Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

taka_wariatka

Sterylizacja - gdzie? za ile?

Polecane posty

Gość gość
I właśnie na Słowacji robią wszystko i o nic nie pytają. Aby mieć tylko pieniądze, wyczyszczą pięknie i bez powikłań, zalecają tylko żeby się na to decydować w możliwie młodym wieku, najlepiej zaraz po pokwitaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zostanie tylko lalka do dmuchania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyczyszczona dziewczyna to nie lalka, tylko kobieta świadoma -nastawiona na seks i urodę, przedkładająca karierę nad macierzyństwo i mająca jednoznaczny stosunek do używania życia . Decydują się na to modelki, sportsmenki , aktorki - tylko w Polsce robi się z tego dramat, bo misją i powołaniem kobiety jest rodzicielstwo. Czemu nie, ale nie zawsze i nie obowiązuje to wszystkich kobiet. Takie zabiegi za granicą wykonuje się szybko i bez zbędnych pytań. http://jrudzinski.com/page/index.php/pl/leistungen-10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ma ktos nr telefonu do kliniki w Banskiej Bystrzycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniita
Wpisz w googlach klinika w Banskiej Bystrzycy, strona jest też w j.polskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noovember
hej, moje panie. (nie wiem czy ktoś już napisał) wszystkim paniom, które chcą sterylizacji w naszym kraju: z tego co zrozumiałam z przeczytanych artykułów sterylizacja chirurgiczna (salpingektomia) pań w Polsce jest NIELEGALNA i ścigana sądownie; jest to przestępstwo z (chyba) art. 155. dla pań które straszą straszliwymi konsekwencjami zdrowotnymi - bzdury gadacie i skazujecie na strach kobiety, które np nie mogą korzystać z innej antykoncepcji lub ciąża jest niebezpieczna dla ich zdrowia i życia, czy zwyczajnie z czasem staje się bardzo kosztowna, bo ani tabletki, ani prezerwatywy, globulki czy kremy nie są tanią rzeczą. w moim przypadku: nie rodziłam, nie mam zamiaru mieć potomstwa i używam od lat antykoncepcji hormonalnej, dzięki Bogu, bez większych konsekwencji zdrowotnych, ale zanim będę miała menopauzę to jeszcze ze 30lat i co? mam nieskończenie inwestować w tabletki, które tanie i refundowane nie są? biegać w panice w kółko kiedy zapomnę pójść na czas do lekarza i zostanę bez pastylek? albo czekać aż rzeczywiście hormonalna antykoncepcja odbije się na moim zdrowiu? wiadomo też jak w naszym kraju jest trudno o aborcję, jeśli nie jesteś jednym z trzech ekstremalnych przypadków, a i czasami wtedy jest "wesoło". analogicznie z pigułką po. także panie: jeśli salpingektomia to tylko zagranicą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej noovember, odpowiada Ci facio, choć forum babskie, ale akurat "siedzę w temacie", bo potrzebne mi to do książki... leki antykoncepcyjne są nadal refundowane, jeszcze zaPISu na nie nie nałożono, popatrz, proszę chociaż tu: https://www.gdziepolek.pl/produkty/74669/stediril-30-drazetki/refundacja zastanawia mnie w jakim wieku chcesz przejść menopauzę, z tekstu wynika, że lat wiele stosujesz już leki hormonalne i jeszcze przynajmniej 30 lat przed Tobą, czegoś zatem tu nie rozumiem. Jedno wiem, każda antykoncepcja lepsza od aborcji, jednak z jakąkolwiek nieodwracalną sterylizacją radziłbym wstrzymać się aż do czasu uzyskania całkowitej pewności, co do słuszności takiej decyzji... serdecznie pozdrawiam facio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noovember
Może rzeczywiście z tą 30 przesadziłam ;) choć prawda że już od 10 lat biorę różnej marki/rodzaju leki antykoncepcyjne i przez to spotkałam się z różnymi efektami ubocznymi. Szukam skutecznej i trwałej antykoncepcji. Chciałam spiralę, ale jedyne co dostałam to "nie rodziła, to spirali nie założę". Rozumiem że są za tym często medyczne względy, ale częściej odnoszę wrażenie że to prywatne przekonania lekarzy. Jakby sądzili że zmienię zdanie jeśli mi odmówią. Mam 28 lat i nie chcę mieć dzieci. Tak po prostu. Nikt nie musi uszczęśliwiać mnie na siłę pozostawiając możliwość spłodzenia dzieci, bo przynajmniej mi to nie zapewnia komfortu psychicznego, a ciągle przyjmowanie hormonów też w końcu odbije się na moim zdrowiu. Chce mieć po prostu możliwość takiego zabiegu w moim kraju, żebym nie musiała uskuteczniać jakiejś turystyki antykoncepcyjnej. Nie rozumiem o jaką słuszność Ci chodzi? Co jest nie słusznego w antykoncepcji trwałej, jeśli sama tego chcę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Są zakłady krawieckie gdzie można piz.ę zaszyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nirmala
Niestety, tylko histerektomia jest tak naprawdę skuteczna, Na Słowacji koszt to ok 250 euro, a zaleca się usunięcie macicy razem z pochwą, nie ma problemu z jej wypadanie w przyszłości. Pozostaje seks po "francusku" ale ja uważam że jest sto razy przyjemniejszy niż tradycyjny "stosunek". Histerektomia wykonana w miarę wcześnie, w młodości może nawet wpłynąć korzystnie na urodę. Znika trądzik i poprawia się kondycja fizyczna. A jaka oszczędność czasu, czasem jeden tydzień w miesiącu, a jaki komfort fizyczny, ale psychiczny również bowiem znika obawa przed rakiem! http://www.rodzinakatolicka.pl/index.php/ciekawostki/36-ciekawostki/47126-nastolatki-z-prawem-do-aborcji-i-sterylizacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witaj noovember, 28 lat to bardzo piękny wiek dla kobiety, myślę, że nawet najpiękniejszy... Nie mam absolutnie żadnego prawa dokonywać jakichkolwiek ocen, wartościowań, moralizatorstwa. O „słuszności” piszę nie w kategoriach oceny samego zabiegu, uważam tak jak i Ty, że powinna istnieć możliwość jego legalnego wykonania w Polsce, że wielu kobietom powinien być wręcz zalecany i refundowany... Mnie chodziło o coś innego, nie jesteś „zamkniętą księgą”, moje doświadczenie życiowe faceta u schyłku piątej dekady życia, każe mi widzieć możliwość zajścia, w Twoim życiu, wielu zmian i nastawień, możesz jeszcze zapragnąć być matką, a taka nieodwracalna decyzja by to przekreśliła... Wybacz, ze przy okazji nawiążę też do wypowiedzi osoby o ksywce Nirmala Zachwalenie histerektomii radykalnej, co czyni, a więc bardzo brutalnego zabiegu który wykonuje się, a przynajmniej powinno, tylko w przypadku najcięższych stanów nowotworowych, to już szczyt nieodpowiedzialności i niewiedzy chyba, bo nie przypuszczam, żeby ktokolwiek świadomy, coś takiego doradzał, argumentując jeszcze, że „znika obawa przed rakiem!”. Równie rozsądna byłaby rada, żeby już tak, za jednym zamachem, dokonać usunięcia wątroby, trzustki, żołądka i etc. bo tam też, głupie raczysko, lubi się umiejscawiać... Jej doświadczeń i opinii odnośnie „stosunku” serdecznie współczuję, bo myślę, że nie miała szczęścia do odpowiedniego partnera... facio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co z tej kobiety będzie,to wraksexualny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepsza para to kobieta po sterylizacji,mężczyzna po wazektomi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiecie o czym mowa i piszecie złośliwości. Histerektomia wykonana w dość młodym wieku, kiedy jeszcze funkcjonuje grasica jest najlepszą formą antykoncepcji i ma pozytywny wpływ na kondycję fizyczną, na cerę, bo znika trądzik, i ma się spokój z miesiączką raz na zawsze, zabieg już nie jest taki drogi i trwa zaledwie pół godziny, potem półtora miesiąca trzeba trochę uważać i po problemie, a seks, szczególnie po francusku smakuje jeszcze lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Interwencja w nature to błąd.Co to za kobieta jak nie rodzi dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To kobieta, która może mieć np. wadę genetyczną , którą nie chce przenosić na dzieci. To kobieta, dla której ciąża może być zagrożeniem dla zdrowia i życia. Wreszcie to kobieta, która po prostu może nie chcieć mieć dzieci. Po wpisie sądzę, że jesteś z tych "męskich" co to o wazektomii słyszeć nie chcą, a kobieta ma najpierw rodzic, a potem łykać tabsy, aby jaśnie pan miał miło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko, o czym ty piszesz i jakie argumenty przedstawiasz... „Znika trądzik...” Nie bądź śmieszna, tego zabiegu nikt ci nie wykona za niewielką opłatą w pół godziny... Czy to tak trudno wyguglować „histerektomia”... Żebyś jednak mogła co nieco znaleźć bez straty czasu, a także, żeby inne młode osóbki nie dały się zwieźć Twoim wywodom, wklejam tu fragment artykułu Pani Anny Syrkiewicz, która jest lekarzem i dobrze wie o czym pisze życzliwy Ci - facio Histerektomia jest zabiegiem, którego istotą jest usunięcie macicy. Usunięcie macicy - istota operacji Istotą operacji, zwanej też rozszerzonym brzusznym całkowitym usunięciem macicy lub zwyczajowo operacją Wartheima, jest usunięcie macicy z szyjką oraz więzadłami, a także górną częścią pochwy, a niekiedy również węzłami chłonnymi zlokalizowanymi w obrębie miednicy. Histerektomia radykalna - metoda laparotomii Zabieg histerektomii radykalnej wykonuje się metodą laparotomii, co jest koniecznością ze względu na dużą objętość usuwanych narządów. W pierwszej kolejności po wykonaniu cięcia, operowaną macicę sprawdza się techniką palpacyjną. W dalszej kolejności preparuje się dół przypęcherzowy przez rozcięcie otrzewnej przy załamku pęcherzowym. Następnie odcina się więzadła macicy oraz przydatków, po czym przystępuje się - jeżeli została zaordynowana - do limfadenektomii, czyli usunięcia okolicznych węzłów chłonnych. Histerektomia radykalna - ostania faza operacji Po ukończeniu tej ostatniej czynności przystępuje się do podwiązania naczyń macicznych. Istotnym etapem jest preparowanie moczowodu, poprzedzone zabiegiem preparacji pęcherza moczowego. Działania te minimalizują ryzyko powikłań wywołanych uszkodzeniem tych narządów. Po zakończeniu tej fazy operacji, specjaliści przystępują do właściwego usunięcia macicy wraz z odcinkiem pochwy. Ostatnim etapem operacji jest perytonizacja, czyli usunięcie powstałej po przecięciu rany na otrzewnej. Zabieg ten wykonuje się tzw. metodą Symmondsa i Pratta przy użyciu trzech rzędów szwów. Hospitalizacja po zabiegu histerektomii radyklanej Po zakończeniu operacji dokonuje się drenażu dużych ran. W tym celu zakłada się dren odprowadzający płyn do butelki próżniowej. Wymaga to dalszego pozostawania pacjentki w warunkach szpitalnych przez dalszych kilka dni, aż do ustąpienia objawów wydzieliny przyrannej. Zwykle w 7-10. dobie od zabiegu pacjentka zostaje wypisana do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie co do zabiegu. Nie chcę dziecka na sto procent Chciałabym opisać się zabiegowi imoje pytania są następujące..Czy taki zabieg można wykonać w Czechach i jaki jest koszt? Czy ktoś mógłby dać jakieś namiary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepszy najblizszy zakład krawiecki lub wulkanizacyjny do załatania piz.y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zakład krawiecki na zaszycie Twojej gęby ;] Nie będziesz mi decydować co mam robić że swoim ciałem pro ludowcy. Idź zarabiaj na swoje dzieciaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pro-lajfowcu*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wyczyściłam się na Słowacji-1000 euro. Jest ok. Jestem zadowolona i wreszcie czysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy zostawili ci tylko dziurę na oddawanie moczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie dziurę, a dziurkę - trochę delikatności i szacunku. To była dobra decyzja i jestem zadowolona że nie zwlekałam i nikogo się nie radziłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy cyce też ci obcięli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdybyś się poważnie pytał-odpowiedziała bym, ale to jest moim zdanie prowokacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest prowokacja.Jak moze kobieta pisać ze wszystko z niej wycieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wolno pisać, czy nie wolno wycinać, bo nie wiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sterylizacje przechodza tylko zwierzęta suki,kotki,natomiast kobietom podwiązuje się tylko jajowody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Taki jesteś mądry? A co z miesiączką, co z obawą przed rakiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×