Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Firankaa

Starania czas rozpocząć - sierpień / wrzesień 2012

Polecane posty

VEG masz racje skonsultuje sie tez z innym lekarzem, tylko czekalam na ten grudzien bo od grudnia jestem ubezpieczona w LUXmedzie. Czy moglabys mi jeszcze raz podac tego lekarza swojego? nie chce mi sie przeszukiwac stron. I jaki jest koszt wizyty u niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firanko chcesz powiedzieć że miałaś w I trymestrze ciąży progesteron 20ng/ml? Bardzo mało. Ja miałam w 4tc 52ng/ml i to było za mało dostałam 250mg luteiny na dobę. U mojego wizyta 150zł dr Jędrzejko Centrum Medyczno Farmaceutyczne Przyjazna Katowice Giszowiec ul.Przyjazna 8 tel.32 250 20 49 on w czwartki i piątki przyjmuje tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no widzisz brałam 300mg progesteronu i tez za mało bo łożysko dalej nie jest w pełni sprawne jest ekto-jakieś-tam i ten krwiak :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Veg 8 dni po owulacji robilam progesteron i wyszedl ponad 20... to bylo ponad 2 tygodnie temu. Lekarz powiedzial ze dobry poziom i jak czytam to mieszcze sie w normie: Normy progesteronu w ciąży to: 1-28 ng/ml tuż po owulacji, 9-47 ng/ml do 12. tygodnia ciąży, 17-146 ng/ml między 12. a 28. tygodniem ciąży i 55-200 ng/ml od 28. tygodnia aż do rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i tutaj pewien lekarz tak pisze: Poziom progesteronu do ok. 10 tyg. ciąży utrzymuje się na dość stałym poziomie 10-20 ng/ml, typowym dla drugiej fazy cyklu. Następnie od 10-14 tyg. po utworzeniu się łożyska progesteron rośnie stopniowo do ok. 150 ng/ml w terminie porodu. Oznaczanie poziomu progesteronu w ciąży nie ma znaczenia diagnostycznego i najczęściej nie koreluje np. ze stopniem zagrożenia wczesnym poronieniem, aczkolwiek opinie w tej kwestii są jeszcze podzielone. Ja takich pomiarów nie wykonuję. Sławek Warzęchowski to ja juz nie wiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie 8 dni po owulacji był ok ale nie wiesz jaki poziom masz w ciąży bo na dobrą sprawę powinien być przy górnej granicy żeby było dobrze w takiej sytuacji jak ty miałaś . :) Pamiętaj,że twój organizm bez wspomagania miał go bardzo mało i w ciąży nie jest w stanie wyprodukować jego odpowiedniej ilości,skoro już przed ciążą był problem, odpowiednią ilość wyprodukuje dopiero w 18tc kiedy łożysko będzie w pełni wykształcone i samo sobie pędzie wytwarzać progesteron. Do 18tc czerpie progesteron z organizmu żeby wykształciło się łożysko dlatego dobrze brać naprawdę duże dawki żeby było dobrze.Każde plamienie świadczy o tym ze coś jest nie tak m.in przez progesteron.:) Widzisz jak poszłam do konowała to nawet nie widział na swoim dupiatym usg ze mam jakieś perforacje w łożysku(a mam je od samego początku ciąży) a jak powiedziałam ze biorę luteinę to mnie wyśmiał ze po co -debil! Niby konczył taką samą medycynę a okazuje się co innego- niektórzy lekarze są żałośni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co w najgorszym wypadku jakby coś możesz iść do niego szpitala w tychach na dyżur on chyba tam jest zawsze.Ewentualnie mogę Ci podać komórke do niego zreszta jest ogólno- dostępna :) i mogłabyś zadzwonić. Jeśli chodzi o specjalistę co z czystym sumieniem Ci mogę polecić to tylko on. W tychach przyjmuje jeszcze zawadzka katarzyna tez jest dobra ale nie tak jak on.Wierz mi-on jest jedyny a przebrałam lekarzy chyba z 20-tu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuje Veg. W poniedzialek powtarzam bete i robie progesteron. Zastanawiam sie czy robic ponownie TSH.. czy jeszcze sie wstrzymac. Ostatni raz robilam TSH 2 tygodnie temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nooo zrób progesteron :) TSH możesz powtórzyć zobaczysz jaki poziom masz w ciąży przy tabletkach. Jak byś dzwoniła do niego to możesz sie powołać na mnie ze w takiej sytuacji jaka masz podałam ci namiar na niego itd to wtedy bym ci napisała na gg moje "dane" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam ze uciekłam, poprostu usnełam jesli mam oceniac po sluzie to jakos teraz mam dni płodne i moge tylko na tym bo innych obiawów brak, nawet kalenadarzem sie nie moge posiłkowac bo mi sie poprezstawiało chyba cisnienie spada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spooooko :D w podzięce za 9 m-cy spotkamy się z dziećmi na soczku ;) hihi Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klementynka ja chyba tez zaczynam owulke niby brak sluzu ale jajniki mnie bola i klucie oraz prawa nerka mnie promieniuje a dzis 21dc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrzesniowa ja z mezem walke ogladam i w miedzy czasie z wami pisze. Dziewczyny lepiej sie bily niz faceci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jakos nie przepadam za przemoca, ja sie denerwuje i przezywam walki 5latków na zawodach a do takich nie mam nerwów. ja to chyba tylko na tym sluzie bede polegac bo mnie nic nie boli, zreszta nie nastawiam sie bo mam zleconych kilka badan i dopiero jak je zrobi i dostane wyniki, skonsultuje z lekarzem to bede cos wiedziec i musze zobaczyc ile bedzie trwał ten cykl bo mi sie pomieszało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj maz jest tego zapalencem. Mi to jest obojetne z nudow moge obejrzec . Ja teraz prasowalam malej ubranka wiec tylko sluchalam co mowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co mi kiedys kolega powiedział (stoi na bramkach w klubach) ze jak dwie kobiety sie bija to oni losuja który mam rozdzielac bo kobiety zadnych zasad w walce nie maja i oni po prostu sie boja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×