Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Firankaa

Starania czas rozpocząć - sierpień / wrzesień 2012

Polecane posty

Gość KiedysMozeSieUda
ale jesstes glupia-To ja KiedysMMozeSieUda mialam zmieniony pseudonim bo odpisywalam takiej szkoda gadac dlatego zmienilam pseudonim ale wybaczcie jak ktos pisze czy moze byc wciazy jesli chlopak nie mial wytrysku bo mnie szla trafia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KiedysMozeSieUda
Tak w ogole to witam was dziewczyny :) Firankaa jak tam czy @ sie skonczyl byly jakies starania :) ja zaczynam od dzisiejszego dnia hihihi :) czyli 5 cykl czas zaczac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiedyśMożeSięUda - dziękuję za podpowiedź ;). Fakt - zajść w ciążę to nie taka prosta sprawa, jak się niektórym wydaje. Chociaż z drugiej strony są kobiety, którym (za przeproszeniem) wystarczy usiąść na męskich portkach i są w ciąży :D. Jaka to sprawiedliwość :(? Całe szczęście starania o dziecko same w sobie są bardzo miłe, chociaż pamiętam, że za pierwszym razem zaczynałam już świrować i traktować seks jako czystą prokreację zamiast czystej przyjemności :o. Mam nadzieję, że teraz do takiego stanu się nie doprowadzę ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KiedysMozeSieUda
MamaTruja ja wlasnie na samym pocatku mialam dokladnie tak samo traktowalam mojego partnera dosc przedmiotowo z mysla o dziecku i zle mi z tym bylo ale teraz juz jest tak jak byc powinno czyli baaaaaaaardzo przyjemnie :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiedyśMożeSięUda - nie masz jeszcze dzieci, prawda? To i tak szybko udało Ci się "przywołać się do porządku" :), bo u mnie im dłużej to trawało (starania), tym gorzej - coraz bardziej nakręcałam się, że coś jest nie tak i pomimo zapewnień lekarzy, że dopiero po roku trzeba robić badania, to ja i tak badałam się na wszystkie strony :D. No i w sumie racja, bo wyszła ta prolaktyna nieszczęsna. Kto wie, ile byśmy musieli czekać na Truja, gdybym olała badania i "szła na żywioł". Pewnie jeszcze nie byłabym mamą ;). I tu odpowiedź do staraczki - możesz brać kf, nawet powinnaś, ale nie ułatwi on na pewno zajścia w ciążę. Jeżeli staracie się już prawie 1,5r i nic, to faktycznie coś może być na rzeczy. Pójdź do jakiegoś rozsądnego gina, a jeszcze lepiej gin-endokrynologa. Piszesz, że bierzesz luteinę - czyli coś nie tak z progesteronem u Ciebie, jak sądzę? Hormony mają to do siebie, że jeden wpływa na drugi - więc zamiast "leczyć" skutki, lepiej poszukać przyczyn tych nieregularnych okresów. Bo może się okazać, że niski progesreton nie jest jedyną przeszkodą w zajściu w ciążę (czego Ci nie życzę) - a w każdym razie nie najważniejszy. pikolinka - popatrz na to tak: kolejna szansa przed Tobą ;), już za parę dni ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Progesreton, o ja pitolę :D! Progesteron! I nie w zajściu a w utrzymaniu ciąży (tzw. ciąże biochemiczne). Przepraszam, to już ta godzina gdzie padam na nos ;). Dobranoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna==
Witam wszystkich :) Jest tu moze juz jakas ciezarowka czy wszystkie staraczki? Ja jutro robie test, dzis rano tez robilam i wyszla baaardzo badziutka 2ga kreseczka, widoczna tylko pod wiatlem. Mialam czekam do srody z kolejnym testem, ale nie wytrzymam i robie jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Firankaa
Witajcie:) Ciesze sie ze rozrasta sie nasza grupka :). Ja dzisiaj caly dzien pracowalam i nie mialam kiedy do was zaglądnąć. Mi skonczyl sie okres wczoraj i wczoraj juz byly staranka, jednak z pewnością nie mam jeszcz plodnych, no ale nie zaszkodzilo spróbować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Firankaa
justyna no my to wszystkie póki co jeszcze staraczki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Firankaa
ojej, to super. Wazne ze wogóle widać tą drugą kreske... Daj znac jutro czy sie potwierdziło :) Trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna - no niestety, my jeszcze się staramy :(...ale już za parę tygodni może do Ciebie dołączymy :D. Daj znać jak poszło z testem :). Firanka, Ty też "idziesz systemem" ;) co drugi dzień czy po prostu na żywioł i będzie co ma być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamatruja luteine mam brac na wyregulowanie okresu bo byl bardzo nieregularny. wyniki niby mam w normie minimalnie byla podwyzszona prolaktyna, ale moglo to byc przez stres bo bardz osie denerwowalam tego dnia kiedy mialam pobieranie krwi. niby 1,5 r. ale przez ten pierwszy rok nie tyle sie staralismy co nie uwazalismy. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staraczka - nie jestem lekarzem, więc nie będę Cię leczyć :D. Chciałabym tylko, żebyś zasięgnęła informacji i zastanowiła się nad tym, co Ci napiszę. Mogę bredzić ;), bo nie jestem fachowcem, ale sporo się dokształciłam podczas bezowocnego roku starań o poprzednie dziecko. Wiem tylko, że dziewczyny tutaj piszą, że biorą luteinę w II fazie cyklu właśnie ze względu na problemy z progesteronem (luteina prowadzi do przekształcenia ciałka żółtego w komórki luteinowe wytwarzające progesteron). Jeśli chodzi o uregulowanie okresu, to zazwyczaj biorą ją od początku cyklu. Ze swojego doświadczenia wiem, że luteinę dostaje się na sztuczne wywołanie okresu - dwukrotnie miałam wywoływane krwawienie, bo problemy homonalne zatrzymały normalny cykl. Raz po zastrzyku antykoncepcyjnym, drugi raz po porodzie (pojawił się pierwszy okres, a później już nie chciał ;) ). Zastanawia mnie więc jak lekarz uzasadnił u Ciebie tą luteinę w II połowie cyklu na "wyregulowanie okresu"? Czy to nie jest właśnie takie "leczenie skutków" - czyli po prostu wywoływanie krwawienia, a w środku dalej gospodarka hormonalna w nieładzie? I jeszcze jedno - prolaktyna to hormon, który jest w dużych ilościach produkowany przez kobiety np. po porodzie. Ma za zadanie zatrzymać owulację. To, że miałaś podwyższony poziom prolaktyny już by mnie sprowokowało na Twoim miejscu do badania prolaktyny z obciążeniem, żeby sprawdzić czy to nie hiperprolaktynemia czynnościowa. Bo faktycznie może być tak, że tylko się zestresowałaś - a może być tak, że nie masz owulacji i bez leków (i to nie luteiny) się nie obędzie. Ja w każdym razie od razu zrobiłam to badanie, kiedy wyszło mi, że prolaktyna jest za wysoka a ja mam za sobą rok "nie uważania". Trzymam za Ciebie kciuki, żeby wszystko było ok, a moje posty były bredzeniem idioty w pijanym widzie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamatruja chyba masz racje zrobie to prolaktyne pod obciazeniem ;-) i zobaczymy. no i czas chyba zmienic ginekologa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zniechęcaj się :). Trudno trafić na lekarza, który ma coś innego do powiedzenia oprócz "spokojnie, trzeba po prostu czasu" :o. A później trafiasz do specjalisty, który pyta "gdzie Pani była tyle lat???" :o. Jak masz kogoś, kogo możesz podpytać o dobrego lekarza, który nie zbywa pacjentek - to spróbuj. Albo zapytaj dziewczyn na forum kogo z Twojej miejscowości polecają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KiedysMozeSieUda
justyna== Witaj:) bardzo sie ciesze ze wyszla blada kreseczka to dobry znak:) czekamy na informacje :) Dziewczyny dzisiaj kolejny dzien staran u mnie a wam jak idzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj KiedyśMożeSięUda, u mnie nici ze starań, bo jeszcze @ się kończy :(. A jakoś nie znajduje przyjemości w wizji seksu "na Indianina" ;). Myślę, że od jutra mogę spokojnie zaczynać, oj, Małż się ucieszy :D. Tak się zastanawiam, skoro będę (mam nadzieję skutecznie) Małża prowokować do systemu dwudniowego ;) to czy jest sens robić te testy owulacyjne? Bo w sumie może mnie korcić, żeby jeszcze "poprawiać" w dni płodne, a to przecież plemniki osłabia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KiedysMozeSieUda
MamaTruja wiesz powiem Ci tak ze ja nie robila bym testow owulacyjnych puki co jak bedziecie isc systemem co drugi dzien to nie ma to sensy i powiem Ci jeszcze ze slyszalam ze partner powinien konczyc w kobiecie w pozycji od tylu bo mniej spermy wycieka i powiem Ci ze to dziala sprobuj cie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KiedysMozeSieUda
MamaTruja sory widzialam ze z ta pozycja od tylu sie juz powturzylam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak myślę o tych pozycjach, seksie w okreslone dni, wspomaganiach lekami i tak sobie pomyślałam, że chyba czas zapisać się na kurs tańca :). Ostatnio jak nie mogłam zajść w ciążę, to też sobie hobby znalazłam i skoncentrowałam się na nauce nowych umiejętności (czyli oderwałam myśli od ciąży) - i zaskoczyłam już w pierwszym miesiącu :D. Może to jest jakiś pomysł :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A kiedy najwcześniej
testujecie dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KiedysMozeSieUda
Jak niechciana @ nie przyjdzie 14 to testuje kolo 20 wrzesnia:) a wy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja @ ma przyjść 24.09, ma dość długie cykle. Ale na pewno nie wytrzymam i zrobię test ze 4 dni wcześniej :D. Kupiłam takie o czułości 10mIU/ml, więc przed okresem już powinny ciążę pokazać - o ile ciąża będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Firankaa
Witajcie dziewczyny. No w sumie to nie zastanawialam sie nad tym systemem dwudniowym hmm a moze warto to sprawdzic :) no ale chyba nie mozliwe bym miala juz plodne4 skoro okres skonczyl mi sie dopiero wczoraj.. a podczas dni plodnych dalej co dwa dni, czy wtedy codziennie sie staracie? Ciekawe jak Justyna :) Ja to poki co nie robialm testów owulacyjnych, moze bez tego sie uda.. ale pewnie jak nic z tego nie bedzie w ciagu kilku miesięcy to zrobie.. Ach kurcze mi to dopiero za miesiac wyjdzie czy coś wynikło z tego cyklu czy nic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KiedysMozeSieUda
Firankaa ja stosuje te metode co 2 dni bo po 1 kiedy kocha sie z facetem codziennie to on ma mniej spery i mniej plemnikow po 2 plemniki nie sa tak oslabione a po 3 slyszlam ze kochanie sie codziennie daje odwrotny skutek do czekiwanego :)) tez jestem Ciekawa co u Justyny ale nc nie napisala mnie w sumie najwczesniej moze cos wyjsc o kolo 14 wrzesnia to tez kupa czasu MamaTruja ja bym nie robila tak wczesnie testu bo czasami mozna sie rozczarowac ze sie nie jest w ciazy a potem sie okazuje ze okresu brak i jednak ciaza poczekaj conajmniej te 2 dni jak ci sie okres spozni wytrzymaj chociaz to trudne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Firankaa
KiedysMoeSieUda ja w tym miesiacu tez sprobuje co 2 dni :) chociaz kurcze moze to byc troszke trudne organizacyjnie biorac pod uwagę ze ciagle mijam sie z mezem... heh no ale bynajmniej w okolicach przypuszczalnych dni plodnych postaram sie zastosowac do tej metody :) No to faktycznie tez masz duuuzo jeszcze czasu do teścika ;) Ale czas szybko leci, w koncu sie doczekamy i oby sie udalo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KiedysMozeSieUda
Firankaa mam nadzieje ze szybko zleci najwazniejsze sa dni te blisko owulki wiec w tedy sie trzeba duuuzo kochac z meze :) ja wlasnie czekam na mojego az wyjdzie z lazienki hihihi :) teoretycznie dzisiaj jest moj trzeci dzien plodny :) wiec trzeba sie 'zabrac do roboty' :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Firankaa
KiedysMozeSieUda mam nadzieję ze w tym miesiącu "przytulanki" z mężem przyniosą rezultat i u Ciebie i u mnie :) Tylko niech te dni szybciej lecą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KiedysMozeSieUda
Firankaa tez bym chciala zeby ten czas szybciej lecial juz sie nie moge doczekac testowanka o ile nie przyjdzie ta wstreciucha :) dzisiaj znowu staranko lubie te chwile :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KiedysMozeSieUda
Czesc dziewczyny widze ze stanowczo za rzadko tutaj zagladacie dlaczego ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×