Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

Gość Brigi 88
lilith-marlie teoretycznie to sa wskazania do c.c. ale...decyduje swoją drogą ginekolog ale przede wszystkim anestezjolog tak naprawde... A co do porodu nic wcześniej nie zgłasza się tylko jak przyjdzie co do czego już to jedzie się do wybranego przez siebie szpitala...teraz nie ma rejonizacji wiec nie ma z tym problemu. A co do położnej to trzeba się zorienotwać jak jest w tym szpitalu gdzie się będzie rodzić tzn. bo może być tak ( tak jest niestety u mnie w szpitalu gdzie zamierzam rodzić), że nie ma "swoich, prywatnych" itp położnych, poród przyjmuje położna, która ma dyżur. Ale są szpitale gdzie przychodzą położne:) tak, że różnie bywa:) U mnie 8 tyg, wszystko dobrze, ale dalej jeszcze niepokój:| ale byle do przodu i wszystko ok było to będzie dobrze:) Jeszcze 2 tyg i na wolne...chyba się zanudze w domu;/ no ale praca nie pozwala inaczej;/ Miłego wieczorka dla wszystkich przyszłych mam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka30!
ja sie właśnie dowiedziłam że w tym szpitalu o którym myślałam nie moga wchodzić położne które nie sa obecnie na dyżurze, jakiś czas temu był taki przypadek że położne pracowały po 15-20 godzin i uznały wcześniaka za martwego i postawiły go z łóżkiem na korytarzu a po 2 godzinach dziecko zaczeło płakać i wszyscy w szoku.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis bylam u poloznej i dostala karte ciazy ktora wyglada jak mala ksiazka telefoniczna, w srodku tysiac ulotek plus karteczka upowazniajaca odbior free sample w boots, odebralam i wewnatrz byl reczniczek rozek dla dziecka , probki proszku do prania , plynu do plukania, sudocrem, chusteczki nawilzajace , chusteczki do mycia twarzy itp, ten zestaw jest 2 z 5, ja niestety dojde chyba do 3 bo w listopadzie wracam do pl. a tu macie fotki karty ciazy : http://imageshack.us/a/img546/5893/img00424201210161707.jpg http://imageshack.us/f/542/img00423201210161707.jpg/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za słowa otuchy :) Właśnie się zbudziłam i jakieś głupoty mi się śniły, a ostatnio śniło mi się, że cofnęłąm się w czasie do 16go wieku :))) Koszmary już przeszły. Nikola2008: Nie plamię, może dlatego lekarz nie mówił nic o leżeniu, tylko powiedział, że zakaz sportów ekstremalnych i długich spacerów... bede mama: jasne, że też jest czasem słabo. Uczucie o którym piszesz mam przed snem jak leżę, biorę głębokie wdechy i mam wrażenie, że jest b.gorąco w pokoju i nie ma powietrza. Lilith-marie: nie wspominaj mi o luxmedzie... Robiłam tam pokaźny zestaw badań przed 8mme tygodniem (mocz, toxo, cytomegal., krew itp.). Nie dość, że był problem z przepisywaniem skierowań od lekarza spoza luxmedu, kobiety nie potrafiły się wkłuć, to siedziałam tam 3,5 h i to wszystko na czczo...brrr.... Brigi88: Dasz radę w domu, u mnie się tak złożyło, że od początku ciąży nie pracuję, nie jest tak źle anka30: nie przejmuj się zanadto takimi historiami, nie ma szpitala idealnego :) Trzeba wybrać ten najbardziej odpowiadający Wam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kinguszka twoja ksiaza jest ladniejsza od mojej;p i ja rozka nie dostalam;p tzn dali mi jakas torbe ale zapomnialam jej zabrac:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do porodu, to ja bym chciala sn, ale pewnie bede miala przymus cc, bo poza slepota, to cierpie na coccygodymie i juz wole miec pociety brzuch, niz polamana w pelnym rozwarciu kosc ogonowa, bleeeh. Jak sobie o tym pomysle, to az mi niedobrze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilith: mnie czeka konsultacja z neurologiem, bo mam rozszczepienie kręgosłupa i może cc też będzie koniecznie. Trzymam kciuki za Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szyszka, to u Ciebie chyba powazniejsze schorzenie, u mnie raczej napadowe, mam to od czasu jak spadlam ze sciany wspinaczkowej, a raczej odpadlam i po tym jak wyciagnela mi sie cala asekuracja, to rabnelam w pelnym rozkraczeniu plecami i dupa o sciane :-) to bylo w 2003 chyba i bolalo mnie ponad pol roku, juz myslalam, ze do konca zycia na tylku nie usiade. Teraz tylko jak za dlugo siedze albo jak mam zaparcie, to przec nie moge, bo od razu ucisk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilith współczuję :( U mnie w sumie najłagodniejsza postać tego schorzenia, ale nie wiadomo czy ucisk na nerwy przy sn nie będzie zbyt duży. Zobaczymy co nam lekarze zasądzą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola nie jestes sama...ja czuje sie paskudnie, chorobsko jakies mnie sie lapie:(moze wymus wymioty na wszelki wypadek? dziewczyny mi tez jest slabo, czytalam o problemach z oddychaniem, ale pojawiaja sie dopiero pod koniec gdy pluca sa podnoszone przez dzidzie. skad teraz niemam pojecia...a co do porodu to Anka dzieki za poruszenie tematu bo tez o tym myslalam!mam dwa szpitale, w ktorych chcialabym rodzic i tam tez pojde na dni otwarte, mam nadzieje, ze tam dowiem sie wiecej. a czy ktoras z was cos wie wiecej o osobistej poloznej?bo ja slyszalam, ze oprocz lekarza prowadzacego mozemy sobie wybrac rowniez polozna-nie osobista do porodu, za ktora placimy, tylko tak jak to jest w UK, polozna, ktora sie nami opiekuje w trakcie ciazy. ktos cos o tym wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katranka
Cześc dziewczyny:) Po pierwsze chcę sie przywitać, jestem ze Śląska, w 10 tygodniu ciązy, z terminem na 17 maja:) To moja druga ciaża, pierwsza niestety poronilam.. w 10 tygodniu, tak więc póki co trochę świruję ze strachu. Ale mam nadzieję, że będzie dobrze. Po drugie, bo wczesniej wyczytałam pytanie o wskazania do cc. Z tego co mi wiadomo to kwalifikuja do cesarek tylko bardzo duże wady powyżej 10 dioptrii i zmiany na dnie oka ( u mnie, przy -4 i astygmatyźmie, dno oka jest ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomnieliśmy dziś o wynikach buuu, jutro będzie trzeba wszystko na szybkiego. A mnie cały czas boli żołądek i taki ściśnięty mam, jakaś taka jestem zestresowana, pewnie dopiero jak się dowiem pod koniec msc czy dostaję umowę czy nie to mi odpuści trochę.. A mi brzuchol rośnie i mała chyba usadawia się po lewej stronie bo ciągle z lewej większy nawet mój mężczyzna to zauważył, i jak czekałam na autobus to czułam, że się wierci bo macica tak dziwnie pobolewała tak jak rozciąganie a później w autobusie był spokoj - chyba się jej to podoba ;) wibracje takie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katranka
Nick............cykl starań......liczba dzieci w brzuszku ........TP....... Wisnia0606.......9m-c...................1................ . ........01.05.2013 Nikola2008.............1...................1............. ... ........01.05.2013 monitka1985..........3....................1.............. .........01.05.2013 Zafasolkowana.........1...................1.............. .. .......02.05.2013 8avis7..................1...................1............ ............05.05.2013 jodyna..................?...................1............ ... ........07.05.2013 kamelia majowa.......0...................?........................10 . 05.2013 AniaW...................2...................?............ ...........10.05.2013 madrenka..............0...................1.............. ... .....11.05.2013 Strojecka..............2...................1............. ..........12.05.2013 kinguszka..............5 lat...............1........................13.05.2013 madzia..glasgow......50.................1................ .......15.05.2013 Madallenna.............2...................?............. ...........15.05.2013 allii......................6 lat...............2.........................15.05.2013 majowamamusia.......3,5roku..........?................... . ....16.05.2013 katranka........1........................1..........................17.05.2013 mamanita................1..................1............. .............19.05.2013 justa27.................ok27..............?.............. . .........20.05.2013 lilith-marlie.............11.................?........... .............20.05.2013 mama majowa..........0.................1......................... 21.05.2013 agrataka...............1..................1.............. ...........24.05.2013 TTO .....................4..................1................... .....27.05.2013 Luisamaj................1..................1............. ...........29.05.2013 dopisuje sie do tabelki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dopiero jutro ide na wizyte, gdzie mam nadzieje, dostane skierowanie na potrzebne badania. Poprzednia wizyta trwala 5 minut-NFZ, gdzie pani ginekolog uwazala ze wydawanie na mnie panstwowych pieniedzy jest jak na razie niepotrzebnym obciazeniem budzetu, gdyz daleko mozemy nie pociganiac....ale jestesmy:))musze zrobic liste co chcialabym miec zlecone, zeby nie chciala znowu przyoszczedzic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katranka witamy, termin dzień po nas ;) ale to z każdym usg pewnie będzie różnie parę dni w tą pare w tą, no chyba, że miałaś regularne @ to termin raczej nie będzie "na oko" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey Katranka :)) zastanawiam sie jaki jest wlasciwy termin u mnie, bo tak naprawde to ja moge byc czerwcowa!!!!jesli sie tak okaze to moge i tak tutaj zostac...??tu jest tak fajnie z wami dziewczyny :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Katranka :) Dziewczynki nie wywołujcie żadnych wymiotów! Takie mulenie, mdłości przecież się zdarzają, to jest normalne dla wczesnych etapów ciąży, a my przecież wszystkie jesteśmy wcześniaki jeszcze :) Ja wczoraj miałam wilczy apetyt a dzisiaj ledwo co zjem, to jestem syta i mnie mdli. mamanita: często nie dają na HIV, toxo (mi kręcili na to nosem!!!), cytomegalię, dopisz do listy badań, bo warto je mieć zrobione :) Całą resztę powinni Ci zlecić normalnie...mamanita część z nas może przecież być kwietniowa, różnie to bywa :)) Zostań, zostań, nie uciekaj :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katranka
Ja mam cykle regularne, chociaż zaszlam w ciaze w 4 cyklu po łyżeczkowaniu i nie były one jakies cud miód idealne więc tez moglam sie machnąć. Przed owulacją byłam na kontroli więc tez w miarę wiedzialam kiedy ona nastapi, bo mialam usg. Ale dni płodnych mamy kilka, poza tym zarodek zagniezdza się u jednych szybciej u innych później, co tez ma wpływ na te kilka dni... No i ja np byłam dzieckiem ktoremu na swiat sie nie spieszyło, urodzilam sie 10 dni po terminie:) W porównianiu z poprzednia ciążą pojawiaja sie u mnie teraz te same objawy ale tak jakby tydzien później, wydaje mi sie własnie jakby ciąża "rozpoczęła się" u mnie troszkę później:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bede mama
czesc katranka ja tez mam termin na 17 maja. Ostatnia miesiaczke mialam 10 sierpnia a ty? Ogolnie fatalnie sie czuje, slabo jakby brakowalo mi powietrza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katranka
Ja też:) Ale termin liczony jest automatycznie wg wzoru, własnie z pierwszego dnia ostatniej miesiączki, a tylko ok 30% dzieciaków rodzi się dokladnie terminowo:) Później termin modyfikuje się patrząc na usg, szyjkę macicy, obniżanie brzucha i mase innych czynników:) Ja czuję się jak na chronicznym kacu - nie wymiotuję ale muli mnie niemiłosiernie, czasami też mi słabo się robi, Szczególnie jak czuję rosół;) Ale to dość normalne objawy, organizm róznie reaguje na hormony ciazowe. Nie narzekam, póki mnie mdli, wiem że raczej z ciązą wszystko dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bede mama
z jakiego miasta jestes? Pozdrawiam Cie serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym non-stop jadła żurek, do innych kwaśnych mnie nie ciągnie, ale nie jestem w tym oryginalna. Na początku wg wzoru wyszło mi inaczej i wg usg inaczej. Zobaczymy co dalej ;) Właśnie dziewczynki z jakich miast jesteście? Ja Łódź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klauddynka - piszesz "mała", ja też się często na tym łapie, że już przypisuję płeć. Dziewczyny, macie jakieś przeczucia dotyczące płci malucha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaW.
Klaudynka ja też okolice krk ;) i które szpitale bierzesz pod uwagę? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem sz-n - wawa :-) @bede mama: ja @ mialam 15.08 i termin mam rowniez 5 dni po Tobie 22.05. Tez sie czuje slabawo, caly czas jakby mi cos stalo na zoladku, ale juz tylko 3 tygodnie mordegi, dzis wchodze w 10 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×