Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lusterkowiczanka

30 tydzien:) Wymieniamy sie poglądami i radami? kto chetny?

Polecane posty

Gość lusterkowiczanka

Czesc dziewczyny:) jestem w 30 tyg ciazy, termin mam na 4 grudnia:) jak sie czujecie??:) Przytyłam od początku ciązy jakies 9 kg:) nie wiem czy mało czy duzo, ale w kazdym razie mam pełno rozstepów na brzuchu u udach :/ Jakie sa wasze doswiadczenia zwiazane z ciaza?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trrrrellllek
w ciązy spoko, później koszmar!!!!!!! Nigdy więcej nie dam się namówić na dziecko!!!!!!! NIGDYYYYYYYY, żebym się nawet rozwieść z tego powodu miała !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusterkowiczanka
trrrrellllek- dlaczego tak uwazasz?:) az tak zle???:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wczoraj zaczelam 32 tydzien :) poki co 8 kg do proszu i ani jednego rozstepu. Czuje sie swietnie, dokucza mi tylko bol w dole plecow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trrrrellllek
koszmarnie!!!! Całe życie zmarnowane :( a było tak pieknie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w 31 tyg jestem :):):)
Hej fajnie,że ktoś założył taki topik :) Ja zaczęłam wczoraj 31 tydzień droga autorko jak Ty to liczysz? Jak masz termin na 4 grudzień a już masz 30 tydzień w biegu ja mam termin na 24 listopad i zaczęłam wczoraj dopiero 31 :)? Ja czuję się świetnie jestem pełna werwy i sił na wszystko, nie mam rozstępów choć i brzuszek nie taki duży każdy się śmieje, że nie wyglądam na ten tydzień góra na 6 miesiąc :) Mniejszy brzusio mniejsze obciążenie ale już mi zaczyna powoli doskwierać np przy wsiadaniu i wysiadaniu z autka.. Jaką macie płeć dzieciaczka? U mnie dziewczynka i pomału szykuję jej wszystkie rzeczy pranie ciuszków itp... 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w 31 tyg jestem :):):)
no tak ja miałam ostatnią miesiączkę 17 lutego ale cykle dłuższe bo 32 dni i pewnie stąd ta różnica :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leeeeeeeeeena
Witam, termin mam na 21/11 (31 tydzień)- 7kg na plusie, brzuch sporawy, niestety uciska mi na nerw kulszowy i pod wieczór cierpie na okropne bóle lewej nogi ://///////

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusterkowiczanka
Dziewczyny, super ze dołączyłyscie:) ja obliczałam sobie date porodu na swietnym kalkulatorze :) Jak na razie mi Mała usicka pęcherz i latam do łazienki kilkanascie razy na dzien :) a jak z wyprawka? myslicie cos?:) Ja strasznie sie obawiam tych wszystkich kosztów.. :-/ oto link do kalkulatorka :) http://dziecko.haczewski.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam juz lozeczko i ciuszki, wszystko poprane i poukladane w komodzie. Teraz pozostal wybor wozka, mam kilka upatrzonych. Na dniach kupuje laktator, podgrzewacz, butelki itp. No i w przyszlym miesiacu zaczne kompletowac pampersy, chusteczki nawilzajace (kupuje na allegro ponad 1000 sztuk za ok 100zl), no i kosmetyki. Rzeczy dla malutkiej do szpitala mam przygotowane juz w osobnej szufladzie, gotowe do szybkiego spakowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Jak tam dzień mija? Ja już też mam łóżeczko choć jeszcze złożone, wózek wanienkę itp no i ostatnio zabrałam się za pranie ubranek i mam już to za sobą, leżą ładnie poukładane w szafie :) Teraz kompletuję resztę typu przybory higieniczne etc już prawie wszystko jest brakuje mi jeszcze dosłownie paru drobiazgów. Co kupujecie z chemii dla waszych pociech? A a co do kremów na odparzenia macie zamiar kupić już je zanim się dziecko urodzi czy dopiero gdyby wystąpiły problemy ze skórą dziecka? Ja właśnie nie wiem.. Słyszałam, że sudokrem jest dobry ale jak wiecie ile kobiet tyle opinii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nat24
jestem na poczatku 8 mca. Przytylam jakies 16 kg, ale wiem ze to zejdzie po porodzie bo to moj 2gi raz. Ciesze sie itd pogodzilam sie z tym ze wpadlam ale nie chce miec juz wiecej dzieci... Dwoje naprawde to dla mnie wystarczajaca liczba. Wybralam moze zle forum ale chce sie poddac sterylizacji bo jestem na to zdecydowana nie chce brac tabletek. tylko boje sie albo wstydze zapytac lekarza. A do was dziewczyny zwracam sie z pytaniem jak mam to zrobic. Nie linczujcie mnie od razu. to moja decyzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nat24 a jak u Ciebie było na starcie? Ja zaczęłam z wagą 64 kg przy wzroście 164 i byłam taka akurat, podobałam się sobie teraz z 12 kg na plusie czuję się troszkę jak słoń :( Ech... Jak popatrzę na swoje uda to mnie to przeraża aż... Moja mama tłumaczy mi, że zbiera mi się też woda, że nie wszystkie kg to sadełko bo jeszcze dzidzia, wody etc no ale cóż moje głupie myślenie.. U mnie małą uciska na pęcherz mimo mojej werwy i ochoty i sił na wszystko nie domagam z wizytami w wc.. Mogę pójść siusiu a i tak jak tylko troszkę nawet pochodzę dalej mi się mocno chce a w nocy to już szkoda gadać dosłownie co dwie godziny.. też tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nat24
nie masz sie co martwic, naprawde ja 15 kg od razu zrzucilam wkilka dni po porodzie. Ja mam 170 cm waze teraz 90 kg! Ja dopiero sie czuje grubo. Niektorzy tyja mniej inni wiecej, ale podobno zdrowie dziecka jest najwazniejsze a nie figura matki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nat24
a co do pecherza mam tak samo niestety- w nocy wstaje co najmniej 3 razy. W dzien kilkanascie razy jestem w toalecie. Za pierwszym razem mialam tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość termin I połowa grudnia
Powiem Wam że nie ma to znaczenia kiedy jedna czy druga miała okres... Termin porodu określa się też po zmierzeniu dziecka.. Raz lekarz mi mówi ze 12 grudnia, raz że 2 grudnia, a ostatnio 5 grudnia. ja mam np.28 tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość termin I połowa grudnia
Przytyłam jakieś 9-10 kg... ale zauważyłam że mam teraz większy apetyt... staram się nie jeść rzeczy bezwartościowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupuje sudokrem, jest sprawdzony, a odparzenia zdarzaja sie czesto w szczegolnosci na poczatku... dziecko robi siusiu i kupki co chwile, a tego sie nie da tak wyczuc jak u starszego. Co do kosmetykow to plyn do kapieli, mydelko, szampon, balsam do ciala, krem do buzi, oliwka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak zdrowie dzieciaczka najważniejsze ale podobno samopoczucie kobiety też powinno być dobre :) Co do apetytu to fakt jest większy i to o ile... do tej pory starałam się jeść nie później niż 19 a chodziłam spać jeszcze grubo przed 22 bo nie mogłam usiedzieć taki ze mnie śpioch choć w dzień się nie kładę a teraz to ja nawet nie umiem 2 godzin wytrzymać i ciągle moje myśli krążą w okół jedzenia ale staram się takie chwilowe napady hamować owocami albo wodą tak to bym jadła ze 7 razy w ciągu dnia... A miałyście jakieś chrapki na coś? Np na kwaśne czy słodycze? Ja miałam tak w 6 miesiącu na banany ale już mi przeszło :) Ja pewnie też się skuszę na sudokrem na początek ten mniejszy i zobaczę jak tam będzie :) Macie zamiar karmić piersią? Ja tak ale kupiłam jedną buteleczkę na początek na herbatki ale zastanawiam się nad jeszcze dokupieniem jednej gdybym gdzieś wyszła by odciągnąć mleko i mieć do tego osobną buteleczkę.. Ja z kosmetyków to mam oliwkę, krem do buźki i mydełko sprawdzone z babmino :) do tego dojdzie jeszcze ten krem na odparzenia .. A tak z ciekawości wiecie ile ważą wasze maleństwa? Ja miałam USG w 29 tyg i mała miała 1.5kg czyli chyb tak w normie i około 41 cm długości.. Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leeeeeeeeeena
Ja z wyprawki mam prawie wszystko- oprócz wózka i fotelika do auta (czekam do 10tego żeby zamówić), sudocremu na razie nie kupuje bo wiem, że w szpitalu w którym chcę rodzić dają małą próbkę, więc najpierw wypróbuje a potem kogoś po to wyśle :P co do zachcianek: ja chcę jeść wszystko co niezdrowe: frytki, kfc, mc'donald, kebaby... i z rzeczy odrobinę zdrowszych to spagetti (robię sobie przynajmniej raz w tygodniu- w domu już nikt na to patrzeć nie może. Moja córeczka w 31 tygodniu ważyła 1890g i miała ok 45cm.... mam wrażenie że trochę dużo, mam nadzieje że "klocka" nie urodzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Norwegii robia tylko 1 raz usg w polowie ciazy wiec nawet nie wiem ile moja mala wazy ;( ja nie bede karmic piersia, ale chce dawac moje mleko wiec bede odciagac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Czy mogę dołączyć do Was? Co prawda 30 tydzień mam dawno za sobą ale dobrze mieć się do kogo odezwać, zawsze raźniej :) U mnie już 36 tydzień leci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×