Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

I ja chyba tez zostanę w domku , na dzień dzisiejszy trudno mi sobie wyobrazić jakiekolwiek wyjście z domu po godz 20 :(strasznie sie rozleniwilam a co do badań to ja mam na każdej wizycie badanie szyjki , sprawdzenie ph , badanie moczu , poziomu cukru , ciśnienie , waga ,usg , zylaki i to chyba wszystko:) Usg 3d można robić dopiero po 20 tygodniu??wczesniej jest szkodliwe ?ja miałam już dwa razy robione ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katranka
Szkodliwe pewnie nie bardziej niż 2d, w koncu i to i to ultradźwięki:) Ale na pewno robią, bo koleżanka, która jest w tym samym tygodniu co ja juz miała.. Ja póki co dostałam na wizycie filmiki z usg moich i mogę sobie w domku oglądać w nieskończoność:D jestem zachwycona, mój mąż tez;] Wszystko pieknie sie rozwija i bezproblemowo na razie, tylko płci nie widać, dzidzia zasłaniała się nózkami złośliwie;) która z Was kobietki bierze te zastrzyki do brzucha??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ja chyba tez zostanę w domku , na dzień dzisiejszy trudno mi sobie wyobrazić jakiekolwiek wyjście z domu po godz 20 :(strasznie sie rozleniwilam a co do badań to ja mam na każdej wizycie badanie szyjki , sprawdzenie ph , badanie moczu , poziomu cukru , ciśnienie , waga ,usg , zylaki i to chyba wszystko:) Usg 3d można robić dopiero po 20 tygodniu??wczesniej jest szkodliwe ?ja miałam już dwa razy robione ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My zostajemy w domu, albo idziemy do rodziny, gdzie też są dzieciaki ;) Z badań mam robione za każdym razem wagę ciała, ciśnienie, położenie szyjki, pH wydzieliny, usg. Ostatnio w końcu udało się zrobić cytologię bo wcześniej miałam nadżerkę, co jest podobno częste w ciąży. Dziewczyny, mam mały problem: chcę kupić sobie strój kąpielowy na basen, jednoczęściowy, dla ciężarnych, poprzednie są już powoli za ciasne w brzuszku. Znalazłam trochę w necie, ale są pioruńsko drogie (często powyżej 200 zł.) Jeśli już mam kupować coś droższego, to lepiej polecone: czy któraś z Was kupowała taki strój, jeśli tak, to jakiej firmy i gdzie i jak ja mam dobrać rozmiar?? Taki sam, jak mam teraz? Dzięki za pomoc :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szyszka wbrew pozorom problem nie jest mały :):) ja szukam takiego stroju już od miesiąca i niestety nic nie znalazłam ..,tyle ze ja szukałam raczej w sklepach, jakoś nie umiała bym zamówić stroju przez internet :( na wadze niby tyle samo ale moje ubrania jakieś ciasniejsze dlatego wole raczej przymierzyć :)i wyglada na to ze zostanę bez stroju:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niespodzianka, pomiędzy Świętami i Sylwestrem jedziemy nad morze i będzie tam basen, więc nie odpuszczę ;P Skłaniam się do kupna przez internet: tutaj można zrobić wymiane albo zwrot i wysyłka jest gratis, znalazłam coś takiego: http://prettymaternity.pl/produkty/stroj-kapielowy-saint-tropez-88 wydaje się być najlepszym co znalazłam za rozsądną cenę. Bardzo fajne są stroje Anita maternity, ale w tańszych rozmiarówka miseczek za mała dla mnie, a reszta już za droga :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do badań szyjki to niestety nie przy każdej wizycie :/ mieszkam za granicą i tutaj ciążę prowadzi położna nadczym bardzo ubolewam. Lekarze prowadzą tylko ciąże wysokiego ryzyka, lub po 3 poronieniach. Poza tym lekarze nie chcą przyjmować prywatnie bo nie mogą badać kobiet ciężarnych których prowadzącymi nie są, mogą z nimi tylko porozmawiać. Szyjkę (jej dł) mierzy się podczas usg. W razie problemów mają jeden tekst: na pogotowie. Nie podają leków na podtrzymanie a ciąże ratują dopiero od 2 trym bo dla nich wcześniej to zarodek a nie płód. Legalna jest też aborcja. Dziewczyny pytałam wczoraj o taki dziwny ból całego brzucha. Niestety nikt mi nie odpowiedział. Jakbym miała mega siniaka na całym brzuchu. Mam go mniej więcej co tydzień przez dzień lub dwa. Potem kilka dni spokoju. Położna mówi, że to z powodu rozrastającej się macicy i jej parcia na inne narządy. Ale ja gdzie nie dotknę tam mnie boli. A przy pełnym pęcherzu to już masarka. Ma któraś z Was podobne problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja takie rozciaganie brzucha czulam tylko raz w nocy, teraz z niedzieli na poniedzialek, to nie bolalo, ale bylo zdecydowanie dyskomfortem. a'propos strojów na basen, ja postanowilam nie kupowac takiego ciazowego - nienawidze po prostu strojów kapielowych z usztywniaczami czy gabkami na piersiach :-) pozyczylam sobie stroj dwuczesciowy od mojej mamy (nosi majty rozmiar wieksze ode mnie) - więc majtki mam takie dosc szeroki i sie pod brzuchem zmieszcza, a stanik to zwykly miekki stanik z fiszbinami i fajnie brzuch trzyma. jak brzuch urosnie wiekszy, to sie ewentualnie bede zastanawiac czy jednak jednoczesciowego nie poszukac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie raczej brzuch nie boli , czuje nieraz takie rozciąganie , a przy pełnym pecherzu to jakby ucisk ale napewno nie ból . dwa razy przy bardzo szybkim wstawaniu z łóżka ... (nieraz zapominam ze jestem w ciazy) złapał mnie taki dziwny skórcz bardzo bolesny ale to trwało chwile .wydaje mi sie ze ból brzucha taki bardzo silny należało by skonsultować z lekarzem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam podobnie jak niespodzianka przy pelnym pecherzu tez czuje taki jakby nacisk i jedyne w sumie co mi sprawia lekki dyskomfort to to jak dzidzia się wypina:) tez tak sadze ze jesli bol jest nie znosny lepiej skonsultowac to z lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej jak bylam w pl zaliczylam 2 wizyty, i dopeiro za drugim raz gin badal mnie wew. tutaj na wyspach nie badaja wew. gerneralnie panuej przekonanie ze gdy nic sie nie dzieje lepiej tam niepotrzebnie nie grzebac ;) a co porodow zabiegowych.... porod zabiegowy to porod w kt trzeba udzielic pomocy z zew dziecku przy narodzinach. do porodow zabiegowych zalicz sie i cc ale tez i uzycie vacum badz kleszczy. mi wlasnie okulistka zaznaczyla, ze jesli nie cc to porod zabiegowy z pomoca wlasnie np: kleszczy. tutaj na wyspach jest to dosc popularne :O balam sie jak nie wiem, ale na szczescie bylo wszytsko ok. ja jestem teraz w 16 tyg i 4 dni. ruchy czuje juz od jakiegos 1, 5 tyg temu ale od poczatku 16 tyg juz takie wyrazne wuczuwalne pod reka :D tez jestem bardzo szczupla i ma cienkie powloki skorne i pewnie dlatego tak szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a usg 3 d i 4 d mialam juz w pl, mozna robic na kazdym etapie to przeciez usg :) ale wiadomo, ze im pozniej tym lepiej widac maluszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mpj lekarz za kazdym razem jak jestem zaprasza mnie najpierw na fotel a dopiero potem na usg, tak wiec nawet w pl zalezy od lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe lilith ale superowo. :) a co do usg 3/4D to wlasnie chodzi mi zeby ladnie bylo widac, wiec chyba jeszcze poczekam. Ja zawsze jak jestem to mam badania typu waga, cisnienie, usg i wywiad jak tam sie czuje. To wszystko. Moze przy nastepnej wizycie zrobi zbada mi macice. Z Sylwestrem u mnie to nie wiem jak bedzie. Co roku spedzamy go z bratem m i szwagierka a szwagierka tez w ciazy. 9 tydz i ona zapowiedziala ze nigdzie sie nie wybiera na domowke a ja chcialabym sie baaaaaaawic. A i plany niezle sie szykuja:) No zobaczymy. Milego dnia zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny:) Ja już po wizycie u mojej Pani Ginekolog. Dzidziuś rozwija się dobrze, waży 190g i ma około 15cm :D siedział po turecku i nie chciał pokazać co ma między nóżkami wiec płeć poznamy na połówkowym, o ile znowu się nie zbuntuje. Pani Gin pokazała mi jak wygląda USG 3D/4D, nie było żadnego wow. Bardziej mi się podobało zwykłe 2D, było widać jak porusza się klatka piersiowa - jakby oddychał i pokazywał stupeczki. Było widać wszystkie pięć paluszków:) Co do bólu brzucha to ja czuję kłucie i czasami ból podbrzusza, te bóle są przejściowe. No i oczywiście jak pęcherz się wypełni to wtedy jest taki ból dość ostry i muszę biec do WC. Pani Gin powiedziała żeby się nie przejmować, to bóle jelit i nadal powiększająca się macica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej brzuchatki:) fajnie ze juz coaraz wiecej z nas czuje swoje maluchy:)a tak po za tym to myslalam wczoraj nad imionami chłopiec bedzie Bartek (moja corka w sumie wymyslila:D) a dziewczynka-Natalia musze jeszcze sie z mezem skonsultowac:) a tak wogole to ostatnio kolezanka mi opowiadala ze jej kolezanka nie dawno urodzila i lezala na sali z taka szkotka ktora zaszła w ciąze bedac juz w ciazyO_o. Jedno dziecko urodzila teraz a drugie w lutym..masakra:D widac nawet w ciazy nie jestesmy ''zabezpieczone'':D takze dziewczynki uwazajcie bo wypadki chodza po ludziach hehe:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień Dobry, mamy piąteczek :D Kurcze....opisałam się i wcięło mi cały tekst :( ... No nic, jadę od początku ;) Dziękuję za Wasze odpowiedzi, poszłam za radą i wczoraj straciłam cały dzień, ale w końcu dopchałam się do lekarza i on twierdzi to samo co lekarz MADZIK. Czyli, że to są bóle jelit i narządów wynikające z ucisku na nie rosnącej macicy, na które jestem wyjątkowo wrażliwa. Świadczy o tym to, że pojawiają się nieregularnie i mijają. Do tego nie mają charakteru skurczowego. Kazał wówczas wstrzymywać się z sexem i brać rozkirczowo np nospę 3 razy na dobę i jak najwięcej odpoczywać. Zasugerował, że dla własnego spokoju przy takim następnym ataku mam jechać na szpital lub pogotowie to zrobią mi ktg żeby wykluczyć czynność skurczową macicy. Posłuchałam wczoraj serduszka dzidziolka pika pięknie więc ulżyło mi bo podczas tych "niedyspozycji jelitowych" nie czułam wogóle ruchów. Dzisiaj za to z rana pukało mocno - chyba chciało jeść :) ufff ulżyło mi. U nas 18tc w toku i czekamy na połówkowe usg. Miłego dnia dziewczynki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekam na wiosne no widzisz nie potrzebnie się tak zamartwialas:) mnie takie bole łapią jak zbieraja mi się gazy potem mijają...ja tez się połówkowego doczekać nie moge:) a tu jeszcze 17 dni:( w srode mam wizyte z połozna to chociaż uslyszę serducho:) Moj malec poruszał sie troche z rana jak go pozaczepiałam troche:p a teraz pewnie śpi...a jak z pogodą u was?? bo u nas to jest normlanie biało...ale nie od śniegu(a szkoda:() tylko od szronu...tak przymroziło ze szok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Krakowie jakoś szaro i buro, zimy nie widać za oknami. Dziewczyny macie jakieś smaki i zachcianki? Ja mam straszną ochotę na pomarańcze i świeżo wyciskany sok z pomarańczy, od czasu do czasu też na kakao;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzik, ja non stop prawie jem mandarynki i pije sok pomarańczowy i jem czekoladę...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzik u mnie z zachciankami to roznie..raz sie chce owoca,raz ogorka kiszonego,raz slodkie:) dzis mi sie zachcialo slodkiego wiec wyczailam w sklepie napoleonka:D a tak po za tym dziewczynki powiedzcie miewacie taki wodnisty sluz ze az mokro? ja taki wlasnie miewam sie sie troche wystraszylam na poczatku ze to moze plyn ucieka:o ale przed ciąza mialam tez taki,w ciazy juz tez...wiec sama nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola ja miałam kilka razy taki wodnisty śluz. Miałam wrażenie jakbym się zsikała. Lekarz mówił że to nic niepokojącego jeśli pojawia się sporadycznie, jest bezzapachowy, przeźroczysty i nic nie swędzi. U mnie trwało to kilka godzin, góra jeden dzień. Potem śluz był znowu kremowy i biały. Myślę, że nie masz powodu do niepokoju. Dla własnego spokoju możesz sibie kupić w każdej aptece testy na wyciek wód płodowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×