Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zocha33

maj 2013??

Polecane posty

Cześć kobietami :)) Nie wiecie może jak spowrotem włączyć powiadomienia o nowym wpisie na naszym wątku? Przez przypadek kliknęłam na złego linka w mailu i to dezaktywowałam :((( Też miałam strasznego lenia i nic mi się nie chciało, ale od paru dni jest lepiej. Dzisiaj byłam na zakupach, obiad gotowy i posprzątałam. Dzisiaj jakoś dziwnie kłuje mnie od środka brzucha. U Was też spadł śnieg? U mnie takie zaspy pod blokiem, że boję się że się wywalę ;) Spokojnego weekendu :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopisuję siebie, bo gdzieś mnie wcięło :( Maggi79 witaj :):) Mamy termin na ten sam dzień :) Wisnia0606.......9m-c...................1................ .........01.05.2013 Nikola2008.............1...................1............. ...........01.05.2013 monitka1985..........3....................1.............. .........01.05.2013 Zafasolkowana.........1...................1.............. .........02.05.2013 Szyszka85..............0...................1........................03.05.2013 czekam na wiosnę................................................03. 05.2013 Maggi79...............4lata...............1.............. ..........03.05.2013 8avis7..................1...................1............ ............05.05.2013 jodyna..................?...................1............ ... ........07.05.2013 AniaW...................2...................?............ ...........08.05.2013 kamelia majowa.......0...................?........................10 .05.2013 madrenka..............0...................1.............. ... .....11.05.2013 Strojecka..............2...................1............. ..........12.05.2013 madzia..glasgow......50.................1................ ........15.05.2013 Madallenna.............2...................?............. ...........15.05.2013 allii......................6 lat...............2.........................15.05.2013 majowamamusia.......3,5roku..........?................... .....16.05.2013 katranka........1........................1............... ...........17.05.2013 olkaaaaaaa.............6.................1............... ...........18.05.2013 kinguszka..............5 lat...............1........................19.05.2013 mamanita................1..................1............. ...........19.05.2013 Path5.....................1..................1........... .............19.05.2013 justa27.................ok27..............?.............. . .........20.05.2013 lilith-marlie.............11.................?........... .............20.05.2013 mama majowa..........0.................1......................... 21.05.2013 Anka30!..................2.................1............. .............22.05.2013 agrataka...............1..................1.............. ...........24.05.2013 TTO .....................4..................1................... .....27.05.2013 Luisamaj................1..................1............. ...........29.05.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja nie wiem czy to maluch się rusza czy mi się zdaje... co ja powinnam czuć? :( bo niby takie jakby lekkie malutkie coś się przesuwało, ale czytałam że niektóre kobiety w 18 tc już jak przykładają rękę do brzucha to czują, że maluch się rusza a ja nie - tylko w środku :/ a nawet nie wiem czy to to... chociaż wiem, że jeszcze mi mały 'dokopie' to już bym chciała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avis ja na szczęście nie mam jeszcze bólu kręgosłupa, ale nie mogę długo stać w jednym miejscu np w kolejce bo strasznie słabo mi sie robi:( Czekam na wiosne...nie czytaj tych głupot w internecie ...tam często wszystko wyglada dużo gorzej niż w rzeczywistości ...zaufaj swojemu lekarzowi i napewno wszystko będzie dobrze , trzymam kciuki za ciebie i dzidzie :) Magii ja miałam 1 trymestr bardzo ciężki przez mdlosci...pózniej kiedy minęły miałam nagły przypływ energii a teraz to osłabienie wróciło i mam tylko nadzieje ze to chwilowe:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avis ja nie czułam tego co ty u mnie to było to takie ,,pukanie"i pierwszy raz jak poczułam to wiedziałam ze to dzidzia:) pierwszy tydzien tak delikatnie a teraz wierci sie ten mój motylek na całego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8avis7 ja mam tak samo, czuję w środku że mnie puka i smyra i jak się przeciąga przeważnie po prawej stronie ale jak przyłożę rękę to zaraz przestaje i nic nie czuję, dziwne trochę :) Niespodzianka29 ja właśnie w I trymestrze tryskałam energią, mogłam góry przenosić, raz się wzięłam za sprzątanie łazienki a na drugi dzień to odchorowałam bo ledwo chodziłam w pracy tak ponaciągałam brzuch i powiedziałam że już nigdy więcej bo dzidzia ważniejsza. Może dlatego że nie miałam wymiotów, nie wiedziałam co to senność ( a to podstawowy objaw ciąży ), koleżanki mogły spać na okrągło a ja nawet o północy nie mogłam zasnąć a o popołudniowej drzemce nie było mowy, i budziłam się rano grubo przed budzikiem ale jakoś pomału wszystko wróciło do normy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szyszka - ja miałam na ostatnim badaniu moczu śladowe ilości białka, powiedział mi lekarz, że nie ma co się niepokoić, tylko trzeba badanie powtórzyć po 2 tygodniach. Podobno większość kobiet w ciąży miewa białko w moczu a wcale nie oznacza to niczego strasznego - nie czytaj głupot w internecie bo tylko niepotrzebnie si e nakręcasz. Niespodzianka - a też masz tak, że jak dłużej stoisz, albo na przykład przemieszczasz się ileś km samochodem to zatykają Ci się uszy? Albo ktokolwiek inny tak ma? Jakiś czas temu przestałam wchodzić na forum i sama się z tym wszystkim męczyłam... mam nadzieję, że Was teraz nie zamęczę wyjaśniając moje wątpliwości... bo jakoś łatwiej jak ma się komu o tym powiedzieć, niepotrzebnie to chyba dusiłam w sobie. Dzięki że jesteście :) jak będę za bardzo męczyć to mi powiedzcie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka30!
Maggi79 mi sie strasznie źle kojarzy sprzatanie łazienki bo jak ostatnio to robiłam (miesiąc temu) to wueczorem wylądowałam w szpitalu...niby nie ma żadnego połaczenia łazienka i plamienia ale obawa została więc łazienka na głowie męża :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka30!
Przestało mnie ciąnąć na 1,5 dnia i znów się zaczyna... wiem, że to niby normalne że dzidzia rośnie potrzebuje więcej miejsca i wszystko sie w środku rozciąga ale ciągle o tym myślę i jakoś nie mogę się przyzwyczaić do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu, mnie też tak niesamowicie ciągnie, na dodatek boli mnie głowa i to tak zaje....:) i zęby.... wszystkie od jedynki do siódemki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka30!
głowa to i mnie boli i to strasznie bez apapa nie daje rady, a na te rozciagania to nawet nospa nie pomaga którą biore jako zalecenie ze szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8avis7 nie przejmuj się przecież właśnie po to jest to forum :) Ja od ok 2-3 tygodni mam jakieś wodniste upławy, nieraz nie ma ich dużo ale wczoraj np czułam co pół godziny jak mi jakaś woda wycieka, myślałam że oszaleję. Położna powiedziała że to normalne ale czy nie za dużo tego? Nigdzie nie pisze w jakiej ilości one są normalne a w jakiej nie i to mi nie daje spokoju :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maggi ja na początku właśnie od tych mdlosci byłam tak wykończona ze mogłam tylko spać ...szczesciara z ciebie ze cię ominęły :) Avis co ty za bzdurki piszesz ze nas zameczasz :) od tego mamy nasze forum żeby o wszystkim porozmawiać ...razem zawsze razniej:) mi sie nie zatykaja uszy ale kiedyś miałam coś takiego właśnie jadąc samochodem i to chyba od ciśnienia ... nie masz czasem za wysokiego? Anka ja sie dziwie ale mnie narazie omijają te ,,ciagniecia"czy ,, rozciąganie "o którym piszecie :) ale niestety trzeba sie przyzwyczaić :( Dzisiaj pierwszy raz miałam nawet rano duży brzuszek ... normalnie urosl w jedna noc ...normalnie szok:):)aż muszę sie rano zważyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie jak mi się to dzieje to mierzyłam ciśnienie i wszystko jest idealnie. ja też czuję ciągnięcia praktycznie codziennie. na ból głowy biorę apap i piję dość mocną herbatę z dużą ilością cytryny, potem staram się zdrzemnąć 30 minut - najczęściej się udaje bólu pozbyć - przed ciążą miałam straszne migreny, więc każdy ból głowy to strach przed 3-dniowym bólem i wymiotami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania to te twoje rozciągania to naprawdę poważne jak nawet nospa nie pomaga :( Avis jeśli tak na chwile ci sie te uszy zatykaja to pewnie nic takiego ale jak długo nie przechodzi to musisz zapytać lekarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dziś spędziłam 1.5 godziny spacerując z workami prezentów od pracownika do pracownika i rozdalam 276 paczek słodyczy :-) w szpilkach. teraz sobie siedzę po turecku bez butów :-) ale czeka mnie jeszcze dlugi wieczór - od nieślubnego męża dostałam wychodne do 23ciej, żebym się na tym wieczornym party porządnie najadła :-D bólów brzucha ani ciągnięcia na szczęście niet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze aktualizacja tabelki: Wisnia0606.......9m-c...................1................ .........01.05.2013 Nikola2008.............1...................1............. ...........01.05.2013 monitka1985..........3....................1.............. .........01.05.2013 Zafasolkowana.........1...................1.............. .........02.05.2013 Szyszka85..............0...................1............. ..........03.05.2013 czekam na wiosnę................................................03. 05.2013 Maggi79...............4lata...............1.............. ..........03.05.2013 8avis7..................1...................1............ ............05.05.2013 jodyna..................?...................1............ ... ........07.05.2013 AniaW...................2...................?............ ...........08.05.2013 kamelia majowa.......0...................?........................10 .05.2013 madrenka..............0...................1.............. ... .....11.05.2013 Strojecka..............2...................1............. ..........12.05.2013 madzia..glasgow......50.................1................ ........15.05.2013 Madallenna.............2...................?............. ...........15.05.2013 allii......................6 lat...............2.........................15.05.2013 majowamamusia.......3,5roku..........?................... .....16.05.2013 katranka........1........................1............... ...........17.05.2013 olkaaaaaaa.............6.................1............... ..........18.05.2013 kinguszka..............5 lat...............1........................19.05.2013 mamanita................1..................1............. ..........19.05.2013 Path5.....................1..................1........... ............19.05.2013 justa27.................ok27..............?.............. . .........20.05.2013 mama majowa..........0.................1......................... 21.05.2013 Anka30!.................2.................1............ .............22.05.2013 lilith-marlie.............11.................1........... .............22.05.2013 agrataka...............1..................1.............. ...........24.05.2013 TTO .....................4..................1................... .....27.05.2013 Luisamaj................1..................1............. ...........29.05.2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka30!
Ja sobie to tłumaczę tym, że to moje pierwsze dziecko więc ma ciasno a on tam musi mieć miejsce poszaleć wiec się rozciąga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem caly czas zmeczona,moglabym caly czas spac,nie mowiac ze jak wracam z pracy to tylko o tym marze... Dzis bylam na zakupach i weszlam do domu z bolem glowy i zasypiam na siedzaco;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie nic nie boli ale jestem taka zmęczona ...mam tyle do zrobienia przed świętami ale ciagle wszystko odkladam na pózniej :( mam nadzieje ze jakoś sie wkoncu pozbieram:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8avis7 - białko w moczu nie jest zjawiskiem normalnym, szczególnie w ciąży, dlatego tak często sprawdza się jego obecność. Jeżeli występuje świadczy to o tym że nerki nie dają sobie rady, są uszkodzone, jest infekcja a gdy dodatkowo występuje nadciśnienie tętnicze może prowadzić do zatrucia ciążowego, a to już jest bardzo poważny problem. Pozatym duża utrata białka sprawia, że dzieci rodzą się z niską masą urodzeniową, nierzadko przedwcześnie. Nie wolno bagatelizować jego obecności tylko trzeba znaleść przyczynę. To nie sa jakieś tam bzdury z internetu tylko wiadomości z artykulow medycznych. Mi lekarz zlecił wykonanie posiewu moczu, żeby wylkuczyć bądz potwierdzić infekcję oraz zalecił dobową zbiórkę moczu żeby ocenić dobowy poziom utraty białka. Zrobili mi też badania z krwi pod kontem występowania mocznika w krwi i jakieś na nadciśnienie. Nie wiem skąd ten problem bo zawsze miałam niskie. Konsultacja za kilka dni. Zobaczymy co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekam na wiosnę - nie mówię że normalne, tylko że sam ślad bialka się zdarza u wielu kobiet w ciąży i nie zawsze musi być przyczyną bardzo poważnych infekcji. może też to kwestia innych parametrów wyniku badania, skoro w moim przypadku lekarz zalecił tylko powtórne badanie po 2 tyg i powiedział, żebym się nie przejmowała. Chciałam tylko Ci powiedzieć, że niekoniecznie trzeba wpadać w panikę i wyszukiwać u siebie najrózniejsze schorzenia, a warto do tego podejść troszkę spokojniej - nic się nie martw będzie na pewno wszystko dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej msmuski Anka30 posmaru sobie crotlimazolem ja tez go uzywam i mi pomaga maggi ja tez mam takie wodniste uplawy ale jakos nie zbyt sie tym przejmuje bo w pierwszej ciazy tez tak mialam i przed ciaza tak samo:) U mnie troche sniegu popadalo ale juz stopnial ale ponoc sniezyce zapowiadali wiec bedzie wesolo:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
śladowe ilości to ja miałam 3 mies temu, tez mi mowili ze to nic niepokojacego ale co 2 tyg to samo. Posiew z przed miesiąca czysty. Lekarz mowi ze po 20 tyg jest niebezpieczenstwo zatrucia ciazowego, tym bardziej ze bialko pojawilo sie juz w 1 trym i ciagle jest a do tego te skoki cisnienia a powinno byc niskie w 2 pierwszych trym, podnosi sie dopiero w 3. Pisze tylko ze lekarz powiedzial ze to wszystko nie najlepiej rokuje i jak dobowa utrata bialka bedzie wysoka to wtedy szpital i leki na redukcje ciśnienia. Wystarczy poczytac o gestozie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama majowa:)
co do białka w moczu- u mnie również się pojawiło, miałam też podwyższone nieznacznie leukocyty. Lekarz zalecił po prostu ponowne badanie za 2 tygodnie. wczoraj odebrałam wyniki - białka już nie, ma leukocyty w normie. Ale najważniejsze mieć wszystko pod kontrolą i lekarza któremu ufamy. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak czytam Wasze wypowiedzi i mi tez wyszły śladowe ilości białka w moczu i leukocyty od 2-5 do tego bakterie dość liczne ale lekarz powiedział że pewnie przez to że mocz nie był pobrany że środkowego strumienia i kazał powtórzyć wynik i się nie martwić. Ja zawsze myślałam że na posiew moczu trzeba pobrać ze środkowego strumienia a do zwykłego badania moczu nie jest to potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×