Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gunia113

Czerwiec 2013:):)

Polecane posty

Lolipopa, ja eż bym mogła latać ale się zbyt boję. Dużo osób u mnie w rodzinie poroniło po przelocie. A 7 godzin w autobusie to jakoś mi się nie widzi co chwilkę :-(Trudno. Muszę się wypytać czy może tutaj coś dostanę. Tutaj jest całkiem nieźle bo się na macierzyńskie idzie przynajmniej na 2 lata i dostajesz zdaje się 70% pensji, ale muszę się dowiedzieć ile wcześniej muszę przepracować. Zajmę się tym po ja minie pierwszy trymestr. Na razie wolę niczego nie planować :-) Ja zmykam spać. normalnie już usypiam na stojąco :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lopren - nie wiem jak Ty te 2,5 tygodnia wytrzymasz w takiej niewiedzy :) ja bym Ci radziła zrobic ta bete, bo jestes na lekach potrzymujacych a bete pozwoli Ci wykluczyc szystko ciaze poza maciczna i pare innych wad, nie wiem dokladnie o jakie chodzi, ale jesli wynik bedzie ok to nie ma co sie nad tym zastanawiac :) ja bym zrobila, zeby samej nie zfiksowac, bo znam sie i nie dalabym rady tyle czekac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justi jak owulacja była przesunięta to termin sie zmienia.Na usg może wyjść inny wiek ciąży niż jest to z ostatniego@ ale właśnie to tydzien max dwa tygodnie różnicy.Czasem wychodzi ze młodsza ciaza a w przypadku mojej kuzynki było,że starsza bo miała owulacje jakoś szybko po @. Ciekawa jestem jak to będzie u mnie :) Tediii no rozumiem Cie :) zresztą też lepiej nie dzielić skóry na niedźwiedziu ;) a gdzie jesteś zagranicą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieku Lolipopa za odpowiedz. Troche mi sie rozjasnilo. Wiec jednak 20. 06 :) To 2 dni przed moimi urodzinami :) i 12 po urodzinkach mojej Olusi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed 12 tygodniem przeważnie robią dopochwowe. Żeby zobaczyć coś przez brzuch lekarz musi mieć naprawdę super sprzęt. Odebrałam wczorajszy wynik bety. We wtorek było 117, w czwartek 360, a wczoraj 2896. Lekarz stwierdził,że ładnie przyrasta, więc raczej jest to ciąża wewnątrzmaciczna. Trochę już się uspokoiłam tą betą i teraz mogę spokojnie czekać do poniedziałkowego usg, będzie to połowa 6 tygodnia, ciekawe czy coś zobaczę :) Powiedzieliscie już komuś o ciąży? My się wstrzymujemy, jeszcze nawet rodzice nie wiedza,chociaż strasznie bym już chciała mojej mamie powiedzieć :) W poprzedniej ciąży dużo osób się dowiedziało i najgorsze było dla mnie mówić co się stało(chociaż i tak powiedzieliśmy dopieo po usg prenatalnym, niestety trafiliśmy na konowała,a nie larza i powiedział,że wszystko w porządku, widział nawet kość nosową której tak naprawdę nie było). Teraz nawet sie zastanawiam czy jechać na Święta do babci, bo może ktoś zauważyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja musiałam powiedzieć rodzicom, ponieważ miałam trochę inne plany w najbliższym czasie (początek listopada), planowałam wyjazd za granicę. Ale skoro okazało się, że jestem w ciąży, stwierdziłam że zostaję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedii pisz pisz z nami. Widzę że topik rusza pełną parą i za niedługo będziemy się chwalić ile nasze dzieciaczki już waża itp. Mi troszke też trudno się dogadać, nie każda dziewczyna rzeżywa ciąże tak samo, jedne są szczęśliwe, ale boją sie o swoje maluszki a inne po prostu żyją ciążą. Ale musimy się wspierać i wiadomo, że każda z nas ma inne zdania na te same tematy. Nana ja ostatni okres miałam 23.09.12. Zaczełam 5 tydz za 2 i pół mam wizyte u lekarza.Ja chodzę prywatnie, bo ufam temu lekarzowi, no i muszę mieć lekarza ze szitala w którym chcę rodzić, który zrobi mi również cesarkę i dobrze zszyje mi ranę. Na fundusz zamierzam też chodzić by przynajmniej badania mieć za darmo :P Tedi z tego co wiem to trzeba się zgłosić do lekarza przed 10 tyg, ale nie wiem czy koniecznie to w polsce musi być... Madame dokładnie to zależy od lekarza kiedy zrobi usg. Ja idę 9 listopada i mam nadzieje zobaczyc serduszko. Co do wielkości mojego dzidziusia to nie mam pojęcia jestem teraz 5t3d więc mój maluszek jest malutki. justi nie sugeruj się terminem bo i tak zapewne nie urodzisz w nim... co do wizyty u lekarza jakoś muszę dac radę, nie powinnam swiksować :P Lolipopa ja też mam zawroty głowy. Co do latania to ja bym się bała... chyba nie ryzykowałabym. Co do darmowej opieki w polsce to i tak musisz mieć ubezpieczenie... U mnie wiedza tylko najbliżsi. Kusi mnie strasznie ta beta, ale jest koniec miesiąca, wiecie pewnie jak to jest... Cycki mnie bolą są strasznie wrażliwe, no ale takie już uroki ciąży. Macie już jakieś konkretne smaki?? Olcia w którym dniu cyklu wyszła Ci taka wysoka beta??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sobie wykupiłam prywatne ubezpieczenie medyczne. Płacę 129 zł miesięcznie i w swoim pakiecie mam wszystkich prywatnych lekarzy i badania, nawet usg prenatalne i jedno usg 3d/4d, więc za betę rónież nie płacę. Mam blisko do przychodni więc mogę robić. Potrzebuje tylko skierowanie od normalnego inetrnisty. Betę robiłam w 25, 27 i 32 dniu cyklu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka Lorien z moja Ola mialam termin na 7.06 a urodzilam 8.06 o godz 0.49 wiec mam nadzieje, ze tym razem tez uda mi sie tak "punktualnie" urodzic, bo w koncu corka spoznila sie tylko te 49 min :) Za 2 tyg ide do lekarza i bede juz znala swoj termin na 100% póki co to nastawiam sie na tego 20.06, chociaz 15 bardziej mi sie podoba hehe ;P Loren a moge Cie spytac jaki nr buta nosi Twoj synek? Bo akurat sprzedaje na allegro buciki po synku mojej siostry i pomyslalam o Tobie. Kozaczki z Bartka jak nowe. Jak chcesz to przesle Ci linki. Ja tam kupuje czasami corce używane buciki, bo za nowe z Bartka czy ecco trzeba nizle wybulić. Jak na razie moja corka ma wyjatkowo malenka stopke ledwo rozm 21 chodz ma juz prawie 2,5 roczku. Niektore dzieci rozm 21 to ich pierwsze buciki, a moja jak zaczynała chodzić to najmniejsze 18 byly na nia jeszcze za duze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez chodze prywatnie do lekarza. Moj bierze 120zl, w pierwszej ciazy placilam u niego 100zl za wizyte, ale juz sobie podniósł cena ;/ A badania mam za dormo, ale tylko dlatego, ze moja mama pracuje w szpitalu i zawsze mnie obsłuży :) Moj gin tym sie różni od innych, ze bardzo delikatnie bada, nic mnie nigdy nie bolalo, a pamietam jak poszlam rodzic i jego akurat nie bylo na dyżurze i badał mnie inny to myslalam, ze sie za przeproszeniem zesram z bólu ;/ Tak samo w szpitalu mialam pobierany wymaz do badan (bo wyladowalam w 33t.c z podejrzeniem uciekania wod plodowych) to strasznie mnie bolalo, a potem u tego lekarza mialam to samo robione i praktycznie nic nie czulam. Dlatego nie zrezygnuje z niego za nic w swiecie ;) no ale on niestety na NFZ nie przyjmuje, ale chyba i tak bym prywanie chodzila, bo teraz jak zmienil gabinet to mam do niego przyslowiowy rzut beretem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze nie mam żadnych zachcianek w sumie :P Jedynie jem mniej czekoladowych rzeczy, bo wcześniej to codziennie zajadałam się jakimiś batonikami czy coś, a teraz mi to całkowicie przeszło. Poza tym ostatnio uważam na jedzenie, bo albo mam zgage jak zjem coś choć trochę pikantnego, albo mam rewolucje żołądkowe a to już nie jest przyjemnne. Ostatnio siedziałam w łazience do 5 nad ranem, w brzuchu mnie coś wierciło, normalnie mówię wam ból nie do zniesienia. Już myślałam że to koniec... Ale na szczęście wszystko w porządku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justi Kuba nosi 21 buty zimowe mamy już kupione. Kupiłam w ccc za 40zł. Ale linki możesz podac chetnie zajrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, to tamte sa 22, ale rzucam linki :) http://allegro.pl/kozaczki-bartek-rozm-22-idealne-i2735745120.html http://allegro.pl/skorzane-trzewiki-american-club-rozm-22-i2709099050.html http://allegro.pl/buciki-sportowe-reebok-rozm-22-i2709063614.html Ja generalnie czasem cos tam sprzedaje na allegro. Byl czas kiedy kupowalam troche ubranek w hurtowni i sprzedawalam na allegro. Zawsze tam pare groszy wpadnie. Ale ostatecznie porzuciłam to zajmowalo mi to za duzo czasu, a z moja Ola tez latwo nie mam ;) Od rana siedze dzis w domu, nic mi sie nie chce, a Ola ciagnie na spacerek, musze zebrac cztery litery i wyjsc w koncu. Najgorsze jest to, ze wczoraj rozwalilam zderzak ;/ i teraz nie mam czym jezdzic, juz zamowilam nowy na allegro, ale zanim przyjdzie to jestem uwieziona w domu. ;/ A co do smakow to mi sie nic nie zmienilo.. kompletnie nie mam zadnych objawow, poza wrażliwymi piersiami. Z Ola mialam poranne nudnosci, strasznie mnie ssalo w żołądku bylam ciagle glodna, rano wstawalam i bieglam do kuchni bo bylam strasznie glodna po przebudzeniu i jedlam bardzo duzo slodkiego, batoniki, paczki itp.. mialam tez zawroty glowy, raz zedlalam w sklepie i to jeszcze w przymierzalni jak przymierzałam biustonosz.. masakra.. a u nic, ale moze jeszcze za wczesnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olciu powiedz mi cos więcej na temat tego ubezpieczenia indywidualnego skąd gdzie jak ? :) Wolałabym płacic 120zł i mieć wszystko niż za badania 300zł i lekarz 200zł. Lorien nie boje sie latać moja ciotka w 4m-cu z Kanady do Polski 10h leciała i wszystko okey więc 2h dam rade ;) koleżanka moja całą ciąże co 2 m-ce latała i tez sie nic nie działo:) Ubezpieczenie mam z urzędu pracy wiec jest okey. Myśle nad wybraniem sie do drugiego lekarza na nfz bo zacznę nie wyrabiać finansowo :( Piszecie o zachciankach- ja mam tylko takie wzrokowe jak zobaczę u kogoś to jak małe dziecko- muszę to mieć :) jak już spełnię swoje marzenie to potem nie mogę na to patrzeć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamusie tak sobie was czytam i wspominam jak ja się dowiedziałam o ciąży, ja już jestem na ostatnich nogach i juz nie mogę sie doczekac mojego maleństwa będę miła upragnioną córeczkę ale wiadomo obawy są do samego końca. Gratuluję wszystkim przyszłym mamusiom i życzę wam dobrej ciąży i zero komplikacji a wiem co piszę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z prywatnej opieki medycznej z tego co wiem karencji na ciąże nie ma na bank w Luxmedzie - w Enel Medzie gdzie są boscy lekarze niestety takowa obowiązuje chociaz ponoc mają ja zniesc no a tam niesttey wizyta u ginka 160 zł więc całkiem sporo. Ja najpierw w 4 tyg wybrałam się do NFZ-owca który odesłał mnie do domu robiąc jedynie cytologie z tekstem , zebym przyszla za miesiac bo moze poronie ... Wkurzylam sie i pojechałam do enel medu tak mnie lekarz pokierowała jakie badania mam zrobić i w jakim terminie , zrażona do NFZu pojechałam do alab laboratoria i troszkę kasy przepuscilam ale dzieki temu dowiedzialam sie , ze mam tokso . Totalnie rozbita zrobilam tez prywatnie USG i udałam się do lekarz mojej kumpeli prywatnie - chociaz babka przyjmuje rowniez w Instytucie Matki i Dziecka , kazała mi zrobic test na awidnosc tokso i wtedy przyjsc z sugestia ze no do ktoregos tam tyg to jeszcze mozna zdecydowac co- az zacytuje " z płodem" ! (?!) Zrobilam awidnosc wpadlam do niej jeszcze raz wystawila mi ksiazeczke , zaswiadczenie do pracy i l4 bo sami mnie w pracy na takowe wyslali z racji ogromnego stresu ktory tam panuje ... jak gdyby mam czas do poniedzialku zastanwoic sie co z wyborem lekarza bo raz ze jest to dzis 8 tydzien a 2 w koncu by wypadało... nic to ide jutro po odbiór cytologii i niech dziad daje skierowania na badania do konca tyg zrobie wszystkie a w pn zapisalam sie na prywatną wizyte , zeby bylo smieszniej opieke w luxmedzie z pracy mam od 1 listopada ale musze miec od 30 znowuz dalej zwolnienie ... bo moje miejsce w pracy zostalo juz zastapione takze nie mam chwili wytchnienia i chyba bardzo czasu na mega radosc bo z 1 strony wybor lekarza z 2 zwolnienie zeby miec sw spokoj z praca a co za tym idzie finansami ale obym przetrwala do poniedzialku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam ubezpieczenie z mbanku. wystarczy miec tam konto. Jestem bardzo zadowolona, ubezpieczenie już mam 3 lata. Obowiązuje na wszystkie placówki, własnie też typu Enel-Med Lux-Med. Ja swojego lekarza (a zarazem cudownego człowieka) mam w Babka Medica. Miło Martuś, że nas odwiedziłaś:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam ubezpieczenie z mbanku. wystarczy miec tam konto. Jestem bardzo zadowolona, ubezpieczenie już mam 3 lata. Obowiązuje na wszystkie placówki, własnie też typu Enel-Med Lux-Med. Ja swojego lekarza (a zarazem cudownego człowieka) mam w Babka Medica. Miło Martuś, że nas odwiedziłaś:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tediija w pierwsza ciaze zaszłam ok 7 tys. km od kraju. Do kraju przyleciała saolotem (pierwszym 10 h lotu i 2 - 2 h lotu) U lekarza w Polsce byam w 14 tyg a do becikowego lekarz musiał wypisac o jednej wizycie z każdego trymestru. Wtedy nie byl tego 10 tygodnia.Nie wiem czy teraz jest taka zmiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja raczej nie mam zachcianki tylko odechcianki... Na słodycze nie mogę patrzeć. Jak czasami coś zobaczę to mnie strasznie mdli. No i brzuch mam wielki. Nie wiem z czego bo jem normalnie, tak jak przedtem niewiele i regularnie no i słodyczy w ogóle nie jem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abrazame1980
9 listopada lekarz ma jeszcze potwierdzić, ale wszystko wskazuje na to, że urodzę zaraz na początku czerwca, ewentualnie końcem maja. To dopiero początki ciąży i wiem, że w listopadzie lekarz nie powie mi płci dziecka, ale jestem na 100% pewna, że to chłopiec. Dziewczyny, czy wy też tak miałyście? że od początku czułyście, że macie pod serduchem synka lub córkę? Ja od początku wiedziałam, że jestem w ciąży, byłam pewna już gdy miesiączka spóźniła mi się o 1 dzień i od początku czuje że to facet. p.s Póki co czuję się zupełnie normalnie i jem normalnie tyle że częściej mam dziwną ochotę na owoce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abrazame1980 - a po czym stwierdzasz, ze to chlopiec? Czy to takie wewnetrzne przeczucie poprostu? Ja tez mam cos przeczucie, ze to chlopiec + to ciaza przebiega mi zupelnie inaczej niz pierwsza z corka. To mnie utwierdza w moim przekonaniu. Ale póki co imiona mam przygotowane tylko dla dziewczynki Kinga, Hania, Marika... a dla chlopca? zupelna pustka w gowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej!! ale zimno i ponuro się już zrobiło brr piszecie o płci więc u mnie wygląda to tak, że ciąża przebiega zupełnie inaczej niż 1. Boli mnie brzuch, mam ciągle nudności i wymioty, mam wielką ochotę na jedzenie cytrusów i kwaśno-słonych rzeczy. W pierwszej uwielbiałam słodkości. Mam parcie na chłopca ale oczywiście nie płeć jest ważna :) No i nie dość, że mam 8 kg nadwagi to już mi brzuch zaczął tak wystawać, że już wszyscy wiedzą, że jestem w ciąży a jak mówie im że to 8 tydzień to są zdziwieni hehe O imionach jeszcze tak nie rozmawialiśmy z moim ale mi się podoba imię Daniel i Daniela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde jak Wy to czujecie ja to nie wiem nie mam zadnego przeczucia mam tylko jakis wewnetrzny spokoj ... :) zachcianki... ja co rano musze zjesc gruszke nie wiem czemu , nie wymiotuje za to od 7 mam takie mdlosci ze po spaniu ... i w trakcie dnia tez dopoki czegos nie zjem pozywnego a dziewczynki co juz maja dzieci jakie sa objawy na chlopaka jakie na dziewczyne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chwilowo zachcianek żadnych nie mam, mdłości też nie. Czasami tylko po jedzeniu czuję taki niepokój w żołądku. I może trochę zmniejszyła mi się ochota na słodycze. A i ciężko mi spać na brzuchu bo piersi mi przeszkadzają ;) Staram się zająć teraz jakąś robotą i nie myśleć że następna wizyta aż za 12 dni :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie mdłości, czasem wymioty i biegunki, strasznie mi sie przelwa w brzuchu. Jak tylko coś zjem to nie chce się uspokoić :( Nie sikam często i nie bolą mnie piersi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej żyje jeszcze :P Odliczam dni do wizyty. Już nie mogę się doczekać. Może zobaczę serduszko?? Justii my też myślimy o imieniu Marika :) Chociaż mi coraz bardziej po głowie chodzi Anastazja :) Dla chłopaka jeszcze nie mamy imienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Ja też niedawno zobaczyłam piękne dwie kreseczki:) dzisiaj idę do gina i mam nadzieję, że jest wszystko w porządku:) Wg moich obliczeń termin porodu to 23 czerwca:) trzymajcie kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×