Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gunia113

Czerwiec 2013:):)

Polecane posty

Gość anidzik20
lekarz powiedzial po zobaczeniu usg ze wtakim razie ostatnie @ byla 21 a nie 04 i jakiejs tam wiekszej reakcji nie bylo poza tym ja mieszkam w uk a tutaj ciaze traktuje sie jak naturalna kojej rzeczy i jak nie ma powiklan to nie trzeba dodatkowych badan. czasami jest tak ze przez cala ciaze ani razu sie z ginekologiem nie widzisz jak wszystko jest ok tylko z polozna. ja sie ciesze ze mnie odrazu wyslali na usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anidzik znam temat eeh dlatego jestem na 3 m-ce w Polsce bo byłabym już zapewne po ciąży jakbym tam siedziała. Naprawdę ogromny postęp zrobili ze nie czekają u Ciebie do tego 13tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anidzik20
trafila do bardzo fajnej Pani doktor wiec jest ok sami mi powiedzieli ze jak palmienia beda wracac to mam przyjsc spowrotem coz zobaczymy. Powiedz mi jak to wyglada z tym progesteronem dokladniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anidzik20
ja kto bylo jak zaszlas w ciaze mialas jakies plamienia czy cos w tym stylu? jakie mialas badania robione czy sa one powtarzane podczas ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anidzik20 jak to się stało ze wysłali cię na USG wcześniej?! Ja tez jestem w uk ale tak jak w poprzedniej ciazy pierwsze USG mam na 13sty tydzień, jedno juz miałam ale dlatego ze poszłam prywatnie. Lolipopa raczej nic się nie zmieniło :(, w poprzedniej ciazy byłam 5 lat temu i muszę powiedzieć ze teraz jest tak samo, czyli ciąża do końca pierwszego trymestru może się skończyć poronieniem i to jest dla nich ok, tak zwana selekcja naturalna, smutne i straszne ale tak tu jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anidzik20
mam naprawde bardzo fajne lekarki w gp jak do nich poszlam dzisiaj i powiedzialam ze mam plamienia to mi powiedzialy ze dobrze ze przyszlam i ze pewnie jestm bardzo zestresowana bo to moja pierwsza ciaza itp. wyslalli mnie na badanie usg do szpitala i na badanie moczu tylko zaluje ze nie powalczylam o badanie krwi ale nadrobie jak te plamienia nie ustapia. Tez myslalam ze bedzie strasznie itd. ze nie beda sie mna do tego 12tc wogole przejmowac ale jestem mile zaskoczona :) bajambaj gdzie mieszkasz w uk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie powiem Wam ze najbardziej mnie to wqrza ze jest jakaś selekcja naturalna - co to w ogole znaczy, tak naprawdę nie istnieje coś takiego no tylko w uk na to wychodzi.Gdybym tam teraz siedziała to juz po czyszczeniu bym była albo nie wiem i bynajmniej płód umarłby nie z winy ze był chory tylko z mojej winy bo mam niedomogę progesteron ową i to wiadomo nie od dziś a bez progesteronu nie ma możliwości zeby sie zarodek zagnieździł i prawidłowo rozwijał. Wiesz ja w ciąże jak zaszłam to pierwsze co samolot i kierunek Polska, do ginekologa tez tylko do polski jeździłam.Nie mogłam zajść w ciąże przez dłuższy czas, jak poszłam do gp to jak rok albo najlepiej dwa nie minęły od rozpoczęcia starań to znaczy ze jeszcze mam czas na ciąże.W polsce okazało się po badaniach krwi ze progesteron był niski i nie zaszłabym, dodatkowo lekarz mi powiedział ze jak zobacze dwie kreski to od razu trzeba luteine brać. I tak było dwie kreski- do Polski powtórka z badań okazało sie ze naprawdę progesteron niski jak na pierwszy trymestr ciąży i suplementacja luteiną. Nie miałam,żadnych plamień itp bo zaczęłam od samego początku brać progesteron, ale niestety mimo ze nie mam plamien biore luteine i tak jest za mało progesteronu. Przepisał mi lek który nota bene jest dostępny w czechach i w UK! No ale do czech mam blizej teraz niz do uk no i recepty nie zrealizuje polskiej tam a w czechach tak :) Jak to wygląda w uk Ci nie powiem bo tam w ciąży nie jestem ;) będę od stycznia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anidzik kiedy zwolnil Cie pracodawca bo jesli w trakcie zwolnienia byłas juz w ciazy musi cie przywrocic kochana do pracy - sprawdz to - pare groszy sie przyda zawsze. :) a ja dzis w koncu zdecydowalam sie na nowego ostatecznego lekarza jestem po usg termin mi sie zmienil na 9 czerwca fasolce serducho wali jak oszalalo i wszystko jest w porzadku procz cholernych uplawow i jakiegos zapalenia takze czeka mnie troche meki z antybiotykami :D Odpukac dzis sie czulam rewelacyjnie :)) PS niech ktos mnie tam dopisze do tej tabelki bo ja jak znam zycie zaraz cos popsuje :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anidzik20
tez slyszalam o tej slekcji itp. w moim przypadku bylo ok jak narazie nie mam co narzekac i mam nadzieje ze sie to nie zmieni :) a jakie dokladniej mialas badania krwi robione tylko pod wzgledem progesteronu czy jakies szersze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anidzik20
MajaCziki w ciazy jestem 5tyg ale z tego co sie orientowalam to w uk nie ma takiego prawa jak w polsce niestety cbo gdyby tak bylo no to moglabym o tym pomyslec. zazdroszcze Ci ze juz slyszalas bicie serduszka ja sie nie moge doczekac :) a co do antybiotykow napewno dasz rade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anidzik no ja miałam tsh,progesteron,estrogeny a teraz w ciazy mam zrobić badań za 500zł! toksoplazmoza, różyczka,borelioza,hiv,potas,sód,glukoza,bilirubina,hbs,antyHCV,VDRL,TIBC,t.Coombs i grupe krwi :| i jeszcze inne podstawowe.No w uk to niestety w ciąży trzeba pracować żeby cokolwiek potem dostać.Jak nie pracujesz a twoj partner ma powyżej 250ł na tydzien to już podobno jest problem z jakimś benfitem.My i tak sie nie łapiemy na nic wiec sie nie orientowałam co do benefitów. Pamietam tylko jak z kumpela 2 lata temu poszłam do położnej i pytam sie o benefity dla niej a połozna mowi ze sorry twój facet zarabia dużo kasy (własnie te 250ł/tydzien)wam zasiłki i dodatki nie przysługują. Gdzie w UK jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anidzik20
ja sie dzisiaj orientowalam co do benefitów i rowniez nam nie przysluguja nawet to nieszczesne becikowe....coz tak to juz jest bede sie musiala zorientowac czy bede mogla pobrac becikowe w polsce, zawsze troche grosza ja jeszcze nie mialam spotkania z polozna dopiero wszystko przede mną faktycznie masz sporo do zrobienia i wydania pieniazkow ale czego sie nie robi dla dzidziusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anidzik20
zapomnialam dodac Londyn a Ty gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja southampton , co do becikowego w polsce owszem ale trzeba się zgłosić do ginekologa w polsce do 10tc.Ja dodatkowo sie zarejestrowałam w urzędzie pracy-różnie to bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anidzik20
w sumie mam jeszcze miesiac.... moze cos z tego wyjdzie a urodzic tez trzeba w polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co ,nie zdziwiłabym sie jakby tak było, jeszcze od stycznia sie może pozmieniac eeeh,ja i tak rodze w polsce to sie nie dopytywałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anidzik20
ja sobie nie wyobrazam takiej rozlaki z moim M na 9 mies. troszke duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzik20 ja mieszkam w zachodnim londynie koło lotniska heathrow. My o drugie dziecko staraliśmy się ponad 1.5 roku, po pól roku i bolacymi jajnikami poszłam prywatnie do polskiego ginekologa który potwierdził kilka cyst na prawym jajniku i zawlecil badania labolatoryjne ale wszystko było prywatnie a ja nie miałam kasy wiec poszłam do GP który o dziwo skierował mnie na USG, po 2 miesiącach czekania udało się, pani podczas badania stwierdziła ze cysty są i to jest normalne bo pojawiają się i wracają, ja na to ze ten jajnik bardzo mnie boli i ze od ponad pól roku nie zachodzą w ciążę a ona ze wszystko jest ok i dalej się starać a z takim bólem to mozna żyć. Po kolejnych kilku miesiącach pojechałam do polski i po kilku badaniach stwierdzono u mnie zespół wielotorbielowatych jajnikow czyli jajeczko nie wydostaje się z jajnika tylko zostaje na jego powiezchni przy czym zapłodnienie jest poprostu niemożliwe. Dostałam leki w tym luteine. Potem długo byłam zniechecona do ponownego rozpoczęcia leczenia w uk wiec odwlekalam to w czasie. Kiedy w końcu poszłam i wywalczylam odpowiednia reakcje tydzień pózniej dwie kreski potwierdziły ciążę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my sie rozstalismy do grudnia wiemy obydwoje ze sa rzeczy ważne i mniej ważne :) dla nas ciaza jest najważniejsza bo długo wyczekiwana :) w styczniu lece do uk i z przerwami będę tam a potem maj w polsce i tak do porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bajambaj a ty teraz nadal masz te cysty czy torbiele? Mnie cysta wyskoczyła na jajniku w ciazy -cholera by to wzieła ,ale odpukać od 2 dni mnie nie boli a bolał i to bardzo wiec wiem co czułaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do poloznej to ja mam pierwsze spotkanie w ten piątek a pierwsze USG państwowe 19 listopada, myśle ze szybko zleci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anidzik20
kurcze to naprawde niefajnie trafilas Bajambaj. powiem Ci ze ja jak poszlam do lekarza do gp po 4 mies starania sie to mi powiedzieli ze to normalne i ze mamy sie starac dalej. mialam wtedy bardzo brazowe plamienia przed i po @ co miesiac wyczytalam gdzies ze to od za nieskiego progesteronu no ale nie mialam zrobinych badan a teraz 5 tydz ciazy i juz plamienia... bede musiala pogadac z nimi moze dostane skierowanie. a Ty który juz masz tydz.? lolipopa. dla nas tez jest bardzo wazna ciaza najwazniejsza i gdyby bylo cos nie tak z tutejsza opieka nad ciezarnymi to bym pewnie albo poszla na prywatnie do polskiego gin. albo pojechala do polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz chyba nie mam ale jestem przewrazliwiona na punkcie jajnikow wiec jak tydzień temu naprawdę bardzo ten prawy mnie bolal to poszłam prywatnie do gin i usłyszałam od pana doktora ze mam się nie martwić bo jajniki w czasie ciazy nie chorują, no i trochę mnie uspokoił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wy i tak w londynie i jego okolicach pewnie macie mozliwość z lekarzy wybierać. U mnie jest tylko jeden polski gin i to taki pożal sie boże ale 100ł chętnie weźmie za 5min.Po przekalkulowywaniu polska to dobry kierunek był ;) Ja tez jestem przewrażliwiona bo sie naczytałam ze cysty w ciąży nawet poronienia mogą powodować i wystąpiła histeria ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anidzik20
gratulacje ja 5tydz i 4ddzien wg. @ a wg usg to 5tydz i 0dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anidzik20
no masz racje jest tego troche ale wiesz tych dobrych i tak jest jak na lekarstwo... wiecie co przeaza mnie ta perspektywa siedzenia w domu zwlaszcza ze zero znajomuch blizszych w londynie... pare dni temu mialam taki kryzys ze mojemu do sluchawki plakalam ze wracam i pol nocy przeplakalam na szczescie sie poprawilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki :) ja tobie tez :) muszę stwierdzić ze czas naprawdę szybko leci i dobrze :) Lolipopa tylko bez paniki :) ale oczywiście bardzo dobrze robisz ze wszystko sprawdzasz, ciąża to wielki dar od poczęcia do porodu i powinno się o tego malutkiego człowieka walczyć Idę spać bo juz na oczy nie widzę :) Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×