Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Firankaa

Starania czas rozpocząć - sierpień / wrzesień 2012

Polecane posty

kiedysmoze sie uda testuj sobie lepiej od 10 dc codziennie i zobaczysz.. ja wlasnie zrobilam test i oto efekt : teraz zrobilam i wyszlo tak : http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5dc14fc65 f1957e7.html co o tym myslicie ? w dodatku pobolewa mnie podbrzusze @ nie wiem kiedy ma przyjsc bo to moj pierwszy cykl po odstawieniu luteiny ktora mialam na regulacje Nick......................Wiek.....Ostatnia@.....Cyk< /a>< /a> l starań...woj...ciąża... Firankaa.................28.......23.08.................1 ..............śląskie.......... KiedysMozeSieUda.....22.......19.09................6..... ..... .....śląskie......... Majka88.................24.......13.08...............2.. .............wielkop.... Wrzesniowa**..........25.......30.08.........1.....pom... przew. termin @ 26.09 staraczkaa......20......26.08........... 1..... kuj-pom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciesze się że podjęłaś męską decyzję tak trzymać :) Dzięki za info z tymi testami :) zacznę stosować tak jak miałam cykle co 28 dni żeby miec pewność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, KMSU - nie badaj z porannego moczu (bo wynik będzie nieważny, LH się "kumuluje" w organiźmie przez noc i wynik jest zafałszowany - najlepiej wieczorem) i na 2 h przed badaniem ogranicz ilość spożywanych płynów. Staraj się sprawdzać poziom LH codziennie o mniej-więcej tej samej porze, to ważne dla porównywania. staraczka - bardzo chciałabym zinterpretować te Twoje wyniki, ale jak, skoro wszystko o innych godzinach robione? Jedne o 10.00, inne o 13.00, inne koło 20.00? Skoro "pasek" wykrywa pik LH następujący około 24-36h przed owulacją, to zakładając że wystąpił 24h przed owulacją mogłaś go przegapić robiąc jednego dnia test o 10.00 a następnego o 19.00. Z tych co tu pokazałaś, to wychodzi, że 23dc lub 25dc (co jest absolutnie przedziwne). Jak długie masz cykle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O. wróć! Przepraszam staraczka, Ty robisz testy 2 razy dziennie, nie popatrzyłam na to. Zwóciłam uwagę tylko na godziny :O. Sorki jeszcze raz. Stawiam na 23dc jako początek wystąpienia piku, więc owulacja zapewne miała miejsce 24-25dc. Ale to bardzo późno. Masz cykle 40dniowe? Czy problem z fazą lutealną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co mam nieregularne i to jest problem bralam 6 cykli luteine na regulacje .. patrz na te robione ok 19:40 bodajze reszte robilam bo nie wytrzymywalam ja uciekam do pracy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki już sobie poradziłam miałam was właśnie pytać o której najlepiej robić te testy ? 20 nie będzie za późno ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny tak mnie dzisiaj naszło żeby wam to powiedzieć cieszę się że Firankaa założyła to forum :) jak by nie było tylko my kobiety potrafimy zrozumieć inna kobietę :) dziś kiedy rano kolejny miesiąc dostałam @ nie zasmuciłam się aż tak bardzo bo wiedziałam że zaraz wejdę na nasze forum i wy na pewno pocieszycie pogadacie i nie pomyliłam się bo zawsze można na was liczyć dzięki dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, no i jeszcze jedna sprawa co do tych testów. Robi się je do pierwszego pozytywnego wyniku (czyli kiedy obie krechy są zbliżonego koloru), bo reszta tylko wprowadza zamieszanie :). Dam Wam przykład pozytywnego testu w 16dc (usuwajcie spacje w linku :D!!), musicie zjechać w dół strony : http://forum.28dni.pl/discussion/119/4/testy-owulacyjne/ http://forum.abcslubu.pl/showthread.php?1678-Testy-owulacyjne/page6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie staraczka zauważyłam że to z rana, dlatego nie brałam go przy powtórnej analizie pod uwagę. Obstawiam u Ciebie 22-23dc, niewyraźne te zdjęcia ;) a i ja mam już wzrok nie ten :D. Ale tak mi się to widzi. Poza tym - skoro dziś rano wyszedł TAK MOCNY, to może faktycznie owulacja wystąpiła wczoraj w nocy ;). Życzę Ci i trzymam kciuki. Popraw z mężem dzisiaj na wszelki wypadek, może uszy trzeba dorobić ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KMSU - czy Ty wyobrażasz sobie, żebym wieczorem, przy herbacie czy kolacji rozmawiała z mężem na temat "śluzików, temperaturek, teścików" i tego wszystkiego, co nam tu zarzucają :D? Hahaha, chociaż muszę kiedyś spróbować - mina mojego Małża będzie bezcenna :). Oczywiście, że babskie fora są potrzebne, jak też kiedyś nic nie wiedziałam na temat testów i całego funkcjonowania organizmu, skądś się musiałam dowiedzieć, jak wiadomości 4 klasy szkoły podstawowej wyparowały z głowy ustępując miejsca przedmiotom ze studiów ;). Głowa do góry, pomyśl jaki będzie ubaw z interpretacją testów ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaTruja oj interpretacja testów może być trudna :) Ja już wyobrażam sobie minę mojego M jak z nim o tym gadam hahaha :D a powiedz mi jeszcze o której godzinie ty mierzysz rano temperaturę ? Bo ja chyba trochę późno bo o 9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzesniowa**
Hej dziewczyny :) ja też ze swoim mężem na takie tematy nie rozmawiam, bo to tylko facet i tak by wiele nie zrozumiał :D KMSU ważne, że już się nie męczysz. Kasia trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie dziewczynki staraczki i Gagkan której się udało, żałuję bardzo że was wcześniej nie znalazłam miała bym o czym z wami popisać, przeczytałam cały wątek i jakże wiele rzeczy do mnie pasuje, szybko parę słów o mnie : z nicu wyczytacie ile mam lat, mam córkę lat 19 :) i naszło nas z moim M na drugie, 15 lat brałam tab.anty. mam 3 mięsniaki, rok starań (od wrzesnia zeszłego roku) i wszystko się sprzysięgło przeciwko staraniom. Na początku nastawiłam się że jak będzie to będzie, po 3 m-cach załapałam wkretkę z mierzeniem temp. z testami owu. na imprezach nie piłam alkoholu bo co jak jednak jestem w ciąży, czytałam wszystkie ulotki z leków żeby sobie nie zaszkodzić i co miesiąc regularnie co 28 dni @ przychodziła, 3 m-ce temu strasznie mi się zycie prywatne pokręciło, (mniejsza o powody) do tego kolejna gin. powiedziała że z bobasa nici bo mięśniak blokuje ujścia jajowodów :( potem prawie rozwód z moim M i 28 lipca miałam dostać @ a tu nic, 4 dni pod rząd testy i na 4 cień cienia drugiej kreski , na drugi dzień beta i wszystko się wyjaśniło, jestem w ciąży! Niestety nie wszystko jest jasne bo byłam na usg (według OM 6tydz.) pęcherzyk ciążowy jest ,w macicy, ale zarodka nie widać,gin. mówi że to najprawdopodobniej za wcześnie i następne usg mam na 24.09 ,biorę duphaston i czekam, teraz z wkrętki na zajście przestawiłam sie na wkrętkę czy będzie fasolka. Troche się rozpisałam ale to tak dla waszego pokrzepienia dusz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzesniowa**
Aga witaj :) mam nadzieję, że będzie wszystko dobrze, czasami ciąża może być młodsza, dlatego jej nie widać, moja koleżanka miała podobnie :) no i ważne, żeby się wszystko z mężem poukładało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę że mogę was trochę wspomóc moją wiedzą w tych staraniach bo przez prawie ro wiele przetestowalam i czytałam. Temperature mierzy się po przebudzeniu , więc otwierasz oczka bierzesz termometr i mierzysz (w pochwie) zawsze tym samym term. chodzi żeby wyłapać różnicę między pomiarami a nie faktyczną temp. (tak jak było pisane każda z nas ma inną temp. podstawową), żeczywiście w dniu ow. powinna podnieść się o pare (2-3) kreski a w dniu spodz. @ spaść ale nie jest to regułą. Jakże by to było proste gdyby wszystko można było przyłożyć do jakiegoś szablonu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzesniowa**
Aga no i przede wszystkim gratuluję!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga-prawie-40 Witaj fajnie że tyle o sobie napisałaś :) jesteś kolejną osobą która potwierdza że jak są jakieś problemy i na chwile człowiek zajmuję się czymś inny niż tylko myśleniem o zajściu w ciąże to nagle mu się udaje. Bardzo się cieszę z tego powodu że Ci się udało mocno trzymam kciuki żeby wszystko było ok :) Ja staram się o dzidzie (teraz będzie 6 cykl) niby nie długo ale każdy @ sprawia że się coraz bardziej boję że coś jest nie tak bardzo pragnę zostać mamą niestety puki co nie jest mi to dane ale mam nadzieję że się to zmieni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z mężami to tak jest że albo ignorują te babskie problemy albo w drugą stronę zamęczają nas pytaniami, mój ostatnio zadał mi pytanie: to ty jesteś w tej ciąży czy nie? oj długo by pisać ale to nie to forum. Trzymam za was wszystkie mocno paluchy, i jak tylko macie mozliwośc i podejrzenia że jestescie w ciąży to najbardziej wiarygodny w 100% jest test na betaHCG z krwi, ja mam lab. pod bokiem i mam wyniki w 2 godz. oczywiście pryw. 30 zł. płace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do objawów ciąży to naprawdę ile kobiet tyle dylematów, ja jestem z tych bez objawowych, tzn leciutkie pobolewania jajników, brak mdłości a własciwie takie zamulenie żołądka mam, piersi czasem wieczorem z boku bolą i wiecie co? ten brak objawów też mnie martwi, bo czy to dobrze? Więc to że nie macie klasycznych objawów ciąży to nic nie znaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Aga, Tak jak napisałaś - temp. podstawową mierzy się z samego rana PRZED WSTANIEM Z ŁÓŻKA :). Tylko wtedy działa ;). Wieczorem strzepujemy termometr (ja używam rtęciowego, ponoć najlepszy do takich pomiarów, te elektroniczne coś wariują) i tuż po przebudzeniu (przed sikaniem, przed śniadaniem, przed prysznicem), zanim nogą z łóżka ruszysz - mierzysz :). W ustach, pochwie lub odbycie - jak komu pasuje. Ważne, żeby zawsze to było to właśnie miejsce ;) - pomijając oczywiste względy higieniczne, tylko pomiar w jednym miejscu, o stałej porze (+/- godzina), po nieprzerwanym minimum 6h śnie i bez chorób (przeziębienie itd) daje prawdziwy, niezafauszowany wynik. Termometr też powinien być jeden. Jak byś miała kłopoty z interpretacją testów - wstawiaj zdjęcia, pomożemy :D. Aga, że Ty po 19 latach zdecydowałaś się na drugie dziecię to podziwiam :). Ja mam już jedno, małe, ma niecałe 9 m-cy i już chcę drugie, bo się boję, że jak zaczekam to już się nie zdecyduję na następne :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzesniowa**
Dziewczyny a jakbym chciała mierzyć w ustach to gdzie najlepiej w jakim miejscu? i ile min. rtęciowym się trzyma? No i do ilu strzepujecie go ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyn!Ale fajnie ze nas coraz wiecej,milo tu codziennie zaglądnac i zobaczyc co u was slychac:)Ja tez.sie tak bardzo nie zasmucilam jak przyszla @,napewno przyjdzie na mnie czas i wierze ze jest dla mnie przeznaczona fasolka;)Trzeba zaktualizowac nasza tabele:)buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrześniowa, ja mierzę pod językiem, nie przy samych ustach tylko dość głęboko, około 6 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzesniowa**
A do ilu zbijacie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×