Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

Cześć dziewczynki :) Boże Klaudynka !!! praca fizyczna po 8/13 godzin :( dobrze ze jesteś już na zwolnieniu bo tyle godzin pracy to nawet jak nic sie nie dzieje to chyba nie jest wskazane w ciazy :( Ja już po wizycie i wszystko w jak najlepszym porządku , wręcz perfekcyjnie aż sie boje tak za bardzo cieszyć ,żeby nic sie nie zmieniło :) moja mała DZIEWCZYNKA jest naprawdę wielka ma 21 cm i waży 365g :)tak tak jednak nie mam intuicji , synek będzie drugi :) malutka ma aż 9 dni do przodu, ale lekarz powiedział ze nie zmienia sie tydzien ciazy tylko po prostu dzidzia szybciej rośnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki :) Boże Klaudynka !!! praca fizyczna po 8/13 godzin :( dobrze ze jesteś już na zwolnieniu bo tyle godzin pracy to nawet jak nic sie nie dzieje to chyba nie jest wskazane w ciazy :( Ja już po wizycie i wszystko w jak najlepszym porządku , wręcz perfekcyjnie aż sie boje tak za bardzo cieszyć ,żeby nic sie nie zmieniło :) moja mała DZIEWCZYNKA jest naprawdę wielka ma 21 cm i waży 365g :)tak tak jednak nie mam intuicji , synek będzie drugi :) malutka ma aż 9 dni do przodu, ale lekarz powiedział ze nie zmienia sie tydzien ciazy tylko po prostu dzidzia szybciej rośnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki :) Boże Klaudynka !!! praca fizyczna po 8/13 godzin :( dobrze ze jesteś już na zwolnieniu bo tyle godzin pracy to nawet jak nic sie nie dzieje to chyba nie jest wskazane w ciazy :( Ja już po wizycie i wszystko w jak najlepszym porządku , wręcz perfekcyjnie aż sie boje tak za bardzo cieszyć ,żeby nic sie nie zmieniło :) moja mała DZIEWCZYNKA jest naprawdę wielka ma 21 cm i waży 365g :)tak tak jednak nie mam intuicji , synek będzie drugi :) malutka ma aż 9 dni do przodu, ale lekarz powiedział ze nie zmienia sie tydzien ciazy tylko po prostu dzidzia szybciej rośnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka30!
Niespodzianka29 a w którym jesteś tygodniu? Ja się nie znam ale jakos takie duże to Twoje dziecko :) moje w 14 tygodniu miało prawie 8 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania ja jestem w 19 tygodniu a usg pokazuje ze w 21 , pytałam lekarza co to znaczy i czy zmienia sie przez to usg termin porodu ,lekarz powiedział ze dzidzia po prostu szybko rośnie a termin zostaje ten sam ...nie wiem czy coś zrozumiałas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mnie też Niespodziankowa córka się duża wydaje, może to już nie crl tylko całe dziecko od głowy do stop? moj lekarz ostatnio na usg nie chcial mierzyc, bo powiedzial, ze po 13tc juz sie dlugosci nie mierzy, dopiero na polowkowym. Apropos połowkowego, to na ktory tydzień ciąży się umawiać? czy wystarczy skończony 19 i rozpoczęty 20? czy raczej należy iść po zakończonym 20tym tygodniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilith no pewnie ze to jest cała długość :) o pomyłce nie ma mowy ,moja wizyta trwała ponad godzinę , mała była bardzo dokładnie zmierzona i wszystko w normie tej górnej :) lekarz powiedział ze wszystko pięknie sie rozwija ...aż sama sprawdzalam w internecie i różnie piszą , dziecko może być już takiej wielkości ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niespodzianka gratuluje córeczki:) rzeczywiscie jest dosc spora:) to lepiej kupuj wieksze ubranka bo przy urodzeniu moze byc dłuuuga:D a ja sie dowiem co noszę już za tydzien eech i juz sie nie moge doczekac mam nadzieje ze tez dokladnie pomierzą i posprawdzaja czy wszystko ok:) lilith z tego co ja wiem to usg połówkowe robi się miedzy 19 a 22 tygodniem o ile się nie myle u mnie połówkowe bedzie przypadac na 22 tydzien a doladniej w sumie to 21 z hakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bede mama
witam co do wielkosci to jak najbardziej ok ja bylam u lek. 26 listopada czyli w 17 tyg. i. moja coreczka mierzyla wtedy 25 cm. i mierzono ja od stop , lekarz powiedzial ze na ten tydzien ciazy bardzo prawidlowo. Wiec sie nie martwcie:) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie by zalezalo, zeby robic po skonczonym 19stym, bo tato mialby w koncu okazje syna na zywo obejrzec, bedzie u mnie miedzy swietami a nowym rokiem. Podpytam lekarza za tydzien i najwyzej sie umowie od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Klauddynka, uspokoilas mnie troche. Mam nadzieje ze u ciebie sie wszystko szybko unormuje, tylko nie waz sie przemeczac! ewentualnie mezusiowi obiadek podac mozna hihi Dobrze ze was czytam bo juz sie obowialam ze moje dzidzi ma jakas nerwice, wierci sie niemilosiernie a jak mi da spokuj na pol dnia to wariuje i tylko bym z dopplerem chodzila przy brzuchu. To moja pierwsza ciaza i bardzo sie o wszystko boje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz racje Nikola z tymi ubrankami:) jak tak dalej będzie rosła to ja już nie wiem... na ostatniej wizycie 3tygodnie temu była rozmiarowo o tydzien większa a teraz już o 9 dni:) i nie martw sie napewno za u ciebie tez dokładnie wszystko pomierza :) Dziewczyny pytałam lekarza o szkole rodzenia to powiedział ze jeśli bardzo chce to mogę chodzić ale nie ma potrzeby bo on mi wszystko wytłumaczy ...dzisiaj zadał mi pierwsze cwiczenia z oddychania ... a wy chcecie chodzić ? I jeszcze co do basenu dostałam instrukcje :tampon i dużo wazeliny białej i nic nie powinno sie przedostać , także szukam stroju i próbuje :) Na koniec jeszcze zapytał czy nie chce cesarki ...powiedziałam ze raczej nie ale jak to malenstwo dalej będzie tak rosło to chyba jeszcze raz to przemyśle :) Dobrej nocki dziewczynki i piszcie co u was bo tu jakoś smutno ostatnio na naszym forum:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też już po połówkowym. Przeczucie nas nie myliło i będzie SYNECZEK :) tatuś w niebowzięty :) niepokoi mnie tylko że mam powtórzyć usg (anatomie dziecka) za 2 tyg jeszcze przed nowym rokiem. Nie wiem dlaczego. Lekarka była bardzo enigmatyczna. Powiedziala na koniec ze wszystko wyglada ok ale chce zrobić usg ponownie(???).Wynik dzisiejszego usg ma wysłać bezpośrednio do położnej, dostałam tylko 2 zdjęcia. Mam nadzieję że jest ok. Trochę nas wystraszyła. Staram się myśleć pozytywnie. Zaczynamy myslec nad imieniem i bierzemy sie za zakupy i malowanie pokoiku dla juniora. Pozdrawiam :) Niespodzianka - gratuluje coreczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzisiaj stanęłam wreszcie na wadze i mam 3 kilo do przodu od początku ciąży, myślałam że będzie znacznie gorzej :) ale i tak muszę trochę ograniczyć słodycze, na początku strasznie miałam ochotę na słodkości a dzisiaj dorwałam się do musztardy tak mi smakowała jak nigdy dotąd hihi :):) normalnie się nie poznaję. Dobranoc i kolorowych snów wszystkim życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekam na wiosne gratuluje syneczka i intuicji :) i nie zamartwiaj sie na zapas napewno wszystko będzie dobrze :) przecież jakby działo sie coś poważnego to nie kazała by wam czekać 2 tygodnie tylko od razu jakieś badania :) trzymam kciuki :) A i niecierpie musztardy :):) i to sie raczej nie zmieni :):) miłego dnia dziewczynki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki po weekendzie :) Gratuluję córeczek i synków i udanych usg :)) Teraz już będziemy miały powoli z górki, co prawda ciężej ale z górki... :) Jak teraz do Was piszę to moja dziewczyna kopie pośrodku brzucha :) :) Jutro czeka nas usg połówkowe, może uda się włączyć też 3d, chciałabym zobaczyć twarz maleństwa, chociaż zdaję sobie sprawę, że czasami wychodzi potworkowato... Ale ciekawość jest większa :D U mnie połówkowe wypadło na 19t. 5 d. i tak jak któraś z Was pisała wyżej, podobno do 22 tyg. zazwyczaj robią to usg. Jestem już strasznie ciekawa ile waży i mierzy maleństwo bo puka coraz silniej. No i mam nadzieje, że potwierdzi się płeć, że to babeczka :) A ja dalej szalenie niezdecydowana co do wózka, nie mam zielonego pojęcia jaki wybrać, jest ich za dużo na rynku do wyboru :( Coraz bardziej łaskocze mnie też skóra brzucha, tak jakby jakieś małe robaczki po niej chodziły, a kręgosłup zaczyna dość mocno boleć. W tą niedzielę czeka nas trasa prawie 500 km do przyszłych dziadków do Szcina. Dobrze, że kieruję, to się nie znudzę :) Udanego dnia babeczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szyszka85 pomyśl o wózku z dużymi kołami i żeby miał wszystkie tej samej wielkości bo na nasze chodniki te najlepiej będą się sprawdzać :) co do skóry to znak, że zaczyna się naciągać- dużo wody, warzyw i owoców z witaminą C (ta pozwala szybciej budować się włóknom kolagenowym) i z witaminą E (wzmacnia włókna, nawilża skórę itp). Jeśli chodzi o smarowidła to olej ze słodkich migdałów, olej z pestek z brzoskwiń albo nawet zwykła oliwa oliwek ważne żeby nie były to oleje rafinowane bo w trakcie obróbki cieplnej tracą swoje składniki odżywcze, muszą to być oleje tłoczone i wtedy wszystkie witaminy w nich pozostają. Naturalne kosmetyki będą najlepsze by zapobiec rozstępom ;) Ja aktualnie mam do ciała biooliwkowy krem z EVELINE do ciała w składzie zawiera oliwę z oliwek (sprawdzałam w składzie) i smaruję nim ciało oprócz brzucha, pupy i piersi bo na to nakladam mieszankę oleju ze słodkich migdałów i z pestek z brzoskwiń i z nasion wiesiołka dwuletniego z tym, że jak skończę bo jest to gotowy olejek pod nazwą RESUCUE OLI, to zamierzam zrobić sobie sama taki olej z naturalnych kupionych w sklepie zielarskim bo tam będę wiedzieć czy są rafinowane czy nie a tutaj niestety informacji o tym nie ma ale pewnie są bo zazwyczaj gdy w składzie są oleje tłoczone na zimno to kosmetyk ma w nazwie BIO. Maggi79 ja na każdej wizycie jestem ważona w ubraniu, ostatnio 60,7 kg a wcześniej 61,1 kg i szczerze mówiąc ginekolog to się nie spodobało. Nie mogę w ogóle przybrać na wadze, na samym początku tak do 7mego tygodnia ważylam rano, na czczo w piżamie lub bez ok 63 kg, a od dłuższego czasu nie przekraczam 60kg, dziś sprawdzałam i ważę 58,5 kg, a apetyt mam - nie większy niż zwykle ale czasem jak zjem to aż się sama sobie dziwię ile wchłonęłam. Niespodzianka29 No niestety uroki pracy w handlu. A nie brałam wcześniej bo dopiero co dostałam umowę i straciłabym kasę idąc na zwolnienie bo wcześniej miałam 5 msc zlecenia. A i tak się udenerwuję, wczoraj mój zawiózł zwolnienie i myslalam, że nie będę już musiała kontaktować się z tą francą, a jednak muszę bo nie dostałam wypłaty! JAJA JAKIEŚ..wszystkie koleżanki dostały już w czwartek na konto a ja nie mam do dzisiaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w ten mroźny ale słoneczny dzionek :) bynajmniej u mnie a jak tam u Was z pogodą? Ja też mam problem z wózkiem :( nie wiem czy lepszy będzie głęboko-spacerowy czy z gondolą ( szewc bez butów chodzi ), kiedyś pracowałam przez rok w sklepie z akcesoriami dla niemowląt i byłam na bieżąco, teraz próbuję sobie przypomnieć co ludzie kupowali na wyprawkę dla malucha i jakie są rodzaje i rozmiary ubranek :) wszystko mi wyleciało z głowy, muszę się od nowa wszystkiego jakby uczyć, ehhhh starość mnie już chyba dopada ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maggi79 tak się składa, że akurat u mnie też były dla maluszków, więc jestem na bieżąco, tyle, że mały asortyment m.in nie dostępne kaftaniki i pajacyki :) 62 cm - 0 - 3 msc 68 cm - 3 - 6 msc 74 cm - 6 - 9 msc 80 cm - 9 - 12 msc 86 cm - 12 - 18 msc najczęściej dla dzieciaczków to body (zapinane w kroczu, rękawy różne), kaftanik (bluzeczka rozpinana), pajacyk (różne pełne spodenki z długim rękawem, pełne spodenki z rękawem na ramiączkach itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) no u mnie tez ostro przymrozilo...a co do wozków ja mam z gondolą tako...slyszalam dobre opinie na jego temat wiec mysle ze bede zadowolona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie w Polsce jest cała masa różnych ubranek bo angole nie lubią za dużo myśleć i zauważyłam, że dla malutkich dzieci są tylko body i pajacyki, nie wiedzą co to kaftanik albo śpioszki, chodziłam wczoraj po sklepach i się rozejrzałam troszkę i nie znalazłam ani jednych śpiochów, już widzę że część zakupów będę musiała zrobić w Polsce przy najbliższej okazji włącznie z nożyczkami z okrągłymi czubkami bo tu też nie wiedzą, że coś takiego istnieje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wózka z gondolą to właśnie koleżanka mi odradzała bo mówiła że dużo miejsca zajmuje a ja nie mam w domu zbyt wiele miejsca no i dziecko w gondoli długo też nie pojeździ góra 6 miesięcy a potem już tylko spacerówka, ale z drugiej strony można wypiąć gondolę i wpiąć w stelaż sam fotelik, sama już nie wiem co lepsze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a ja Wam jutro zrobię zdjęcie z rana jak Szczecin zasypało śniegiem - u mnie w ogrodzie leży już z pół metra śniegu i mamy tylko tunele na szerokość łopaty do śniegu pokopane. Dziś rano moim samochodem rozjeżdzałam trochę śniegu przed garażem, żeby rodzice mogli wyjechać i dwójce sąsiadów robiłam ślady pod ich bramy, żeby mogli w ogóle na jezdnię wyjechać. Wszyscy się śmieją, że czołgiem jeżdżę, ale teraz są na mojej ciążowej łasce :-) Wczoraj widziałam jak kobita ciągnęła spacerówkę w mieście - oczywiście, tyłem ją ciągnęła, dzieciak leżał z nogami do nieba, a i tak się ledwo co poruszali. Zatem mój typ - WIELKIE KOŁA :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magi masz racje w uk to masakra z tymi ubrankami:D ja tez nie widzialam zadnych spioszków same pajacyki...Lilith ale fajnie masz:( eech jak mi teskno za Szczecinem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam fajnie, bo moj samochod sobie radzi z kazdym sniegiem, ale inni kierowcy to skaranie boskie maja. Szczeciniankom zrobie jutro zdjecia z ogrodu i ode mnie z biura - jak by bylo mrozno i slonecznie to ladne mam widoki za oknem :-) A jesli juz o spiochach mowicie, to nie zdziwcie sie, bo wcale tak latwo ich w sklepach w PL nie znajdziecie - same body i pajace :-D bylam w niedziele w smyk megastore i uwaga: w calej stercie znalazlam jeden model zwyklych bialych spiochow, z kaftanami tez nie latwo. Ale na allegro widzialam spory wybor tradycyjnej odziezy. boje sie tylko kupowac tak ze zdjecia, poniewaz boje sie o szwy, material i ew. naszywki, zeby nie drapaly od spodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilith no wlasnie ja tez sie zastanawialam nad kupnem ubranek z allegro ale nie ma to jak na ''zywo'' mozesz zobaczyc jaki material,pomacac a tak nigdy nie wiadomo co sie trafi:o ale ja i tak bede troche rzeczy przez neta kupowac lózeczko mam juz upatrzone tylko musze wzor wybrac ale chyba wezme ten pierwszy narazie czekam do usg i zobaczymy:) link: http://www.ebay.co.uk/itm/8-Piece-Baby-Bedding-Set-Canopy-Long-Bumper-Duvet-Duvet-cover-Case-/120988276929?pt=UK_Baby_NurseryBedding_RL&var=&hash=item1c2b7698c1 i w sumie nie jest drogie:) i jeszcze pare rzeczy z allegro musze upatrzyc sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny,ja jutro ide do lekarza,mam nadzieje ze sie dowiem kto mieszka pod moim sercem:) no i chyba dostane jutro l4,slaba jestem caly czas i bol plecow mi doskwiera a to promieniuje na biodra do tego stopnia ze czasem mam problem z chodzeniem. Stresuje sie tym co bedzie w pracy...:/ Gratuluje synow i coreczek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ja już też w niedzielę do Szczecina do rodziców dotrę, wiem, już pisałam, ale doczekać się nie mogę :D Mama mówiła, że odkopują wyjście z mieszkania, a jak pług przejechał, to zrobił im zaspy przy krawężnikach i mieli jeszcze więcej odśnieżania ;);) Niespodzianka29 dzięki za tyle cennych porad, ja ostrzę sobie ząbki na migdałowy olejek do ciała L'Occitane, pięknie pachnie, polecają go też dla babeczek w ciąży, ale nie wiem jeszcze jaki jest skład. Stosowałam jeden kosmetyk z tej serii przed ciążą. Co do wózków, to mi zależy na tym, aby był mocno składany. Mamy małe mieszkanie i niestety będziemy musieli trzymać wózek zaraz wewnątrz przy wejściu do mieszkania :( Co do ciuszków to widziałam tak różne rozmiarówki...np. W Realu rozmiar 50parę był na 0 - 3 m-cy. A i tak w zależności od producenta wymiary ciuszków do rozmiarówki są bardzo różne. Ale lepiej kupić odrobinę większy rozmiar, maleństwu ani rodzicowi to nie przeszkadza, a dłużej posłuży. Lilith: w którym Smyku byłaś? I jakie sklepy z ciuszkami i rzeczami dla maluchów możesz w Szczecinie polecić? Mam zamiar w przyszłym tygodniu się porozglądać po sklepach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martyna89, ja jutro też powinnam mieć już większą pewność czy dziewczynka czy chłopiec, już nie mogę się doczekać usg :) :) powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×