Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

taka_wariatka

Sterylizacja - gdzie? za ile?

Polecane posty

Gość gość
Też poproszę o świeże info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NadziejkaW
tydzień temu zrobiłam sterylizację w Prenzlau, koszt 650E wszystko bez komplikacji może nie tak lajtowo jak to Pan Doktor przez tel obiecywał ale jestem zadowolona żle sie czułam pierwszą dobę bardziej z powodu bólu spowodowanego gazem wpuszczanym przy laparoskopii do brzucha bólu brzucha w miejscu operacji nie odczuwałam, ani plamień zastanawiam się nad wykonaniem badania drożności ale to koszt od 500zł jak na razie umówiłam się na kontrolę za tydzień do swojego ginekologa jak macie jakieś pytania to chętnie odpowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez na Slowacji 2marca mialam podwiazanie jajowodow. 569euro. Nie trzeba zadnych badan. Zabieg jest takze dla bezdzietnych:) Wszystko na miejscu. Po zabiegi troche boli, ale nic szczegolnego. 1szew z boku na brzuchu i 2 szew w pepku. Tyle. Uwaga! Za 2 miechu trzeba poczekac na 100% dzialanie. Ja jeszcze 3 miesiace od zabiegu bede lykac tabletki antykoncepcyjne, a pozniej... ;) zadnych plamien, skokow nastroju, bolu, jestem zadowolona!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Naprawdę 2 miesiące ? Nie jest od razu zatkany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NadziejkaW
Lekarz mówił mi ze należy poczekać do miesiączki. Tylko dlatego ze nie wiadomo dokładnie kiedy była owulacja. Żeby nie było sytuacji ze podczas owulacji jest zabieg, komórka zdąży dojść do macicy i dojdzie do zapłodnienia. Po miesiączce już jest pełna antykoncepcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ahaaa no ja miałam zabieg dzien po miesiączce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zalezy od metody podwiazania, kiedy zaczyna dzialac. Na poczatlu moze byc male ryzko. Ponoc tez ponizej 30 jest mininalna szansa na zrosniecie. A ciaza z tego jak juz to ektopowa (jajeczko nie przejdzie przez jajowod do macicy, ale plemnik jest duzo mniejszy). Jajowod moze sie czesciowo zrosnac, albo moga go nie zamknac calkowicie. Ryzyko minimalne, ale mam wczesniej wykupione tabletki antykoncepcyjne i zamierzem ze 2-3miechy je lykac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NadziejkaW
w Niemczech to nie jest same przecięcie, w czterech miejscach zaciskają jajowód i na środku jeszcze przecinają, nawet jeśli się zrośnie przecięcie jakimś cudem to jest pozakleszczany w kilku miejscach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny! Ja na słowację na sterylizacje jade w lipcu, mama dwojki dzieci. Powiedzcie mi prosze te ktore to przeszły, czy wy tez wysyłaliście do nich list z prośbą o sterylizaję i termin? Jak to u Was wyglądało? Ja rozmawiałam telefonicznie z Panią mowiacą po polsku jednak jej akcent wskazywał ze na pewno polka nie byla jednak mnie rozumiała. Mowila abym wysłała pismo z prosbą o sterylizacje i skontaktują się ze mną w ciagu miesiąca i umowimy termin. Jak to u was wyglądało? Pozdrawiam z mazowieckiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem rok po zabiegu ktory mialam bezplatnie w Irlandii gdzie mieszkam na stale .Zero jakikolwiek zmian normalnie miesiaczkuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, ja z nini kontaktowalam sie mailowo po wegiersku i po angielsku. Pisemko ze swoja decyzja oraz danymi ososbowymi wyslalam. Nikt do mnie nie dzwonil, wiec sama sie musialam upomniac po 2 tygodniach. Jezeli chodzi o obsluge klienta, to kiepsko. Ciezko sie dogadac o termin, dlugo czekac a powtqierdzenie. Mowi, ze sprawdzic i dzis oddzwoni, i nastepenego dnia sama w poludnie zadzwonilam i znowu ciezko sie dogadac o termin. U mnie dokladnie po 30dniach od wyslalnia listu zalezalo na terminie. Sterylizacja jest tylko w piatki i trzeba tak celowac aby byc dokaldnie przed okresem. Dzien przed zabiegiem zadzownili do mnie po polsku:) rano 8-9, trzeba sie stawic, sam zabieg krotki. Juz po 15(nie pamietam dokladnie) mozna wyjsc. Lekko boli. Co najlepsze, nie mam dzieci i bez pytania zrobili mi zabieg. Czuje sie bardzo dobrze. Zostaje 1 szew z boku i 1szew w pepku. Jako ciekawostke dodam, ze na Wegrzech jeszcze kilka lat temu steryzlizacja byla na zyczenie. Teraz tylko dla kobiet 40+ lub jesli kobieta ma 3 wlasnych dzieci(urodzonych, nie przysposobionych). Polecam zabieg w Lewicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sorry - zabiegi sa w piatki. Trzeba byc wtedy PO okresie, nie przed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ok dzieki za informacje, ja pismo wysłałam do nich pocztowo maila tez napisalam poki co zero odzewu jesli chce miec zabieg w lipcu a nie bedą się odzywac co mam zrobic Twoim zdaniem? Czy jest tam długi czas oczekiwania na termin? Czy sama mam sie upomniec? Czy czekac na kontakt od nich? Pisalanm do nich w jez polskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zadzwon do nich. Czulam sie jak natretny klient i chcialam zlozyc skarge na obsluge klienta, ale na zywo sa milszi. Ja tez planowalam zabieg na wakacje, a pozniej pomyslalam, na co ja wlasciwie czekam? Zabieg 1-dniowy w piatek z wyjsciem ze szpitala w piatek. Akurat mam blisko do Lewic, wiec w pracy tylko 1 dzien wolny wzielam. A moj partner nie bral wolnego, tylko pracowal zdalnie z kliniki (ale maja slaby net). Nie sadze aby juz w marcu, wpisali Ciebie w grafik na lipiec.... musisz z nimi pogadac, a pozniej wydzwaniac w czerwcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo Ci dziekuje ze dajesz mi rady i odpisujesz. Tak zrobie jak piszesz bede wydzwaniac. Juz raz dzwonilam pytac o cene i jakies podstawowe rzeczy rozmowa byla dosc sztywna, jednak Pani odpowiadala. Moje pismo juz do nich doszlo lecz odzewu zadnego, zaraz po swietach bede znow dzwonic. Ciesze sie ze Tobie sie udalo mam nadzieje ze mi tez sie uda pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do 8.54 - urodzilas 2 dzieci - to juz jest spore poswiecenie, a teraz chcesz sie dac "pokroic" i to jeszcze w Lewiacach??? Dlaczego meza nie wyslesz na wazektomie? Zabieg w Pl jest legalny. Mozna to zrobic w Toruniu oraz w Warszawie. Jest jest duzo mniej inwazyjny niz sterylizacja kobiet. Wystarczy znieczulenie ogolne, zadnego grzebania w brzuchu. Lekarz robi naciecie i facet pozniej strzela "slepakami" (tzn. Jest wytrysk, jest sperma, ale bez plemnikow). Tak naprawde po kobiecej sterylizacji jest wiecej ewentualnych powiklan - latwiej cos spartaczyc niz w meskiej. Do Torunia czy Wawy chyba masz blizej jak do Lewic. Moja mama wyslala ojczyma na zabieg do Torunia. Dlugo sie nie dal, ale w koncu go przekonala(nie chce wiedziec jak). Bylo to kilka lat temu i szczegolow nie znam, ale sa zadowoleni z seksu ( czyli operacja nie kastruje facetow). Zabieg jest w Polsce, normalnie sie dogadasz, bez cyrkow z wydzwabianiem do zagranicznej kliniki. Na pewno wyjdzie taniej i bezpieczniej. Generalnoe w Europie wazektomia jest duzo bardziej popularna niz sterylizacja, bo jednak prosciej zrobic i latwiej przywrocic meska plodnosc w razie czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15:47 moj mąz nie chce isc na wazektomie juz to przerabialismy, nie ma takiej mocy ktora go przekona. Mowi ze woli mi zaplacic za zabieg niz jemu ktos ma ,,tam,, grzebać :-[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja się nie boję tego zabiegu, chce aby doszedl do skutku aby wkoncu przestac sie martwic niechcianą ciązą. Tyle w zyciu juz przeszlam ze taki zabieg to dla mnie pryszcz. Mam nadzieje ze bedzie wszystko dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnostwo kobiet poddaje sie temu zabiegowi i są zadowolone czemu ja mam z tego nie skozystac? Dzieci wiecej nie planujemy i wolę byc pewna i zrobic ten zabieg. Facet jak to facet zaufaj mi a pozniej na tescie dwie kreski :-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak chcesz, tylko dlaczego to kobieta caly czas ma poswiecac swoje cialo i ryzykowac? Zwlaszcza kiedy wazektomnia jest duzo prostszym zabiegiem(nie jest inwazyjna), tanszym i do zrobienia w Polsce. Sorry, ale Twoj maz jest egoista. Tylo dba o wlasna wygode.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9:54 moze i masz racje, ale ja sama chce tego zabiegu dla wlasnego komfortu zycie uklada sie roznie mozemy sie rozwiesc czy cos innego wiesz ròznie bywa a ja jestem pewna ze wiecej dzieci miec nie chce. A uwierz mi ze hezeli chodzi o inne sprawy zwiazane z moim mezem to nie jest in egoistą bardzo kocha mnie i dzieci stara sie bardzo abysmy mieli wszystko zawsze my jestesmy na pierwszym miejscu jesli chodzi o wydatki na koncu mysli o sobie tylko w tej jedynej kwestii wazektomii jest nieugiety i mysle ze wiekszosc facetow taka jest tylko nie kazdy to napisze ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobieta od zawsze wiecej poswieca sie niz facet ciaze, porody, wychowanie dzieci, większosc kobiet zmaga sie z samotnym macierzyństwem itp. Dla mnie ten zabieg będzie wisienką natorcie do spokojnego dalszego zycia. Aborcji nigdy bym nie zrobiła, wiec sterylizacja to super wyjscie jak dla mnie.A Ty jestes po tym zabiegu jesli moge zapytac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Coz, ja jestem po aborcji, a rok pozniej po sterylizacji. Oba zabiegi bez komplikacji. Ale z tego co czytalam, jak ktos ma pecha, to moga byc powilklania (krwotok jak za blisko macicy zamknie jajowody, jak za daleko - ciaza pozamaciczna, uszkodzenie jelit lub pecherza - nie przecina sie jajowodow tylko podgrzewa az sie rozpuszcza i przy okazji cos jeszcze mozna podgrzac). To jednak operacja pod narkoza i delikatna sprawa. Ja sie bardzo ciesze, ze mam to za soba i ze wszytsko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Medycznie nie wyjasnie, ale fragment jajowodu sie podgrzewa, robi sie blizna, zarasta i wtedy jest niedroznosc jajowodu. Jak dopiero w lipcu chcesz to zrobic, to moze dla wlasnej informacji pojdz do gina. Gin ma prawo udzielic fachowej informacji. Ja dopiero po fakcie na kontroli u innego gina dowiedzialam sie jakie moga byc powilkania i az slabo mi sie zrobilo. Niestety, uwazam, ze nie otrzymalam w Lewicach pelnej informacji jak zabieg bedzie przebiegal oraz ewentualne powilkania. To ja musialam o wszytsko pytac, a nie kazda odpowiedz zrozumialam..... niby nic sie nie stalo, ale jako pacjent, ktory placi, chce pelen zakres informacji po polsku czy angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozumiem dziekuje ze mi odpowiedzialas, nie mam zamiaru Cie oceniac Twoje zycie Twoje wybory. Ponoc sam zabieg jest bezpieczny tak mi powiedziano jak dzwonilam i z tego co wiem bardzo duzo kobiet sie decyduje. Nie bede szla do gina po info w tym temacie gdyz podejzewam ze by mi odradzali ten zabieg. U gin juz tyle sie w zyciu wysiedzialam ze ich grzecznie mowic omijam, mialam tez zabieg usuniecia endometriozy w bliznie jedyne co mnie martwi czy mozna zrobic taki zabieg przy mojej dolegliwosci sprzed lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiesz mi po jakim czasie sprobowalas czy zabieg ,,dziala,, wiesz o co mi chodzi :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikt w Lewicach Ci nie powie o powiklaniach. Jak docieklam, to tylko tyle uslyszlam, ze u nich sie nie zdarzylo. Co moim zdaniem, nie bylo odpowiedzia na moje pytanie. Takze nie powiedzieli mi, ze trzeba 2miechy sie pilnowac z seksem, bo moze przydarzyc sie wpadka lub ciaza pozamaciczna. Nie musi, ale to jest pewne ryzyko. To wiem od mojego gina. A na pozeganie po sterylizacji daja zalecania po aborcji po polsku (milo). Zabieg nie jest wykonywany przez pochwe, wiec te zalecenia do kosza mozna wywalic. Sterylizacje mozesz wykonac w Prezlau niedaleko Szczecina- drozej, ale chyba lepiej. Nie narzekam, bo jednak fizycznie i psychicznie czuje sie dobrze z moja decyzja. Duzego wyboru nie mialam, ale o wszystko pytac i wyciagac informacje jak na jakims przesluchaniu, bo inaczej nic sie nie dowiesz. Na koniec ankieta i tu polecam wpisac swoje uwagi. Moze kolejne pacjentki beda lepiej informowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Troche mnie przestraszylas, niby sterylizacja a 2 miechy trzeba sie jeszcze pilnowac? Czemu? A to prawda ze sterylizacja jest robiona tylko w piatki? I trzeba byc po okresie? Jaki ten czas ma byc po okresie? Ktos wyzej pisal dlatego wspominam, bo nie wiem za bardzo szczegulow. Mi Pani telefonicznie powiedziala ze jak bede zdecydowana zeby jeszcze zadzwonic i wyslac pismo(juz ponad dwa tyg temu wyslane przez poczte polską)z prosbą i sterylizacje oni sie odezwią i umowimy termin zeby miec ze sobą tylko pizame i klapki a badania robią na miejscu powiedz mi czy u Ciebie tak bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja osobiscie nie boje sie komplikacji wierze ze wszystko bedzie dobrze troche tylko martwi mnie fakt komunikacji z nimi. Zeby to wszystko do skutku doszlo wiesz...zebym byla juz po i spała spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Faktycznie, komunikacja jest tragiczna i w mojej ocenie przez telefon potrafia tez byc niemili. Jak nanprywatna klinike, bardzo dziwne zachowowanie. Na zywo chociaz sie usmiechna. Zabieg w tylko piatek, po najblizszym okresie. Okres musi sie skonczyc. Chodzi o to aby nie byc w czasie zabiegu w ciazy. Po zabiegu przez 2 miechy trzeba stosowac dodatkowa antykoncepje. Nie zakladaja, tak jak w Niemczech klipsow, wiec efekt zabiegu nie jest natychmiastowy. Po prostu jajowod musi zarosnac aby byc niedroznym. W tym czasie jest ryzyko wpadki. Wiadomo, nie kazdy wpadnie, ale skas ta metoda nie ma 100% tylko 99.9%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×