Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Nati123

32-33 tydzień ciąży :) Ktos chętny porozmawiać

Polecane posty

juz teraz jest calkiem w porzadku , najgorsze byly pierwsze dni po cc , wszystko bolalo od srodka i szwy ciagnely ;/ ciagle na przeciwbolowych lekach, mi podczas pobytu zbili troche cisnienie i bylo na tej gornej granicy temu probowalam sama rodzic, ale z jednej strony ciesze sie ze mialam cc bo nie wiem czy do konca porodu bym wytrzymala, mialam miec 3 razy oc test i samo sie rozkrecilo. na szczescie wszystko teraz jest ok . juz mam 2 kg mniej niz przed ciaza ;) Kami trzymam kciuki ;) bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haloo . nasze forum zupelnie upadlo ;( , szkoda ze zadna nie zaglada juz tu . moze ktoras jednak opowie jak dzieciatka wasze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roosenka7
Czy oprócz kwasu foliowego brałyscie dziewczyny jeszcze jakieś inne suplementy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość imossskowa
Ja nie ponieważ mój lekarz mi nie zalecił i powiedział , ze sam kwas foliowy wystarczy, a obok niego zdrowa dieta bogata w owoce i warzywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcz_su
Cześć. Jestem studentką V roku psychologii. Potrzebuję przebadać do pracy magisterskiej nastolatki, które aktualnie są w ciąży. Wypełnienie ankiety trwa ok. 12-15 minut, a ponieważ czas mnie goni, BARDZO PROSZĘ WAS O POMOC. Potrzebuję jeszcze ok. 15 dziewcząt, więc proszę nie zastanawiajcie się, czy rozwiązaywać, bo może ktoś inny wypełni, bo to nie działa!! Wierzcie Ankietę należy otworzyć klikając na link: http://moje-ankiety.pl/respond-44336.html Z góry Wam dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grazzzynka
Nie wyobrażam sobie nie przyjmowac tej witaminy, jesli nie przed zajściem w ciąże to na pewno w momencie kiedy dowiaduje sie ze w niej jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A próbowałaś już czegoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
karmię butelka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvvikusia7
Do końca ciązy przyjmujecie Folik ? Tak sie własnie zastanawiam czy przyjmować dalej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 44332211
11223344

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje drogie dieta na pewno powinna byc bogata w owoce i warzywa i na pewno też to co wazne - przed planowaniem dziecka koniecznie powinnysmy przyjmowac kwas foliowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samrii
Prawda, zażywanie kwasu foliowego przed zajściem w ciążę i w ciągu jej pierwszego trymestru zapobiega poważnym wrodzonym wadom układu nerwowego u dziecka, w tym rozszczepowi kręgosłupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sersej
Własnie w tym sęk, że w szkole malo o takich rzeczach się mówi, a przecież kwas foliowy to taka ważna sprawa i nie tylko w czasie ciąży i planowania dziecka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No własnie!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze ze o tym piszecie, bo sama przyznam już tez nie wiedziałam czy coś przyjmować czy nie. Zwłaszcza ze jest troszkę tych witamin na rynku a człowiek sam nie wie co brac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak czy inaczej kazdy lekarz o tym mówi, ale wiadomo ze najwazniejsze zeby w momencie planowania dziecka zacząc przyjmowac kwas foliowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak zachowuje sie kazda zdrowo mysląca przyszła mama... Zreszta teraz to juz nawet sami lekarze mówia nam o konieczności przyjmowania tej witaminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
123654789

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy jako kobiety które nie planują juz dziecka, przyjmujecie jeszcze kwas foliowy ? Czy wówczas juz nie przywiązuje sie do tego wagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego co wiem to To prawda, ale kwas foliowy może też obniżać ryzyko przedwczesnych porodów o 50-70 proc., jeśli będzie zażywany na długo przed poczęciem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BodyBuilderka
Ogólnie foliany są bardzo ważne dla naszdego organizmu nie tylko w trakcie ciaży. Odpowiadają za nasz nastrój, a u osób starszych zmniejszaja ryzyko wystapienia udaru mózgu. Kwas foliowy wazny jest też w leczeniu anemii - wiec warto raz na jakis czas jesli mamy jakies problemu zdrowotne zbadac tez poziom folianow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adelle_M
A własnie my jak staralismy sie o dziecko, to ja nawet mężowi folik posuwałam - na poprawę jakości nasienia :) lekarz tak podpowiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak naprawde jednak większość kobiet już zdaje sobie sprawę czym grozi niedobór kwasu foliowego, zresztą lekarze tez o tym informują i rzadko kto rezygnuje z folika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kazdy lekarz o tym mówi, ale wiadomo ze najwazniejsze zeby w momencie planowania dziecka zacząc przyjmowac kwas foliowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przyznam szczerze ze ja brałam chyba do końca 2go trymestru i powiem Wam ze oprócz tego nic wiecej nie przyjmowałam. Po prostu nie ma potrzeby jesli prowadzi sie zdrowy tryb życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I tu się z Tobą zgadzam co do pigulek , słyszałam ze ich przyjmowanie obniża poziom kwasu foliowego w organizmie. Dlatego tak wazne jest i w tym przypadku przyjmowanie kwasu foliowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze ze kobiety maja juz taka duża swiadomośc tego jak wazne jest przyjmowanie kwasu foliowego. I tak powinno byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale pierdoły tu opowiadacie haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2134566

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×