 dzień, czyli jutro kończę 26 tyg. Brzuch mi strasznie urósł przez ost 2 tyg. Ważę już prawie 70kg, a mam tylko 164cm wzr :( Z tym, ze ja do szczupłych nie należę i przed ciążą ważyłam jakieś 64kg. Co do monitora oddechowego, to raczej nie będę w niego inwestować. A i zamiast gruszki do nosa, chce kupic tą rureczkę, co się ciągnie ustami. Liste mam już bardzo długą i podejrzewam że jeszcze się powiększy... Wózka szukam używanego. Na dużych pompowanych kołach 3 w 1 gondola sztywna osobno, spacerówka i nosidełko. Podobają mi się bardzo te xlandery, ale są dość drogie wiec na pewno używany. Kiedyś znalazłam taki fajny Espiro, ale zanim zadzwoniłam to był już sprzedany, a babeczka nie chciała dużo za niego i spacerówkę miała bardzo mało używaną. A wiadomo jak się kupuje używany, to najczęściej gondola i nosidełko super, a spacerówka już "bardziej zużyta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny nie zdazylam jeszcze przeczytac paru ostatnich stron, ale mam szybciutkie pytanie, ktoras juz robila krzywa cukrowa? Bo ja dzisiaj. Jutro mam wizytke, bedzie to 27tyd, 1 d czyli wiwat III trymestr:), ale niestety tez sie niepokoje, wyniki mam takie: na czczo 5,1 mmol/l po 1h 11,3 mmol po 2 h 10,1 mmol Cos tam czytalam ze to cukrzyca ciazowa, przekroczone ilosci, ale chcialam was zapytac, czy juz ktoras miala te badania? Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam robione badanie na krzywą cukrową ponad miesiąc temu i moje wyniki to: na czczo: 5,9 mmol/l po 2h: 5,6 mmol/l i moja gin powiedziała, że to bardzo dobre wyniki. Ta glukoza to świństwo straszne dobrze, że babka w laboratorium wcisneła mi cytrynę do niej bo bym nie wypiła....okropieństwo bleeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny słyszałyście coś może o tym żeby w 3 trymestrze nie pić za dużo mleka bo dziecko może dostać alergii? Jak coś wiecie na ten temat to napiszcie bo ja od 3 dni wypijam litr mleka dziennie bo mam taka zgage ze tylko mleko mi pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Jestem teraz w 24 tc i również mieszkam tak jak Ty Offelia w UK :) Można wiedzieć skąd dokładnie Ty jesteś ? Ja okolice Londynu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka30 dzieki za info, to juz chyba wiem na czym stoje.. Ale dobora nie panikuje, jesli jutro lekarz potwierdzi cukrzyce to po prostu bede walczyc. Jesli chodzi o picie mleka w III trymestrze i o jego szkodliwosci, ja nic takiego nie slyszalam powiem szczerze. Milego wieczorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jodyna chyba rzeczywiście masz nietolerancję glukozy. Ja mam złe wyniki, ginekolog kazała przejść na dietę dla diabetyków (w wielkim skrócie unikać cukrów prostych, jeść nawet 6 razy dziennie ale mniejsze porcje) bo jestem maxymalnie na granicy cukrzycy ciążowej. Radziłabym Tobie to samo bo dla Malucha nie dobre są takie skoki i spadki glukozy. Poprzednie badanie miałam ok, dwa miesiące temu i wynik był na czczo 4.86 po godzinie 7 coś po dwóch 5 coś. Teraz zupełnie inaczej tez się czułam, przy pierwszym byłam tylko osłabiona z głodu a teraz przed ostatnim kłuciem silne nudności, okropne osłabienie, zimne poty, drżenie rąk - więc już wiedziałam jaki będzie wynik - od lat borykam się ze spadkami i wzrostami cukru (cukrzyca w rodzinie z obydwu stron :/) ale lekarze kierowali mnie tylko na samą glukozę która rano wychodziła idealnie.. Podaję moje ostatnie wyniki i normą z kartki. Glukoza na czczo 4.80 mmol/l norma 3.9-5.6 Glukoza po 1 h 10.00 mmol/l norma poniżej 11.1 Glukoza po 2 h 7.72 mmol/l norma poniżej 7.8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudynka, chcialam Ci wyslac maila z lista z ikei, ale dostalam zwrotke, ze podany adres nie istnieje :-/ wysylalam na klauddynka69@tlen.pl - moze jakiś inszy emailik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialam isc na tę glukozę jutro z rana, ale nie wyrobię się z pracą - masakra - jestem w ciąży i się nawet tą ciążą nie mam jak zająć - obiecuję sobie w czwartek - glukozę już kupiłam. mam sobie to rozcieńczyć w domu, czy dopiero na miejscu przed spożyciem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja właśnie dzisiaj tez po glukozie , tylko u mnie to troszkę inaczej wyglada bo robiłam to badanie bezpośrednio u swojego gina , wyniki mam ok a ta glukoza to u mnie pyszny soczek porzeczkowy 300 ml , bardzo smaczny o normalnej konsystencji soku a nie jakiś gesty , byłam mile zaskoczona :) Dzidzia urosła niewyobrażalnie wg usg to ma już 2 tyg do przodu :) i tez po tej glukozie szalała całe popołudnie , no i grzeczna już ma główkę w dole :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilith a czy mi tez mozesz taka liste wyslac z tej ikei bo tez bym chciala sie wybrac no a nie wiem czy taniej nie bedzie z allegro-moj mail to martynakulawik@gmail.com bylabym ci wdzieczna. Mnie najbardziej w tej glukozie przeraza siedzenie 2godzinne,a mam 5minut do labolatorium,moze mi pozwola wrocic do domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Offelia
Hej hej, dziekuje za mile przywitanie :) Jestem w 27 tygodniu, a termin mam na 4 maja. A Mieszkamy pomiedzy Brighton i Chichester.. w takiej malej nadmorskiej miejscowosci :) Dobrze nam tu i wspaniale miejsce na spacery z Maluszkiem :) Oby tylko wiecej slonecznych dni bylo. Czy slyszalyszcie i mialyscie doczynienia ze skurczami Skurcze Braxtona-Hicksa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilith-marlie A bo nie mam takiego maila, głupia kafe przy dodaniu posta samo wyskakuje, że mam taki mail O.o Możesz wysłać na g.klaudyna@gmail.com , z góry dzięki :) Co do glukozy, przynosisz ją na to badanie i ją rozpuszczają na miejscu w letniej wodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi rozpuścili glukozę w ciepłej i średnio to smakowało ;) lilith zabierz ze sobą pól cytryny i wduś powoli do roztworu, pomaga wypić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki...ja coś czuje ze zwymiotuje tą glukozą...ja nie lubie słodkiego ogólnie :(...bleeeeee.... Tak obliczacie obwody brzuszków, a ja wprawdzie rosnę...ale ta waga marnie rusza:(... No i czas zacząć pakować torbę powoli...w ogóle nic nie mam przygotowane jak należy...wszystko częściowo...trochę ciuszków, trochę wózek ale nie do końca...kołyski mi jeszcze kuzynka nie oddała, torby niet....ehhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny za porady z glukoza - wezme sobie swoja cytryne, swoje pol litra wody i swoj bidon z szerokim wlewem i udam "mniam mniam" ze isostara pije :-) Kto jeszcze chetny do listy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilith: ja wzielam pol litrowy kubek, ale i tak rozpuscila mi w 0,3. W sumie to dobrze, bo chyba nie dalabym rady wypic wiekszej ilosci tej slodyczy. Ale spoko, nie zemdlilo, nie bylo problemu. Grunt to nastawienie, nie masz sie czego obawiac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja po tej glukozie pojechała do domu bo mam kawałek ale kazała mi leżeć w domu żebym jej nie spaliła chodząc czy coś robiąc w domu. Mi rozpuściła w kubeczku letniej wody i dała cytryne bo inaczej bym tego nie wypiła (inaczej byłoby gdyby to było zimne...) Mi starsznie nie dobrze było po niej i mi ta laborantka powiedziała że jak zwymiotuje to żeby nie przyjezdzac bo nie ma sensu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wlasnie sie zastanawiam czy mnie puszcza bo mam 5 minut ale na piechote-jak pojde wolniej to moze bedzie 8minut, ale czy nie spale tego...inaczej siedziec dwie godz w domu niz w labolatorium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martyna no mnie puściła tylko dlatego że byłam samochodem inaczej bym siedziała i nudziła się. Ja dziś skorzystałam z przywilejów ciężarnej :) Poszłam do laboratorium oddac mocz do analizy a tam tyle ludzi że stałabym z 2 godziny, oczywiście po wejściu do laboratorium stałam się niewidzialna a te osoby które siedziały raptem wszystkie zaczeły patrzeć w podłogę hehehe śmieszne są takie sytuacje :) Wywaliłam swój "wielki" brzuch i zapytałam grzecznie czy teraz mogę wejść machając starszej pani brzuchem przed oczami hehehehe oczywiście się zgodziła ale nie była zadowolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny. Ja dzisiaj bylam na glukozie. Najpier pobrali mi krew z paluszka potem dostalam szklanke pysznego soku do wypicia smakowal jak gesty sok z czarnej porzeczki. Potem musialam odczekac godzinke po czym znow pobrali mi krew z palca i znow godzinke czekalam i pozniej znowu krew z palca i moglam isc do domu. Miedzy czasie zero jedzenia ani picia. Glukoza czyli ten soczek bardzo mi smakowala. Takze nic strasznego! A i dostalam miedzyczasie zastrzyk z przeciwcialami bo mamy konflikt. Kolejny po porodzie. Wizyte mam w piatek wiec sie dowiem czy wszystko ok. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilith-marlie no faktycznie masz trochę racji - jeśli chodzi o butelki i smoczki to większość i tak pewnie to tylko chwyty marketingowe. Ja szklanej nie kupię, bo bym zaraz rozbiła ;) a wyparzać plastikową też łatwo: wystarczy garnek i wrzątek ;) PS Ja mam już +8,5kg i brzuch wielki. Tak duzy, ze aż wczoraj w sklepie pewna kobieta zaczepiła mnie i pyta ile mi jeszcze zostało. Jak jej powiedziałam,z e 3,5 miesiąca to się o mało za głowę nie chwyciła, bo myślała, ze parę dni :P Offelia witamy. Nikola2008 hmm zastanawiające - faktycznie u mnie też wolniej włosy rosną. A ostatnio przeżyłam szok jak się chciałam wydepilować w m.intymnych - bo brzuch wszystko mi już zasłania! A gdzie tam do porodu! Anka30! na słuchawkach też słyszy ;) Martyna89 mi palce i stopy nie puchną. Szyszka85 10-12 pieluch na dzień... muszę to sobie zapisać i zrobić zapasy do domu ;) Gąbka do wanienki może i jest wygodna, ale podobno bardzo niehigieniczna. No i w sumie nie wiem czy warto malucha na tym kłaść - lepiej na ręce go przytrzymać, szybko myjką wymyć i już po kąpieli. Dopiero jak szkrab ma z 3miesiące to warto pomyśleć o jakimś leżaczku itp żeby sobie trochę pokopało w wodzie. A właśnie jakie wanienki macie/kupujecie? Taką klasyczną na ponad 100 cm czy mniejszą (chyba 84)? Polecam stojak pod wanienkę - sprawdzone przez wszystkich znajomych i polecają. jodyna ja glukoze badałam już dawno, jakoś tak wcześniej mój lekarz kazał mi zrobić (po 20tc) i wyszło mi na czczo 4,5 po 2h 5,8 (norma).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×