Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

Nikola: w ostateczności może zrobisz cc na życzenie? Są u Was takie możliwości? Przecież masz do tego prawo. Myślałam, że przy pierwszym cc, kolejne porody już też zawsze są cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monitka1985
Cześć i witam nowe dziewczynki! :) path5 a nie myślałaś o zmianie lekarza? Ja długo sie zastanawiałam którego wybrać i to nie jest powiedziane że lekarz daje L4 tylko przy patologii ciąży, to zależy od lekarza. Może masz w okolicy takiego który daje od ręki L4,popytaj koleżanki, ja takiego znalazłam. Byłam dopiero w 4 tygodniu ale powiedziałam mu że w pracy jest ciązko, ze sie schylam a jak wstaje to mnie bardzo boli brzuch bo tak było i bez problemu dał mi L4. Teraz mam zagrożoną ale nawet jak już nie będzie to mam zamiar ciagnąć do konca L4 i juz tam nie wracać. Szyszka85 nie chcę Cię martwić ale ja też miałam krwiaka i mój lekarz chciał mnie nawet z tego względu wsadzic do szpitala zebym tylko leżała ale nie chciałam iść więc kazał mi leżeć w domu ale plackiem, wychodzić tylko do toalety i to wszystko! Dodam ze mój krwiak był mały, nie pamiętam ile miał ale mój lekarz wolał "dmuchać na zimne".Tobie też radzę przystopować, dzidzius jest najważniejszy, leż jak najwięcej, może ktoś Cię wyręczy w tych obowiązkach? Krwiak się wchłania jak się leży, niestety. Mi zniknął szybko,dokładnie po 11 dniach leżakowania. Teraz leżę zaś z innego powodu i tak już ponad miesiąc leżakuje. No a tak to dzisiaj mam badania prenatalne juuppiii :) jutro Wam napiszę ze szczegółami jak przebiegło badanie:) Mam nadzieję ze dzidziuś zdrowy i ze wszystko jest dobrze. Pęcherz dalej mam chory bo czuję go :( nawet furaginum mi nie pomógł a ponoć jest najsilniejszy. No i zobaczymy czy mam te łożysko przodujące, mam nadzieje że nie. Miałam leżeć zaś z tego względu ale czasem się nie dało, jakiś obiad zrobiłam, kurze, podłogi pomyłam bo mój mąż tego nie widzi ze mieszkanie zarasta brudem :P Już nie mogę się doczekać aż znów zobacze moje maleństwo :) ja czuje ze to córka bo bardzo chce córusie, mąż też. Ciagnie mnie bardzo na słodkie, marze o ciastkach i czekoladzie ale to tylko marzenia, nie chcę jeść bo znów będą zatwardzenia. W zasadzie tez martwię się jak już urodzę, czy dam sobie radę, ja sie szczerze powiedziawszy boję takich noworodków :) ale moja niunia to pewnie bedzie grzeczna hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niespodzianka28
Path a jesteś bardzo przywiązana do swojego lekarza ?bo jeśli nie to może zrób wywiad w swojej okolicy o dobrym lekarzu który bez problemu wystawi ci l4 bo napewno nie powinnas tak pracować :) Nikola nie martw sie na zapas :) napewno dobrze sie tobą zajmą , w Polsce z tymi porodami tez różnie bywa .. będzie wszystko dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
path - nie mogą zmniejszyć Ci wynagrodzenia, mogą tylko podwyższyć, jeśli przeniosą Cię na stanowisko mniej płatne to i tak muszą brakującą różnicę wypłacić w formie dodatku wyrównawczego pracodawca MUSI przenieść Cię do bezpiecznej pracy z zachowaniem nie niższego wynagrodzenie, które masz jak pisałam, nawet w przypadku nieświadczenia przez Ciebie pracy na skutek braku stanowiska dla Ciebie dostajesz pełną wypłatę nie masz się czym martwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monitka1985: Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Lekarz znalazł mi tego krwiaka w 10 tym tc, od 2 tyg. biorę luteinę, ale nie wspomniał nic o leżeniu :( Dopiero wczoraj poczytałam na forach więcej na ten temat i wszystkie babeczki leżakowały, przestraszyłam się. Poza tym boli mnie brzuch jak przed okresem. Podobnie jak Ty, miałam dużo problemów z zapaleniem pęcherza. Zazwyczaj pomagała furagina, ale 2 razy brałam antybiotyki (po wynikach posiewu). Skonsultuj się monitko ze swoim lekarzem, bo antybiotyki w 1szym trymestrze wykluczone :( Trzymam kciuki za Twoje badania, powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Path w pierwszej ciazy lekarz sie mnie pytał juz w 9 tyg czy chcę zwolnienie choc nie miałam ciązy zagrożonej zrobił to chyba z dobrej woli;) ja generalnie non stop bym spała wiec je wziełam:) Szyszka wiesz nie wiem jak tutaj jest z cc na zyczenie jeszcze sie tego nie dowiadywalam ale bede sie upierac poniewaz ja mam wąską miednice i pomimo że moje pierwsze dziecko było maluśienkie to lekarze chyba bali się ryzykowac...choć na początku probowali mi wywołac ale że nic się nie ruszło to decyzja zapdała ze jednak cc na wypise mam napisane ''PORÓD OPRACYJNY O CZASIE-DYSPROPORCJA PŁODOWO MIEDNICZA'' o czym sie dowiedziałam jak już wychodziłam ze szpitala...a tutaj słyszałam ze róznie bywa...2.11 mam wizyte z midwife wiec się jej zapytam jak to tutaj jest,macie racje nie ma co sie martwic na zapas najgorzej to chyba z tym językiem bo jakoś spuer ekstra bo angielsku nie mówie:O no ale bedzie co ma byc:) Niespodzianka no to fakt w Polsce tez róznie bywa ale wiadomo tutaj jest inaczej i mimo wszystko mam jakies troche większe zaufanie do naszych;) Moja koleżanka rodziła kilka tyg temu miała skurcze co 3 minuty i wyobrazcie sobie ze kazali jej wracac do domu i czekac az beda co minute bo to jeszcze nie to gdy pojechala juz do szpitala to oczywiscie musiala czekac az sie ktoś nią laskawie zajmię głowka już wystawała a poloznej dalej nie było dopiero jak jej mąż zrobil awature to w koncu się pofatygowali i odebrali poród po czym zbadali dziecko i sobie poszli a oni zostali sami heh znam tez dobre opinie ale z tego co zauwazylam to wiecej jest tych zlych jesli chodzi o tutejsza sluzbe zdrowia...kolezanka kiedys mi opowiadala ze jej znajoma miala cc i ledwo uszla z zyciem bo jacys rzeznicy ja cieli i wszystko wyciagneli na wierzch po czym zle wsadzili dostala jakies infekcji czy cos i wylądowała na OIOM-e heh masakra...no ale mam nadzieje ze opatrznosc czuwa nad nami:) Zreszta ja jestem panikara:D Nie tylko chodzi o poród ale i o ciąże żyję od usg do usg chyba tak naprawdę bede spokojna dopiero jak się malec urodzi i bedzie ze mna już w domu...bo teraz mam tysiąc mysli w glowie...nadal serducha wysluchac nie mogę,niby czułam jakieś pukania a teraz nie czuje nic piersi bolą apetyt jest mdlosci sporadyczne ale nic po za tym. Dobrze że już środa oby wekeend szybko zleciał...sorka musiałam się wyagdac:D chyba mam gorszy dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monitka1985
Dzięki Szyszka85 :) Jeżeli boli Cię brzuch to tym bardziej leż! Ja na takie bóle dostałam nospe forte 2 razy dziennie ale brzuch już mnie nie boli to jem po połówce tabletki. Też się martwię że faszeruje się tymi lekami, w przeważnie wszystkich pisze że nie stosować w 1 trymestrze a mimo to lekarz mi je przepisał i brałam. Wchodziłam na różne fora zeby się upewnić i inne dziewczyny też brały. Właściwie to ja juz skończyłam pierwszy trymestr wczoraj, moze przepisze mi coś innego. A na te bóle moze bierz nospe rano i wieczorem i powiedz o tym koniecznie swojemu lekarzowi przy kolejnej wizycie. Trzymam kciuki zeby krwiak sie wchłonął :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola, wiem, zabrzmi to banalnie, ale MUSISZ być bardziej spokojna w ciąży, sama jestem nerwus i impulsywny charakterek, ale staram się jak mogę nie zamartwiać, a też mam ostatnio powód przez tego krwiaka. Pójdziesz niedługo na wizytę, porozmawiasz i się dowiesz co i jak, nie zamartwiaj się wcześniej na zapas. Nie masz żadnej koleżanki Polki, która pójdzie z Tobą ew. i pomoże Ci z językiem? Sama też na pewno dasz sobie świetnie radę, weź wszystkie badania i wypis o którym mówisz, spróbuj go przetłumaczyć, nie martw się! Co do szpitali w Polsce, to chyba po prostu większy komfort znajomości języka w razie czego, bo co do fachowości to nie jestem taka pewna ;) Na pewno też zależy jakie miasto. Mieszkałam parę lat we Wrocławiu, teraz przeprowadziłam się do Łodzi i słyszałam opinię od paru lekarzy, że w Łodzi sa lepsi specjaliści, co po własnym krótkim doświadczeniu i zasłyszanych opiniach od znajomych, na razie się potwierdza. Uszy do góry, na pewno będzie dobrze! :)) Dziewczynki, pamiętajcie, że od 9go tygodnia nasze Maleństwa czują tak jak my, razem z nami są smutne, lub szczęśliwe, dostarczamy im hormony. Dlatego życzę Wam dużo spokoju i szczęścia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monitka, w ten piątek idę na usg 11-13 tydz. do innego lekarza niż prowadzący, więc się wypytam o tą nospę i całą resztę, bo prowadzącego mam dopiero 29.10. Miałam dużego stresa na samym początku ciąży, bo według obliczeń, brałam antybiotyki na zapalenie gardła, mniej więcej w momencie implantacji zarodka. Szczęście głupiego, że antybiotyk uznawany za bezpieczny w ciąży, ale mimo wszystko... monitka, ja biorę teraz na gardło tantum verde w tabletkach, lekarz powiedział, że bezpieczny. Internistka dała mi jedną radę: jeśli masz predyspozycje do zapalenie pęcherza, to zawsze siusiaj po stosunku ;) Rada śmiesznie brzmiąca, ale do zapalenie przyczynia się sam stosunek, a dzięki siusianiu wypłukujesz wprowadzone bakterie i trochę oczyszczasz swoje wnętrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Path5, jesli masz umowe o prace, to obowiazuje cie kodesk pracy, ktroy jedńoznacznie mowi, ze pracownica w ciazy nie mize pracowac w porze nocnej i praodawca jest zobowiazany zapewnic ci zajecie w porze dziennej czyli miedzy 6 a 22. Jesli nie ma takiej mozliwosci top musi zwolnic cie z obowiazkuvswiadczenia pracy z zachowaniem prawa do pelnego wynagrodzenia. W praktyce wyglada to tak, ze pracodawca prosi taka pracownice o pojscie na zwolnienie i placi jej pensje przez 30 dni, a potem zwolnienie jest platne przez zus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, jeszcze istotny element - zapis o tym, ze kobieta w ciazy przy komputerze moze pracowac max 4 h dotyczy pracy przy monitorach crt, malo pracodawcow o tym wie i daje sie naciagac kobietom ( to te stare duze monitory, nie lcd). To stary zapis, ale niestety (dla pracodawcow) nie jest od kilku lat aktualizowany. Monitory lcd nie sa dla kobiet szkodliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monitka1985
szyszka wyobraź sobie ze ja miałam to samo.. oboje z mężem zachorowaliśmy, mieliśmy gorączke i ogólnie masakra i właśnie w tym momencie dochodziło do zagnieżdżania się zarodka. Mój maż był u lekarza i dostał antybiotyk a ja go jadłam razem z nim, nie sądziłam że zaszłam w ciąże. Potem poczytałam, ze to jedyny dostępny dla kobiet w ciąży antybiotyk i odetchnęłam z ulgą :) Co do stosunków to u mnie w ogóle ich nie ma bo lekarz nam zabronił od czasu krwiaka więc nie wiem skad te zapalenie pęcherza, przed ciażą tylko raz w życiu na to chorowałam a poza tym teraz chucham i dmucham na siebie. No ale to ponoć częste w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monitka1985
szyszka może do piątku też zrezygnuj ze stosunków, mi lekarz przy krwiaku kategorycznie zabronił sexu! ja tam wole nie ryzykować, w gre wchodzą tylko inne zabawy ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaW.
Diewczyny a ja mam pytanie z innej beczki... czy wy tez odczuwacie bóle więzadeł macicy? wyczytalam,ze to raczej blizej 14-16 tyg powinno się pojawić, a mnie od 2 dni kluje gdy stoję- po obu str- z jednej bardziej i gdy siadam, badz klade sie - ustaje, ale potrafi tez doskwierac gdy leze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick............cykl starań......liczba dzieci w brzuszku ........TP....... Wisnia0606.......9m-c...................1................ . ........01.05.2013 Nikola2008.............1...................1............. ... ........01.05.2013 monitka1985..........3....................1.............. .........01.05.2013 Zafasolkowana.........1...................1.............. .. .......02.05.2013 8avis7..................1...................1............ ............05.05.2013 jodyna..................?...................1............ ... ........07.05.2013 kamelia majowa.......0...................?........................10 . 05.2013 AniaW...................2...................?............ ...........10.05.2013 madrenka..............0...................1.............. ... .....11.05.2013 Strojecka..............2...................1............. ..........12.05.2013 kinguszka..............5 lat...............1........................13.05.2013 madzia..glasgow......50.................1................ .......15.05.2013 Madallenna.............2...................?............. ...........15.05.2013 allii......................6 lat...............2.........................15.05.2013 majowamamusia.......3,5roku..........?................... . ....16.05.2013 katranka........1........................1............... ...........17.05.2013 olkaaaaaaa.............6.................1..........................18.05.2013 mamanita................1..................1............. .............19.05.2013 justa27.................ok27..............?.............. . .........20.05.2013 lilith-marlie.............11.................?........... .............20.05.2013 mama majowa..........0.................1......................... 21.05.2013 agrataka...............1..................1.............. ...........24.05.2013 TTO .....................4..................1................... .....27.05.2013 Luisamaj................1..................1............. ...........29.05.2013 widze ze jeszcze nikt na 18 nie ma wiec sie dopisalam ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick............cykl starań......liczba dzieci w brzuszku ........TP....... Wisnia0606.......9m-c...................1................ . ........01.05.2013 Nikola2008.............1...................1............. ... ........01.05.2013 monitka1985..........3....................1.............. .........01.05.2013 Zafasolkowana.........1...................1.............. .. .......02.05.2013 8avis7..................1...................1............ ............05.05.2013 jodyna..................?...................1............ ... ........07.05.2013 kamelia majowa.......0...................?........................10 . 05.2013 AniaW...................2...................?............ ...........10.05.2013 madrenka..............0...................1.............. ... .....11.05.2013 Strojecka..............2...................1............. ..........12.05.2013 kinguszka..............5 lat...............1........................13.05.2013 madzia..glasgow......50.................1................ .......15.05.2013 Madallenna.............2...................?............. ...........15.05.2013 allii......................6 lat...............2.........................15.05.2013 majowamamusia.......3,5roku..........?................... . ....16.05.2013 katranka........1........................1............... ...........17.05.2013 olkaaaaaaa.............6.................1............... ...........18.05.2013 mamanita................1..................1............. .............19.05.2013 Path51119.05.2012 justa27.................ok27..............?.............. . .........20.05.2013 lilith-marlie.............11.................?........... .............20.05.2013 mama majowa..........0.................1......................... 21.05.2013 agrataka...............1..................1.............. ...........24.05.2013 TTO .....................4..................1................... .....27.05.2013 Luisamaj................1..................1............. ...........29.05.2013 To ja tez sie dopisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaW.
Wisnia0606.......9m-c...................1................ . ........01.05.2013 Nikola2008.............1...................1............. ... ........01.05.2013 monitka1985..........3....................1.............. .........01.05.2013 Zafasolkowana.........1...................1.............. .. .......02.05.2013 8avis7..................1...................1............ ............05.05.2013 jodyna..................?...................1............ ... ........07.05.2013 AniaW...................2...................?............ ...........08.05.2013 kamelia majowa.......0...................?........................10 . 05.2013 madrenka..............0...................1.............. ... .....11.05.2013 Strojecka..............2...................1............. ..........12.05.2013 kinguszka..............5 lat...............1........................13.05.2013 madzia..glasgow......50.................1................ .......15.05.2013 Madallenna.............2...................?............. ...........15.05.2013 allii......................6 lat...............2.........................15.05.2013 majowamamusia.......3,5roku..........?................... . ....16.05.2013 katranka........1........................1............... ...........17.05.2013 olkaaaaaaa.............6.................1............... ...........18.05.2013 mamanita................1..................1.........................19.05.2013 Path5.....................1..................1........................19.05.2013 justa27.................ok27..............?.............. . .........20.05.2013 lilith-marlie.............11.................?........... .............20.05.2013 mama majowa..........0.................1......................... 21.05.2013 agrataka...............1..................1.............. ...........24.05.2013 TTO .....................4..................1................... .....27.05.2013 Luisamaj................1..................1............. ...........29.05.2013 poprawiłam Ci ;) i przy okazji zmienilam swoja date na wlasciwa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
path, wklej jeszcze raz :)) monitka, my też mamy zakaz seksu, do odwołania, razem to już prawie miesiąc bez i nie wyobrażam sobie, żeby miało być dłuzej niż do końca października ;P A lekarz powiedział Ci w jaki sposób wpływa negatywnie seks w takim stanie? Bo mi nie, a ja byłam za bardzo zaaferowana sytuacją, żeby się spytać. Co do zapalenia pęcherza, to teraz jesteśmy na to jeszcze bardziej podatne, niestety. Samemu można niechcący wprowadzić bakterie np. w toalecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja slyszałam dziewczynki tak: ze gdy ciąza jest zagrożona to nie można uprawić seksu poneważ orgazm może wywolac skurcze macicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szyszka, nie na orgazm, ale na seks w ogole, wstrzasy i obtarcia tez sa niebezpieczne, bo moga powodowac skrocenie szyjki macicy. Lezec do gory brzuchem. Ja lezalam 2 tygodnie - miedzy 5 a 7 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, chodzilo mi, ze nie tylko orgazm moze byc problemem, ale seks w ogole. Matko boska! Chyba przechodze z fazy rzygania do fazy " mam natychmiast ochote na". Kurna na chipsy mam!!! Jestem przerazona. Wlasnie wpierdzielilam 2 magnumy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilith hehe widze ze sama nie jestem:D ja tez chipsowa:D mnie z kolei bierze ochote na solone ale dzis z kolei mam ochote na popcorn i sobie go zakupiłam:D ale taki już gotowy:d Moja mama jak była u mnie w wekeend to nie pozwala mi chipsów jest bo sa nie zdrowe no fakt zadnych wartosci nie maja ale co ja zrobie że akurat miałam starszna na nie ochote:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niespodzianka 28
Dziewczyny jak ja wam zazdroszczę tego ze możecie jeść ... U mnie jak narazie coraz gorzej , mam tylko nadzieje ze to sie niedługo skończy ... Kiedyś tez mogłam zjeść dwa magnumy i to po dużym obiedzie :( Ani jedzenia ani sexu:( jak można wogole coś zrobić jak ciagle mi niedobrze :( Nikola ja chyba mam tez jakiś ciężki dzień , tylko ze ja uzalam sie nad sobą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilith, Nikola!! Ja właśnie kończę paczkę paprykowych laysów, na obiad kurczak po chińsku z woka z ogórkami i kapustą kiszoną ;P Fazę na man=gnumy miałam 2 tyg temu, codziennie po jednym ;) Znalazłam takie dobre z jogurtowo truskawkowym wnętrzem. Teraz blisko mam w sklepie Bambino, więc dzisiaj był po obiedzie ;) Niespodzianka: nie martw się, na pewno Ci przejdzie, parę tygodni temu otwierałam lodówkę i dochodziłam do wniosku, że nic dla mnie w niej nie ma, a była różnorodnie zaopatrzona ;) Przeszło samo, chociaż czasami wracają takie dni. U mnie dni niejedzenia przeplatają się z wilczym apetytem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaW.
gdzies zaginal moj wpis ;( Diewczyny a ja mam pytanie z innej beczki... czy wy tez odczuwacie bóle więzadeł macicy? wyczytalam,ze to raczej blizej 14-16 tyg powinno się pojawić, a mnie od 2 dni kluje gdy stoję- po obu str- z jednej bardziej i gdy siadam, badz klade sie - ustaje, ale potrafi tez doskwierac gdy leze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×