Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Firankaa

Starania czas rozpocząć - sierpień / wrzesień 2012

Polecane posty

Gość KiedysMozeSieUda
Firankaa no oby oby bo nie chce mi sie juz czekac a w zasadzie to juz nie moge sie doczekac jak my wszystkie zreszta :) a gdzie tam jeszcze do 14 wrzesnia bo w tedy sie najwczesniej dowiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viku$- ja tabletek anty nigdy nie brałam więc nie wiem jak to z nimi jest po odstawieniu. Ja bym powtórzyła jeszcze raz testy. Ten zwykły sikany i krew. Czasem w labo mogą się pomylić. A może masz rozchwianą gospodarkę hormonalną po tych tabsach. Twój lekarz powinien chyba Ci zlecić zbadanie hormonów. Jeszcze jedno pytanko: po tym teście z krwi co wyszedł negatywny rozmawiałaś z lekarzem(choćby telefonicznie), byłaś na wizycie? KiedysMozeSieUda- 2 tyg szybko zlecą, pewnie, że będę myśleć o tym codziennie ale nie jesteśmy jeszcze zafiksowani na maxa. Co ma być to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KiedysMozeSieUda
gagkan i bardzo dobrze ze masz takie podejscie do sprawy :) czekam w takim razie na jakies wiesci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gagkan - trzymam kciuki, nam się udalo za pierwszym razem, także głowa do góry. I nie przejmuj się jak rozpoznasz np objawy jak na miesiączke, ja byłam na sto ba, nawet na tysiąc procent pewna, że dostane ale w 14dniu od IUI mąż mnie wywlił z domu na siłę na zbadanie bety...i niespodzianka była! A mnie brzuch bolał i to mega, tak typowo na miesiączke, piersi mnie bolały i w ogóle się źle czułam. My dziś wykorzystaliśmy czas, spróbujemy jeszcze pojutrze i też czekanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viku$
Gegkan - to wygladalo dosc strasznie,mialam dostac list z wynikami...ale czekalam i czekalam i nic...wiec sama poszlam do lekarza by sie zapytac w recepcji powiedzialam po co zaszlam a recepcjonistka poimformowala mnie ze wynik jest negatywny. No niestety...po tamtym dni wspolzylismy juz pare razy..wiec wciaz czekam moze za 2 tyg badz 3 zrobie kolejne testy :) i mam nadzieje ze mnie uszczesliwia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KiedysMozeSieUda
czesc dziewczyny jaki sluz powinien byc po dniach plodnych bo u mnie jest sporo bialego nie wiem czy to dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Firankaa
Witajcie kobietki :). ja wczoraj pierwszy raz kupilam testy owulacyjne i dzisiaj zrobie pierwszy..Dni plodne powinnam miec teoretycznie od jutra... i nie wiem czy juz teraz powinnam zauwazyc jakies objawy? śluz rozciągliwy powinnam miecjuz dzisiaj? Kurcze nie wiem czy jest wszystko w porządku bo chyba juz powinnam zaobserwowac wiecej tego sluzu.. czy mam racje? A wczoraj i dzisiaj do tej pory prawie wcale nie jest widoczny bynajmniej na majtkach... czy to normalne? czy jak są dni płodne powinien być on bardzo widoczny własnie np na majtkach (na wkładce) czy wystarczy ze jest tylko w pochwie... Jesli wiecie odpowiedzcie mi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Firankaa
KiedysMozeSieUda widze ze obie w tym samym czasie pytamy o śluz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Firankaa
KiedysMozeSieUda ja mysle ze jest to normalne. Po plodnych sluz zmienia sie w kremowy, lub odrazu zanika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atomówka001
ja testuje w piatek;) to będzie 13 dni po pierwszym stosunku z zamiarem dzidzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KiedysMozeSieUda
Firankaa widze ze podobnie myslimy :) daj znac czy te testy owulacyjne sa wiarygodne jak juz je przetestujesz:) to moze tez sobie kupie jezeli w tym miesiacu sie nie uda:( co do Twojego pytania o sluz to ja co miesiac mam ten sam problem ze suzem nigdy nie widze plodnego sluzu u siebie juz od bardzo dluzszego czasu czytalam troche o tym i znalazlam forum na ktorym dziewczyny pisaly ze trzeba pic len i w tedy jest duzo sluzu i jakosc sie poprawia ja od wczoraj pije i zobaczymy jak to bedzie:) Firankaa a skad jestes jak moge zapytac ? atomówka001 to daj znac jak zrobisz test :) i trzymamy kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Firankaa
KiedysMozeSieUda ja jestem z Katowic, a ty? Ja wyczytalam dzisiaj ze najlepiej sprawdzic śluz kucając i wkładając dwa palce do pochwy i ściągnąć śluzu trochę z szyjki i wtedy go sprawdzić.. ja tak przed chwilą zrobilam i wyciągłam nawet sporo śluzu który rozciągnęłam miedzy palcami, wiec jakby płodny... z tym ze kolor ma białawy, a nie przezroczysty.. wiec już sama nie wiem, może jutro zmieni kolor na bardziej przezroczysty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Firankaa
KiedysMozeSieUda ja jestem z Katowic, a ty? Ja wyczytalam dzisiaj ze najlepiej sprawdzic śluz kucając i wkładając dwa palce do pochwy i ściągnąć śluzu trochę z szyjki i wtedy go sprawdzić.. ja tak przed chwilą zrobilam i wyciągłam nawet sporo śluzu który rozciągnęłam miedzy palcami, wiec jakby płodny... z tym ze kolor ma białawy, a nie przezroczysty.. wiec już sama nie wiem, może jutro zmieni kolor na bardziej przezroczysty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KiedysMozeSieUda
Firankaa to mieszkasz nawet calkiem blisko mnie ja jestem z Bielska-Bialej . Tez zaczne tak sprawdzac sluz moze w tedy dowiem sie wiecej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! viku$- ja bym chyba nie miała cierpliwości czekać. Poszłabym do innego gina i tyle. Życze zdrówka i powodzenia!!! Co do ilości śluzu w dni płodne(czyt. owulacja) to zależy od przypadku. Jedna ma prawie sucho a z drugiej płynie. Po dniach płodnych faktycznie zmienia się w bardziej gęsty i biały. KiedysMozeSieUda- siemię lniane pomaga ale trzeba zacząć pić od 1 dnia @ do owulacji. Potem trzeba przestać bo w przypadku ewentualnej ciąży można ją stracić(tzn. może wypłynąć czy coś takiego). Ja sobie kupiłam olej z wiesiołka. Też podobnie działa ale zabrakło mi konsekwencji w braniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kasiula86- dzieki, jak będę miała jakiś przeczucia to będę piasć. pierwszy test planuję na 15.09 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KiedysMozeSieUda
Hej dziewczyny gagkan: nie strasz mnie bo ja trzeci dzien pije len po 2 razy dziennie. Skad masz takie info na ten temat ? Ja duzo o tym czytalam ale nic takiego tam nie bylo ze trzeba to pic 1 dnia ok do owulacji bo inaczej mozna poronic. Ale sama juz nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Firankaa
Hej dziewczyny. Wczoraj zrobila pierwszy test owulacyjny i negatywny, wiec jeszcze owulacja sie nie zbliza... dzisiaj powtórze go. KiedysMozeSieUda no w Bielsku ja studiowałam. Kocham to miasto :) Co do tego żelu co pisalas, ja czytałam ze jest on skuteczny.. sama zastanawiam sie nad nim, szkoda tylko ze kosztuje ponad 60 zl... Ale jako ze to mój dopiero pierwszy cykl staran poczekam z jego kupnem... moze mi sie uda szybko bez niego... jesli jednak przez 3 miesiące nie zajde to go kupie. Z innego forum mam bardzo przydatne informacje: Śluz W metodzie obserwacji śluzu, zwanej też metodą owulacji lub Billingsów, właśnie ocena tej „substancji dostarcza informacji o „stanie płodności. Jak badać śluz szyjkowy? Śluz można badać na kilka sposobów, należy jednak codziennie używać tej samej metody o identycznej porze dnia. Pierwszą i zarazem najprostszą (ale niepewną) metodą badania śluzu jest ocena obecności lub braku śluzu podczas normalnych czynności fizjologicznych w ciągu dnia. W ten sposób nie sprawdzamy jednak samego śluzu. Polegamy tylko na subiektywnych odczuciach kobiety. Do przeprowadzenia badania śluzu może nam posłużyć czysta, biała, wyprasowana serwetka lub chusteczka. Codziennie o tej samej porze (najlepiej wieczorem, przed stosunkiem, oddaniem moczu) chusteczką należy ucisnąć okolicę zewnętrznych narządów płciowych i ocenić śluz, pochodzący z przedsionka pochwy. Ostatni sposób pozwala na najlepszą i najdokładniejszą ocenę, ponieważ badamy śluz szyjkowy pobrany z ujścia zewnętrznego kanału szyjki macicy. W celu uzyskania najlepszego dostępu do szyjki macicy należy lekko unieść jedną nogę lub kucnąć, następnie palcem wskazującym (lub środkowym) pobieramy niewielką ilość śluzu z okolicy szyjki macicy, która znajduje się w sklepieniu (na górze) pochwy. Ta metoda obserwacji śluzu jest najbardziej skuteczna, ponieważ śluz szyjkowy w najmniejszy sposób jest podatny na zaburzenia występujące w pochwie, np. stan zapalny. Dni płodne i niepłodne Podczas cyklu miesięcznego kobiety pod wpływem hormonów śluz ulega cyklicznym przemianom. W okresie niepłodności przedowulacyjnej możemy zauważyć dwa etapy związane z niskim poziomem estrogenów. Pierwszy charakteryzuje się brakiem występowania śluzu, co przez kobietę jest odczuwane jako suchość w okolicy przedsionka pochwy i zewnętrznych narządów płciowych. Czasami może on nie występować (jest to prawidłowy objaw fizjologiczny). Etap drugi trwa kilka dni i charakteryzuje go pojawienie się gęstej, lepkiej i skąpej wydzieliny, czyli śluzu gestagennego. Okres płodny związany ze wzrostem poziomu estrogenów i rozpoczyna się wraz ze zmianą konsystencji śluzu. Śluz staje się śliski, gładki, jasny, przezroczysty, szklisty i rozciągliwy (nie urywa się podczas rozciągania w palcach), podobny do białka jajka kurzego. Ma to miejsce około sześć dni przed owulacją. Kobieta w tym okresie odczuwa wilgotność i śliskość w okolicy zewnętrznych narządów płciowych. W cyklu krótkim taki śluz może pojawić się w ostatnich dniach krwawienia lub bezpośrednio po zakończonej miesiączce. Największe wydzielanie śluzu poprzedza bezpośrednio owulację (ok. 24 godziny). Ostatnia zmiana charakteru śluzu ma miejsce po owulacji - ponownie staje się gestogennozależny. Staje się on mętny, nieprzejrzysty, białawy lub żółtawy, nieśliski, gęsty, lepki oraz urywa się (podczas próby rozciągnięcia między palcami) czasem zupełnie zanika. Jeśli śluz (około trzeciego dnia) znów przyjmie konsystencję płodnego, świadczy to o opóźnieniu owulacji. Dni płodne rozpoczynają się wraz z pierwszą zmianą cech śluzu. Jego wodnisty charakter umożliwia przeżycie i zdolność ruchu plemników, a co się z tym bezpośrednio wiąże przyczynia się do zapłodnienia komórki jajowej. Okres ten trwa do czwartego dnia po szczycie wydzielania śluzu. Pozostałe dni cyklu miesięcznego to odpowiednio niepłodność przed- i poowulacyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KiedysMozeSieUda
Firankaa ja takze kocham to miasto :) material przydatny przeczytany i przyswojony :) kurcze od wczoraj wieczor pobolewa mnie brzuch nie wiem czy to dobrze i sluz mam bardzo gesty bialy ale pewnie znowu mi sie tylko wydaje. A co slychac u pozostalych dziewczyn hmmm? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Firankaa
KiedysMozeSieUda a ty jestes juz po owulacji czy przed?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Firankaa
a wlasnie widze ze jesteś juz po.. kilka dni... no to moze sie udalo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiedysMozeSieUda-Ja nikogo nie mam zamiaru straszyć. Na innym forum dziewczyny o tym pisały. Ale ręki nie dam sobie uciąć. Po Twoich informacjach też już nic nie wiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KiedysMozeSieUda
Firankaa no bardzo bym chciała żeby się udało jak na razie to udało mi się dzisiaj w końcu zdać prawo jazdy :) gagkan- Zawsze tak jest ze jak się człowiek naczyta to już sam nic nie wie:) ale dzwoniłam do mojej gin i picie lnu jest nawet wskazane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KiedysMozeSieUda
Firankaa teoretyznie owulke mialam miec 31.08.12 a kochaliśmy się 28.08 i 29.08 moze jakaś szansa jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też zaczynam starania, po raz kolejny.. mam jednego synka który ma ponad dwa latka i niestety dwa poronienia na koncie, ale właśnie mam okres i po okresie mogę zacząć starania bo minął czas od poronienia już.. trzymam kciuki za staraczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KiedysMozeSieUda
ambaje83 Witamy :) i rowniez trzymamy kciuki zeby Ci sie udalo szybko zajsc w ciaze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Firankaa
ambaje83 witamy! i mamy nadzieje że będziesz tu wchodziła do nas i pisala :) KiedysMozeSieUda gratulacje zdania prawka!!!!!!!!!!!! :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×