Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

a co do imion Blanka lub Bianka to bardzo ładne imiona ja tez sie nad nimi zastanawialam ale moj luby pewnie by wyrazil sprzeciw choc mi sie osobiscie podoba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola: mnie swędzi brzuch jak diabli, pomimo smarowania. Mojej koleżance zrobiły się rozstępy w miejscach gdzie najbardziej drapała, więc staram się powstrzymywać. Co do basenu, to pytałam lekarza i powiedział, że mogę chodzić na każdy. Ale słyszałam różne opinie. Jeśli łapiecie infekcje po pływaniu, to rzeczywiście lepiej się powstrzymać. Ja miałam z tym spokój, a infekcje pęcherza najczęściej łapałam przy częstszym seksie bez zabezpieczenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katranka
Mnie też swędzi brzuch, ale generalnie w tych miejscach co mam wkłucia po zastrzykach więc juz sama nie wiem czy one mnie swędza czy skóra:) ale myślę, że to już czas żeby zacząć się smarowac od stóp do głow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Przyszłe Mamusie, Po mnie nadal nie widać, że jestem w ciąży. Brzuszek jest lekko zaokrąglony i widać to głównie wieczorami jak leżę na plecach. Brzuszek mnie nie swędzi,a kremu zapominam używać choć położyłam go w widocznym miejscu. Nie wiem jak Wy wytrzymujecie do tak późna. Ja jestem tak zmęczona o 20, że na kolanach czołgam się do łóżka i od razu zasypiam. Mąż jest nawet zadowolony bo w spokoju może oddawać się swojej rozrywce, graniu na kompie:/ Życzę Miłego Dnia i wielu prezentów od Św. Mikołaja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz wiem czemu mnie swedzi:o jakies wysypki dostłam:o wyglada tak jak kaszka(?) i tak sie zastanawiam czy to nie od balsamu...ale iersi tez nim smarowalam a nie mam na nich nic:O odtawie balsam i zobaczymy...mam nadzieje ze dziecku nie zaszkodzi...ech zaawsze musie sie do mnie cos przyczepic:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki :) gdzie sie podziewacie ? Nikola jak tam twój brzuszek ? Schodzi ci ta wysypka ? Możesz wypić sobie wapno ... mi pomaga na takie dziwne uczelnia :) Mnie na początku ciazy strasznie swedzialy piersi ale odkąd smaruje tym specjalnym kremem to jak narazie nic mnie nie swedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bede mama
witam przyszle mamusie:) U mnie leci szybciutko, Jutro zaczynamy 18 tydzien. Dzidzia sie wierci ale to podobno dobrze! Z imieniem mam problem, bedzie dziewczynka a ja nie mam pojecia jak dac jej na imie. Osobiscie Blanka czy Bianka mi sienie podoba bo za duzo ich w brazylijskich serialach ;) ja chcialam bardziej cos Polskiego... i naturalnego... Co do smarowania kupilam Mustele podobno najlepsza ale ten zapach, nie moge go zniesc dlatego smaruje zwykla oliwka do dzieci. Podobno zrozstepami jest tak, ze pojawiaja sie gdy skora jest malo nawilzona. Co dotej kaszki ( uczulenia) to u mnie rowniez sie pojawiloa ale na plecach ale jakos nie przywiazuje do tego wagi pewnie zniknie po porodzie. Pozdrawiam Was serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola - tez mialam taka dziwna wysypke jakies 3 tyg temu. Zniknela rownie niespodziewanie jak sie pojawila, nie zdazylam nawet wapna kupic. Ktoras z dziewczyn pisala o wrażliwości sutków podczas ekspozycji na zimno. Moja kolezanka byla w ciazy (2trymestr) latem i miala to samo gdy wchodzila do klimatyzowanych pomieszczen. Trzymala sie za piersi i mowila ze to taki bol jakby jej ktos "sutki poodgryzal" - doslownie. Wiem ze w 3 trym juz tego nie miala. Co do basenu to od czasu ciazy nie chodze. Boje sie zlapac jakas infekcje. Wczoraj bylam u poloznej, posluchalam serduszka. Skierowali mnie na dodatkowe badania bo mam bialko w moczu i skoki cisnienia. Boje sie ze czeka mnie zatrucie ciazowe albo inne atrakcje :( zawsze cos. Odliczam czas do poniedzialku - usg polowkowe :) Mam nadzieje ze zdemaskujemy plec dzidziusia i wreszcie bedziemy mogli zastanawiac sie nad imieniem i robic powoli zakupy. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) tak jakbyta wysypka sie zmniejszyla i nie swedzi tak jak wczoraj chyba niestety to iczulenie od balsamu a szkoda bo fajny zapach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie prawie skonczylam pichcic:) zrobilam obiado kolacje i golabki na jutro dobre 3 godziny w kuchni spedzilam i wiecie co? Normalnie jestem zmeczona tak jakbym pracowala 8 godzin:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Jak tam Mikołajki? też miałam taką wysypkę po jednej stronie brzucha, przyszła i poszła sama moja niespodzianka dla męża wypaliła, robił zdjęcia choince i bawił się światełkami jak dziecko :) jakieś przeziębienie mnie łapie :( miłego zimowego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja mam masakrycznie duzo pracy w tym tygodniu, praktycznie codziennie wychodze z biura po 19stej. Wczoraj mielismy mikolajki dla dzieci pracownikow, to tez musialam zostac :) A dzis mamy impreze swiateczna dla doroslych, wiec dopiero o 11 pojade do biura I juz zostane do wieczora, bez wracania do domu w trakcie dnia... Mam nadzieje, ze ten maranton powoli sie konczy, jeszcze tydzien pracy I biore urlop az do nowego roku. Milego dnia drogie panie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaW.
Hej dziewczyny ;* długi czas nie mialam dostępu do sieci ;) aż ciężko nadrobić tyle waszych wpisow ;) ale przeczytałam ;) u mnie kieleckie dzialo , mam częste kolki nerkowe ;/ ale wszystko pod kontrola na szczęście. Fo tego wczoraj dostalm prezent mikolakkowy ;) informacja ze to Chlopiec ;) chcemy nazwać Go Julian a drugie po tacie-Mikolaj ;) Julek obojgu nam wpadło w ucho i już chyba tak zostanie ;) caluję ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) u mnie bialo za oknem :) ja wczoraj byłam na wizycie, posłuchałam serduszka malucha a dzisiaj od rana dostaje mini kopniaki :) usg połowkowe mam na poczatku stycznia bedzie to 22 tydzien. Wyniki wyszły ok, poza moczem gdzie pojawiły sie bakterie, musze powtórzyc badanie bo mozliwe ze zle pobrałam probke moczu i stad bakterie. Dziewczyny a czy któras z Was robiła usg 3d/4d ? u mnie koszt takiego usg to 250zł i robią w 24tygodniu bo wtedy wszystko mozna ładnie zobaczyc i pomierzyc. Zastanawiam sie nad takim usg. Pozdrawiam i zycze miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, Ja miałam USG 3D/4D. Mam zdjęcia z tego USG, dzidzia jest w 3D ale na niektórych wygląda trochę niepokojąco. Dziura w głowie w miejscu ciemiączka i ogólnie taka karykatura dziecka. USG 4D jest niby na żywo, poklatkowo pokazane są ruchy dzidzia - bardzo wolno. Bardziej podoba mi się USG 2D. Może faktycznie starsza dzidzia będzie lepiej wyglądać w USG 3D/4D, ja miałam je robione w 16 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usg takie z mierzeniem i wykluczaniem ewentualnych wad robiłam w 13 tyg ciaży - lekarz mierzył małego centymetr po centymetrze - długości kości, obwód główki, jego wielkość, wagę itd. poznaliśmy nawet płeć malucha! :) kolejne usg czeka mnie w okolicach 21 tyg - na początku stycznia - lekarz mam nadzieje wykluczy wszelkie kolejne wady które będzie można wykluczyć. Polecam takie usg bo to bardzo uspokaja, a jak jesteśmy spokojniejsze, to maluszek też lepiej rośnie :)) u mnie takie usg kosztuje 150 złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8avis takie usg w połowie ciąży czyli między 18a 22 tzw. Połowkowe ma każda kobieta w ciąży i jest z tego co wiem za darmo chyba że masz na myśli usg 3d. Ja też będę miała takie usg połowkowe na początku stycznia w 22tyg :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka30!
Hej, dziś chyba poczułam jak się rusza mój maluszek...albo mi się tylko wydawało że to on... Poczułam jakby rybka mi przepłyneła pod skórą i nie wiem co to mogło być ale mam nadzieje, że to mój maluszek :) Wiecie może jakich maści można używać na podrażnienia? Mam straszne podrażnienie po luteinie i tam na dole bardzo mnie swędzi ale z zewnątrz i nie wiem co można używać a lekarza mam dopiero 17 grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka30!
Juwelka ja też miałam takie usg o którym mówi 8avis7 i też w 13 tygodniu. U mnie to się nazywało badanie genetyczne i gin sprawdziła malucha bardzo dokładnie i szczegółowo, nawet sprawdzała czy pęcherz się wypełnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka takie usg genetyczne w 14tyg też miałam :-) teraz czekam z niecierpliwością na połowkowe za miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam przyszłe mamusie, ja też się dopisuję do tabelki, mam termin na 3 maja, obecnie jestem w 19tc. Wisnia0606.......9m-c...................1.........................01.05.2013 Nikola2008.............1...................1............. ...........01.05.2013 monitka1985..........3....................1.......................01.05.2013 Zafasolkowana.........1...................1.......................02.05.2013 czekam na wiosnę................................................03. 05.2013 Maggi79...............4lata...............1........................03.05.2013 8avis7..................1...................1............ ............05.05.2013 jodyna..................?...................1............ ... ........07.05.2013 AniaW...................2...................?............ ...........08.05.2013 kamelia majowa.......0...................?........................10 .05.2013 madrenka..............0...................1.............. ... .....11.05.2013 Strojecka..............2...................1............. ..........12.05.2013 madzia..glasgow......50.................1........................15.05.2013 Madallenna.............2...................?........................15.05.2013 allii......................6 lat...............2.........................15.05.2013 majowamamusia.......3,5roku..........?........................16.05.2013 katranka........1........................1............... ...........17.05.2013 olkaaaaaaa.............6.................1............... ...........18.05.2013 kinguszka..............5 lat...............1........................19.05.2013 mamanita................1..................1............. ...........19.05.2013 Path5.....................1..................1........... .............19.05.2013 justa27.................ok27..............?.............. . .........20.05.2013 lilith-marlie.............11.................?........... .............20.05.2013 mama majowa..........0.................1......................... 21.05.2013 agrataka...............1..................1.............. ...........24.05.2013 TTO .....................4..................1................... .....27.05.2013 Luisamaj................1..................1............. ...........29.05.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka30!
Ja się jeszcze nie dopisałam :) Wisnia0606.......9m-c...................1................ .........01.05.2013 Nikola2008.............1...................1............. ...........01.05.2013 monitka1985..........3....................1.............. .........01.05.2013 Zafasolkowana.........1...................1.............. .........02.05.2013 czekam na wiosnę................................................03. 05.2013 Maggi79...............4lata...............1.............. ..........03.05.2013 8avis7..................1...................1............ ............05.05.2013 jodyna..................?...................1............ ... ........07.05.2013 AniaW...................2...................?............ ...........08.05.2013 kamelia majowa.......0...................?........................10 .05.2013 madrenka..............0...................1.............. ... .....11.05.2013 Strojecka..............2...................1............. ..........12.05.2013 madzia..glasgow......50.................1................ ........15.05.2013 Madallenna.............2...................?............. ...........15.05.2013 allii......................6 lat...............2.........................15.05.2013 majowamamusia.......3,5roku..........?................... .....16.05.2013 katranka........1........................1............... ...........17.05.2013 olkaaaaaaa.............6.................1............... ...........18.05.2013 kinguszka..............5 lat...............1........................19.05.2013 mamanita................1..................1............. ...........19.05.2013 Path5.....................1..................1........... .............19.05.2013 justa27.................ok27..............?.............. . .........20.05.2013 lilith-marlie.............11.................?........... .............20.05.2013 mama majowa..........0.................1......................... 21.05.2013 Anka30!..................2.................1..........................22.05.2013 agrataka...............1..................1.............. ...........24.05.2013 TTO .....................4..................1................... .....27.05.2013 Luisamaj................1..................1............. ...........29.05.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cieszę się bardzo, że znalazłam ten temat i teraz po przeczytaniu żałuję, że tak późno :) bo brakowało mi porad i wsparcia w I trymestrze. To moja pierwsza ciąża ( po IVF ) i najprawdopodobniej ostatnia i bałam się bardzo przez pierwsze 3 miesiące, tym bardziej że moja bliska koleżanka straciła dziecko w 12tc - dzień przed moim pierwszym usg, bardzo to przeżyliśmy i do tej pory gdzieś to we mnie zostało. Na szczęście ciążę znoszę bardzo dobrze, zero wymiotów tylko lekkie mdłości na początku ale i te nie były zbyt dokuczliwe :) teraz tylko plecy czasem bolą jak długo postoję, 17.12 mam drugie usg i może poznam płeć bo kiedyś mi się wyśnił synek ale dla nas nie jest ważna płeć tylko żeby się zdrowe urodziło, już się nie mogę doczekać :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki:) ja mam każde zdjęcie z usg w 3d i bardzo mi sie podobają , a te zrobione na ostatniej wizycie w 16 tygodniu są piekne i dzidzia wyglada bardzo ładnie :) Magii witamy cię bardzo serdecznie :) Dziewczyny tez macie takiego lenia...mi od paru dni sie nic nie chce , mogłabym leżeć całymi popołudniami ... zaczynam sie zastanawiać nad zwolnieniem od nowego roku ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niespodzianka29 - mam to samo... ciężko mi nawet obiad ugotować :/ wszystko się zaczęło półtora tyg temu, jak zauważyłam, że już brzuszek się zaokrąglił, zaczęły się bóle kręgosłupa.Nie wiem czy to nie jest bardziej reakcja psychiczna niż fizyczna ;) Witaj Magii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey. Naczytałam się o białkomoczu w ciaży i skokach ciśnienia no i nie za ciekawie to wygląda...ciekawe co zadecyduje moj lekarz. Boje się o moje maleństwo :( Miłego Weekendu dziewczynki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też miałam taki okres, że mi się kompletnie nic nie chciało, nawet mogłam nie jeść żeby tylko nie gotować :) w domu bałagan że masakra, w wolny dzień prawie nie wychodziłam z łóżka ale przeszło mi na szczęście i teraz mam jakoś więcej energii do życia :) i mój maluch chyba też bo więcej się rusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×