Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

niepodzianka- ja biore z zalecenia lekarza z pl Laktomag zwykly bez vit b6. do tego vita- miner dla koboet w ciazy. to wyzej to ja , zaczernilam sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kroppeczka ja sie tam bede kłucic jesli bedzie trzeba i pojade po nich bo nie mam zamiaru narazac ani siebie ani dziecka...postaram sie przed porodem poleciec do pl i skonsultować sie z normalnym lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Nikola tak myślałam , chyba zle zrozumiałam post kropeczki bo napisała ze miała wskazania do cc lub porodu zabiegowego dlatego pomyślałam ze to 2 rożne porody:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na wczorajszej wizycie, a jestem w 15 tygodniu okazało się że mam łożysko przodujące brzeźnie jak myślicie czy się podniesie? znacie kogoś kto tak miał i się dobrze skończyło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prenatalka
hej!!!! Witam na forum.jestem w 15tyg.c. , termin mam na 15maja (urodziny teściowej:( szukałam czegoś dla siebie ZNALAZLAM WAS. cieszę się bardzo,bo w poprzedniej ciąży forum tez mnie bardzo wspierało i mam nadziję,że i tak będzie i tym razem. Podzielę się doświadczeniami koleżanki z łożyskiem przodującym - ona cały okres ciąży patrzyła z niepokojem czy nie krwawi, miała zaleconą cesarkę, której potem jej lekarz nie chciał zrobić -typowe dla kraju gdzie akcje rodzić po ludzku robi się jak aukcje owsiaka - z wielkim hallo i ...nic potem nie chodziła do pracy czego jej zazdrosciam i .., mimo tej dolegliwości chodziła, nie leżała i czuła sie o.k. urodziła jednak przez cesarskie, bo się uparła! nie przesunęło jej sie az do konca ciązy. BADZ CIERPLIWA U CIEBIE TEZ DOBRZE SIE SKONCZY pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prenatalka
a czy ktoras z WAS miala badania prenatalne??? napiszcie, bo nie wiem czy sie decydować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prenatalka
a i napiszcie dlaczego nie mozna zabezpieczyc nicka??? kurcze nie działa!!!!!!!!1111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich !; ) jestem dopiero w 16 tc a juz wiem ze moje dziecko ma charakter tatusia... nic sie nie slucha jest taki skryty ze az mnie to denerwuje. na usg wypina m dupke polozna chce zbadac tętno schowal sie gdzies.... i takie jeszcze jedno pytanie czujece juz ruchy ? i w ktorym to bylo tyg ? bo mi lekarz kazal pilnowac tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olka, a na kiedy Ty masz termin? Ja zaczynam dzis 16 i jeszcze nic nie czuje. Czasami mi sie cos wydaje, ale w sumie nic co bym mogla podciagnac pod ruchy :-) ale t chyba lada moment :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zaczynam 19 tydzien i czuje juz:) a zaczelo się ok 17-18 tygodnia:) teraz staja sie bardziej intensywniejsze i jak dobrze trafie to pod reką czuc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia moja bratowa miała takie problemy i po 2 miesiącach leczenia sie naprawilo :) i mamy szymusia:)całego i zdrowego:) Prenatalka witamy cię serdecznie :) i zapraszamy !! Ja poczułam ruchy pod koniec 16 tygodnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do prenatalki
Prenatalka ja mialam badania prenatalne nieinwazyjne. Polecam nic nie boli a mozna sie duzo dowiedzic i napewno uspokoic.Test PAPPA-A nalezy robic w 11-14 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prenatalka ja miałam badania prenatalne i nie żałuje ze sie zdecydowałam .. jestem chociaż troszkę spokojniejsza zwłaszcza ze wyszły mi wyniki najlepsze z możliwych :)a czemu ty sie nie możesz zdecydować czy robić czy nie? Monia a co powiedział ci lekarz ?? Bo to jest chyba najważniejsze ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarz mi powiedział że się na pewno przesunie na odpowiednią wysokość... A jak było z Twoją bratową? Pracowała i wogóle? Mi lekarz nic nie mowił tym żeby leżeć czy zeby nie współżyć, wszystko normalnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamajowka
Hej dziewczyny! Tak sobie podczytuje Was od jakiegos czasu :) Obecnie jestem w 15t4d. Tomoja pierwsza ciaza, dluuuugo wyczekiwana. Prawdopodobnie bedzie dziewczynka. Tez mialam prenatalne, takze polecam. Ogolnie czuje sie dobrze,nic mi nie dolega oprocz czestego oddawania moczu w nocy. Duzo sie tu mozna u Was dowiedziec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilith-marlie ogonie to juz ne wem na samym poczatu wpisal 18.05 (moje imieniny) :) poznejpowiedzial 02.06 a teraz mowi ze dopiero po drugim usg bedzie wiadomo. juz tak bym chciala zeby dalo znak ze tam jest ;) nie moge sie doczac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia w poprzednim poście miało być leżała 2 miesiące a nie leczyła sie ,nie chodziła do pracy i prawie nic nie robiła ale z nią było naprawdę niedobrze:( Jeśli tobie lekarz nic takiego nie nakazał to napewno nie jest zle i wszystko będzie dobrze:) a ty jeszcze pracujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamajowka witamy:)ja tez ciagle latam do toalety zwłaszcza wieczorem jak już leże w łóżeczku:( Dziewczynki moje pytanie wczorajsze na temat sylwestra zostało całkowicie zignorowane ;(to robicie coś czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilith-marlie ja też jestem w 16 tc, od początku tygodnie liczę w poniedziałek bo na pierwszym albo drugim usg (nie pamiętam hehe) równy tydzień wychodził akurat w poniedziałek, a jak ostatnio bylam to jakoś w środę chyba no ale w każdym bądź razie gin powiedziała, że termin na 17 maja a nawet może ciut później (z miesiączki nie da się wyliczyć bo zawsze nieregularne ale z moich obserwacji wynika, że owulacja akurat opóźniła się tylko o 2 tygodnie bo akurat wtedy często nie współżyliśmy więc wiem mniej więcej kiedy moglo dojść do zapłodnienia). Na pierwszym usg wychodziło na 16 maja, na drugim 14 maja, a na 3cim 17 maja :) a właśnie ja myślałam na temat sylwestra ale w sumie nie pytałam nic..chciałabym gdzieś wyjść nawet na domówkę jakąś nie dużą albo, żeby do nas parę osób wpadło bo ostatnie 2 albo 3 sylwestry przeleżeliśmy oglądając sylwester z polsatem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my pewnie tez przed tv moj niby tam dostal zproszenie od kumpla ale raczej nie pojdziemy bo nie dosc ze kawal drogi od nas to jeszcze brak checi:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bede mama
hej dziewczyny kurcze spac nie moge :( u mnie tez sylwester w domu! z wyboru oczywiscie :) Jestem w 16 tyg i 5 d i ruchy czuje juz jakis tydzien! Piekne uczucie! Najlepiej gdy leze wieczorem, wyciszona i gotowa do spania to corcia daje mi znac ze jest :) Lekarz mowil ze nie kazda kobieta w tak wczesnym stadium czuje ruchy, ze ma to duzy zwiazek z powlokami brzusznymi. U mnie sa bardzo cienkie bo ogolnie jestem szczupla i jeszcze nic nie przytylam od poczatku ciazy. Nie martwcie sie, niebawem poczujecie! Mam do was pytanie, ktos wczesniej pisal ze lekarz nie sprawdza szyjki przy badaniu, u mnie tez nie tylko zawsze USG. A jak jest u Was? czy powinnam sie tym martwic? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamajowka
Hej dziewczyny. Bede mama ja jestem tydzien mlodsza od Ciebie i tez nie mialam badanej szyjki. Moze nestepnym razem przy badaniu. Tak sie zastanawiam nad USG 3D ale chyba jeszcze za wczesnie co? Niby od 21go tyg mozna robic a lekarz moj powiedzial ze od 26go. Wiecie cos na ten temat?? Co do ruchow to u mnie jeszcze nic nic, a juz nie moge sie doczekac do takiego stopnia ze snilo mi sie dzisiaj ze najpierw czulam lekkie ruchy a pozniej sie tak wypiela i jezdzila po brzuchy ze widzialam caly jej ksztalt cialka, jakby byla centralnie pod skora :O Milego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niespodzianko- tak ja cały czas pracuje, jestem pracownikiem biurowym więc bede chciała pracować jeszcze conajmniej do świąt wielkanocnych jak wszystko pójdzie dobrze...:) Mi za każdym razem lekarz sprawdza szyjkę i macice.... i mam zawsze USG, waga, cisnienie, ogląda nogi czy mi nie puchną i czy nie mam żylaków, i ogólnie pyta się o samopoczucie, jestem u niego ok 0,5 godziny...:) też się zastanawiam nad USG 3D/4D.... miałabym już takie śłiczne zdjęcia dzidziusia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie badanie wygląda tak jak u Moni, badanie szyjki, usg, waga, ciśnienie i oczywiście wywiad;) Sylwestra pewnie spędzę śpiąc, mam takiego śpiocha że zdarza mi się kłaść spać o 20 i spać do 7 rano bez przerw na siusiu. Rano mam tak pełny pęcherz że aż boli. Wczoraj już nie czułam żadnych ruchów dzidzia:( trochę się martwię że nie daje o sobie znać:((( Czym się różni zwykłe USG od USG 3D/4D? mam kilka zdjęć dzidzia, takich kolorowych - prawie jak 3D ale nie są zbyt imponujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurczę, to u mnie inaczej na sylwestra się wybieramy, co roku mamy imprezę w starym gronie znajomych, organizowaną w różnych miejscach i nie wyobrażam sobie nie iść i tak się zapuściłam towarzysko przez pierwszy trymestr, teraz powoli nadrabiam zaległości a ile tam w tym hałasie i o nocnej porze będę, to już insza inszość obstawiam wariant gościnnego godzinnego posiedzenia :) ale kieckę-worek już mam w kolorze zieleni bo żem przy nadziei Madzik - te pierwsze ruchy to taka miła niespodzianka, czeka się, aż się pojawią, ale nie liczy się ich i nie ma się co przejmować, że jednego dnia coś wyczujesz, a później kilka dni nic maluch jest za mały, by czuć jego każdy ruch, a i my same nie wyłapiemy wszystkich ruchów pośród codziennych czynności trzeba cierpliwie czekać miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×