Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Firankaa

Starania czas rozpocząć - sierpień / wrzesień 2012

Polecane posty

Gość wrzesniowa**
Kasiula kiedy można robić betę? ile dni wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzesniowa**
Firanka no to mogła u mnie wystąpić nawet 10 :) chociaż jakieś pocieszenie :) bo 10 albo 11 miałam ból owulacyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Firankaa
no ale z tym dniem testowania owulacji to ja niby mam 30dniowy cykl wiec powinnam zaczac robic testy od 13 dnia cyklu.... i w sumie zaczelam w 14 dniu i tak codziennie wychodzily negatywne az w koncu 17 dnia cyklu wyszly II kreseczki, nastepnego dnia z ciekawosci zrobilam kolejny test owulacyjny i znowu wyszly II kreseczki, wiec w sumie nie jestem pewna kiedy mialam tą owulacje, czy 18 dnia cyklu, czy 19..... ale dla pewnosci przytulalam sie 3 dni z rzedu w tym czasie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Firankaa
wrzesniowa czyli dalej nic nie wiemy hehehe :) masakra z tym czekaniem i domniemywaniem... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzesniowa**
Firanka starania zaczynasz od 1 pozytywnego testu, kolejne testy się już nie liczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi gin mówił ze 14 dni po owulacji mam zrobić, czyli 14dniu po inseminacji i wyszła :) wcześniej naprawde nie ma co, bo wynik może być za niski. A gdzie testy... Wiec jak wiesz kiedy mialaś owulke, dla pewności ostatni dzien, bo zawsze z testów wychodzi że 2-4dni jest prawdopodobieństwo, to od tego ostatniego dnie bite 2tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzesniowa**
Znaczy od okresu to można co 2 dni :D bo częściej to nie ma sensu, słaba jakość plemników będzie, a potem jak się przyuważy owulkę to do dzieła :D heheh!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Firankaa
wrzesniowa to czemu dalej wychodzily II kreseczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Firankaa
gagkan to jakby nie byla troszke dobra wiadomosc dla mnie ;) a czy ty juz te 7 dni po owulce tez mialas taki bol brzucha jak na okres? i pleców? bo ja ciągle sprawdzam czy przypadkiem juz nie mam @... bo takie mam wrazenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzesniowa**
Firanka no mi też dalej wychodziły, ale to normalne przecież, bo cały czas czuje hormony :) przecież to nie znika od razu, ja miałam pozytywne dnia 13 i 14 a 15 już negatywny. Tak samo jak poronisz to będziesz mieć przez wiele dni testy pozytywne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firankaa nie potrzebny jest codziennt seks, ba - nawet niewskazany bo plemniki muszą się wzmocnić, zeby były silne. Co drugi dzień jest wskazane. A owulacji nie masz przecież 1 dzień. Nawet jakbyś sie nie kochala w samą owulkę a dajmy na to 2 dni przed czy po, to jesli z plemnikami jest wszystko ok (i z twojej strony też np drozność itd) to i tak może dojść do zaplodnienia, bez paniki. Plemniki przeżywają przecież kupę godzin (jesli jest ok z ruchliwością i żywotnością).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Firankaa
majka, KMSU to co Kasiula pisze jest dobrą wiadomością dla was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzesniowa**
Każda z nas która nie dostanie @ ma szanse :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Firankaa
kasiula ja wiem... my sie wstrzymujemy az do owulki z seksem, dopiero w trakcie dzialamy, a i próbujemy strzelic w chlopca wiec kochamy sie dokladnie w dzien owulki i po niej.... wiem ze to nie potwierdzona metoda ale podobno wieksze prawdopodobienstwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiula86-ale ja robiłam testy przed @ i są pozytywne. 1 zrobiłam 14.09 i nawet wstawiłam fotkę (to był 11 dzień). Jestem HEPPY:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To tylko sie cieszyc ze mialas tak wczesnie wysokie hcg w moczu :) mniej nerwów straciłaś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzesniowa**
Gagkan a ile to było dni przed @ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To tylko sie cieszyc ze mialas tak wczesnie wysokie stezenie hcg w moczu :) mniej nerwów straciłaś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzesniowa**
To super, jak robiłaś tym 10 to się zgodzę, że to wykrył :) fajnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzesniowa**
JAK WYKONAĆ BADANIE Wyznaczonego dnia zebrać mocz do czystego i suchego pojemnika. Nie wykonywać badania z pierwszego moczu porannego. Dla uzyskania lepszych wyników, każde badanie powinno być wykonane mniej więcej o tej samej porze dnia. Na około 2 godziny przed badaniem należy ograniczyć spożycie płynów. Daty, godziny i wyniki badań przeprowadzanych przez kolejne dni najlepiej notować na bieżąco w tabeli "Grafik wyników badań" zamieszczonej poniżej. Tuż przed wykonaniem badania otworzyć foliową kopertkę przez jej rozdarcie. Wyjąć pasek testowy chwytając za jego górną część. Zwrócić uwagę, aby nie dotykać palcami pozostałej części testu. W kopertce znajduje się również środek pochłaniający wilgoć, który należy wyrzucić. Pasek testowy zanurzyć w badanym moczu do odpowiedniej głębokości - tylko do zaznaczonej linii, nie wolno zanurzać powyżej tej linii. * Po upływie 10 do 15 sekund wyjąć pasek testowy z badanego moczu i umieścić go na poziomej powierzchni. Obserwować przemieszczanie się badanej próbki moczu przez strefę testową T i kontrolną C paska testowego. Odczekać, aż pojawią się barwne prążki. * Wynik testu odczytać po 5 minutach od momentu zanurzenia paska testowego w moczu. Jeśli nie pojawi się żadna barwna linia, odczekać jeszcze 1 minutę. Nie brać pod uwagę wyniku otrzymanego po czasie dłuższym niż 10 minut. JAK INTERPRETOWAĆ WYNIK TESTU OWULACYJNEGO Wynik dodatni Pojawiają się dwa wyraźne prążki: w strefie testowej T i kontrolnej C. Intensywność barwy prążka T jest taka sama lub silniejsza niż natężenie barwy prążka C. Taki wynik wskazuje, że prawdopodobnie owulacja pojawi się w ciągu 24 - 36 godzin. Wynik ujemny Pojawia się prążek kontrolny C, prążek testowy T jest znacznie słabszy lub w ogóle nie pojawia się. Taki wynik wskazuje, że nie nastąpił wzrost LH i należy wykonać nowe badanie następnego dnia. Wynik niejednoznaczny W przypadku, gdy nie pojawia się żaden prążek lub pojawia się tylko prążek testowy T, wynik testu jest niejednoznaczny i należy powtórzyć badanie używając nowego testu paskowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzesniowa**
Gagkan a jest możliwość taka, że możecie mieć bliźnięta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak jest mozlwisc na bliznieta
gagkan rozumiem mialas stymulacje owulacji? a to sie zdarza BARDZO czesto mam 2 kolezanki po IUI tylko im sie udalo za 4-5 IUI dopiero obie maja bliznieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak jest mozlwisc na bliznieta
gagkan a co bylo przczyna nie powodzen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możliwość blizniaków istnieje bo były 2 pęcherzyki. Nie byłam stymulowana, cykl naturalny. Dostałam tylko pregnyl. Powodem do IUI były słabe parametry nasienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak jest mozlwisc na bliznieta
to tylko sie cieszyc ze sie udalo za 1 razem IUI bo ja juz jestem po 3 IUI u nas tez slabe nasienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzesniowa**
No życzę owocnej 2-ki :) fakt będzie więcej latania wokół dzieci, ale przynajmniej od razu 2. Ja też bym wolała mieć bliźnięta 2jajowe bynajmniej bym miała 2 odchowaną za jednym porodem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzesniowa**
No to życzę owocnej 2-ki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×